Pages:
Author

Topic: Emekli Maaşlarına Zam Gelmesi - page 3. (Read 398 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
March 23, 2023, 07:19:30 PM
Ocak ayında vereceklerini şimdiden veriyorlar çünkü hem enflasyon etkisi ertelenmiş oluyor hem de iq sü düşük emekli kesim yüksek zam aldığını zannedip oy basıyor. Memura zam da çok huzursuzluk hakim diye verilecek ben de katılıyorum. Nisan ayında bence memur zammı da belli olur. Memurlara 1000 lira gibi bir seyyanen zam bekliyorum yanılacağımı zannetmiyorum 2000 vermezler. 1000 tatmin edici gelir mi bu da size bırakıyorum. 100 lira gibi bir şey oldu zaten.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
March 23, 2023, 07:03:46 PM
Seçim yaklaşıyor böyle şeylerin gelmesi çok doğal tabi.
Seçime kadar halkın yararına olacak şeyler yükselir, zararına olacak şeylerde düşer.

Anket sonuçlar kötü geliyor, artık oy toplamak için allah ne verdiyse verecekler.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
March 23, 2023, 02:14:08 PM
Emekliye ilk başta verilen zammın yeterli olmadığını zaten her kesim söylemişti. Şimdi 7500 yaptılar ama bence seçime yakın asgari ücretle eşitleyecekler. Eşitlerlerse iyi olur en azından aldıkları paranın bir kıymeti olur yoksa çok düşük seviyede kalıyordu. Seçimden dolayı bunların yapılması da ayrı bir konu. Vatandaşın seçimden önce zor durumda olduğu bilinmiyor muydu sanki. Şimdi herkes gelecek olan zamlardan korkuyor. Asıl bunun önüne geçmek için çalışmalılar. Maaşa artış geliyor ve daha ele geçmeden çoktan başka şeylere gelen zamlarla beraber elden çıkmış oluyor. Yapılan iyileştirme güzel ama diğer zamlara müdahale edilmediğinde anlamı kalmıyor maalesef.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 23, 2023, 07:31:26 AM
Her yıl seçim olsun Smiley
Seçim zamanı vatandaş akıllarıne geliyor
legendary
Activity: 966
Merit: 1047
#SWGT CERTIK Audited
March 23, 2023, 05:30:34 AM
Kaynak linki tıklanmıyor sanırım noktalama işaretinden sonra boşluk bırakmanız gerekiyor hocam.

Teşekkür ederim hocam, düzelttim oldu galiba. Telefondan yaparken maalesef hep hata yapıyorum.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
March 23, 2023, 04:55:19 AM
Ben paylaşacaktım, sizin paylaştığınızı görünce yeni konu açma gereğinde bulunmadım. Kaynak linki tıklanmıyor sanırım noktalama işaretinden sonra boşluk bırakmanız gerekiyor hocam.

Güne güzel bir haberle başladık. Benim gibi anne ve babanız emekliyse 7500 liraya arttırılacak maaş, ailenin yükünü biraz olsun hafifletecek ancak yine de alacağınız ne varsa bir an önce almanızı tavsiye ederim. Herkes emekli maaşlarına göre fiyatları yükseltecek. Ortada bir sebep yokken üretim fiyatı aynı birim olan ürünlere yüzde 25-30 arası zam gelebilir dikkatli olun.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
March 23, 2023, 04:54:24 AM
Beklenen bir hareketti, bir sonraki adımda da memurlara zam vereceklerini düşünüyorum. Zaten yılbaşındaki zam muhabbetinde Nisan ayı için tekrar bir güncelleme yapılabileceği konuşuluyordu. Şu anda asgari ücretin artış oranı ve emekli-memur maaşlarına gelen zamma bakınca arada bir dengesizlik olduğunu herkes görebiliyor. Önce emekliyi iyileştirdiler, şimdi de memura yönelecekler.
Seçim öncesinde yapabilecekleri her ekonomik yardımı yaparlar. Ekmek 1 liradan 5 liraya çıkınca 2 gün konuşur unuturuz ama cebe bir anda 10 bin lira para yatınca aylarca akılda kalır. Bu yüzden zam yerine ikramiye bile verebilirler bayram harçlığı gibi Cheesy
legendary
Activity: 966
Merit: 1047
#SWGT CERTIK Audited
March 23, 2023, 04:47:21 AM
22 mart 2023 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı yayında açıklanan bilgiye göre en düşük emekli maaşı miktarı 7500 TL olmuş.

Bir iki gün önce okuduğum bir haberde yaptırılan anket sonuçlarının beklenenden kötü gelmesi üzerine Nisan ayında yapılması beklenen iyilestirilmelerin hemen yapılacağına dair şeyler yazıyordu. Galiba haber doğru.

Kaynak: https://www.haberturk.com/cumhurbaskani-erdogandan-en-dusuk-emekli-zammi-aciklamasi-2023-en-dusuk-emekli-maasi-ne-kadar-oldu-3576132
Pages:
Jump to: