Pages:
Author

Topic: EMTİA Analizleri Spekülasyonlar Fiyatlar ve Tartışma Alanı - page 3. (Read 1022 times)

sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
sr. member
Altın son aylarda düştüğü noktadan %10 artış yaşadı bugün de yükselmeye devam ediyor.

Hisseleri kripto paraları şu noktada satın alacak kadar zengin değilim ama Altın'ın kelepir fiyatlardan kapatamayacağıma üzüleceğim. Hazır herkes borsalara kriptoya dönmüşken yazın ucuzdan kapatırız diyorduk ama nasip bakalım. Temmuz gelmeden yükselmesi daha üzücü oldu sanki.
sr. member
sr. member
Rusyada ve Ukrayna da buğdaya ihracat yasağı geldiği konuşuluyor Buğdayda çok ciddi artışlar vardı geçen hafta. Bende merak edip araştırdım şunu buldum.

https://tele1.com.tr/rusya-bugday-ihracatini-durduruyor-kendi-ciftcimizi-desteklemek-zorundayiz-381471/

Şu ortamda TMO'nun alım fiyatını merak ediyorum gerçekten. Dünya ülkeleri bir bir buğday ihracatını durdurken umarım maliyeti 2 liraya dayanmış bu stratejik üründe çiftçiyi zarar ettirmezler.
sr. member
Uranyum ve Toryum madencileri hakkında araştırmalar yapıyorum. Detayları ekleyebilirim.

Özellikle Uranyum bu aralar fazla dikkatimi çekmeye başladı. Bu gibi madenler veya madencilik şirketleri olası bir dalgada ciddi getiriler sunabiliyor.
sr. member
Buğday altcoinler gibi yükseliyor her gün yesil her gün artıda Smiley

Ayrıca Altında ki yukarı yönlü hareket bizi üzer. Anlaşılan Ağustos 2020 de zirveden girenleri silkeleme tamamlanmış tren erken kalkmaya başladı.

Fed kışın yapacağı hareketi şimdi yapıyor ve Dxy yi 80 lere itiyor. Doların ipi çekilmişe benziyor. Dolar umrumda değil açıkçası Ama altının erken kalkması aşırı sivrilmesi benim planladigim yeni alımları yapmama engel teşkil edebilir.
sr. member
sr. member

Altın'da erken hareketlenme var. Ancak baskılanması için şartlar uygun. Daha yaz güneşi tepeye gelmeden hareketlenmesi beni üzer.

Altın düşmesi hatta yataya sarması daha çok işime geliyor açıkçası.
sr. member
Buğday / Altın

Buğday harika bir çıkış yakaladı. Tanrının parası Altın ise gıdası Buğday'dır. Dünya Altın'ın etrafında Altın Buğdayın etrafında döner.

Senelerdir kar ettirmeyen ekim alanları daralan Buğday, artık çiftçinin yüzünü güldüreceğe benziyor.
sr. member
Emtia Dow endeksi

Daha farklı kaynaklardan da bulduğum içerikleri paylaşmaya devam edeceğim arkadaşlar.

Sepeti yapan adam rahat adamdır. Eğer emtia üstünlüğü gelecekse borsalara karşı avantaja geçmek için ön almak gerekebilir.

''Grafikler alıntıdır''

YTD.

sr. member

Buğday seri gidiyor hala. Durmayacak gibi.
sr. member
Faiz arttırmak şu ortamda

Güven
Özveri
Tecrübe

ister Smiley Fed keşke arttırsa işime gelir, ama zorrrr.
sr. member
Faiz söylentileri altını dizginledi.

Ama yakında faizlerde dizginleyemeyecek sanki. Faiz arttıracağız diye haberler görüyorum buyrun arttırın sizi tutan yok Smiley Yakında fed'te yüksek enflasyon yüksek faiz sarmalına girmez umarım.
sr. member
Fed helikopterden çuvalla para saçmaya devam ediyor, nasıl karşılığında bir şey yok artık. unlimited.

petrolde çoğu trader bullish yani petrol fiyatlarında bir artış şaşırtmayacak beni önümüzdeki aylarda.

hava paranın daha emtialara geldiğini düşünmüyorum bir kaç yerde ciddi fiyatlanmalar olsa da gerçek bir fiyatlanma görmedik.

hava para şuan borsalarda ilik gibi dolaştırılıyor. zombi şirketler shitcoinler pumplanmaya devam...

Filmin sonu önemli.
sr. member
Buğday'da yukarı yönde hareket var. Artış ciddi. Gün içi +%5 görünüyor.

Grafik ekleme gereği duymadım.

Buğday bugünde +%3

Artışlar ciddi. Un fiyatları tadımızı kaçırabilir.

Buğday mısırdaki artışa nazaran daha sönük kalmıştı ama ciddi atak yapıyor bu aralar stoklarda bir azalma falan mı var acaba ?
sr. member

Buğday dedik Platin de sağdan bindirmeye başladı Emtialar isyan ateşini yakmışa benziyor. Smiley 210 TL seviyesinde iken konuştuğumuz Platin 340 ulaşmış durumda. Daha altın tam bir ateş yakmadı onun da hareketlenmeye katılması şaşırtıcı olmayacak benim için.

Ytd
sr. member

sr. member
50 yıllık geçmişin ışığında Emtia endeksi:

sr. member
SPX Aylık grafikte alınacak bir lokasyon göremiyorum.

Silver SPX beklentisi:

Grafikler tutacak mı bakalım.
YTD

sr. member
2022-2024 yılları arasında film kopar. Tablo netleşir gibi duruyor artık.

Ancak yukarıya takip ettiğim işin ehli denen uzmandan, Silver SPX grafiği attım.

Kripto para Dow Nasdaq Dax dahil tüm borsa yatırımcılarını ilgilendiren bir grafik olduğunu düşünüyorum. Dikkatle incelenmeli.

Eğer metal üstünlüğü gelirse Kripto paraları ve Amerikan borsalarını çok çetin geçecek 10 yıllık bir ayı sezonu bekliyor. En son baktığımızda 1929-1950  1965-1980 arasında metal üstünlüğü görüyorum. Birde 2000-2008 arası denenmiş...

YTD
Pages:
Jump to: