Pages:
Author

Topic: Ellaism ELLA Coin - page 2. (Read 1732 times)

member
Activity: 295
Merit: 10
January 09, 2018, 09:58:10 AM
MrVaco sayesinde yakın zamanda neredeyse bir rig parası çıkaracağız bu gidişle Smiley Verdiği diğer öneriler de yabana atılmamalı Smiley
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
January 09, 2018, 07:57:31 AM
Arkadaşlar yeteri kadar ella pirl nuko stokladım diyenler. Uzun vade düşünürlerse Metaverse etp kazabilirler.
full member
Activity: 840
Merit: 111
January 09, 2018, 06:32:17 AM
Formda aradım aradım Türkçe bölümde bu coin ile açılmış bir konu bulamadım.

Ella coin hakkında düşünceleriniz planlarınız nedir?

Etherum gibi mine edilebiliyor aşağıdaki siteyi kullanıyorum.

Havuz: http://ella.minerpool.net/#/

Şu ana kadar 1200'e yakın ellaism sahibiyim 1 dolara doğru ara ara gidip geliyor yatırımlık elde tutulmasında fayda varmıdır?

Evet arkadaşlar 3 dolar civarında gezintiye başladı ve whattomine'a eklenmesi ile üretim miktarım %70'e varan bir düşüş gösterdi ve zorluk seviyesi 1-2T' den 8.148 T'e kadar çıktı.
Ve hala kazmaya devam ediyorum ama zorluk seviyesi Pirl'i geçerse pirl kazmaya başlayacagım.
Satmak yok kazdığım tüm coinleri kesinlikle satma düşüncesi yok sadece anlık olarak hangisi çok karlı ise onu kazıyorum eğer borsada exchange yaparsam yine bunlardan birisini alıyorum.
newbie
Activity: 72
Merit: 0
January 07, 2018, 01:31:10 PM
karışmak gibi olmasın ama madem o coin lerin fiyatlarının değerleneceğine inanıyorsunuz neden en karlı o gün en karlı coin ı kazıp da bu coinlarla değiştirmiyorsunuz ? daha fazla coin e sahip olmazmıydınız hodl için ? Wink

Çok haklısınız bunu yapmamamın sebebi farklı exchangelerde işlem görüyor oluşları ve wallet, transfer vs ile uğraşmaya zamanımın olmaması. Tam zamanlı olarak maalesef çalışıyorum o kadar ilgilenemiyorum, spike olduğunda yüksekten satıp düşükten alıyorum sadece. Binance bittrex ve cryptopia kalan vaktimi yeterince alıyor, e haliyle kendi hayatımız da var bu işlere maksimum geceleri 3-5 saat ayırabiliyorum. Şu an birkaç bin adet var elimde pirl ve ella, biraz da nuko tutuyorum japonların ne yapacağı belli olmaz diye. 2$  falan olursa satacağım nukoları. Son 25 günde sadece elladan ettiğim kâr şu anki haliyle %600 civarında. Bugünkü artış ve geçen ayın sonunda whattomine a eklendiği için de inanılmaz üzgünüm çünkü günde 100'den fazla kazıyordum. Şu an 30 lara düştü. Ella kazmaya başladığımda expanse 1.9 dolar civarındaydı şu an 8 $ oldu, ella nında bir 40M marketcap bulması durumunda adedi 10 $ lara yükselecek. Ki kripto piyasası düşünülünce 40M ulaşılması imkansız bir rakam değil. Kaldı ki sadece cryptopia ve stocks da işlem görüyor. Expanse ise bittrex poloniex yobit litebit bleutrade gibi exchangelerde işlem görmekte. Ella ekibinin exchange listing için fee ödemeye zerre niyetleri yok, kendileri bize gelecek modundalar. Sadece 1 exchange e daha girmesi x1.5 x2 demek. Bu faktörleri de göz önünde bulunduruyorum kazdığım coine bakarken.
full member
Activity: 350
Merit: 100
EndChain - Complete Logistical Solution
January 05, 2018, 05:51:06 AM
Elimden geldiğince kazıp tutuyorum kenarda ya artarsa ? hesabı bakalım sonuç ne olacak göreceğiz hep beraber.
sr. member
Activity: 453
Merit: 264
January 05, 2018, 01:42:54 AM
karışmak gibi olmasın ama madem o coin lerin fiyatlarının değerleneceğine inanıyorsunuz neden en karlı o gün en karlı coin ı kazıp da bu coinlarla değiştirmiyorsunuz ? daha fazla coin e sahip olmazmıydınız hodl için ? Wink
full member
CAT.EX Exchange
January 05, 2018, 01:28:49 AM
Pirl ve ella yı bir miktar kazarak bıraktım. Şu anda geçici olarak etc kazıyorum, nodez ertelenip duruyor. Kazıma açılınca nodeze geçeceğim.
full member
Activity: 350
Merit: 100
EndChain - Complete Logistical Solution
January 04, 2018, 02:13:38 PM
Elimde yaklaşık olarak benimde var 3 beş bir şey bakalım kenarda duruyor zengin etmez ama harçlık çıkar değerlenirse Cheesy
newbie
Activity: 154
January 04, 2018, 10:46:32 AM
Rica ederim. Ben de bekledim ama bazı sorunlar yaşadılar. Pek de önemli değil. Umarım bugün launch olur.

Yıl sonu için en en kötü tahminim ella ve pirl için 5-6$, Whale de 0.60-0.80 arası. Kesinlikle satma derim. Son 2 ayda piyasaya giren para miktarı ciddi anlamda arttı, önümüzdeki 6 ay içinde bi bu kadar daha artarsa bu elimizde tuttuğumuz coinlerin şu anki fiyatlarına göre tekrar x2 yapmamaları sürpriz olur zaten.

Allah razı olsun. Pirl'e olan bakış açımı değiştirdiniz. Daha önce bu kadar güzel anlatana denk gelmediğim için bu coine bakışım çok olumlu değildi. Şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca, ile evet bu coin tutacak inşaAllah diyorum.

Selametle kalın.
newbie
January 04, 2018, 10:11:33 AM
Rica ederim. Ben de bekledim ama bazı sorunlar yaşadılar. Pek de önemli değil. Umarım bugün launch olur.

Yıl sonu için en en kötü tahminim ella ve pirl için 5-6$, Whale de 0.60-0.80 arası. Kesinlikle satma derim. Son 2 ayda piyasaya giren para miktarı ciddi anlamda arttı, önümüzdeki 6 ay içinde bi bu kadar daha artarsa bu elimizde tuttuğumuz coinlerin şu anki fiyatlarına göre tekrar x2 yapmamaları sürpriz olur zaten.
full member
January 04, 2018, 03:31:09 AM
Yeni çıkan coinlerden ben de bir miktar kazıp cüzdanda tutuyorm ne olur ne olmaz diye. Baya kar bırakıyor

30 dakika sonra nodez geliyor, adamlar 2 $ falan açılış fiyatı diyorlar. Online olursan kaçırma derim. Ben yeni gelip de 3x yapmayan coin görmedim, çok şüpheci olunursa 2x 3x lerde satılabilir.  

Hepsini elimde tutuyorum pirl ve whale 2x yaptı ama ella daha yapamadı.

Nodez coinin de cüzdanı bekliyoruz kazmak için.Teşekkürler Nodez'i önerdiğin için haberim yoktu ondan.
newbie
January 03, 2018, 04:32:51 PM
Yeni çıkan coinlerden ben de bir miktar kazıp cüzdanda tutuyorm ne olur ne olmaz diye. Baya kar bırakıyor

30 dakika sonra nodez geliyor, adamlar 2 $ falan açılış fiyatı diyorlar. Online olursan kaçırma derim. Ben yeni gelip de 3x yapmayan coin görmedim, çok şüpheci olunursa 2x 3x lerde satılabilir. 
hero member
Activity: 953
Merit: 504
January 03, 2018, 04:22:22 PM
newbie
January 03, 2018, 04:13:20 PM
MrVaco gerçekten üşenmeden uzun uzun yazıyorsunuz bravo.
Bende sizin gibi düşünüyorum, bu coinler daha piyasaya yeni çıktı kazması kolayken kazıp elde tutmakta fayda görüyorum ve ethereumdan daha fazla kazanç getirisi oluyor.

Bende yaklaşık 120mh/s ile kazıyorum gerçekten günde 10 $ net kazanç bırakıyor, etherden fazla. Şu ana kadar 1400 Ella, 400 pirl 500 whale kazdım, whale şu an için para etmiyor ama 2x 3x çok kolay yapabilir bu coinler.
Bu coinler daha çok borsalara girse fiyatı hemen yükselecek gibi görüyorum.

Uzun zaman kazıp bundan bir cacık olmaz dediğim feathercoin bile 0,03$ 'dan 0.5$'a kadar çıktı o zamanlar az daha feather kazsam diyordum ama yapmamıştım bu sefer bunları kaçırmayacağım.

Teşekkürler dostum. Şimdi yeni coin geliyor nodez, birazdan launch olacak ondan da ümidim var, genesis blocktan başlayıp kazacağım, umarım o kazdığın 1400 ella yı hala tutuyorsundur elinde Smiley
full member
December 15, 2017, 02:36:36 AM
MrVaco gerçekten üşenmeden uzun uzun yazıyorsunuz bravo.
Bende sizin gibi düşünüyorum, bu coinler daha piyasaya yeni çıktı kazması kolayken kazıp elde tutmakta fayda görüyorum ve ethereumdan daha fazla kazanç getirisi oluyor.

Bende yaklaşık 120mh/s ile kazıyorum gerçekten günde 10 $ net kazanç bırakıyor, etherden fazla. Şu ana kadar 1400 Ella, 400 pirl 500 whale kazdım, whale şu an için para etmiyor ama 2x 3x çok kolay yapabilir bu coinler.
Bu coinler daha çok borsalara girse fiyatı hemen yükselecek gibi görüyorum.

Uzun zaman kazıp bundan bir cacık olmaz dediğim feathercoin bile 0,03$ 'dan 0.5$'a kadar çıktı o zamanlar az daha feather kazsam diyordum ama yapmamıştım bu sefer bunları kaçırmayacağım.
newbie
December 14, 2017, 06:25:36 PM

MrVaco güzel analiz ediyorsun piyasayı Smiley Birçok kişinin sebebini belirtmeden çöp dediği coinleri detaylı incelemişsin. Şahsen başlarda bir miktar kazdım pirl. 200 kadar tutuyorum elimde. Şimdi de ella kazayım dedim bir miktar. Sen söylemesen hiç aklımda yoktu. Değerlenir de güzel para kazanırsak seni her daim anımsayacağım Smiley Yeni çıkıp zorluk seviyesi düşük coinlerden de haberdar edersen çok iyi olur. Takip ve analizde zorlanıyor benim gibi birçok kişi. Sen bu işi iyi başarıyorsun Smiley

BtcBlack öncelikle teşekkürler dostum, haberdar ederim. Bir gün değil her gün kazanalım inşallah Smiley Şu an whattomine'da ella olmadığı için haberdar değiller, sana tavsiyem mümkün olduğunca kasman ellayı, ama 3-4 ayda aya çıkmayı bekleme bu coinlerin değerini yerini bulması yaklaşık 1.5 -2 seneyi bulacak..Şu an zorluk düşükken 3-5 hafta kazıp unut. Ben %50 sini satıyorum %50 sini tutuyorum, sadece hodllamak için kasmıyorum coini. Getirisi güzel, ethereum artışına rağmen geçmedim çünkü anlamsız. Şu anki verileri söyleyeyim sana, 100MH ile 23 ella kazılıyor ve değeri 12.20 $. Pirl de ise 11 adet kazabiliyoruz 24 saatte ve değeri 9.87 $. Ve bu yaklaşık olarak 12-13 gündür böyle devam ediyor, ella hep 2 dolar üstünde getiride. Peki neden ella diyorum? Çünkü block reward'ı 5. Şu an kolayken kasabildiğimiz kadar kasmalıyız.

Eğer kasıp satıyorsan da bozdurmak için de kasabilirsin, whattomine'de olmadığı için kârlılığından birçok kişi haberdar değil. Yatırım yapmak istediğin başka altcoinler varsa ADA ve XLM düşünebilirsin kazdığının belli bir miktarı ile. Detaylara girmeyeceğim.

Fazla zamanım olmadığı için detaylı yazamayacağım, Metaverse var yine ethash, ico ve dev fee olmasına rağmen çin ve japonyada çok fazla tutuldu, proje de gerçekten işe yarar bişey, peki neden dersek? Kendi sitelerinden bir paste yapıyorum, işte bu bir devrimdir; "The concept of BaaS (Blockchain as a Service) was first proposed by Metaverse, that is to say enterprises or individuals can request for customized blockchain services from blockchain solutions providers according to their needs."

Bu sebeple belki bir miktar ondan da kazmayı düşünebilirsin. Yukarıda bahsi geçen bütün coinlere göre çok daha hızlı bir artış sağlayacak metaverse, bilinirliği çok fazla ve arkasında büyük destek var Smiley Japonlar çok sevdi.

@risinqsun, hocam nokta virgül vs yok, pek bir şey anlamadım açıkçası ne demek istemişsin. Kim 4ghz ile kazıyormuş, hangi coin ney vaat etmiyormuş? Yukarıda kenara kasıp mı yoksa satmak için mi kastığımı da gayet mantıklı ve akıcı anlattığımı düşünüyorum. Pirl istenildiği gibi gitmiyor demişsin, coin çıkalı 1 ay 15 gün oldu, aya çıkmayı falan mı bekliyorduk 1 ayda anlamadım? 1 ayda piyasaya 0.11 $ ile girip, ico ve pre mine olmamasına rağmen şu an değeri 1$ olan coinden bahsediyoruz, bu mu istenildiği gibi gitmemesi? Ella da 0.10 ile girip 0.60 larda geziyor. Coinin birisi 5e katlamış diğeri 10a. Başka bir coin varsa böyle 1 ayda katlayan lütfen söyle ben de faydalanayım. Btc, eth, ripple, litecoin, etc, hepsine bir bakın bakalım şu anki yerlerine gelmeleri kaç sene sürmüş? Herifler roadmapten hızlı ilerliyor şu an pirl'de.

Küçük bir kıyas yapalım ethereumda 60M ico ve 12M dev fee var, şu anki dolaşımda olan ethereum 96M. %50 den fazlası zamanında ether'i 1$ daha ucuza almış çok çok zengin abilerimizde bulunuyor. Bununla kıyaslayinca %1 lik dev fee devede kulak kalır. Kaldı ki ethereum networkundeki sorunlardan bahsedip farklı bir kıyas içine girmeyeceğim.

Burada yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup hiçbir coinle alakam yoktur, isteyen dilediğini kazmakta satmakta almakta özgürdür. Postlar tarihe kazınsın Smiley Güzel günler göreceğiz.
sr. member
Activity: 672
Merit: 273
-
December 14, 2017, 05:12:01 AM
Pool'u incelediğimde adam 4ghz gibi yüksek bir hızda kastığına göre vaat etmese bile ki bu zor kesinlikle ileriyi düşünüp belli miktar kazıp kenara atmak için kastığı apaçık ortada.

Pirl istenildiği gitmemesini sebebi zaten %16'lık kesinti.
member
Activity: 295
Merit: 10
December 14, 2017, 04:05:17 AM
MrVaco güzel analiz ediyorsun piyasayı Smiley Birçok kişinin sebebini belirtmeden çöp dediği coinleri detaylı incelemişsin. Şahsen başlarda bir miktar kazdım pirl. 200 kadar tutuyorum elimde. Şimdi de ella kazayım dedim bir miktar. Sen söylemesen hiç aklımda yoktu. Değerlenir de güzel para kazanırsak seni her daim anımsayacağım Smiley Yeni çıkıp zorluk seviyesi düşük coinlerden de haberdar edersen çok iyi olur. Takip ve analizde zorlanıyor benim gibi birçok kişi. Sen bu işi iyi başarıyorsun Smiley
newbie
December 13, 2017, 07:30:34 PM
MrVaco gördüğüm en detaylı Ella ve Pirl incelemesi olmuş teşekkürle. Bende Ethereum Posundan sonra değerlerinin hızla artacağını düşünüyorum.
Whale ve Pegas konusunda düşüncen nedir.

Selamlar, iyi geceler.

Öncelikle pirl ve ella ile gözlemlerime yer vermek istiyorum. Bugünkü düşüş yanıltmasın, pek çok kişi ETH ve litecoin yükselişinden faydalanmak için hem borsada hem mine'da geçiş yaptılar. İşin güzel tarafı, buna rağmen kârımda bir düşüş olmuyor, ella 0.48 $ leri gördü pirl ise 0.76 $ bandını zorladı.  2 coin'de son tabana göre 0.05$ bir kayıp yaşadı ve yine toparlanmaya geçtiler. Dün akşam, pirl'de masternode ların ödemelerinde bazı problemler vardı ve dev lere bildirildikten 25 dk içinde sorun çözüldü. Halen test aşamasında ancak çok başarılı bir şekilde ilerliyorlar, bugün discord grubunda, beklenenden daha erken sürede MN'lere ödeme yapacaklarını, beta sürecinde ödemelerin başlayacağını duyurdular. Büyük bir aksilik olmazsa 10 gün içinde gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Pirl için çok basit arayüzü olan bir gui miner programı yayınlandı. Mining'e uzak olanlar kod vs görüp gözü korkan pek çok kullanıcıya kolaylık sağlayacak. Ayrıca 12 Aralıkta pirl stocks.exchange e giriş yaptı. Ella da aynı şekilde stocks.exchange ve bisq de listelenmeye başladı. Pirl dün gece 3-4 tane daha borsa ile görüştüklerini ve anlaşmaya çalıştıklarını açıkladılar. Block explorer için pirl diver çıkardılar, şu an betada ama stable olduğu anda ona da geçiş yapacaklar.

Bu gelişmeler çok çok çok iyi ve hızlı gelişmeler. Ella ile kıyaslandığında daha hızlı bir gelişim içerisinde, bunu da normal karşılıyorum çünkü ella bağışla çalışıyor, pirl'de ise dev lerin şu ana kadar aldıkları pay yaklaşık 1 milyon dolar. Bu kadar parayla bırakın da 3-5 exchange de listelenip bu kadarcık da geliştirmeyi yapsınlar.. Benim düşüncem pirl kesinlikle ETH'ye rakip olarak geliyor. ETH'de coinlerin %50 sinden fazlası belirli kişilerde toplanmış durumda, kısaca matematik dersek; 12 milyon coin developerlarda (vitalik) ve 60 milyonu ico da satıldı. Bunlar çok büyük rakamlar arkadaşlar, 12 milyon X 700 $ varın siz hesabını yapın şu anki paranın. Ella'da bunların hiçbirisi yok, ve bütün giderleri takip edebilirsiniz. Pirl yaklaşık 1M coini dev fee olarak toplamışken ella'nın bağış cüzdanında sadece 8000 ella (4.000 dolar) bulunmakta. İşte benim gözümde en önemlisi de bu.

Pirl dev fee olarak; her ne kadar eleştirsem de, haklarıdır diye düşünüyorum bu kadar hızlı çalışan ekip görmedim, yapmış adamlar alsınlar o kadar da.

İşin ilginci forumda birsürü saçma sapan coinler ve ico'lar hakkında konuşuluyor, herkes 0.01 dolarlardan coin ya da ico'ya katılıp 4-5 ayda milyoner olmayı bekliyor, ancak böyle güzel ve geleceği olan projelerle ilgili tık yok Smiley

Şu anki fiyattan bile 2 coini (pirl-ella) de kazıp anında satsanız 100 MH'a 11$ gibi bir getirisi var. Benim kazdığım coin miktarı son 2 günde %35 arttı. Zorluk seviyeleri düştüğü için güzel miktarda kazılıyor şu an.

Pegas'ı da uzunca inceledim. Açıkçası hiç ümidim yok, sadece depository'e odaklanmış durumdalar ve başka bir projeleri yok. Ayrıca arkalarında sağlam bir takım yok. Websiteleri güven verici değil. Roadmap belli değil, yapacağız edeceğiz fikirlerimiz var modundalar. Yani adamlarda ne şeffaflık var ne netlik. Gördüğüm tek şey her taraf pool, ama poollar boş. Dün gece özellikle pegas'ı inceledim. Ayrıca block time 30 saniye. Block reward politikalarını da beğenmedim. Şu an biraz kârlı gözükse de gelecekte patlar diye düşünüyorum. Bi pirl ella kesinlikle değil.

Whalecoin'e nispeten daha sıcağım ama detaylı inceleme şansım olmadı.  Bugünkü eth ve litecoin çılgınlığından whalecoin de dahil bütün coinler nasibini aldı Smiley Birkaç güne toparlayacak hepsi.

Selametle.

full member
CAT.EX Exchange
December 13, 2017, 04:30:12 AM
MrVaco gördüğüm en detaylı Ella ve Pirl incelemesi olmuş teşekkürle. Bende Ethereum Posundan sonra değerlerinin hızla artacağını düşünüyorum.
Whale ve Pegas konusunda düşüncen nedir.
Pages:
Jump to: