Pages:
Author

Topic: Doğalgaz ve elektriğe büyük zam! %49,5 - page 5. (Read 754 times)

jr. member
Activity: 406
Merit: 1
Yani bu kış hem doğalgazdan hemde elektrik faturalarından ciddi bir biçimde bizlere yansıması yapılacaktır , son 3 aydır nerdeyse zam gelmeyen ne ürün nede hizmet kalemi kalmadı.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
zam değil arkadaşlar bunun adı güncelleme. fiyat güncellenmezse miktar güncellenir. yakında içinde 20 adet olan sigara paketinde de 18 taneye falan düşürülebilir. fiyat artırımı yapılmazsa muhteviyatından eksiltilir Smiley

Bak o da mantıklı sigaranın zararlarından biraz kurtarmak için paketler 15 sigaraya falan düşürülebilir  Grin
Bu fikri değerlendirsinler Smiley
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
zam değil arkadaşlar bunun adı güncelleme. fiyat güncellenmezse miktar güncellenir. yakında içinde 20 adet olan sigara paketinde de 18 taneye falan düşürülebilir. fiyat artırımı yapılmazsa muhteviyatından eksiltilir Smiley
full member
Activity: 336
Merit: 100
Doğalgaza elektiriğe suya benzine gıda maddelerine alkole sigaraya zam geldi gelecek. Enflasyon ekonomisinin içindeyiz harcamaları kısarak tasarruf etmeye çaba gösteriyorum. Yastık altındaki altın doları piyasaya çıkarın diyen yönetim iflasa yakın olduğunu itiraf ediyor.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Artık alışıyoruz bu haberlere. Her gün yeni bir şeye zam geliyor. Ekonomi bu durumda olduğu sürece de bu böyle devam edecek ne yazık ki.
jr. member
Activity: 364
Ülkemiz her güne yeni bir zam haberi ile uyanmaya başladı ,gelişmekte olan ülkelerde ülkemiz dahil büyük döviz artışları ve ekonomik sıkıntılar, enflasyon artışları var maalesef ,bizim gibi ülkelerde başlayan bu sıkıntılar yakın zamanada  küresel olarak  tüm dünyayı saracaktır .
newbie
Activity: 238
Merit: 0
Zamların önüne geçebilmek bu saatten sonra mümkün değil. Temmuz ayı başında canım ülkem yapılan en yüksek memur zammı diye seviniyordu, hala yarını görmeden, düşünmeden yaşayan insanlarla dolu ülkemiz maalesef.

Memura zam haberleriyle yeri göğü inletiyor ama diğer zamların hepsini görmezden geldiler. Daha ilk ayda yapılan zam erişmişti zaten. Bundan sonraki zamlar hep daha eksiye düşürecek
member
Activity: 224
Merit: 10
Zamların önüne geçebilmek bu saatten sonra mümkün değil. Temmuz ayı başında canım ülkem yapılan en yüksek memur zammı diye seviniyordu, hala yarını görmeden, düşünmeden yaşayan insanlarla dolu ülkemiz maalesef.
member
Activity: 322
Merit: 12
tv izlemiyoruz. bir kaç gündür işlerim yoğunda bakamadım buraları şuanda ben şok, bu nedir ya %49.5 söver gibi. 50 bile değil.
valla son sürat yuvarlanmaya devam ediyoruz. allah sonumuzu hayır etsin.
durum hiç iç açıcı değil

Allah'tan %50 değil. 50 olsa altından kalkamazdık da 49.5 ise sıkıntı yok bir şekilde kurtarırız  Smiley acınacak halimize gülüyoruz artık devamlı.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
tv izlemiyoruz. bir kaç gündür işlerim yoğunda bakamadım buraları şuanda ben şok, bu nedir ya %49.5 söver gibi. 50 bile değil.
valla son sürat yuvarlanmaya devam ediyoruz. allah sonumuzu hayır etsin.
durum hiç iç açıcı değil
Rdu
jr. member
Activity: 224
Bu kadar yüksek zam mı olur insaf biraz zaten doların yükselmesi bizim paramızın alım gücünü çok fazla düşürdü bu sebeple her aldığımız eşyayı zamlı alıyor gibiyiz bir de üzerine bu zamanlar halkı yıpratır. Garibanın vay haline
jr. member
Activity: 134
%49.5 nedemek ya %50 de bari bakın bu zam %50 bile değil ufak tefek bir zam endişeye mahal yok resmen bi yerimizden şırınga ile kan alıyorlar bıktık yahu bıktık
newbie
Activity: 26
Doğalgaz ya da petrol enerji bağımlılığı çok yüksek bir ülkeyiz. Şimdi nükleer tesisler yapılıyor. sanki bu tesisler bizim bağımlılığımızı bitirecek! Hayır bitirmeyecek tabi ki bağımlılık daha spesifik bir hal alacak çünkü zenginleştirilmiş uranyumu yine başka bir ülkeden satın almak zorunda kalacağız. Çünkü bunu yapabilecek yüksek teknoloji transferi yapılmıyor.  Ayrıca Avrupa ülkeleri zaten kendi nükleer tesislerini kapatmaya başladı kademeli olarak ve tamamen yeni nesil bir enerji sistemine geçiyorlar ve eski teknolojiyi ve bunun getiridği bütün rsikleri de bize itelemiş oluyorlar.
newbie
Activity: 26
Benim hatırladığım kadarıyla Türkmenistan Türkiyenin altyapı kurması şartıyla doğalgazı çok ucuz bir fiyatla sembolik olarak bir kaç dolar ücret karşılığı türkiye ye satma teklifinde bulunmuştu zamanında fakat biz yıllardır irandan ve rusyadan çok yüksek fiyatlarla doğalgaz alımı yapmayı tercih ettik. Komisyon alıyorlar mı acaba bu anlaşmalrı yapanlar ? İranla olan doğal gaz mesela alsak ta almasak ta ödemek zorunda olduğumuz bir para var. Haliyle Türkiyede ne enflasyon düşer ne de faziler tabi bunun sonucu olarak dolarda düşmez. Zam üstüne zam sonbaharda bir bu kadar daha gelir belki daha fazla.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
Seçim zamanı vaadler verilir diyenlerden ne bekliyordunuz ki. Yazık ki ne yazık. Çiftçi esnaf işçi herkez kan ağlıyor. Şahlanmış bir ekonomimiz varmışmış heee şahlandı geliyor... teneke bağlayın bunlar başlangıç daha
jr. member
Activity: 462
Merit: 2
bunların bizim cebimize doğrudan yansıması şöyle dursun bu işletmeler de bu zamndan sonra ürünlerine zam yapmak veya işçi çıkarmak zorunda kalacaktır. her halükarda bizi çok zor günlerin beklediği aşikar.
newbie
Activity: 82
Geçen sene seçim için yapmamışlardı zam şuan faiziyle yapıyorlar 400 tl gelen faturam 600 küsür Tl yaptığın için teşekkürler akp gelecek seçimde de oyum sana(!)
member
Activity: 208
Merit: 10
Zamlar artarak devam edecektir. Fakat enerjiye yapılan zamlar ekonominin can damarını kesip atmakla hemen hemen eş değerdir. Enerjiye gelen zamlar, peş peşe gelecek can yakan zamların ilk adımıdır. Hakkımızda hayırlısı olsun.
member
Activity: 560
Merit: 11
elektrik üretiminin önemli kısmını doğal gaz ile yapıyoruz. doğal gaz zaten ithalatla geliyor. elektrik üretim santralindeki doğal gaz kalemine zam yaparsan bu herkesi etkiler. bu daha iyi günlerimiz. ekonomik denklemler açık. nasıl güçlü ekonomiye sahip olursun açık ortada. uygulamıyorsan sorumlusu ben miyim. hani seçimden sonra öncelikli hedef düşük enflasyon olacaktı. sen doğal gaza zam yapınca, elektrik zamlanıyor. o başka ürünleri etkiliyor.
newbie
Activity: 57
Dolar 5 olursa ekonomi böyle giderse 1 ay sonrada bir yüzde 49,5 daha gelir ülke iyiye gidiyor iyiye lütfen.
Pages:
Jump to: