Pages:
Author

Topic: Ehliyet Kursları Denetlenmeli - page 3. (Read 1362 times)

hero member
Activity: 854
Merit: 500
February 22, 2017, 09:06:52 AM
Çoğu kurs hatta hemen hemen hepsi bir güzel milleti kandırıyor ellerinden parasını alıyor öğrettiği hiçbir şey yok resmen çok fazla araştırmak lazım bu tip yerleri bence.
Bu arada sizin adınıza üzüldüm. Umarım geçersiniz.
legendary
Activity: 980
Merit: 1011
February 22, 2017, 08:58:26 AM
Bu konuda ciddi bir sıkıntı var. Arkadaşla aynı anda sınava girdik o başka bir kursa gidiyordu, benim gittiğim kütük gibi bir kitap verdi ve dediki sadece soruları çöz. Bende güven olmaz die herşeye bakındım kitapdaki he herşeye bakmama cidden gerek yokmuş en fazla 5 yanlış yaparmışım. Arkadaşa ne kitap vermişler nede bir öneride bulunmuşlar ilk sınavdan direk kalmıştı. İkinci sınav için bendeki kitabı vermiştim siktr etk kursu filan dedim. Sürekli işden izin alıp kursa gidiyordu. Harbiden sağlam bir denetleme sistemi gerekiyor. Öğretmenleri kafalarına göre takılıyor bazen derse bile gelmiyor öğretmenler.

Reklamlar : Fatih/İstanbul Millet Caddesi Öz Erdem Sürücü kursu gayetde memnun ayrıldım. Sınav çıkış süresini bekledim ve ortalama 84 puanlada geçtim. Reklamlar sona erdi Smiley.
hero member
Activity: 2058
Merit: 608
Online Security & Investment Corporation
February 21, 2017, 04:56:16 PM
bende r25 aldım ancak ehliyet yok sürmeyı bılmıyorum. bana 3 defada toplamda 30 dakıka motor surdurdu yüzeysel anlattı. sınava girdim tabiki kaldım. vermeleri gereken eğitimi eksik verıyorlar. bi de diyorkı nıye gecemedın. tabı ıkı hafta sonra kolum kavgada kırılınca motor sevdası sımdılık kaldı. şimdi motoru satılığa koydum. artık seneye tekrar alırım.
hero member
Activity: 896
Merit: 515
February 20, 2017, 08:07:50 PM
Ehliyet sınavları denetlense ve daha zor olsa , ehliyet kurslarıda ona göre çıtayı yükseltmek zorunda kalır.Gelen giden ehliyet alıyor sonra bayramda şu kadar kişi öldü vs. Bence ehliyet bile almayın arkadaş , zaten ülke olarak üretmiyoruz neyin bolluğudur bu toplu ulaşıma yönelin gözünüzü seveyim ve şu trafiğide rahatlatın artık. Toplu ulaşıma yönelirseniz belki isyan misyan çıkarda şu toplu ulaşım altyapısını da geliştirmek zorunda kalırlar. Hızlı tren ile anadoluyı gezmek vardı şimdi Smiley
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
February 20, 2017, 04:39:48 PM
Türkiye ve denetim. Yan yana bile güzel durmadı bu iki kelime. Açık tımarhaneye dönmüş bir ülkeyiz arkadaşlar. Yakında açık mezarlık gibi de olabiliriz.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1358
February 19, 2017, 12:56:34 PM
Kesinlikle katılıyorum. Ehliyet kursundan ehliyet kursuna öyle uçuk fiyat farkları oluyor ki.
Hem kalifiye kurslar olup olmadığı da ayrı sınanmalı. Şimdiki hali olayı tamamen piyasaya bırakmaya benziyor ve tüketici yani kurs öğrencisi için dezavantajlı.
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
February 19, 2017, 06:44:33 AM
ehliyet sınavı sonuçlarında sahtekarlık yapanlara hapis cezasi olmali, haksiz yere kazananlar ehliyetinin iptal edilmesi gerekiyor
sr. member
Activity: 644
Merit: 271
February 19, 2017, 05:57:02 AM
Adeta bir Türkiye özeti. Ülkede hangi kurum düzgün denetleniyor ki? Veya hangi kurumu yanlışlarından dolayı şikayet edip sonuç alabiliyoruz?

Kolay gelsin dostum, başarılar sınavda.
hero member
Merit: 504
February 19, 2017, 05:14:20 AM
aslında gerekli çirkefliği yaparsan sınav ücreti ödemeden de seni sınav sokarlar. kurs müdürüne gittin bilimiyorum ordaki en üst sorum yani oranın sahibi diyeyim olayı söyle benim sınav ücretimi karşılaypı sınava sokmazsanız ben bu oyalı her yere duyucam hatta mahkemeye kadar yolu var dersin. gerekli seviyde çirkeflikle en azında bir sonraki sınav ücretini ödememiş olursan ama giden zamana dönüş yok

Dediginiz oldu zaten giriş paramı da benden habersiz ödemişler. Neyse son 1 hafta sıkı bir çalışma ile geçeceğimi umuyorum.
hero member
Activity: 518
Merit: 500
February 19, 2017, 04:42:20 AM
aslında gerekli çirkefliği yaparsan sınav ücreti ödemeden de seni sınav sokarlar. kurs müdürüne gittin bilimiyorum ordaki en üst sorum yani oranın sahibi diyeyim olayı söyle benim sınav ücretimi karşılaypı sınava sokmazsanız ben bu oyalı her yere duyucam hatta mahkemeye kadar yolu var dersin. gerekli seviyde çirkeflikle en azında bir sonraki sınav ücretini ödememiş olursan ama giden zamana dönüş yok
hero member
Merit: 504
February 19, 2017, 02:01:57 AM
     Sürücü (Ehliyet) Kursları denetlenmeli
 Ehliyet teorik yazılı sınavında 90+ puan alarak ehliyet direksiyon sınavına girmeye hak kazandım. Araba kullanmayı az çok bilen biriyim, ancak direksiyon egitimi konusunda daha önce bir tecrübem olmadığı için iş artık eğitmendeydi. Çalışmak için belirli günler belirledik ve gittik. Eğitimi aldım, eğitmen herşey yolunda bir sıkıntı yok dedi güzel sürüyorsun falan bir tek geri geri parkta sıkıntı vardı sonra onuda hallettik tamamdı
 Neyse sınav akşamı başka bir sürücü kursuna yazılan tanıdıkla muhabbet esnasında konu direksiyon egitimine geldi o anlatırken ben şoka girdim zira bana ona anlatılanların ve verilen egitimin hiç biri egitmen tarafından soylenmemisti bana verilmedi. Üstün körü bir anlatımla egitimi tamamlamışım haberim yok. Sabah sınavdan kaldım, bu benim icin  buyuk bir hayalkırıklıgı oldu. Neyse 200 liralık bir ek masraf dogurdu egitmene kızgındım ona yeni sınav tarihi netlesince bana mutlaka soylemesini daha sıkı bir egitim talep ettim. Zira verecekleri egitim icin ek para alıyorlar. O da sınav kesinlestigi gibi haber verecegi belirtti. Zaten sınav tarihleri kesinlesmeden direksiyon egitimine baslamiyorlarmis.

Buraya kadar tamam, 3-4 hafta sonra bu dangalak egitmeni baska kisilere egitim verirken gordum ya ne is falan daha sınav tarihi belli degil, megersem 10 gun once belli olmus ve bana haber verilmedi. Bu nasıl sürücü kursu? Bu kursları kim denetliyor? Haklarimizi nasil arariz? Sınava kalmış 1 hafta, 1 haftada nasıl egitim alacagim 200 lira parayıda yatirmami istiyorlar kalırsam para yine havaya gidecek.
Pages:
Jump to: