Pages:
Author

Topic: Erken seçim mi geliyor - page 4. (Read 747 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 10, 2023, 12:12:24 AM
bu açıklamayı bir erken seçim değil de baskın seçim açıklaması gibi yorumluyorum.

ancak, daha önce erken seçim çığırtkanlığı yapan malum kesimin amacı hiçbir zaman erken seçime gitmek değildi çünkü onların amaçları gerçekten bir erken seçim olsaydı şimdiye kadar elli kere adaylarını açıklarlardı. erken seçim çığırtkanlığı yapmalarının tek nedeni ise ekonomiyi daha kötü hale getirmeyi amaçlıyor olmalarıydı; malum, ülke yararına tek kuruşluk faydaları olmamıştır...

zamanında neden erken seçim çığırtkanlığı yaptılar?

ekonomi belirsizliği sevmez; bir düşünün: muhtarlara yardımcı vermeyi düşünen birileri erken bir seçim ile iktidarı kazansa bütün yatırımcılar tüm kararlarını tekrar gözden geçirir (ki ben olsam öyle bir ortamda simit tezgahı bile açmam). malum faydasız kesim daha önce erken seçim çığırtkanlığı yaparak "düşene bir tekme atma" yarışına girişti ve bunu herkes net bir şekilde gördü!
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 07, 2023, 08:32:04 AM
Ya adam karşısına yine Kifayetsiz Kılıçdar!ın çıkacağını anladı, elinden gelse haftaya seçim yapar.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
January 07, 2023, 01:33:58 AM
Erken seçim olmaz ise zaten adaylığını koyamıyor diye biliyorum RTE'nin, adam çıktı açıklama yaptı adayım dedi yani her türlü erken seçim olacak , muhalefet kısmı da erken seçimi destekleyecek.
Yani evet, erken seçim geliyor.

Açıklayacaklarsa açıklasınlar da erken seçimi, insanların ona göre plan programları var. Zaten şunun şurasında yaza 6 ay kaldı. Normal süresine bile az süre kalmışken, erken olan seçimi bir an önce açıklamaları lazım. Herkes tatilini falan ayarladı. Planları değiştirmemiz gerekiyorsa bir an önce değiştirelim.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
January 06, 2023, 06:36:36 PM
Erken seçim olmaz ise zaten adaylığını koyamıyor diye biliyorum RTE'nin, adam çıktı açıklama yaptı adayım dedi yani her türlü erken seçim olacak , muhalefet kısmı da erken seçimi destekleyecek.
Yani evet, erken seçim geliyor.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
January 06, 2023, 03:46:20 PM
Anayasadan bahsedilmesi çok hoşuma gitti sanki bir anayasa kalmış gibi. İlk 3 madde gibi şeylere henüz dokunamıyorlar tabi ama onun dışında yapmadıkları bir şey mi kaldı? Kafalarına göre insan da tutukluyorlar, imamoğlu kararı gibi ısmarlama kararlar da çıkıyor. Zaten %99 istedikleri her şeyi yapıyorlar. Bu ülkede yargı bağımsızlığı olduğunu düşünen bir tek insan var mı? Sanki uymaları gereken kurallar varmış gibi davranmayalım yani. 6'lı masadan bir saçma açıklama üstüne başka saçma bir açıklama geliyor. Her seçim çok önemliydi ama bence bu seçim kadar kritiği olmamıştı. Ve inanılmaz büyük acil sorunlarımız var. Hala %0,5 alamayacak partilerin gerizekalı açıklamalarını bekliyoruz. Haftaya ocağın yarısı bitiyor. Zaman göz açıp kapayıncaya kadar hızlı geçiyor. Daha hiçbir şey belli değil.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
January 06, 2023, 03:56:52 AM
Zaten 6’ncı ayda, şunun şurasında 6 ay kaldı, erkene almasalar da olur, erken seçim dediğin bir kaç sene önce olur benim algıma göre, bu erken değil, öne alınmış seçim gibi bir şey, bir iki ay öne alınıp ne işe yarayacak? Belki bazı formalitelerin önüne geçmek için bir kaç ay öne alınıyordur, bana mantıksız geldi açıkçası,
hero member
Activity: 994
Merit: 607
January 06, 2023, 03:40:48 AM
Erken seçim kararı alınacaktır. Erken seçim kararı alınmazsa mevcut Cumhurbaşkanı için aday olur/olmaz tartışmaları alıp başını gidecek. Çünkü mevcut durumda 2’nci Cumhurbaşkanlığı görevini yürütüyor. Anayasa’da 2’den fazla Cumhurbaşkanı olamaz maddesi 2017’de eklendi. Bu yüzden tek yol meclisin alacağı erken seçim kararı. Eğer erken seçim yapılırsa tekrar aday olabiliyor.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
January 05, 2023, 04:24:26 PM
6'lı Masa bugün net olarak yeni seçim sisteminin devreye gireceği 6 Nisan tarihinden sonrasına kapıyı kapattı.Bu durumda Cumhurbaşkanı seçimlerin öne alınması için meclisi feshedecektir.Açıkcası ben çoğunluğun görüşüne katılmıyorum Cumhurbaşkanı Erdoğan bence anayasal olarak tekrar aday olabilme yeterliliğine zaten sahip önceki sistemdeki cumhurbaşkanlığı yetkileri ile şimdiki yetkileri farklı ayrıca önceki dönemde görev süresini zaten tamamlayamamıştı.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
January 05, 2023, 04:14:33 PM
Normalde seçimin yapılması gereken tarih en geç 18 Haziran 2023 olacağı için artık Mayıs civarı seçilecek bir tarihte yapılacak seçim "erken seçim" olarak sayılmayacaktır.
Mevsim bahanesini kimse yemez geçmişte Haziran'da kaç kez seçim yapıldı mevsimlik bir durum yok. Bir de anayasaya uygun olması açısından aday olabilmek için meclisi feshedip erken seçim kararı alması gerekiyor. Yani bunu aslında çok önceden yapması gerekiyordu ama yine bir kıılıfına uyduracaklar. Şurada en geç 4 ay içinde seçime gireceğiz bu dönemde her şey olabilir her şeye hazırlıklı olmak lazım.
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
January 05, 2023, 02:02:17 PM
Cumhurbaşkanı olabilmesi için cidden kuralları takip etmesi gerektiğine inanan var mı? Yani cidden kanunlar falan umurlarında gibi geliyor mu size? Kendi kendilerini kandırarak ikna yöntemi içerisinde oldukları belli değil mi. Isterse normal tarihinde yapar "üstüne referandum oldu bu daha ikinci be!" derler, sonra üçüncüyede "o sayılmaz ilki daha denemeydi onu çıkart" derler, sonra bir daha yapar "bu da hatrımız için olsun ne var yani" derler, gerçekten kanun mu umursuyorlar gibi duruyor? İster mayısta yapar, ister haziranda, isterse baskın seçim falan yapar, kafasına ne eserse onu yapar ve herhangi bir şekilde "bu yaptığın doğru değil" diye durdurabilecek herhangi bir güç yok ülkede. Zaten diktatörlüğün tanımıda bu, bir insan eğer canı ne isterse kanun manun dinlemeden kafasına göre yapabiliyorsa, o zaman bu diktatörlüktür, sadece zindanlara atıp işkence yapmıyor diye diktatör değil anlamına gelmez.
full member
Activity: 154
Merit: 115
January 05, 2023, 12:38:04 PM
Mevsim şartları mı havadan nem kapılıyor, erken seçim, erken seçim alın size erken seçim
Altı şövalye bir tane lider gösteremedi hala, son gün açıklasınlar daha kesin olur Grin
Ülke seçime gidiyor diğer partilerin adayı yok
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
January 05, 2023, 11:24:27 AM
Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için erken seçime zaten gitmek zorunda değillermi? Bu ülkede cidden muhalefet yok. Adam akıllı muhalefet olsa bam başka bir ülke vardı.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
January 05, 2023, 10:43:21 AM
Kılıfına uydurmak için illa bir şeyler yapmaları gerekiyor. Büyük olasılıkla da erken seçim yapılacağı konuşuluyordu ama kesin yapacaklarının mesajını bu kadar net vereceklerini düşünmemiştim.
Mevsim şartlarını bahane etmek çok saçma değil mi? Bunca yıldır nasıl bir mevsimde seçim yapıyorduk da şimdi değiştirme imkanı bulduk Cheesy
Hac dönemine denk geleceği için de seçimin öne çekileceği konuşuluyor. Gerçekten ilginç bir hal aldık
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
January 05, 2023, 09:09:55 AM
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
Seçim açıklaması
Mevsim şartlarını dikkate alarak, belki tarihini biraz öne çekeceğimiz 2023 seçimlerinin önemini en iyi sizler biliyorsunuz. Milletin kurduğu, iktidara getirdiği bir siyasi teşekkür olarak ifade ettiğimiz AK Parti'nin bu imtihanı da başarıyla geçmesini sağlamak bizlerin ve heyetin sorumluluğudur.
Kaynak: https://www.dunya.com/gundem/cumhurbaskani-erdogandan-secim-tarihi-aciklamasi-belki-tarihi-one-cekecegiz-haberi-680878
Pages:
Jump to: