Pages:
Author

Topic: Ethereum tabanlı token oluşturmanın maliyeti - page 2. (Read 1824 times)

member
Activity: 238
Merit: 10
ecr20 token i olusturmak belki 10 dk lik bir is ama dagitimi ve tanitilmasi ciddi maliyet gerektiriyor.
member
Activity: 308
Insanlar güzel bir site güzel bir paper gordu mu tamamdır güzel bir getirisi oluyor. Airdrop formlarını doldururken bazılarinda gas parasi icin 5 10 atılmasını istiyor onuda o şekilde hallediyor . Iş işte iş yükü fazla uğraşıp duruyorsun herkesle.
newbie
Activity: 52
Merit: 0
Benim bildiğim kadarıyla hiçbir maliyeti yok. Olsaydı ortalık çöp token dolu olmazdı.
member
Activity: 560
Merit: 12
Sadece contract için bir ücret ödüyorsunuz diye biliyorum.Videolu anlatımlar vardı nasıl oluşturacağınıza dair araştırabilirsiniz.
newbie
Activity: 28
App coin işini bence eth In elinden artık waves alıyor. Fakat smart contract aktif etmeden bu koinlerin değeri sadece pazarlama reklam ile bir yere gelebilir yoksa yalan olur. Gerçek bi hizmet koymalı koin ortaya.
sr. member
Activity: 602
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
maliyet yalnızca kontrat oluşturma maliyeti. fakat ERC tokenler alınıp gönderilirken kontrat üzerinde işlem yapıldığından standart ethereum transferine göre daha fazla gas kullanılıyor.
member
Activity: 110
Merit: 11
Ethereum tabanlı token oluşturmanın maliyeti kodlama, program vs bilen birisi için çok olacağıını sanmıyorum asıl olay oluşturduğun tokenları dağıtım aşamasında gönderdiğin fee ler. 2000-3000$ arası diye okumuştum bu ücretide
member
Activity: 406
Ethereum tabanlıda maliyet sadece gas ücreti gibi görünüyor ama uğraştırıcı sanki, vakit bulursam deneme yapacağım.
full member
Activity: 378
Merit: 114
airdropların çoğunluğu maalesef pump dump uygulaması için kullanılıyor ... eğer airdroplardan bir miktar kazanmak isteniliyorsa ilk pump zamanını kaçırmamak gerekiyor. Sonrasında token zaten  parayı vuran ve arkasına bakmadan kaçan dev.ler tarafından aç susuz bırakılıp ölüme terk ediliyor ...
jr. member
Activity: 144
Merit: 1
airdroplar genelde kazandırıyor hocam üç beş ne farkeder babıyla çıkıyorlar zaten
member
Activity: 365
Ciddi bir projeniz yok ise ne tabanlı olursa olsun zaman kaybından başka birşey olmaz. Bence iyi düşünülmüş, sağlam bir ekiple yürütülen projelerle sınırlı bütçeyle çok ciddi fonlama yapılabilir.
sr. member
Activity: 602
Merit: 256
Wawes da maliyetsiz yapabilirsiniz bu işleri ama asıl para tutan kısmı reklamlaması Smiley) Bilgisayar yazılım vs bilmeye bile gerek yok ama tabii bu projesiz bir şey vaat etmeyen bir token için. Bir fikri olan coin için de en fazla maliyet ekip ve proje giderleri, ondan daha fazlası da reklam giderleri...
newbie
Activity: 10
Conin reklamı ve borsaya girmesi için gereken kağıt işleri çok sürüyor. asıl bu işlere para gidiyor yani ekibe.
ICO dan doğru düzgün para toplanmazsa zaten proje hayata geçmiyor. bunlarda bence token maliyetine etken.

Kağıt işi değil e para gerekiyor.
full member
Activity: 980
Merit: 207
Conin reklamı ve borsaya girmesi için gereken kağıt işleri çok sürüyor. asıl bu işlere para gidiyor yani ekibe.
ICO dan doğru düzgün para toplanmazsa zaten proje hayata geçmiyor. bunlarda bence token maliyetine etken.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
Aslında  para reklam ve tanıtım sürecinde harcanılıyor. Yoksa tokeni oluşturmada paranın o kadar büyük bir etkisi yok, tabii yazılımcılarınıza vereceğiniz paranın haricinden bahsediyorum.
full member
Activity: 238
Merit: 105
Güzel bir başlık olmuş benimde merak ettiğim bir konu ki bu aralar ico üzerinden bir dolu ETH tabanlı coin üretip gönderiliyor. 2-3 bin dolar para ico ile toplanacak para için nerdeyse çok ucuz. Bildiğim kadarıyla ETH tabanı tercih edilmesinin ana nedeni ise çok kullanışlı olması.
sr. member
Activity: 714
Merit: 316
The Experience Layer of the Decentralized Internet
ERC20 tokenleri gerçekten büyük bir nimet ama bu teknolojiye alternatif olarak gösterilen waves teknolojisi malesef DEX yüzünden çokta mantıklı gelmiyor. maliyeti düşürmek için ERC20 altyapısını destekleyen ETC gibi alternatiflere yönelmek daha mantıklı. ama zaten ETH ile yapmak bile çok maliyetli değil bence.
member
Activity: 109
Decentralized Transportation Economy
maliyeti yok denecek kadar az.
önemli olan token oluşturmak değilki bunu pazarlayabilmek ve dolaşıma sokulduğunda işlem görmesini sağlamak.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
maliyet gas parası
ama bu scam coinlerde pump parası da gerekiyor adam arada alım yapıp alta alıcı topladıktan sonra elindekileri satıyor.
full member
Activity: 280
Merit: 102
Waves tokeni 1 wavesle oluşturuyorsun hocam, ama erc20 token lar daha ciddiler. 2bin 3bin dolar diye duymuştum oluşturma maliyeti aşağı yukarı bu kadar.  Yabancı forumda daha ayrıntılı bilgi var diye düşünüyorum
Pages:
Jump to: