Pages:
Author

Topic: >Evde mining? - page 6. (Read 6538 times)

member
Activity: 98
Merit: 10
September 26, 2017, 01:54:13 PM
Arkadaşlar burada anlatılanı yapıyorum ama olmuyor bu coin için.https://steemit.com/mining/@the-mister7/how-to-mining-onix-onx-with-your-free-pc-or-laptop

Yada şöyle diyeyim madenciliğe başlıyor ama ben kendi wallet adresim ile değiştirdiğim zaman hata veriyor.Kazıyor ama nereye gidiyor havuza gitse de benim adresi görmesi lazım.Nerede hata yapıyorum söyleyecek olan var mı ? :/
full member
Activity: 210
Merit: 100
Web Developer
September 14, 2017, 03:21:50 PM
En mantiklisi ekran kartli sistem. Asic makinalar cok ses cikarir. Bitmainin g1 ve g2 serisini incele bence.
newbie
Activity: 57
Merit: 0
September 14, 2017, 01:03:53 AM
hero member
Activity: 756
Merit: 500
September 13, 2017, 09:13:22 PM
Hocam eğer yatırım küçük ise boşuna uğraşmayın derim çünkü o paraya değmiyor bakımı falan strese giriyor insan trade yapın daha kolay.
sr. member
Activity: 756
Merit: 290
September 13, 2017, 03:08:36 PM
rig kurmak şuan mantıksız rio 1,5 yıl sürer  yakında madencilikte biter bu zorluk artışıyla

madencilik bitmez hiçbir zaman rahat ol. roi süresi uzar, kazanç düşer ama madencilik bu işin fıtratında var Smiley
newbie
Activity: 17
September 13, 2017, 02:50:39 PM
 rig kurmak şuan mantıksız rio 1,5 yıl sürer  yakında madencilikte biter bu zorluk artışıyla
full member
Activity: 280
Merit: 102
September 13, 2017, 12:15:56 PM
kışın 1 rig almanızı öneririm
newbie
Activity: 10
September 10, 2017, 07:26:51 PM
home office çalışan bir yazılımcı olduğumdan evde rig kurmak benim için zevkli bir süreç oldu. parçaları seçmek, sanayide açık kasa yaptırmak, işletim sistemlerini ve yazılımları kurmak, overclock ayarlarıyla uğraşmak, en iyi değerleri bulmak (oda sıcaklığı dahil), rig'in uzaktan yönetimini ve güvenliğini sağlamak, tüm bunlar için koşturmak, araştırmak ve zaman ayırmak vs.. eğer bunlardan zevk alıyorsanız güzel bir uğraş -tabi bence Smiley

ancak teknik anlamda bilgisayarla uğraşıp haşır neşir olmak size belli bir seviyede zevk vermiyorsa hatta tam tersi bir durum varsa eğer, gerçekten çok çetrefilli bir iş.

karlılık açısından diyebileceğim tek şey -kripto paralar konusunda henüz acemi olduğumu belirteyim- araştırdığım kadarıyla gunbot gibi bir alım satım aracı ile hobi olarak güzel bir ek gelir kaynağı olabilir. ha kredi çekmeye değer mi, bence hayır.
full member
Activity: 398
Merit: 118
September 10, 2017, 06:20:03 PM
arkadaşların söyledigi gibi 7-8 bin liraya bi rig kurabilirsin ve düşündügünden kısa sürede roi olur yatırımın ama krediyle bu işe kalkışma derim kafan rahat bu işe girmeni öneririm
full member
Activity: 406
September 10, 2017, 07:46:37 AM
kış için her eve bir rig gerekli
sr. member
Activity: 434
Merit: 253
September 09, 2017, 09:32:53 AM
Yaklaşık 7 bin tl ye 4 tane rx580 le 4 ekran kartlı bir rig kurabilirsin. Musicoin veya etc kazarsan o dediğin rakamı şu anda fazlasıyla rahat kazanırsın. Çok fazla ses yapmaz. Yaz bitmek üzere ısınma sorunu da yaşamazsın. Aylık sabit gelir değil çekmek değilde kazdıklarını saklayıp elektriği cebinden ödeyebilirsen roi süren düşündüğünden çok daha kısa sürebilir.

biriktirme şansım yok hocam. kredi çekerek bu işe girmeyi düşünüyorum. krediyle girmek mantıklı olur mu acaba? mesela 8 bin tl kredi 12 ay ödemeli çekersem eğer 9 bin tl ödeyerek borcu kapatıyorum.

şu anda 15000 tl ye kurulan 6 rx580 spaphire li bir sistemin roi si tam 15 ay.  ona göre hesap kitap yap.

kredi geri ödemelerini düşünürken kart başı 50tl elektrik masrafını da unutma. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bir süre sonra makineler elektrik paranı bile karşılamaya yetmeyebilir.

Hocam o ROİ süresi kesinlikle yanlış NVİDİA sistemlerde bile max 11 ay ROİ şu gün koşullarında. Örnek olarak kendi açtığım şu konuyu gösterebilirim.

https://bitcointalksearch.org/topic/ro-sureleri-yeni-balayanlar-rehber-2156638

Ayrıca GPU sistemler hiç bir zaman elektrik masrafını karşılayamaz hale gelmez sadece getirisi azalır elindeki kartı satarsın ki o zaman kadar ROİ ni alıp üzerine 2-3x de kazmış olursun.
sr. member
Activity: 728
Merit: 263
September 09, 2017, 08:23:07 AM
Yaklaşık 7 bin tl ye 4 tane rx580 le 4 ekran kartlı bir rig kurabilirsin. Musicoin veya etc kazarsan o dediğin rakamı şu anda fazlasıyla rahat kazanırsın. Çok fazla ses yapmaz. Yaz bitmek üzere ısınma sorunu da yaşamazsın. Aylık sabit gelir değil çekmek değilde kazdıklarını saklayıp elektriği cebinden ödeyebilirsen roi süren düşündüğünden çok daha kısa sürebilir.

biriktirme şansım yok hocam. kredi çekerek bu işe girmeyi düşünüyorum. krediyle girmek mantıklı olur mu acaba? mesela 8 bin tl kredi 12 ay ödemeli çekersem eğer 9 bin tl ödeyerek borcu kapatıyorum.

şu anda 13000 tl ye kurulan 6 rx580 spaphire li bir sistemin roi si tam 26 ay.  ona göre hesap kitap yap.

kredi geri ödemelerini düşünürken kart başı 50tl elektrik masrafını da unutma. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bir süre sonra makineler elektrik paranı bile karşılamaya yetmeyebilir.
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
September 08, 2017, 04:28:08 PM
En azından sistem + 2 kartın parasını peşin al kafan rahat etsin Smiley
member
Activity: 67
September 08, 2017, 03:54:52 AM
öncelikle şunu bilmelisin yatırdığın 2 bin tl nin dönüşü 3-4 ayda olmayacak sana, bunu kabullenmen gerekir. Ben rx470 almıştım ether, signatum ve şimdide music kazıyorum, kazdıklarımı hiç satmadım tutuyorum cüzdan da. Ben neredeyse hobi amaçlı yapan birisiyim ileriye yönelik ekipmana yatırım yapmak istiyorsan profesyonel arkadaşlar fikirlerini söylerler. Şayet benim gibi düşünüyorsan pekte fark etmiyor açıkcası 2-3 kartlık rigte amd yada nvidia
full member
Activity: 420
September 08, 2017, 03:40:31 AM
hangi kartları önerirsiniz hocam peki. fiyat performans olarak. benim 2 bin tl nakitim var. bu parayla 2 kart ya da tek kart hangi modeller almalıyım sizce?
member
Activity: 67
September 08, 2017, 03:35:18 AM
ben iki ekran kartı ile başladım normal kasa içine taktım, olursa olur olmaz ise crossfire yapar oyun oynarım dedim kendi kendime haliyle borç harç kredikartı vs.. gibi girmedim olaya. Az mı kazım gücüm evet az ama ne taksit ödemesi ne kredisi nede baska birşey. Hem vazgeçersem elimde oyun oynayabileceğim şahene bir pc olacaktı Smiley kazdığım coin tamamen bana ait ister satarım ister bekletirim ister dağıtırım tek masraf elektrik mantık buydu. Ana kartıma 4 ekran kartı takılabiliyor şu an 3. kartıda aldım sistem 3 kartlı oldu . Yakında 4. kartı alıp mini rig kurmuş olurum herhalde kendime. Ama hem madencilik olayının mantığı ve zorlukları anladım hemde kendimi bir borca sokmadım.
full member
Activity: 420
September 08, 2017, 02:56:20 AM
anladım arkadaşlar. kredi ile riske girmek pek akılıca değilmiş. tek kart olsun benim olsun hesabı olmalı yani.

en iyisi para biriktirip azar azar sistem toplamak. şu an evde kullandığım pc riser ile +2 ekran kartı takılabilir cinsten. psu yeterli olur sanırım. 650 watt. ben madencilik yaptığım ekran kartını sadece madende kullanacak şekilde ayarlayabilir miyim. normal dandik ekran kartımı diğer kartlardan ayırma imkanım olur mu acaba kullanım için. mesela bendeki ekran kartı r7 240. ben bunu normal kullanayım. taktığım 2 ekran kartını da sadece miningde kullanayım desem böyle bir şey mümkün olur mu acaba?
full member
Activity: 168
September 07, 2017, 11:13:35 PM
ben 2hafta once vakifbanktan 30.000tllik bayram kredisi ile girdim, 36ay cektim, yaklasik 2000tl zaten cekmeden kesiyorlar, dosya masrafi,hayat sigortasi falan, yapmazsan da vermiyorlar zaten krediyi, aylik 1200tl civari odemem olacak, ilk odemem de haftaya. bu para ile ilk basta 1080ti ekran kartli 6gpulu iki rig dusundum ama sadece bir rige yetiyor, piyasada ekran karti yok zaten, 1080ti ile eth biterse zec kazarim diye kafamda vardi, o yuzden 1070 dusunmedim, verilen paranin roisi 1 yili geciyor ve kredi geri odemesini kurtariyor 3 sene oldugu icin, ama bu iste 7X24 sorunsuzluk garantisi yok, kazim zorlugu yukseliyor, en cok kazancin ilk ay olacak, en kolay odemen de ilk ay, sonraki her ay kazim azalacak, kazanc azalacak, odemede buyuk ihtimalle ilk 5-6 ay sorunun da olmayacak ( sorunsuz kazim yaptigini varsayarsak )

Rig seni kendine baglayacak, oyle birakip memlekete gideyim, tatile gideyim olayi zor, devamli basinda bulunabileceksin tedbir amacli.Bir nevi basinda ucretsiz bekcilik seni bekliyor olacak. Ucretli bekcilik icin 36 ay beklemen lazim,ilk sira bankanin.

Kazdigin coinlerin artmasini bekleme sansin yok, kredi vakti geldiginde bozacaksin ( elinde nakitin olmadigi icin )

Devamli sistemi buyutme sansin yok, eline gecen bankaya gidecek cunku, nakiti olan birisi kazdiklarini biriktirir, kur yuksek oldugunda ve isi ilerletmek dusuncesi de varsa, yuksekten bozarak sisteme yeni gpular,yeni rigler ekler, senin sistem gun gectikce rekabette kaybedecektir.

6 ay sonunda senin calisman tamamen belese olacak, kazilanin tamami bankaya kredi odemeye anca yetecek. Kazdigin coin katlarsa sansina belki biraz daha uzar bu surec, coin fiyati arttikca kazan da artacagi icin, zorluk kisa surede kazancini gene indirecek, bundan kurtulusun yok.

Iyi ihtimalle ilk 1.5 sene tamamen sorunsuzluk uzerine dusunursek bir sekilde cebinden zarar etmeden cikarirsin. Emeginin karsiligi olmaz. Sonraki 18 ay bankaya cepten gider, rig artik aylik odemeni karsilamaz, uzerini cepten sen eklersin, satsan ikinci eli cok dusuk olur, gerci 1.5yillik rigte kullanilan ekran kartini satmak ta pek ahlaki olmaz, patlamaya hazir kart.

Ben tum bunlardan dolayi vazgectim, hizla daldim, kredi cikinca duruldum, is ciddiye binince daha iyi dusunuluyor cunku. Ilk olarak kendimi rige mahkum etmek istemedim, evde kardesin akraban olur ilgilenecek gene bir nebze, ama kazanc nerde?

Kazananlar coklu rig ile, buyuk yatirim ile ve kredisiz girenler, kazdigini satmayan, kazdigina ihtiyacina olmayanlar.

sr. member
Activity: 434
Merit: 253
September 07, 2017, 05:33:55 PM
Kredi ile kesinlikle girme sisteminde sorun çıkacak kapalı kalacak fiyatlar düşecek bozdurma şansın olmayacak. Ama illa yap cam diyorsan 12 değil 24 atlık kredi çek en azından gelirin yarısı krediye gider yarısını stok yaparsın ama dediğim bu forumda 20 kişiye sorsan sana bir tanesi kredi ile sistem topla demez.
newbie
Activity: 17
September 07, 2017, 02:42:34 PM
kredi çekip bu işe girmeni tavsiye etmem paran varsa gir yoksa girme krediyi ben kendi kazancımla öderim diyosan olur
Pages:
Jump to: