Pages:
Author

Topic: Το FOSSCOMM 2017 φέτος στο Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο - page 3. (Read 3757 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μάλλον αυτές τις ημερομηνίες δεν θα είμαι εδώ Ελλάδα και δεν θα μπορέσω να πάω.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
εσύ θεωρώ πως είσαι ο πιο κατάλληλος για αυτή την παρουσίαση
σωστος!
ειδικα αν παρουσιασει το ΕΤΗ, θα σκισει  Grin
full member
Activity: 181
Merit: 100
εσύ θεωρώ πως είσαι ο πιο κατάλληλος για αυτή την παρουσίαση
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά νομίζω ότι θα πρέπει να πάμε να κάνουμε μια παρουσιάση εκεί. Δλδ κάποιος θα πρέπει να πάει. Εχουμε πάει ήδη και στα δύο προηγούμενα και σας πληροφορώ ότι ήταν όλες οι παρουσιάσεις γεμάτες κόσμο.
Νομίζω η καλύτερη ιδέα θα ήταν μια ομιλία με τι θα μπορεί να χτιστεί πάνω στα blockchain συστήματα. Μην ξεχνάμε ότι το κοινό σε αυτό το συνέδριο είναι αρκετά ειδικευμένο οι περισσότεροι δλδ.
Στο προηγούμενο την ομιλία για το bitcoin την είχε κάνει ο Σπυρος Ντόβας και νομίζω είχε κεντρίσει αρκετά το ενδιαφέρων του κόσμου που την παρακολούθησε. Εχει και ένα χάρισμα ο ίδιος όταν μιλάει.
Αν ενδιαφέρετε κάποιος ας γράψει εδώ Smiley
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Η ανακοίνωση όπως μου ήρθε σήμερα

H μεγαλύτερη συνάντηση κοινοτήτων ελεύθερου και ανοικτού λογισμικού, φιλοξενείται φέτος στο Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο

Το Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο σε συνεργασία με τον Οργανισμό Ανοιχτών Τεχνολογιών (ΕΕΛΛΑΚ), διοργανώνει το συνέδριο FOSSCOMM 2017 στις 4 και 5 Νοεμβρίου στο κεντρικό κτήριο του πανεπιστημίου. Το συνέδριο απευθύνεται σε φοιτητές, ακαδημαϊκούς-ερευνητές, προγραμματιστές, επιχειρήσεις και κοινότητες που ενδιαφέρονται ή θα ήθελαν να μάθουν για το Ελεύθερο και Ανοικτό Λογισμικό. Η είσοδος είναι ελεύθερη!

Το FOSSCOMM (Free and Open Source Software Communities Meeting) είναι ένα ετήσιο συνέδριο που έχει ως κύριο θέμα το ανοικτό και ελεύθερο λογισμικό, το όποιο έχει φιλοξενηθεί σε πολλές πόλεις της Ελλάδας. Σκοπός του συνεδρίου είναι η προώθηση της χρήσης FOSS (Free and Open Source Software).

Είναι ένα από τα σημαντικότερα συνέδρια Πληροφορικής στον τομέα του ανοικτού λογισμικού στην Ελλάδα, στο οποίο κάθε χρόνο συμμετέχουν εκατοντάδες άτομα που ενδιαφέρονται για τις εξελίξεις στην επιστήμη των υπολογιστών κυρίως στον τομέα των ανοιχτών τεχνολογιών. Το συνέδριο FOSSCOMM 2017, όπως και τα προηγούμενα από αυτό, αποτελούν συνέδρια τα οποία διοργανώνονται εθελοντικά από φοιτητές.

Για περισσότερες πληροφορίες και για να μένετε ενήμεροι σχετικά με τα νέα του συνεδρίου επισκεφτείτε την ιστοσελίδα https://www.fosscomm.hua.gr και ακολουθήστε το FOSSCOMM 2017 στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (Facebook, Twitter, Instagram).

Διεύθυνση: Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο, Ελ. Βενιζέλου 70, Καλλιθέα, 17676, Ελλάδα

Pages:
Jump to: