Pages:
Author

Topic: DMR unlu mamuller Simit sarayı Halka arz ediliyor. - page 2. (Read 373 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
DMR unlu mamuller Simit sarayı Halka arz sonuçları açıklandı. Bireysel olarak 2,973... milyon başvuru yapılmış durumda, bireysel yatırımcı başına 13-14 lot - 133-144 lira arası rekor seviyede hisse düşmüştür Smiley Bu kadar az dağıtım olacağını bilsem girmezdim en azından diğer kişilere daha fazla lot düşerdi 300-400 liralık dağıtımları az buluyorken şimdi o rakamların bile yarısından daha az dağıtım geliyor.

Ben en az 2 milyon katılım olur diye düşünürken 3 milyon olmuş neredeyse 😂 yahu bu halka arzlarda mevzu artık farklı yerlere gidiyor, eşi dostu işin içine katıp 10 hesapla girenler var çevremizde, ha öyle firmalar halka arza açılır ki kalabalık girmenin avantajı vardır mutlaka ama buradaki gibi Max 150 lira ile nereye varılabilir emin olamadım .
İyi bir şirket olsa demek ki aynı şartlarda 50-100 lira arası hisse verecekler böyle az dağıtılacağı bilsem inan ki katılım sağlamazdım. Bundan sonrası için benzer şirketlerin halka arzına katılırken alt limit koyacağım ve belirlediğim limitin altında dağıtım olursa almamış olurum, 100-150 lira için portföyde kalabalık yapmaya gerek yok. Bu sayede bir başkası daha çok alım yapmış olur.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
DMR unlu mamuller Simit sarayı Halka arz sonuçları açıklandı. Bireysel olarak 2,973... milyon başvuru yapılmış durumda, bireysel yatırımcı başına 13-14 lot - 133-144 lira arası rekor seviyede hisse düşmüştür Smiley Bu kadar az dağıtım olacağını bilsem girmezdim en azından diğer kişilere daha fazla lot düşerdi 300-400 liralık dağıtımları az buluyorken şimdi o rakamların bile yarısından daha az dağıtım geliyor.

Ben en az 2 milyon katılım olur diye düşünürken 3 milyon olmuş neredeyse 😂 yahu bu halka arzlarda mevzu artık farklı yerlere gidiyor, eşi dostu işin içine katıp 10 hesapla girenler var çevremizde, ha öyle firmalar halka arza açılır ki kalabalık girmenin avantajı vardır mutlaka ama buradaki gibi Max 150 lira ile nereye varılabilir emin olamadım .
jr. member
Activity: 30
Merit: 15
3 milyon katılımcı olmuş. Artık 200 liranın üstünde hisse alınmıyor halka arzlardan. Smiley
hero member
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Neredeyse 3 milyon katılımcı olmuş ve sadece 144 tl lik 14 lot pay düşmüş bedava para tamam ama işin iyice cılkı çıkmış durumda 144tl ne abi 2 ay önceçoğu hisseden en az 500tllik alıyorduk yakında bu 100 tl altına kadar düşecek gibi duruyor.

@mandown hocam bak şirket ikramda kusur etmemiş. Şurdan beri gelip katılmışsınız eliniz boş gitmesin diye ufak bir ikramda bulunmuş size ve diğer değerli katılımcılara. Çay ve simit bak bu hisseyi büyütürsen bir tepsi börek bile olabilir çay ise bir semaver olabilir. Bereketli bir yatırım olsun senin için. Benim banka hesaba hisseleri yansıtmamış muhtemelen bizde 14 olduk. Artık tavan bozana kadar devam. Smiley)

bunda "caiz hisse" olayı var mıydı? katılımcı sayısı genelde şu şekilde oluyor dostlar:

- firmaya "caizdir" dedilerse en kötü 3 milyon kişi
- firmaya "caiz değildir." dedilerse en kötü 2 milyon kişi
- alım hisse alır gibi yapılıyorsa en kötü 1,5 milyon kişi katılıyor.

bu 3'lüyü alıp karıştırarak ne kadar hisse düşeceğini anlayabilirsiniz. en iyisi "caiz değildir." + hisse alım şeklinde olanı olur. sanırım 1-1,5 milyon kişi ile yola devam ederiz.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Neredeyse 3 milyon katılımcı olmuş ve sadece 144 tl lik 14 lot pay düşmüş bedava para tamam ama işin iyice cılkı çıkmış durumda 144tl ne abi 2 ay önceçoğu hisseden en az 500tllik alıyorduk yakında bu 100 tl altına kadar düşecek gibi duruyor.

@mandown hocam bak şirket ikramda kusur etmemiş. Şurdan beri gelip katılmışsınız eliniz boş gitmesin diye ufak bir ikramda bulunmuş size ve diğer değerli katılımcılara. Çay ve simit bak bu hisseyi büyütürsen bir tepsi börek bile olabilir çay ise bir semaver olabilir. Bereketli bir yatırım olsun senin için. Benim banka hesaba hisseleri yansıtmamış muhtemelen bizde 14 olduk. Artık tavan bozana kadar devam. Smiley)
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
hero member
60 lot olarak bu gün emir yolladım açıkçası bu hisseden benimde bir beklentim yok açıklamalar hiç iyi değil. Toplam 75 milyon lot dağıtılacak %54 bireysele, %29 yurt içi kurumsal yatırımcıya %12 yaban kurumsal yatırımcıya, %2 de firma çalışanlarına dağıtılacak. Halka açıklık oranı %40 bu durum kötü. Elimde çok fazla tutacağım bir hisse değil.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
DMR Unlu mamüller bu gün ve yarın talep toplayacaklar. Katılmak isteyen arkadaşlar unutmasın. Bu dağıtımda Yapıkredi ve Akbank yokmuş. 21 - 22 Eylül 2023 tarihleri arasında taleplerinizi giriniz. Simitte sanala girdi. Artık taze taze buradan alırsınız. Yakında yanına çay servisi de başlar. Tam olarak takip etmedim ancak özelleşen çay firmaları da vardır. Artık paranız olunca çay simit muhabbeti borsada. Herşeye uzaktan bakar olduk. Bu arada ben taze değil de hafif serleşmiş akşam simidini severim. Taze gevrek simit mideme dokunuyor. Bakalım bu simit mevzu kesemize nasıl dokunacak.

Ben almayı düşünüyordum halka arz halka arzdır ama bunlara karşı aşırı ilgisizim, nedense katılmak hiç içimden gelmiyor, kurumsallara ayırdığı oran vur kaç yapacaklarının kanıtı sanırım, bireysel için para toplamak ve küçük balık olarak gördükleri için onları yemek istiyorlar bence, küçük balığın parçalarından birisi olmak istemiyorum, simit dünyası halka arzını onaylayan spk yetkilileri incelenmeli,
hero member
DMR Unlu mamüller bu gün ve yarın talep toplayacaklar. Katılmak isteyen arkadaşlar unutmasın. Bu dağıtımda Yapıkredi ve Akbank yokmuş. 21 - 22 Eylül 2023 tarihleri arasında taleplerinizi giriniz. Simitte sanala girdi. Artık taze taze buradan alırsınız. Yakında yanına çay servisi de başlar. Tam olarak takip etmedim ancak özelleşen çay firmaları da vardır. Artık paranız olunca çay simit muhabbeti borsada. Herşeye uzaktan bakar olduk. Bu arada ben taze değil de hafif serleşmiş akşam simidini severim. Taze gevrek simit mideme dokunuyor. Bakalım bu simit mevzu kesemize nasıl dokunacak.
hero member
daha birkaç sene önce iflas ettikleri hakkında haberler çıkmamış mıydı? hatta bir kamu bankası borcu devralacaktı da medyada gündem olduğu için bu kararlarını iptal mi ne etmişlerdi? bu gidişle mahallemizde bulunan bakkal bile borsaya girecek.

edit: ziraat bankası'nın simit sarayı'nı satın alması : https://eksisozluk1923.com/ziraat-bankasinin-simit-sarayini-satin-almasi--6280861
millet, simit sarayı halka arz olmuyormuş. dmr unlu mamuller denilen firma simit sarayı'nın iştiraki olan bir şirket. daha geçmişi bile olmayan bir firma ile karşı karşıyayız. halka arz için değil ama ilerisi için plan yapan varsa iyi araştırıp düşünsün.
Halka arza katılanların %90'ı ilk tavan bozduğu zaman ellerindeki lotları satarak yeni halka arzlar için sırasını bekliyor Smiley Uzun süreli yatırım için potansiyeli yüksek firmalar tercih edilmeli fiyat kârlılık analizi yapılmalı, Halka arz sonrası fiyatlandıktan sonra bende satarım uzun süreli tutmam zaten çok az hisse verileceği için komik kazançlar bırakacak gibi.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
daha birkaç sene önce iflas ettikleri hakkında haberler çıkmamış mıydı? hatta bir kamu bankası borcu devralacaktı da medyada gündem olduğu için bu kararlarını iptal mi ne etmişlerdi? bu gidişle mahallemizde bulunan bakkal bile borsaya girecek.

edit: ziraat bankası'nın simit sarayı'nı satın alması : https://eksisozluk1923.com/ziraat-bankasinin-simit-sarayini-satin-almasi--6280861
millet, simit sarayı halka arz olmuyormuş. dmr unlu mamuller denilen firma simit sarayı'nın iştiraki olan bir şirket. daha geçmişi bile olmayan bir firma ile karşı karşıyayız. halka arz için değil ama ilerisi için plan yapan varsa iyi araştırıp düşünsün.
hero member
Fiyat konusunu bu sektörde etkileyen en önemli ola madde un. Un yerine siz bayat ekmek kullanıp yeniden üretirseniz fiyat hatrı sayılır şekilde aşşağı düşer. Kalite tabiki o da aşşagı iner. Ankara ulusta hal civarında satış yapan unlu mamül dükkanlarındaki fiyatlara bir bakın bunlar bir kaç yıl geriden geliyor. Alıcısı da buna göre var tabi.
sr. member
Merit: 252
Simit sarayı bile halka arz edilir olmuş. Smiley

Bunlardan alışveriş yapan var mı? Zincir marka olunca fiyatları katlanıyor diğer unlu mamüller daha uygun.
Unlu mamüller sektörü fiyat farkı en fazla olan sektörlerden. Bir yerde poğaça adeti 15 lira diğer yerde 3 lira. 3 liralık satan yerdeki un ile 15 liralık satan yerdeki un, şeker, yağ aynı mı elbette değil. Fiyatların artmasında ana unsur sağlıklı ürün satışı. Ben simit dünyası sağlıklı ürün satıyor demiyorum ki bilmiyorum da ürünlerini ancak ucuz yerden yenince sağlıksız olan bir ürün daha sağlıksız hale geliyor. Zaten sabah çıkan poğaça öğlene taş gibi oluyor kalitesizliği anlayın.
Bir parça ekmeğin fiyatının, aynı fiyattaki hammaddeler kullanılmasına rağmen diğer ekmeğe göre daha pahalı olmasının nedeni, işlenme şekli ve satılma şekli olabilir, ancak birisi ekmeği aynı fiyata satıyorsa. daha pahalı fiyat üretim süreci sağlıksız.Tabii ki bu fırıncının kullandığı iyi bir yöntem değil çünkü her pahalı pasta elbette sağlıklı malzemeler ve sağlıklı işleme yöntemleri de kullanıyor Şundan eminim ki eğer ekmek iyi işlenirse, Fiyatı daha pahalı olsa bile yine de satın alanlar olacaktır.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Simit sarayı bile halka arz edilir olmuş. Smiley

Bunlardan alışveriş yapan var mı? Zincir marka olunca fiyatları katlanıyor diğer unlu mamüller daha uygun.
Unlu mamüller sektörü fiyat farkı en fazla olan sektörlerden. Bir yerde poğaça adeti 15 lira diğer yerde 3 lira. 3 liralık satan yerdeki un ile 15 liralık satan yerdeki un, şeker, yağ aynı mı elbette değil. Fiyatların artmasında ana unsur sağlıklı ürün satışı. Ben simit dünyası sağlıklı ürün satıyor demiyorum ki bilmiyorum da ürünlerini ancak ucuz yerden yenince sağlıksız olan bir ürün daha sağlıksız hale geliyor. Zaten sabah çıkan poğaça öğlene taş gibi oluyor kalitesizliği anlayın.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Midyeci gibi basit bir şirket gibi gördük ama Abd, İsrail, Danimarka gibi 30 ülkeye ihracat yapan bir firmaymış kendileri kârlılık durumuda gayet güzel.

2021 toplam hasılat     61 milyon TL  / Brüt kâr 15.9 milyon TL

2022 toplam hasılat 290.2 milyon TL / Brüt kâr 66.6 milyon TL

2023/3 toplam hasılat 147.7 milyon TL / Brüt kâr 69.3 milyon TL

Hisse fiyatı 10.24 TL 3 milyon kişi başvurursa 133-143 lira arası eğer 2 milyon kişi başvurursa 204 lira gibi komik denecek kadar az bir dağıtım olur.

https://halkarz.com/dmr-unlu-mamuller-uretim-gida-toptan-perakende-ihracat-a-s/

Kârın brüt olması rakamları biraz üst seviyede göstermeye yarıyor bence. Net kârları ne kadar merak ettim. Toplam miktarlara bakınca bence düşük getiri sağlayan nispeten küçük sayılan bir işletme. Borsada uzun vadede tutulacak bir hisse bence değil. Halka arza ise elbette gireceğim. Muhtemelen 150 liralık falan hisse dağıtır komedi
hero member
Midyeci gibi basit bir şirket gibi gördük ama Abd, İsrail, Danimarka gibi 30 ülkeye ihracat yapan bir firmaymış kendileri kârlılık durumuda gayet güzel.

2021 toplam hasılat     61 milyon TL  / Brüt kâr 15.9 milyon TL

2022 toplam hasılat 290.2 milyon TL / Brüt kâr 66.6 milyon TL

2023/3 toplam hasılat 147.7 milyon TL / Brüt kâr 69.3 milyon TL

Hisse fiyatı 10.24 TL 3 milyon kişi başvurursa 133-143 lira arası eğer 2 milyon kişi başvurursa 204 lira gibi komik denecek kadar az bir dağıtım olur.

https://halkarz.com/dmr-unlu-mamuller-uretim-gida-toptan-perakende-ihracat-a-s/
sr. member
Merit: 293
SPK’nın batanlarla nasıl bir ilişkisi var anlamadım, son yapılan halka arzlarda saçma sapan şirketleri coşturuyorlar. Kendi haline bıraksanız iki senede patlayacak firmalar şu anda değerine değer katıyor.
Neyse firmanın ne olduğunun önemi yok, halka arz her türlü 6-7 gün tavan yapıyor. Bundan faydalanıp kar etmek lazım Smiley

Zombi şirketler ile ilgili bir konu açmıştım geçmişte, halka arzlardaki şirketlerin içinde bu tarz şirketler de var. Bir şekilde ayakta tutlmasi gereken şirketleri en kolay ve hızlı şekilde halka arzlar ile ayakta tutabiliyorlar belki de. Burada katılımcıların bu noktaya çok da takildiklarini düşünmüyorum şahsen, büyük çoğunluk hazır sistem kurulmusken üç beş kazanıp zengin olmasa da günlük ihtiyaçlarını karşılayacak hale gelmeyi hedefliyor.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
SPK’nın batanlarla nasıl bir ilişkisi var anlamadım, son yapılan halka arzlarda saçma sapan şirketleri coşturuyorlar. Kendi haline bıraksanız iki senede patlayacak firmalar şu anda değerine değer katıyor.
Neyse firmanın ne olduğunun önemi yok, halka arz her türlü 6-7 gün tavan yapıyor. Bundan faydalanıp kar etmek lazım Smiley

Olay şu hatırlarmısınız bilmem pandemide şirketlerin batmasını engelleyecek yaptırımlar yapmışlardı bu şirketler binlerce belki milyonlarca kişinin işsiz kalmasına ve parasal ticaretin azalmasına sebep olacaktı bunun reelde verdiği zarar nedir bilmiyorum ama bu batması gereken şirketler bir şekilde ayakta tutulması isteniyor yoksa midyeci ahmet gibi garip bakkaldan bozma ticarethanerlerin hisse senetlerinin olmsı kadar saçma birşey yok. Yapılmaya çalışan şey şu düşün 4 milyon yeni yatırımcı mevcut ve bu 4 milyon kişinin tamamı yeni bunlar altın, döviz, kripto vs alabilirdi ama buradaki 300-1000 lira gibi bir paranın neredeyse 1 ay civarı size geri dönüşü olmuyor bana biraz TL'de kalınması için yapılan bir aksiyon gibi görünüyor bu sayede ülkedeki hisse değerlenmeside artmış oluyor.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Pages:
Jump to: