Pages:
Author

Topic: Ellaism ELLA Coin - page 3. (Read 1732 times)

newbie
Activity: 72
Merit: 0
December 12, 2017, 08:12:25 PM
Sanırım bahsettiğin geceyi biliyorum, ETN'nin %287'leri geçen profit oranı vardı ve 8-15 saat kadar sürdü. Ben de hatrı sayılır miktarda kazıp sattım ve ella ve pirl aldım. Daha sonra düştü tekrar kâr oranı. Şu an whattomine'da son pump yüzünden yine ETH zirveye ulaştı ve pek çok miner altcoinlerden çıktı. Aslında ben çok seviniyorum bu duruma çünkü günlük kazdığım coin miktarı %20 oranında arttı. Özellikle Ella whattomine'da da listelenmediği için pek çok minerın haberi yok.

Günlük kâr oranım düştüğü anda daha kârlı olan bir coine geçip exchange'den yine ella ya da pirl alıyorum yatırımlık. Önü açık bu coinlerin. Özellikle ETH POS'a geçtiğinde yaklaşık 70 bin miner alternatif arayışına girecek, bu gemi de kaçmasın Smiley
sr. member
Activity: 616
Merit: 259
December 12, 2017, 06:18:26 PM
Bir gece tam ella walletımı açtım. Pooldan ayarları yaptım vs ETN gözüme çarptı başlamak nasip olmadı.İnşallah çok üzülmem.
newbie
Activity: 72
Merit: 0
December 12, 2017, 05:13:11 PM
Selamlar,

Yaklaşık 488 Mh'ımızla biz de Ella kazıyoruz, whattomine'da olmaması sebebiyle de pek çok kişi coinden haberdar değil ve gelecekte sürümden kazandıracağını düşünüyorum. Discord grubuna üyeyim hem pirl hem ella'yı yakından takip ediyorum. 2'sinin de geleceği var, ancak son 1 haftadır ella günlük kazanç olarak 2 $ her zaman üzerinde seyrediyor pirl'in.

Ella coin'de premine ve devfee yok, developerlar pool.ellaism.org üzerindeki pool fee ve donationlarla çalışıyor, monetary policy var yani 280M ella olacak totalde, ek olarak developerların yaptıkları harcamalar topluluğa açık ve ödemeleri takip edebilirsiniz. 1 ay önce 0.10 dolar civarındayken bir ara 1.08 e ATH yapıp şu an taban 0.55 civarında seyrediyor. Discord grubundaki 1 saat önceki konuşmalarda atomic swap özelliğini 1 ay içinde aktive edeceklerini duyurdu core developer. Yani BTC ile ödeme alan herhangi bir yerde miktarlarda karşılıklı olarak miktarlarda anlaşarak ella ile ödeme yapılabilecek.

Ella'nın core developer'ının Ethereum kurucularından olduğu söyleniyor. Cryptopia'da 6 BTC listing fee olmasına rağmen bu coin bedava olarak listelendi. Şu anda başka exchangelerde ve whattomine'da olmamasının sebebi bu sitelerin listeleme ücreti alması, ancak developerlar zaten bağışla çalıştıkları için bu tip ekstra giderlerden kaçınıyorlar. Yakın zamanda exchangelerin bu coini listelemek için sıraya gireceklerini düşünüyorum. 50'den fazla developer var projede.

Pirl'de de hoşuma gitmeyen şey %16 dev fee olması, block reward 12 normalde, minerlara 10 veriliyor. 2 pirl dev hesabına gidiyor. Ancak güzel olarak Masternode'ların betası yayınlandı ve 2 gündür aktif, MN ler in place hale geldiği zaman 10 ocak sonrasında pirl in 2$ - 3$ a yükselmesini ve önümüzdeki 3-4 ay içerisinde 4 $ dolar bandına oturacağını düşünüyorum en kötü ihtimalle. Ayrıca masternode'lar yayınlandığında dev fee'nin yarısını masternode'lara dağıtacaklar bu da coine büyük talep sağlayacak. MN için 20k pirl gerekli, coinin ilk zamanları 4-6 bin doları arasına bunu alabiliyordunuz, maalesef 1 ay 10 gün gibi bir sürede coin 1.02 $'a sabitlendiği için şu an pek çok kişinin MN olması zor. Ayrıca 1 ay önce 100 mh ile haftada 280 pirl kazılabiliyordu.

Ethereum POS'a geçtiği anda bu 2 coine büyük talep olacağından bull run olacağından da eminim. GPU minerlar bu iki coine yönelecektir.

İki coinin de güzel yanı olarak topluluğun isteklerine göre plan geliştirmeleri ve bunları uygulamaları. Fikir ve önerilere her zaman açıklar ve istenilen özellikleri en kısa sürede geliştirmeye çalışıyorlar.

Üşengeç arkadaşlar için ÖZET: Kazın ve tutun arkadaşlar, 3-4 ay içerisinde sisteminizin parasını size geri ödeyecektir.
sr. member
Activity: 728
Merit: 263
December 09, 2017, 07:38:19 AM
Hocam ella, pirl, whale üçünden de bir miktar kazdım tutuyorum. Birisi piyasada tutunsa yeter. Sizin elinizde benden daha fazla var.

ben de senin gibiyim.

minerpooldan bütün çıkan coinleri 1000 2000 kazıp cüzdanda tutuyorum. ne olur ne olmaz. bir gün bir tanesi 10 dolar olsa, rig parasını kurtarır.

ama çok da fazla dalmamak lazım.
full member
Activity: 280
Merit: 102
December 07, 2017, 05:52:53 PM
Bu coinin adını duyunca Alizée' nin ella ella şarkısı geliyor, çok hareketli ve 2000 lere damgasını vurmuş güzel bir şarkıydı...
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
December 07, 2017, 11:22:59 AM
Gelip geçiçi gibi bu coinler, hepsini kazdım beş para etmez arada bi 2x yapıyor o kadar Cheesy cryptopia çöplerinden
full member
Activity: 840
Merit: 111
December 07, 2017, 10:41:11 AM
Pirl kazıyordum millet ona saldırdı  bende şimdi whale kazıyorum  şu an 0.17$  daha çok az kişi kazıyor
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
December 07, 2017, 07:46:25 AM
Hocam ella, pirl, whale üçünden de bir miktar kazdım tutuyorum. Birisi piyasada tutunsa yeter. Sizin elinizde benden daha fazla var.
full member
Activity: 840
Merit: 111
December 07, 2017, 06:28:03 AM
Formda aradım aradım Türkçe bölümde bu coin ile açılmış bir konu bulamadım.

Ella coin hakkında düşünceleriniz planlarınız nedir?

Etherum gibi mine edilebiliyor aşağıdaki siteyi kullanıyorum.

Havuz: http://ella.minerpool.net/#/

Şu ana kadar 1200'e yakın ellaism sahibiyim 1 dolara doğru ara ara gidip geliyor yatırımlık elde tutulmasında fayda varmıdır?
Pages:
Jump to: