Pages:
Author

Topic: Doğalgaz ve elektriğe büyük zam! %49,5 - page 3. (Read 754 times)

full member
Activity: 420
Merit: 125
LIVENpay.io
Doğalgaz ile elektiriğe yapılan yapılan %50 zamdan sonra dolar enflasyon faiz artışı patlamasının olmamasını beklemek saflık olurdu. Beklenen oldu dolar 7 liraya yaklaştı, enflasyon %30'ları geçti.
newbie
Activity: 44
Merit: 0
halkımıza üzülmemek endişelenmemek elde değil. elin adamı ülkemizde bedavadan maaşları alırken sahillerde nargile tüttürürken toprağımızın çocukları savaşta, çöplükte bir ekmeğe muhtaç yaşasın...

ben üzülmüyorum artık. bu kadar yaşanan olaydan sonra partisi iktidar oluyor kendisi de başkan oluyor. Bizim bu yaşadıklarımız az bile biz daha fazlasını hak ediyoruz.
member
Activity: 279
Merit: 10
dolar aldı başını gidiyor daha onun zam etkileri yansıyacak piyasaya tam bizi bitirmeye oynayacaklar millet aç aç olayı ciddi anlamda gerçeklik bulacak.
member
Activity: 364
GR
Daha cok zam gelir bu duzen boyle giderse.  Nasil egleniyor musunuz baskanlik sistemi iyi mi,  ver mehteri oglum cilginlar gibi sevinsinler.  Yaziklar olsun ulan bu tablo sizin eseriniz bakip bakip ovunun
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
alex
bireysel tüketici olarak daha kış gelmediği için bu tür zamlar çok göze batmayabilir. hele bir kış gelsin okullar açılsın bakalım ne yapacağız? birkaç ay önce bilgisayar alayım diyordum, şimdi kurdan dolayı eski bilgisayarımı temizliyorum. yazık!
hero member
Activity: 728
Merit: 501
halkımıza üzülmemek endişelenmemek elde değil. elin adamı ülkemizde bedavadan maaşları alırken sahillerde nargile tüttürürken toprağımızın çocukları savaşta, çöplükte bir ekmeğe muhtaç yaşasın...
jr. member
Activity: 154
Merit: 3
%50 zam daha ne ki. doların 10 lira olmasına garanti gözüyle bakıyorum. 5.30'da şu anda. merak etmeyin siz dolar aldığınızda doları ittirici gücünüz çok az. Çinliler başta olmak üzere forex üzerinden dolar-tl kurunda dolara alış emirleri yağdırılıyor. valla dünyayı zengin ediyoruz.

bizimkiler zannediyor ki doları bizim halkımız yönlendiriyor. bunun da en büyük sebebi her gün birilerinin çıkıp yastık altındaki dolarlarınızı bozdurun demesidir. bizim gücümüz ne ki dolar kurunu etkileceğiz. 1 btc satıp bitcoinin düşeceğini beklemek gibi bir şey bu.
jr. member
Activity: 266
Merit: 1
%50 zam daha ne ki. doların 10 lira olmasına garanti gözüyle bakıyorum. 5.30'da şu anda. merak etmeyin siz dolar aldığınızda doları ittirici gücünüz çok az. Çinliler başta olmak üzere forex üzerinden dolar-tl kurunda dolara alış emirleri yağdırılıyor. valla dünyayı zengin ediyoruz.
newbie
Activity: 224
yorgan fiyatlarına zam gelmedikçe sıkıntı yok.. her şeyin çaresi var.bize ilkel şartlarda yaşamayı dayatıyorlar, kabul edene..
CAH
newbie
Activity: 103
Bu zamana kadar yapılan zamların hepsi dolar 4.90-5.00 liraya göre yapılmıştı. O dönemde merkez bankası doların yıl sonu için 4.87 gibi bir tahminde bulunmuştu. Bir de bu farktan doğacak zamları düşünün
jr. member
Activity: 140
Biz dua edelim önümüzde yerel seçim var. Yoksa mazot 8 benzin 10 lira olurdu her şeyin fiyatı neredeyse 2 katına çıkardı. Daha seçim ekonomisinin yükünü sırtlayacağız.

o benzin mazot fiyatı artmıyor ama eskiden farklı olarak artmıyor. Önceden o benzini kullanan öderdi parayı şimdi o aradaki farkı bütün vatandaşlar ödüyor. yap işlet devret projelerinden hiç farkı yok.
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
Biz dua edelim önümüzde yerel seçim var. Yoksa mazot 8 benzin 10 lira olurdu her şeyin fiyatı neredeyse 2 katına çıkardı. Daha seçim ekonomisinin yükünü sırtlayacağız.
member
Activity: 252
Merit: 11
yaptıkları zamların sebebini doların yükselişi olarak gösteriyorlar haklı olarak. fakat onlar zamı yaptıkları gibi dolar yine yükselmeye devam ediyor. bu gidişle 3 ay sonra tekrar zam yapmak zorunda kalırlar.
member
Activity: 103
Bu başlığı açtığımda dolar kuru kaçtı şimdi kaç ? O yüzden bence bu zam devede kulak kaldı yenisi yoldadır kesinlikle.
jr. member
Activity: 238
Ekonomi şu anda çok iç açıcı bir durumda değil. Senelerce izlenen yanlış ve günü kurtarma çabalı politikalar yüzünden şu anda bu durumdayız. Senelik, 5 senelik planlamalar yapılmış olsaydı ve uygulansaydı şimdi bu kadar koymayacaktı halka. Kötü giden ekonominin ceremesini bizler çekiyoruz. Hem her şeyi pahalıya alıyoruz hem de vergilerden zamlardan ayrı para ödüyoruz.  Yani bu, bu şekilde olmak zorunda değildi. Devlet her paraya sıkıştığı zaman halkın cebine göz dikmemeli.

hocam güçlü ülkeler planlama yaparken 50 yıllık 100 yıllık planlar yapıyor. geçmişte osmanlı devleti de bu şekilde bir politika güdüyordu. Bunlar 50 yılı falan geçtiler 1 yıllık planlarını bile tutturamadıkları için artık 100 günlük kalkınma planlarını uygulamaya çalışıyorlar. o konu da ne kadar başarılı olacaklar göreceğiz.
full member
Activity: 266
Merit: 100
https://cryptassist.io
Ekonomi şu anda çok iç açıcı bir durumda değil. Senelerce izlenen yanlış ve günü kurtarma çabalı politikalar yüzünden şu anda bu durumdayız. Senelik, 5 senelik planlamalar yapılmış olsaydı ve uygulansaydı şimdi bu kadar koymayacaktı halka. Kötü giden ekonominin ceremesini bizler çekiyoruz. Hem her şeyi pahalıya alıyoruz hem de vergilerden zamlardan ayrı para ödüyoruz.  Yani bu, bu şekilde olmak zorunda değildi. Devlet her paraya sıkıştığı zaman halkın cebine göz dikmemeli.
newbie
Activity: 5
Ülke yemin ediyorum koca bir dolara dönecek yakında. Ankara'nın sınırlarını da benjamin franklin'in yüzüne göre ayarladık mı, mis gibi.
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Önceden %10 %20 zam yapılırdı artık bu ufak zamlardan sıkıldılar herhalde. 3 ayda bir %20 zam yapmak yerine her 6 ayda bir toptan %50 %50 geçirelim diye düşünüyorlar.
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
Marketten aldığın içme suyuna bile ötv (özel tüketim vergisi) koydular bir damacana su 10 lira oldu anasını satayım su bile pahalı ülkede..

Damacana suyu 11 lira yaptılar evde + iş yerinde ortalama günlük 1 tane gidiyor, bu da sadece suya aylık 330 TL demek. Ayrıca %49,5 az olmuş %52 olması lazımdı, o kadar milletin beyni ile dalga geçtiler ki bir boyut daha atlayarak her zammın %52 olması lazım.

11 liraya damacana su mu olurmuş ya. En son damacana kullandığımda 6-6.5 lira ödüyordum bu ne ya. 20 lira yapsınlar tam olsun bari. Çeşme suyu içecek olanlar için de %30'luk bir zam patlatırlar olur biter.

damacana sudan ötv almaları lazım. özel tüketime girer hazır damacana su tüketmek. büyükşehir belediyelerinde şebekeden  tükettiğin su için ayrı bedel, bunun atığının bertaraf edilmesi için ayrı bedel hizmeti için faturalandırılması için ayrı sabit bedeller ekleniyor. su kullanımı da artık vergilerden fazlasıyla nasibini aldı.
newbie
Activity: 252
Akaryakıt tan tutunda patates ve soğana kadar her şeye zam geldi doğalgaz ve elektriğe zam gelmesi kadar doğal ne olabilir.
Pages:
Jump to: