Pages:
Author

Topic: evde yatak odasında mining yapıyorum radyasyon vs için kapının üstünene örtmeli? - page 4. (Read 662 times)

newbie
Activity: 131
Merit: 0
aleminyum folya işe yarar heralde ozaman
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
söylim mi ?

Söyleme Smiley

arkadaslar evin odasında mining yapıyorum 19 kartla benetech in radyosyon cihazlarından aldım ama tam kullanmayı da beceremedim ama uyarı veriyo heleki yakınlaştırınca çığlı atıyo bu tam olarak elektirik mi radyosyon mu yardım lütfen birde odanın kapısını bir örtüyle örtsem faydası olur mu ?

Bence şunu bir izleyin. https://www.youtube.com/watch?v=69FlmkZ23zM&feature=youtu.be&t=343
Elektrondan koşarak kaçamazsınız. odanın kapısını bir örtüyle örtmenizin bir faydası olmayacaktır. Ayrıca o elinizdeki alet radyasyon ölçmek için değilde sakın sıcaklık ölçmek için olmasın Wink

Valla  tam aklımdan o geçmişti.  

Bir bakıma  doğru.  Radyasyondan  kaçamazsın.  Ama Cem YILMAZ ın bahsettiği  kimyasal radyasyon.  Smiley

Arkadaşın bahsettiği aslında radyasyon değil  Elektro manyetik alan.
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
söylim mi ?

Söyleme Smiley

arkadaslar evin odasında mining yapıyorum 19 kartla benetech in radyosyon cihazlarından aldım ama tam kullanmayı da beceremedim ama uyarı veriyo heleki yakınlaştırınca çığlı atıyo bu tam olarak elektirik mi radyosyon mu yardım lütfen birde odanın kapısını bir örtüyle örtsem faydası olur mu ?

Bence şunu bir izleyin. https://www.youtube.com/watch?v=69FlmkZ23zM&feature=youtu.be&t=343
Elektrondan koşarak kaçamazsınız. odanın kapısını bir örtüyle örtmenizin bir faydası olmayacaktır. Ayrıca o elinizdeki alet radyasyon ölçmek için değilde sakın sıcaklık ölçmek için olmasın Wink
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
söylim mi ?

Elektriksel radyasyon (Elektro manyetik alan kirliliği demek daha doğru olur)  Faraday Kafesi ile önlenir.
Tabi Evinize  faraday kafesi kurmak pek pratik bir çözüm olmayacağı için,  manyetik alan yayan oda ile yaşam odanız arasında ki duvar ve
kapılara  Alüminyum folyo ile kaplamanız (daha da iyisi bu folyoları topraklamanız) yeterlidir.
Kümes teli de iş görür

Ayrıca 50 TL lik aliExpress cihazları  belli frekans aralıklarında ki  belli şiddetteki kirliliği ölçer.
Yani her şeyi dosdoğru düpedüz söylemez. . Onlar biraz amatör hobi cihazları , yani  oraya buraya tutayım bakayım ötüyormu ,, Aaa burası radyasyonluymuş hadi kaçayım  falan.

Bu kadar fazla düşünmenin sonu paranoyaklığa gider ve   yakın zamanda  wireless modem ve aygıtlarınızdan uzaklaşırsınız.

Sonuç :  Belli dalga boyutunda ki radyo frekansları bizim içimizden  geçer.  

Ve geçerken bize, hücrelerimize,  bir miras bırakır. İmzasını atar da geçer.  Bundan kaçmanın pek bir yolu yoktur.
newbie
Activity: 131
Merit: 0
Pages:
Jump to: