Pages:
Author

Topic: Ehliyet Kursları Denetlenmeli - page 2. (Read 1362 times)

jr. member
Activity: 322
Merit: 2
July 21, 2018, 06:45:57 AM
Türkiye hep böyleydi. değişen ne oldu ki? gücü veya parası olan herkes hiçbir prosedüre takılmadan her iişini halleder.
jr. member
Activity: 168
Merit: 1
July 20, 2018, 12:18:52 PM
Ben ehliyetimi yıllar önce almıştım. bizim orada trafik sıkıntısı olmadığı için direksiyon eğitimimi abimden aldım sınavada geçmiş yılların sorularını çözerek hazırlanmıştım. o zamanlar böyle problemler yoktu ama duyduklarıma göre artık çok saçma sapan işler dönüyormuş. yeni ehliyet alacak olanlar çok zorlanıyorlar.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
July 20, 2018, 11:16:58 AM
Çok saçma sapan işler yapan,doğru düzgün ilgilenmeyen kurslar çok var evet. Gerçi ben doğru düzgün işini yapan görmedim şu ana kadar ne yalan söyleyeyim.
member
Activity: 308
Merit: 11
July 20, 2018, 08:44:05 AM
Sadece ehliyet kursları değil direksiyon sınavındaki görevlendirilen personellerinden denetlenmesi gerekiyor. Çok saçma insanların direksiyon sınavından başarılı olup da hakedenlerin 2. sınava kaldıklarına çok şahit oldum.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
July 20, 2018, 07:51:10 AM
sınav sistemini gün geçtikçe değiştiriyorlar ben ehliyeti aldığım zaman sadece araba kullanmıştım şimdiki gibi kaputu açıp da şu nedir bu nedir diye sormamışlardı. Durmadan değişim olmasından dolayı biraz geride kalmış olabilirler (bu iyimser düşündüğüm hali) ya da işten zaten bıkmış göstereyim bir şeyler ne olursa olsun modunda olabilir. Lakin bildiğim kadarıyla sürücü kursları milli eğitim bakanlığına bağlı olması lazım herhangi bir şikayetiniz olursa milli eğitim bakanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.
jr. member
Activity: 188
Merit: 8
July 20, 2018, 06:14:40 AM
kesinlikle bende aynı düşüncedeyim bende iki yıl önce ehliyet aldım bana da birçok şey gösterilmemişti sınav alanına gittiğimde kaputu açıp şunu sorarlarsa şu bunu sorarlarsa bu diye üstün körü gösterip geçti sınavı geçtim çok şükür ama kalabilirdimde birçok bilgimin eksik olduğunu daha sonra araç kullandıkça yaşayarak gördüm
sr. member
Activity: 854
Merit: 267
July 20, 2018, 05:35:29 AM
Seneler önce ehliyeti aldığımda o zaman daha kolaymış sanırım. İlk seferde aldım ama 6 ay trafiğe çıkmaya korktum. Verilen eğitim malesef yetersizdi. Şimdi sağdan soldan duyduklarıma göre 3. kerede anca geçliyomuş sınavdan. Mutlaka denetim şart.
jr. member
Activity: 109
July 20, 2018, 03:50:07 AM
Adamlara karşı hissettiğin siniri onlara göstermezsen seni umurlarına bile takmazlar. Yapman gereken gerekli çirkefliği yapmak ve gerekirse bir avukat ile konuşup şikayette bulunmak. Tabi eğer gerçekten yapmaları gereken görevleri yapmıyorlarsa gerekli işlemler yapılır. Zaten bunun olmasını istemeyen adamlar da sana her türlü tavizi verecektir.
jr. member
Activity: 85
July 20, 2018, 03:30:26 AM
Ehliyet kurslarının devlet kontrolünde sıkı bir denetime sahip olması gerekiyor. Aksi takdirde kasaptan ehliyet alır gibi ehliyet dağıtıyorlar ve ondan sonra sonuç ortada, her yıl trafik kazalarından dolayı binlerce kötü haber geliyor. Çok çok çok acil bu konuya el atılmalı.
newbie
Activity: 7
May 25, 2018, 03:26:07 AM
neresını denetleyeceksınkı adamlar her ısın kolayına kacıyor hallederız dıolar keske devlet bı el atsada denetlese keske
member
Activity: 252
Merit: 10
May 25, 2018, 03:24:27 AM
Ne yaptın ustam bu sefer alabildiniz mi ehliyeti?

bu arada ehliyet kursları da denetlenmeli sınavdaki hocalarda denetlenmeli. ne insanların direksiyon sınavından geçtiklerine şahit oldum.
newbie
Activity: 70
May 25, 2018, 02:12:55 AM
kesinlikle denetlenmeli ehliyet alan bir kisi sorunsuz araba surebilmeli
member
Activity: 350
Merit: 10
May 24, 2018, 11:36:29 PM
İşi bilen için kolay ya da zor oluyor ehliyet vb kursları ve sınavları. Ben ikili ilişkilerim sayesinde bir sefer kursa gidip ehliyet alabilmişken benim küçük kardeşim 3 ayrı dönem kursa gidip 4. sınavda alabilmişti ehliyetini Smiley
newbie
Activity: 34
May 24, 2018, 04:34:58 PM
her onune gelene alıyorlar neyını denetleyecekler adam sınava gırmeden ehlıyet alıyor neresını denetleyecekler.
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
May 23, 2018, 05:46:05 PM
Burasi turkiye dostum. Maalesef isini hakkini vererek yapan isletme sayisi cok az. Ben yapabileceginiz cok fazla birsey oldugunu dusunmuyorum cunku kanitlayamazsiniz. Bu yuzden bundan sonra agirliginiz koymanizi tavsiye ederim.
full member
Activity: 201
Merit: 100
February 26, 2017, 07:57:31 PM
Bugün direksiyon sınavını geçtim. Geçemeyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin . 2.denememde işi bitirdim. Artık ehliyetin çıkmasını ve adresime gelmesini bekleyeceğim.
Saol.
Hayırlı uğurlu olsun ehliyetin. Ben de Martın 11, 12'si veya 18, 19'unda gireceğim sınava.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
February 26, 2017, 09:45:03 AM
Bugün direksiyon sınavını geçtim. Geçemeyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin . 2.denememde işi bitirdim. Artık ehliyetin çıkmasını ve adresime gelmesini bekleyeceğim.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
February 22, 2017, 02:40:22 PM
full member
Activity: 201
Merit: 100
February 22, 2017, 02:20:23 PM
Ehliyet sınavları denetlense ve daha zor olsa , ehliyet kurslarıda ona göre çıtayı yükseltmek zorunda kalır.Gelen giden ehliyet alıyor sonra bayramda şu kadar kişi öldü vs. Bence ehliyet bile almayın arkadaş , zaten ülke olarak üretmiyoruz neyin bolluğudur bu toplu ulaşıma yönelin gözünüzü seveyim ve şu trafiğide rahatlatın artık. Toplu ulaşıma yönelirseniz belki isyan misyan çıkarda şu toplu ulaşım altyapısını da geliştirmek zorunda kalırlar. Hızlı tren ile anadoluyı gezmek vardı şimdi Smiley
Davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Türkiye şu an büyük ihtimalle dünyada ehliyet almanın en zor olduğu ülke. Çünkü kurslar sadece güzergahta 14 tur attırıyorlar sadece. Sınavda yapılan şeyleri eskiden ehliyeti alan kişilerin %95'den fazlası yapamazken sürücü adaylarının tek seferde hepsini doğru şekilde yapması isteniyor. Stop hariç tek hatada in arabadan diyorlar. Stopta da ikincide indiriyorlar. 80 Lira verdiğin sınavı tamamlıyamıyorsun bile. Tamamlasan hatalarının, eksiklerinin hepsini görüp sonraki sınava ona göre çalışırsın. Sonraki sınav için özel ders alsan 1 turu 60 lira eşin, dostun arabasını sürsen değişik araba olduğundan sınavda sıkıntı çekiyorsun ve ehliyetsiz sürüyorsun. Kurstaki hocaların %95'inin eğitimcilik yeteneği yok zaten. İlk kaldığında 2 hafta sonra ikinci sınav oluyor. Onda da kalırsan sonraki sınav 2 ay sonraya. Araya çok fazla zaman giriyor soğuyorsun. Ödediğin para 2 bini geçiyor. Önceden tecrübesi olan şansı varsa ve sınavda iyi hocalara denk gelirse ilk sınavda alıyor ehliyeti. Tecrübesi ve ailesinin arabası olmayanın eğer şansı yoksa 4 seferde de alması zor. Sonra da sürücü kursunun eline düşüyorsun. Ortalama 500 liraya tekrar 4 sınav hakkı alıyorsun. Milli Eğitim öyle b.ktan sistem kurmuş ki ehliyet almasın kimse diye özellikle düşünmüşler sanki. 2 tane sürücü kursuyla konuştum: yeni araba almak zorunda kaldık çünkü herkes kalıyor sınavda bir arabaya yazabileceğimız kişi sayısı sınırlı. Bazen bazı kişileri sınava bile alamıyoruz bu yüzden diyorlar. NHK World'de Cool Japan isimli programda Japonya'da ehliyetin nasıl alındığını izledim. Türkiye'deki ile hemen hemen aynı şeyleri yapıyor sürücü adayı. Ama hata yaptın in olayı yok. Tekrar tekrar yaptırıyor hata yapılan şeyi. Eğer o ana özgü bir şeyse diğer denemeleri başarılı oluyor ve devam ediyorlar. Japonya'da olsam aylar önce almıştım ehliyeti. Not: Japonya'da ki kaza oranı da avrupadan daha düşük. Türkiye'de eylülden beri almaya çalışıyorum. Harcadığım para 2000'e yaklaştı. Daha ehliyeti çıkarırken de para ödeyeceğim. 550 tl kadar. Tabii verirlerse. Böyle düzen olmaz. Böyle yaparak devlet halkı ehliyetsiz araba kullanmaya sevk ediyor. Her gün ehliyetsiz araba süren ve kazaya karışanların haberleri çıkıyor. Ehliyet almayı zorlaştırdıkları için kazalar azalmadı, azalmayacak da. Meksika'da kimlik kartının fotokopisini getirene ehliyeti veriyorlar. Nüfusa vurunca Türkiye'den az kaza oluyor.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
February 22, 2017, 12:22:09 PM
Benzer bir şeyde benim başıma geldi.Sözde eğitmen bana ders vereceği yerde bana gaz vererek çok iyi olduğumu falan söyleyip dersi s*ktiret çabasına girdi ve kazandı da.Şöförlüğüm hiç iyi değildi aslında soğukkanlılıkla kazandım direksiyon sınavını valla.Şimdi düşünüyorum da bana 85 puan veren hocanın kafasını s*kim.
Geçmiş olsun.
Pages:
Jump to: