Pages:
Author

Topic: Enpara.com kripto sebebi ile Hesabımı Blokladı! - page 4. (Read 1064 times)

member
Activity: 301
Merit: 22
libertas veritas aequitas
hangi bankla olduğunun önemi yok kullandıuğınız bankanın birden fazla ekipmanını kullanın.
Banka kartı
kredi kartı
ek hesap, kmh, kredi vb.
fatura ödeyin.
birazda ek hesaplardan faiz ödeyin.
6 ay kendi hesaplarınız arasında hacim yaratın para girsin çıktın.
ablana annene dedene gönderder geri al vb.
yurtdışına sadece borsalara değil başka hesaplara da para gönderin arada bir.
şirket hesaplarınızdan kendi hesaplarınızı güzelce doldur boşalt yapın..

Sadece borsa hareketi yeni açılan hesapta olursa kıllanıyorlar.
Neyse geçmiş olsun.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Enpara da bunu yapıyorsa işimiz vardır. Güya en yenilikçi bankalardan biri bunlar ama onlar bile sorun çıkarabiliyor demek ki.
member
Activity: 360
Merit: 24
         Enpara benim hesabimida blokladi tahminen bi 6 ay once filan. Gelin paranizi cekin hesabinizi kapatin dedi ama ben yapmadim. Cunku 3-5 zaman sonra Bitcoin ve kripto Turkiyede legallesince (ki ilk adimi Bir bankanin kendi borsasini acmasidir Aktifbank istiraki olan Bitmatrix 1 hafta once acildi) Enpara ve diger tum Bankalar kullanicilarin pesinden kosacaklar "aman gelin bizim bankada hesap acin" diye. O gun gelincede benim hesaptaki blok otomatik kalkacaktir, simdi icerdeki 3-5 kurus icin hesabi kapatip "kara listeye" alinmak istemiyorum acikcasi.

Benim Enpara hesabimin bloklanma sebebi Krakene yaptigim transferlerdi. Herkesi bloklamamalarinin sebebi miktarla alakali olabilir. Gorece olarak buyuk miktarli islem yapan musterileri blokluyor olabilirler. Malum kara para aklayacak adamlar bunu 1000-2000 dolarla yapmaz yuzlerce, milyonlarca dolarla yapar. Krakene yaptigim transferlerin sonuncusunun uzerinden 6 ay gectikten sonra blok geldi. Geriye donuk inceleyip bloklamislar. Malum 2017 yilinda Bitstamp ve Kraken cok populerken bu borsalara haftada 500.000 - 1m dolar swift yapardim toplam 7-8 bankadan. Bunlardan biride Enpara idi. Enpara aslinda en son blok koyan oldu. Yapi kredi 2-3 defa yolladi sonra bu islemi birdaha bizden yapmayin yoksa blok gelir tarzi konustu, sirket politikamiz geregi kriptoya sicak bakmiyoruz dedi, ayni aciklama "AKBANK" tanda geldi Bitstampe 10-15 defa swift yaptikdan sonra. HSBC ye hesap acmaya gittigimde hesap bile acmadan adeta bankadan kovdular kriptoyu duyunca...... Denizbank ilk swiftte islemi iptal edip geri cevirdi , Fibabankayla 1-2 islem sonrasi yine sirket politikasi geregi islemler durduruldu, Burgan bank ayni sekilde 1-2 islem sonrasi kesti, isbankasiyla birsure devam etti , ING de aciklama girilmiyor (kriptolara para yollamayi engellemek icin guzel bir cozum) , Garantiden bir sure yaptim sonra durdum ama baskalarindan duyduguma gore Garantide sorun cikarmaya baslamis, sonra Bitstamp ve Kraken USD depositi kapatinca zaten benim swiftlerde durdu...... Liste boyle gidiyor.......

Burdaki olay Bitcoinin yasak olmasi degil, zaten yasak ta degil , olay yarin obur gun "yasak" lanirsa bankalar bu riski almamak icin sirket politikasi geregi kripto isine bulasmak istemiyor. Iste bankalardaki durum boyle iken o yuzden ben gecen gun bir bankanin acmis oldugu borsayi duyunca cok heyecanlanmistim, bu Turkiyedeki kripto sektorunde cigir acabilecek bir donum noktasi olabilir, insallah da olur. O zaman bankalar bizim pesimizde kosacak, ozellikle buyuk hacimli islem yapip blokladiklari kullanicilarin......

newbie
Activity: 34
Merit: 0
Hocam geçmiş olsun. Ülkede kripto paralara dair adam gibi düzenleme olmayınca hangi banka ne yapacağını şaşırıyor. Bir banka kalkıp borsa açarken diğeri borsaya para aktaranı blokluyor.

Öte yandan biraz kurcalasan kesin Finansbank'la çalışan borsa da çıkar. Borsaların mevduatlarını tutarken iyi, borsa müşterilerinin transferlerine gelince kötü.

Hesabımı kapatırken şubedeki andaval da bana bitcoin yasak bitcoin yasak diyor. Dedim nerede yasak, yasak olduğuna dair bir kanun yönetmelik  vs göster. Yasak olsa Aktifbank bizzat borsa açabilir mi diye dedim zaten. Bizde yasak diyo. O kadar çok uyuz oldum ki bundan sonra enpara ve finansbank aleyhine hangi faaliyet olsa dahil olacağım. Sosyal medya vs bir fenomenliğim bi desteğim yok ama birgün illaki bu kripto olayından ötürü bir tepki görecekler.

Tepki göstermek lazım hocam zaten. Nasıl ki bu bankalar 5 yıl önceki kredi taksidini 2 gün geciktirdiysen bile unutmuyor skorunu kırıyor, bizim de bu bankaların skorunu kırıp bu yaptıklarını unutturmamamız lazım.
member
Activity: 203
Merit: 16
Hocam geçmiş olsun. Ülkede kripto paralara dair adam gibi düzenleme olmayınca hangi banka ne yapacağını şaşırıyor. Bir banka kalkıp borsa açarken diğeri borsaya para aktaranı blokluyor.

Öte yandan biraz kurcalasan kesin Finansbank'la çalışan borsa da çıkar. Borsaların mevduatlarını tutarken iyi, borsa müşterilerinin transferlerine gelince kötü.

Hesabımı kapatırken şubedeki andaval da bana bitcoin yasak bitcoin yasak diyor. Dedim nerede yasak, yasak olduğuna dair bir kanun yönetmelik  vs göster. Yasak olsa Aktifbank bizzat borsa açabilir mi diye dedim zaten. Bizde yasak diyo. O kadar çok uyuz oldum ki bundan sonra enpara ve finansbank aleyhine hangi faaliyet olsa dahil olacağım. Sosyal medya vs bir fenomenliğim bi desteğim yok ama birgün illaki bu kripto olayından ötürü bir tepki görecekler.

newbie
Activity: 34
Merit: 0

member
Activity: 406
Merit: 11
Ben üç senedir kripto para işlemleri için enpara hesabımı kullanıyorum ama bu zamana kadar böyle bir durumla karşılaşmadım. Şeytan kulağına kurşun tabi karşılaşmamış olmam karşılaşmayacağım anlamına gelmiyor. Daha öncede bu şekilde bloklanan hesaplar duymuştum ama bu bloklamayı neye istinaden yapabiliyorlar bilemiyorum, sonuçta kripto para alım satımı yasak değil ülkemizde.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Diğer Enpara kullanıcıları arasında benzer sorunlar yaşayan oldu mu acaba, Enpara hakkında benim olumlu izlenimlerdi ancak şu yaşadıklarınızdan sonra bi acaba dedim gerçekten. Farklı tecrübesi olanlar da paylaşabilirse iyi olur ciddi bir konu bu  Undecided
sr. member
Activity: 868
Merit: 250
Varlık barışı olduğu için birşey yapmamaları gerekiyordu . 3-4 defa bitstamp dan dolar çekmiştim . Biraz geç olsa da bir sıkıntı olmamıştı.
member
Activity: 203
Merit: 16
Arkadaşlar merhaba,

Tam 2 yıldır kripto para piyasası içerisinde al-sat arbitraj vs bilfiil içerisinde bulunuyorum.
Devamlı Türk borsalarından para çekiyorum ve yatırıyorum. Bu işlemlerimi de çoğunlukla 5 yıldır kullandığım enpara ile yapıyordum geçtiğimiz haftaya kadar. Enpara birden hesabıma erişimi engelledi ve internet bankacılığı hesabım bloklandı, giremez oldum. Sebebini sorduğumda siber suçlarla mücadele birimince kara para aklama vs faaliyet cart curt...
Ulan ne kara parası, kripto para borsallarına para yayır çekten başka ne hareket var orada. Ben neymişim be dedim? Velhasıl benimle çalışmak istemediklerini, hesabımdaki paraları derhal çekip hesabı kapatmamı istediler. Ben de hasss ordan size mi kaldık ulan deyip paralarımı biraz zahmetli de olsa çektim.

Velhasıl, koduğumun enparası ile artık çalışmayacağım kesin ama buna topluluk olarak bi tepki gösteremez miyiz twitterda vs?  En azından hala hesabı kapatılmamışlar için bi etkisi olur.
Pages:
Jump to: