Pages:
Author

Topic: Elektrik Zamları ve Madencilik - page 3. (Read 519 times)

legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
January 02, 2022, 12:51:03 PM
Saçma değil enerjinin ödemedi dövizle yapılıyor geçen yıldan bu yana döviz 2x artmış durumda üstünede maaş ve enflasyon farkıda var ne  yapcaklar zararına iş yapılmaz.

Ha elektrik özel olmasaydı iş ozaman farklı olurdu zararına vatandaşa satardın ama işi özelleştirdiğin an adam paraya bakar.

Birkaç yerden okduuğuma göre hala olması gereken yerde değilmiş üstünr %100 daha yerse olması gereken yere geliyormuş.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 02, 2022, 10:20:59 AM
Ciddi ciddi elektriğin bu kadar zamlanması çok can sıkıcı 150 Kilovata kadar %50 zam yapılması çok saçma geldi sanki %125 zammı daha az göstermek için yapılmış durum gibi geldi. Normal 4 kişilik bir ailede en az 200-300 kilovat aylık elektrik tüketimi olur. Bir tane ekran kartına tahmini 100 TL fark geliyordu şimdi 250 TL gibi bir fark çıkacak 230-250 TL gelen faturanın bu zamlardan sonra 500-600 aralığında gelecektir artık tek kartla bile madencilik yapmak çok daha maliyetli olacak. Elektriğin bu kadar zamlanması insanları kaçak elektrik kullanmaya itecektir.
hero member
Activity: 1176
Merit: 617
January 01, 2022, 02:05:07 PM
mevcut olan ev aboneleri için uygulanan 0,91 tl ile yapılan madencilik zaten eziyet durumunda idi. Gelen son zam ile 150 kWh zaten bir günde geçilecek bir seviye. Yani direk ikinci kademe ödemeye geçilerek 2,6 tl diyecekseniz genel kabul gören 0.1 dolar olan elektrik ödeme bizim için yaklaşık olarak 0,2 dolar olarak hayat bulmuştur. Eğer makineler günlük bunu geçecek şekilde madenciliğe getiri veriyor ise ve geçtiğimiz zaman içinde kartlar yada kullanılan cihaz kendini ödedi ise neden yapılmasın. Sadece elektriğe ödediğin miktar arttı. Üretiğin coin getirisi güzel ise birazını artık devletle paylaşacaksın.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
January 01, 2022, 10:18:10 AM
1 Ocak'tan itibaren mesken aboneleri için aylık 150 kilovatsaate kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat kilovatsaat başına 1 lira 37 kuruş, aylık tüketimi 150 kilovatsaat üzeri olan mesken aboneleri için ise kilovatsaat başına 2 lira 6 kuruş uygulanacak. Gelen bu zamlarla beraber madencilik yapmaya devam edecek misiniz?

https://www.ensonhaber.com/ekonomi/elektrik-ve-dogalgaza-2022-zamlari

Elektrik fiyatının zamlanması masrafı 2 katından fazlaya çıkarmış durumda bu zor şartlarda madencilik yapmak kazancı iyice azaltacaktır madencilik yapanlar ya kaçak elektriğe yönlenecektir yada alternatif kaynak bularak bu maliyetten kurtulmaya veya en aza indirmenin yollarını arayacaktır. Benim bir tane ekran kartım var ve devam edeceğim çalıştırmasam bile 150 KV geçeceğim için sorun değil. Ufak ufak birikim olur diyerek kumbara hesabı biriksin.

Böyle devam ederse 3 ay sonra bir zam daha gelecektir işimiz zor bunca zammı nasıl kaldıracağız bilemiyorum.

Pages:
Jump to: