Pages:
Author

Topic: Fenerbahçe'nin Kripto Parası 'FenerCoin' İçin İlk Sinyaller Geldi - page 6. (Read 1511 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Fenerbahçe bugün resmi olarak Paribu ile anlaştığını duyurdu, Fenerbahçe  Token 9 Ağustos'ta ön satışa başlayacakmış Paribu'da.
Herkes şimdiden sıraya girebilir alım için.

Kaynak:

https://www.fenerbahce.org/haberler/kulup/2021/8/fenerbahcemiz-fenerbahce-token%E2%80%9D-icin-paribu-ile-anlasma-sagladi
https://www.paribu.com/#/fenerbahce-token

Edit:

Satın alım için 2 seçenek olacakmış.

1. Seçenek FB Token adeti 15 TL'den satılacak ve 9 ay boyunca kilitle kaldıktan sonra 15 ay boyunca eşit şekilde dağıtılacak.

2. Seçenek FB Token adeti 30 TL'den satılacak  13.08 tarihinde işleme başlayacak.

Bunun satın alımını ben yapmam.190 milyon toplam arzı bir kenara bırakırsak, aşırı rağbet olacakmış gibi kişi başı 6000 lira ile limitlemeleri bence saçma olmuş.Dolaşım önemli olabilir evet ama sonuçta bir taraftar token ve Fenerbahçe’nin son yıllarda başarıları çok fazla yok.Taraftar tokeni de fiyatlayan kuvvetli ihtimal takım başarısı.Tabi sadece futbol olarak düşünmemek lazım ama asıl ilgi futbolla oluyor biliyoruz.
sr. member
Activity: 1148
Merit: 367
Adet sayısı çok fazla sıkıntı ve doğru düzgün açıklama yok.
İCO'da toplam kaç tane satılacağı belli değil sanırım. Ne kadar talep gelirse alayına verecekler gibi görünüyor.

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
2. Seçenek ile alsak kar bırakacağını hiç sanmıyorum çünkü arz 190.700.000 adet olacakmış.
Bana mantıklı gelmedi.
CHZ bünyesindeki Takımların 20m 10m 5m arzı bulunuyor dolaşımları da 2m 3m anca ve onlarda coin burn sistemi de var fiyatları da ortada.
Umarım kazandırır herkese.

Önemli olan sirkülasyondaki arz olur zaten.Sirkülasyonda ne kadar olacak bilinmiyor heralde şuanlık ve kaç kişi alım yapabilecek o da belli değil sanırsam ilerleyen günlerde açıklama olacaktır diye düşünüyorum.

Arzın tamamı 25 yıl içerisinde yaratılacaktır. Gerçekleştirilecek planlı yakımlarla nihai arz 100 milyon adede kadar düşecektir.

İki seçenekte de alınabilecek minimum Fenerbahçe Token adedi 15’tir. 15 adedin altındaki taleplerde satın alma işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Seçenek 2’de maksimum talep ise 200 Fenerbahçe Token ile sınırlıdır.

Kişi başı maksimum 6000 türk lirası yatırım yapılıyor seçenek 2 de

sr. member
Activity: 1090
Merit: 261
2. Seçenek ile alsak kar bırakacağını hiç sanmıyorum çünkü arz 190.700.000 adet olacakmış.
Bana mantıklı gelmedi.
CHZ bünyesindeki Takımların 20m 10m 5m arzı bulunuyor dolaşımları da 2m 3m anca ve onlarda coin burn sistemi de var fiyatları da ortada.
Umarım kazandırır herkese.
full member
Activity: 462
Merit: 102
Fenerbahçe tokatlamaya geliyor insanları bir Fenerbahçe li olarak asla almam Gs arzı 10 m bunun 190 m şaka mı bir de 30 tl
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Fenerbahçe bugün resmi olarak Paribu ile anlaştığını duyurdu, Fenerbahçe  Token 9 Ağustos'ta ön satışa başlayacakmış Paribu'da.
Herkes şimdiden sıraya girebilir alım için.

Kaynak:

https://www.fenerbahce.org/haberler/kulup/2021/8/fenerbahcemiz-fenerbahce-token%E2%80%9D-icin-paribu-ile-anlasma-sagladi

Edit:

Satın alım için 2 seçenek olacakmış.

1. Seçenek FB Token adeti 15 TL'den satılacak ve 9 ay boyunca kilitle kaldıktan sonra 15 ay boyunca eşit şekilde dağıtılacak.

2. Seçenek FB Token adeti 30 TL'den satılacak  13.08 tarihinde işleme başlayacak.

full member
Activity: 450
Merit: 122
Ben bir fenerbahçeli olarak kesinlikle yatırım yapar ederim. Zaten kulübün borsadaki değeri ortada. Gelecek olası başıralar token fiyatını da etkiler fakat ben tamamen yardım amaçlı yaparım. Anlamadığım paribuyla anlaşmak nasıl olur? İşin içinde Chilliz var mı? Yoksa neden yok bunu bulamadım.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
400 milyon nere 200 milyon nere?
Ali Koç bitci ye pek güvenmemiş anlaşılan
Yoksa yarı yarıya fark var  neden az parayı tercih etsin.
Tarafımız belli çıkınca sembolikte olsa 20-30 adet alacağım. Ucuz olursa 100-200 adet bile olabilir.

borsadaki reel kullanıcı sayısı ve hacim de tercihte önemli faktör olmuştur. sonuçta, anlaşmada kazanılacak olan para kadar, borsadaki süreklilik de önemli bir konu olacaktır. tarafım belli olmasına rağmen şartlar uygun olursa ben de almaya çalışacağım hocam. fb taraftarının, diğer taraftarlara göre daha aktif ve daha fazla destek verme eğilimi olduğunu düşündüğüm için, çıkacak olan taraftar tokenin iyi/yüksek potansiyeller barındıracağını tahmin ediyorum.
member
Activity: 1106
Merit: 25
400 milyon nere 200 milyon nere?
Ali Koç bitci ye pek güvenmemiş anlaşılan
Yoksa yarı yarıya fark var  neden az parayı tercih etsin.
Tarafımız belli çıkınca sembolikte olsa 20-30 adet alacağım. Ucuz olursa 100-200 adet bile olabilir.
sr. member
Valla ben kota olacaktır muhtemelen adam başı alım limiti gibi. Ben şimdiden multileri ayarlamayı düşünüyorum. Borsa üyesi 2-3 arkadaş var. 1-2 kişiye daha hesap açtıracağım.

Tabi önce adet sayısı ve toplam token miktarını bir görmek lazım.
Bende GS'liyim ama bu işlerde fenere daha çok güvenirim.
hero member
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Dolaylı olarak kulüplere para aktarmayı kolaylaştıracaktır amacının daha çok bu olduğunu düşünüyorum. Borsa olarak Paribu Bitçi ye göre daha güvenilir geliyor ve kullanıcı sayısıda daha fazla olduğu için birde tecrübe olarak daha iyi olmalarından kaynaklı seçmişlerdir. Diğer takımlarda coin çıkarmak için hareket geçeceklerdir.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
resmi fenerbahçe taraftar tokenini kendi borsalarında listeyebilmek için kıyasıya bir rekabete girdiklerini görüyoruz. futbol takımları geniş taraftar kitleleri nedeniyle büyük potansiyeller barındırıyor, her borsa böyle tokenlerin listelemesini ve ieo'sunu yapmak ister. fırsat bulursam ve en önemlisi koşulların uygun olduğunu düşünürsem paribu üzerinden ieo'ya katılabilirim.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Fenerbahçe kripto para çıkarmak için Paribu ile anlaşmış. Haberin tam detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.
Paribu 200 Milyon teklif etmiş, Bitci tam 2 katını yani 400 Milyon teklif etmiş ama Ali Koç, Paribu'yu seçmiş.
Paribu'yu seçim sebeplerinden en büyük etki bence kullanıcı sayısı ve deneyim diye düşünüyorum.
Normal şartlarda kimse 200 Milyonluk teklifi kabul etmez.

Tabi yukarıdaki yazdıklarım sadece şuanlık iddaa.

https://uzmancoin.com/fenerbahce-token-icin-buyuk-iddia-yilda-200-milyon-tl/

Bu kesin bir bilgi mi?
Paribu bu sayede ilk büyük ve legit IEO yapan borsa olabilir. Ama yasal SPK falan bu işe karışabilir sanki. Socios'un yaptığına müdahale edemez ama Paribu'ya karışabilir.

Yok hocam kesin bilgi değil sadece iddaa bu şekilde, kesin bilgi bu hafta içinde çıkar diye düşünüyorum.
Bence SPK bu olaylara pek karışmaz gibime geliyor çünkü bitci borsasında onca taraftar tokeninin IEO'su yapıldı onlara karışan olmadı şuana kadar.

Paribu'nun şartlarının ağır olmayacağını düşünüyorum tabi eski kullanıcılarına öncelik verirse çok iyi olur ama onuda çok sanmıyorum nasıl bir yol izleyeceklerin detaylar kesinleştiğinde göreceğiz.

bitci'de yapılan taraftar tokenleri arasında bist'te işlem gören var mı? fenerbahçe'nin farkı bu olacak. benim de aklıma ilk olarak spk geldi ama socios yaparken de galatasaray ya da trabzonspor için bir şey demediler. sırf borsa türk olduğu için olay çıkaracaklarsa yakışmaz:)

Fark burada zaten. Socios yabancı bir kuruluş ve bu konuda bir düzenleme yok. Ama ülke içerisinde bir tüzel kişilik, hem BIST'te işlem görüyor hem de bir tür fon topluyor. SPK buna inceleme getirebilir.
ABD örneğini düşünürseniz anlarsınız. ABD projelerinden SEC onayı olmayanlar ABD vatadaşlarına satış yapamıyor mesela.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Paribuyu bitciye tercih etmeleri daha güvenilir ve eski olmasından kaynaklı olsa gerek. Yoksa bitci 2 katını teklif etmiş olmasına rağmen benim zaten paraya ihtiyacım yok benim için önemli olan güvenilirlik diyerek paribuyla anlaşmış olması.Ali koçun paraya ihtiyacı zaten yok sadece gelir kapısı açılsın diye takıma başka yerlerden de para kazandırmak amaçlı bir yatırım yaptığını düşünüyorum zaten.
legendary
Yıllık 200 yada 400 milyon tl gibi rakamlar hem çok hem de kriptonun doğasına aykırı değil mi? Coini değerli yapan taleptir. Sabit para vermenin mantığını anlayamadım. Fenerbahçe için token ayrılır anlarım da yıllık para verme olayı da nedir? Tabi resmi bir açıklama gelmeden antlaşma detaylarını bilemeyiz. Paribu borsası bitci den iyi de fan tokenda da bitci tokatlar geçer paribuyu.

Yıllık 200 Milyon TL'yi kimse vermez bence, bu sadece 1 kereye mahsustur, ne gibi bir getirisi olucak ki borsalar bunlara yıllık 200 milyon tl verecek.
Bizim borsamızı kullan sana 200 milyon verelim demişlerdir.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Bitci güvenilir görünmüyor ali koç sezmiştir. Paribu ile anlaşması iyi olmuş. Socios'ada para kaptırmıyor böylece.

Fakat bu para neyin parası. Birde haber sitesinin teki yıllık 400 milyon yerine paribu ile yıllık 200'e anlaştı demiş.

Paribu tokenlerin tamamını 200 milyona alıp icosunu ve ico sonrası tahtacılığını mı yapacak acaba?

Token adet sayısı fln belli olursa icodan girebilirim. düşük limit bir kota koyarlarsa kişi başı katılım için 2-3x çeker diye düşünüyorum.

Hocam Galatasaray'ın tokeni bile iyi kazandırdı. Fenerbahçe taraftarı zengin. Twitter'da ya da sosyal medya da bir reklam yapar takıma destek vs diye. Eminim hiç crytpo ile alakalı olamayan Fenerbahçeliler bile satın alır. Ön satış gibi bir şey yaparlarsa ben de almak isterim.
member
Activity: 692
Merit: 50
Yıllık 200 yada 400 milyon tl gibi rakamlar hem çok hem de kriptonun doğasına aykırı değil mi? Coini değerli yapan taleptir. Sabit para vermenin mantığını anlayamadım. Fenerbahçe için token ayrılır anlarım da yıllık para verme olayı da nedir? Tabi resmi bir açıklama gelmeden antlaşma detaylarını bilemeyiz. Paribu borsası bitci den iyi de fan tokenda da bitci tokatlar geçer paribuyu.
sr. member
Bitci güvenilir görünmüyor ali koç sezmiştir. Paribu ile anlaşması iyi olmuş. Socios'ada para kaptırmıyor böylece.

Fakat bu para neyin parası. Birde haber sitesinin teki yıllık 400 milyon yerine paribu ile yıllık 200'e anlaştı demiş.

Paribu tokenlerin tamamını 200 milyona alıp icosunu ve ico sonrası tahtacılığını mı yapacak acaba?

Token adet sayısı fln belli olursa icodan girebilirim. düşük limit bir kota koyarlarsa kişi başı katılım için 2-3x çeker diye düşünüyorum.
legendary
Fenerbahçe kripto para çıkarmak için Paribu ile anlaşmış. Haberin tam detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.
Paribu 200 Milyon teklif etmiş, Bitci tam 2 katını yani 400 Milyon teklif etmiş ama Ali Koç, Paribu'yu seçmiş.
Paribu'yu seçim sebeplerinden en büyük etki bence kullanıcı sayısı ve deneyim diye düşünüyorum.

Bu kesin bir bilgi mi?
Paribu bu sayede ilk büyük ve legit IEO yapan borsa olabilir. Ama yasal SPK falan bu işe karışabilir sanki. Socios'un yaptığına müdahale edemez ama Paribu'ya karışabilir.

Yok hocam kesin bilgi değil sadece iddaa bu şekilde, kesin bilgi bu hafta içinde çıkar diye düşünüyorum.
Bence SPK bu olaylara pek karışmaz gibime geliyor çünkü bitci borsasında onca taraftar tokeninin IEO'su yapıldı onlara karışan olmadı şuana kadar.

Paribu'nun şartlarının ağır olmayacağını düşünüyorum tabi eski kullanıcılarına öncelik verirse çok iyi olur ama onuda çok sanmıyorum nasıl bir yol izleyeceklerin detaylar kesinleştiğinde göreceğiz.

bitci'de yapılan taraftar tokenleri arasında bist'te işlem gören var mı? fenerbahçe'nin farkı bu olacak. benim de aklıma ilk olarak spk geldi ama socios yaparken de galatasaray ya da trabzonspor için bir şey demediler. sırf borsa türk olduğu için olay çıkaracaklarsa yakışmaz:)

O yönden bakmadım hocam hiç olaya ama ben sorun çıkaracaklarını pek sanmıyorum bu konuda dediğiniz gibi bile olsa en kötü diğer takımlara bir yol bulup karışabilirdi diye düşünüyorum, diğerlerini ellemediyse şuanda bunları da ellemez sanki.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%

Bu kesin bir bilgi mi?

Pages:
Jump to: