Pages:
Author

Topic: E-spor bilgi,tartışma ve tahmin konusu - page 12. (Read 2951 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1214
August 17, 2021, 10:00:14 AM
Eternal Fire takımının ilk maçını bugün 18.00'da İstanbul Wildcats takımıyla oynayacaklar.

Organizasyon ismi ESA supremes Vestel Cup 2021 local bir turnuva. Diğer takımlara ve turnuvayla ilgili bilgilere aşağıdan bakabilirsiniz. Vakti olanlar izlemesini tavsiye ederim Smiley

Umarım Eternal Fire takımını Avrupa organizasyonlarında kısa bir süre içinde görürüz. Bence hemen davetiye almaları lazım iyi bir turnuva için bu takımın.

https://www.hltv.org/events/6061/esa-supremes-vestel-cup-2021
legendary
August 17, 2021, 09:06:50 AM
A grubundaki maçlar bugünde devam ediyor. A grubunda bugün gene üç maç oynanacak bu maçlar ;

Vitality- Bad News Bears
Astralis-ENCE
Heroic-Split

Vitality Bad news bears maçı şuanda canlı olarak yapılıyor. Vitality'e verilen oran 1.08 civarlarındaydı, bu kadar düşük olmasının sebebi bnb takımının dünkü maçta heroic karşısında oynadıkları iki mapte toplam 5 raund kazanabilmeleri. Vitality ilk harita olan inferno haritasında 16-9  kazanmış durumda, şuanda ikinci map overpass maçı oynanıyor. Vitality overpass haritasında her daim iyidir o yüzden bnb takımının çok bir şansı yok. Diğer maçlara gelirsek. Astralis-ence maçı için Astralis'in 1.45 oranı var fena değil Astralis, Ence'i yeneceğini düşünüyorum. Heroic-Split maçı için ise her iki takımda iyi mücadele edecektir o yüzden 3 harita oynanabilir gibi geliyor.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
August 17, 2021, 08:05:03 AM
Ben de yıllar önce Dota 2 nin turnuvalarını izlerdim. Acayip yüksek ödül havuzları olurdu. Giderek de yayıldı zaten. Mobalarda bilhassa e-spor çok oturaklı ve mantıklı oluyor. Hiç competitive CSGO izlemedim ama strateji ve yetenek ağırlıklı bir oyun o da bir yerde.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1140
August 17, 2021, 12:54:16 AM
E-Sporla aram iyidir.5-6 sene önce LoL'ü baya bir oynardım bağımlı gibi.

Şimdi ara sıra csgo oynuyorum ve maçları izliyorum.Eskisi gibi zevk vermese de can sıkıntısına birebir Cheesy

Yeni kurulan türk süper takımının biraz zamana ihtiyacı olacak bana kalırsa ama eninde sonunda bir başarı getireceklerini düşünüyorum.Her bir oyuncunun ayrı ayrı özel yetenekleri olduğunu düşünüyorum.
legendary
August 16, 2021, 04:24:55 PM
Bugün A grubunda iki maç sonuçlandı. Vitality-Ence takımını 2-0 mağlup etti. Heroic ise Bad news bears takımının karşısında çok kolay bir galibiyet kazandılar. Bad news bears takımın Mirage haritasında sadece 1 raund kazanabildiler gerçekten de utanç verici diyebilirim Cheesy

Şuanda son maç olan Astralis-Team-sprit maçı oynanıyor 2 takım da karşılıklı birer harita kazandı son Ancient haritası kazananını belirleyecek.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
August 16, 2021, 01:13:39 PM
Şimdi ki Z kuşağının hayallerinden birisiyle ilgili bir konu oldu bu benim de küçük biraderim Z kuşağı sayılabilecek bir kuşakta ve onunla konuşurken o da twitch yayıncısı, youtuber veya e spor oyuncusu olmak istiyor eskiden lol oynuyordum bende cs go hobi olarak oynuyordum artık oyun oynayacak fırsat bulamıyorum tabi
legendary
Activity: 2520
Merit: 1474
August 16, 2021, 12:15:54 PM
Birkaç yıl önce ben de çok ilgileniyordum, konuyu görünce eski günlerimi hatırladım. Bol bol maç izlerdik kutu düşsün diye beklerdik. Çoğu yeni nesil oyunun aksine bence hala en keyifli ve görselini beğendiğim oyun CS:GO.

Türk takımından x0xic ve Xantares'i tanıyorum sadece, diğer oyuncuları da tanırız zamanla. Umarım başarılı bir turnuva geçirirler, Türk takımları başarıya ulaşınca inanılmaz keyif alıyorum. Diğer ülkelere göre berbat internet hızları ve aşırı pahalı bilgisayar donanımları sebebiyle zaten 3-0 geriden başlıyoruz her maça, belki de mükemmel e-sporcular yetiştireceğiz ama imkanı yok çoğu kişinin Smiley

C grubu cidden fenaymış, bildiğim ne kadar takım varsa orada Cheesy
full member
Activity: 1386
Merit: 160
August 14, 2021, 02:12:13 PM
CS GO'da yeni ve güçlü bir Türk takımının kurulması beni oldukça heyecanlandırdı. Bu kadrodaki her bir oyuncunun ne kadar yetenekli olduğunu iyi biliyorum. Şimdiye kadar az izlememişimdir. Xantares'in BIG'den ayrılıp böyle bir işe girişmesi beni sevindirdi. w0xic de C9 gibi bir takımda oynarken ülkemizin mükemmel internet altyapısı yüzünden sorunlar yaşamıştı. Böyle bir projede yer alması iyi oldu.

Zaten bu takımın kurulacağının dedikoduları dönüyordu bir ara ve sonunda gerçek oldu. Büyük turnuvalarda ciddi başarılar yakalayabilecek kapasitede bir takım bu. Yolları açık olsun diyorum.
hero member
Activity: 1092
Merit: 830
Eloncoin.org - Mars, here we come!
August 14, 2021, 01:09:23 PM
Türk takımından sadece iki kişiyi tanıyorum onlarda  Xantares( Can Dörtkardeş) ve w0xic (Özgür Eker) ikiside dünyada iyi bilinen kişiler, tekrar şampiyonluk gelebilir neden olmasın çok iyi oyuncularımız var CS GO da.

w0xic dana önceden Cloud9 takımındaydı ve oradan ayrıldı, ayrılma sebebi ülkemizin internet şartlarıydı, bulunduğu konum dolayısıyla yüksek pinglerde oyuna bağlanması baya sıkıntılar oluşturmuş Cloud9 takımında.

Hocam maalesef ülkemizin online oyunlar için en büyük eksiği internet altyapısıdır. Bilgisayar ve ekipmanı güzel sistemler kurabiliyorsunuz ama internet pingi (gecikmeyi) aşamayınca  bu sistemin hiç bir anlamı kalmıyor. Bende online oyun oynuyorum ama ping kötü olunca normalde vurduğunuz adam ölmüyor önce siz vuruyorsunuz ama siz ölüyorsunuz yeri geliyor 30 mermide isabet etse düşman ölmüyor ama siz iki mermide ölüyorsunuz inanın saç baş yolduruyor ya oyunu hep bırakıyorsunuz yada rekabetçi oynamıyorsunuz internetimiz cidden kanser sebebi Smiley

İlerleyen zamanlarda  Asus 360 hz monitör ve reflex destekli sistem oluşturmayı hedefliyorum ama interneti ne yapacağım bilmiyorum internet büyük bir sorun oluyor belki fiber alt yapısı olan bir yere taşınırım.

İnternet olarak dünyanın çok gerisindeyiz internet alt yapısı iyi olsa nice oyuncular yetişebilir gördüğüm kadarıyla ödül olarak en iyi turnuvalardan. Takımımıza başarılar diliyorum umarım tekrar birinci olurlar.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
August 14, 2021, 12:57:44 PM
E spor takımlarının çoğunu ben lol ile duymuştum. hatta geçen aylarda schalke 04 lisans hakkını team bds ye satmıştı hemde 26.5 milyon euro’luk bir bedelle. yani e spor artık büyüyen bir değer ve göz ardı edilemez. ülkemizde de fenerbahçe galatasaray beşiktaş gibi köklü kulüplerin de espor takımları vardı. konusunun olması isabet olmuş hocam bence de.
sr. member
Activity: 1568
Merit: 324
August 14, 2021, 12:52:14 PM
Forumumuzda E-Spor ile ilgili konunun da bulunması çok güzel oldu. Yeni kurulan takımımız olan Eternal Fire'dan çok umutluyum. Bırakın Türkiye seviyesini asıl hedef globalde büyük başarılar yakalamak. İlk başlarda belki ESEA gibi turnuvalarla başlarlar ama kısa zamanda Pro Lig'e çıkarlar diye umuyorum.

Space Soldiers macerasını iyi hatırlıyorum. Aslında çok güzel bir takıma sahiptik. Ama işler istediğimiz gibi gitmedi ve takım dağıldı. Bu takımın çok uzun bir süre faaliyetini devam ettirmesini ve şampiyonluklar kazanmasını temenni ediyorum.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
August 14, 2021, 12:26:26 PM
Yeni Türk takımımızdan bir başarı bekliyorum.Özellikle w0xic, Xantares, ISSAA nicklerini duyduğum oyuncularımız.Arjantin’i 11-0’dan gelip yendiğimiz ve şampiyon olduğumuz o maçı hala hatırlıyorum.Buyrun beraber nostalji de yapalım :

https://eksisozluk.com/9-ekim-2016-turkiye-arjantin-cs-go-maci--5204500

Bu Arjantin maçından sonra Cs:go gibi bir başka oyunda daha başarılı bir milli takım oluşturmuştuk : PUBG.

Bunlara ek olarak başarılı bir e-spor beklediğim diğer oyunlar da League of Legends ve Valorant.

Bu konuda güzel anılar biriktirebileceğimize inanıyorum.
legendary
Activity: 2464
Merit: 1498
August 14, 2021, 10:54:41 AM
Takımların son durumlarını bilmiyorum ama isimlerinden bildiğim kadarıyla C grubu ölüm grubu olmuş A grubu ise en kolay grup gibi görünüyor. Ödül havuzunu düşük buldum, daha önce major turnuvalarda milyon doların üstünde ödüller oluyordu, ligde hep böyle miydi?
Türk takımında Ürdünlü Issaa başta biraz zorlanacak gibi, takım Türkçe konuşmayı planlıyormuş ama Issaa'nın dili yetersiz diye başlangıçta İngilizce anlaşacaklarmış. Sponsorları ve başarıları bol olsun.
legendary
Activity: 1190
Merit: 1160
August 14, 2021, 09:49:36 AM
Türk takımından sadece iki kişiyi tanıyorum onlarda  Xantares( Can Dörtkardeş) ve w0xic (Özgür Eker) ikiside dünyada iyi bilinen kişiler, tekrar şampiyonluk gelebilir neden olmasın çok iyi oyuncularımız var CS GO da.

w0xic dana önceden Cloud9 takımındaydı ve oradan ayrıldı, ayrılma sebebi ülkemizin internet şartlarıydı, bulunduğu konum dolayısıyla yüksek pinglerde oyuna bağlanması baya sıkıntılar oluşturmuş Cloud9 takımında.
legendary
August 14, 2021, 09:12:24 AM
E-sporla ilgili çok fazla takip eden kişinin olmadığını tahmin edebiliyorum local bölümde. O yüzden şuan için sadece CS:GO turnuvalarıyla ilgili sınırlandırıcam. En fazla ödül havuzları ve büyük organizasyonlar CS:GO üzerinde yapıldığı için. İsteğe göre diğer oyunlarında takvimlerini, bilgilendirmelerini ekleyebilirim. Şuanki güncel turnuvamız ise ;

16 ağustos tarihinde ESL pro lig 14. sezon turnuvası başlıyor olacak. Ödül havuzu toplamda 750.000$ ve 24 takım bu turnuvaya dahil olacak. Grup maçlarıyla başlanıcak turnuvalara gruplardaki takımlar şu şekilde ;

En son yapılan organizasyon İntel Iem extreme mastersta NaVi takımı ezici bir şekilde birinciliğe hak kazanmıştılar. Aynı şekilde NaVi takımının bu turnuvayıda götüreceğini düşünüyorum. Güzel transfer dönemi geçiren Faze, Team liquid ve Heroic gibi takımlardan süprizler görebiliriz. Bu gibi takımlardan süpriz sonuçlar bekliyorum aynı zamanda bu süpriz sonuçlarla güzel oranlar tutturulabilir.
Kaynaklar;

https://www.hltv.org/

Bu arada yeni bir Türk takımı kuruldu çok iddiali oyuncular bulunuyor. 2014deki gibi bize tekrardan şampiyonluk getirebilcek bir takım diyebilirim. Takımın ismi Eternal Fire oyuncular ; Xantares( Can Dörtkardeş) , w0xic (Özgür Eker) , Calyx ( Buğra Arkın ) , İmor ( Ömercan Karataş ) , İSSAA ( Issa Murad )

Pages:
Jump to: