Pages:
Author

Topic: Gdje da pitam pocetnicka pitanja? - page 2. (Read 1907 times)

newbie
Activity: 16
Merit: 0
December 10, 2017, 11:41:53 AM
#56
Zdravo drugari Smiley
Nova sam jos u svemu ovome tako da sam jos u fazi istrazivanja.
Htela sam da vas pitam da li bi nego mogao malo vise da mi objasni o tome kako funkcionise wallet?

newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 09, 2017, 04:24:09 AM
#55
Gledam https://www.gdax.com/trade/BTC-USD (GDAX ima lijepi prikaz order booka) i kada se stavi interval na 1 min i gleda Order book na maximalnom zoomu - moze se predvidjeti kuda ce cijena ici u sljedecoj minuti.
Medjutim, "zeleno brdo" se svako malo totalno promijeni, ili naraste u planinu ili se pretvori skoro u ravnicu.
Crveno se ne mijenja tako drasticno ali isto ima velike oscilacije.
Od kuda tolike promjene? Od botova koji postavljaju i otkazuju ogromne kolicine narudjbi?
Ili je to normalno zbog ogromne kolicine prometa?

Takodjer, kad gledam npr https://www.gdax.com/trade/ETH-USD koji u ovom trenutku ima cijenu $460 vidim da u order booku ima jako puno narudjbi na $120 i $780?
Tko si ti ljudi? Ekstremni pesimisti i optimisti?

Uglavnom, koliko je pracenje order booka pouzdano za predvidjanje cijene u buducnosti i o koliko dalekoj buducnosti se radi? Samo par minuta?


Ima netko odgovore na ova moja pitanja? HVALA!
newbie
Activity: 63
Merit: 0
December 08, 2017, 08:11:27 PM
#54
Sto se desi sa cijenom nekog altcoina u odnosu na BTC kada BTC padne npr 20% u odnosu na USDT?
Da li tada automatski i taj altcoin padne u odnosu na BTC ili poraste u odnosu na BTC?
Da li uopce ime neka veza izmedju toga?

Proguglaj 'Triangular Arbitrage Bot' i bit će ti jasno

Ili, da li se na osnovu tecaja BTC-LTC moze predvidjeti (kratkorocno) tecaj USDT-LTC?

Ne, budući da će botovi odraditi svoje dok si rekao 'keks'!


Jel koristis te botove? Ako da kojeg bi preporucio?
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
December 08, 2017, 07:11:28 PM
#53
Sto se desi sa cijenom nekog altcoina u odnosu na BTC kada BTC padne npr 20% u odnosu na USDT?
Da li tada automatski i taj altcoin padne u odnosu na BTC ili poraste u odnosu na BTC?
Da li uopce ime neka veza izmedju toga?

Proguglaj 'Triangular Arbitrage Bot' i bit će ti jasno

Ili, da li se na osnovu tecaja BTC-LTC moze predvidjeti (kratkorocno) tecaj USDT-LTC?

Ne, budući da će botovi odraditi svoje dok si rekao 'keks'!
member
Activity: 77
Merit: 11
December 08, 2017, 04:33:54 PM
#52
Sta je sve potrebno da bi se pokrenuo ico?
ako sam dobro shvatio to ide ovako, ja npr imam neku poslovnu ideju ali nemam sredstava da je ostvarim i onda izlozim svoju ideju i trazim potencijalne investitore (uz to sve kreiram i neki token), od sredstava koja se prikupe prodajom tokena pokrenem biznis i onda odredjeni procenat  zarade uplacujem na adrese koje imaju moj token?

sva objasnjenja su dobrodosla.
newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 06, 2017, 02:03:04 PM
#51
Sto se desi sa cijenom nekog altcoina u odnosu na BTC kada BTC padne npr 20% u odnosu na USDT?
Da li tada automatski i taj altcoin padne u odnosu na BTC ili poraste u odnosu na BTC?
Da li uopce ime neka veza izmedju toga?

Ili, da li se na osnovu tecaja BTC-LTC moze predvidjeti (kratkorocno) tecaj USDT-LTC?

newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 05, 2017, 10:44:19 AM
#50
Kako se ne bi isplatilo zamarati s ostalim coinima, još ako imaš sreće pa ubodeš neki pump and dump scam coin možeš preko noći udeseterostručiti svoj ulog, al to je kocka isto tako možeš i izgubiti, ja se ne petljam s time, ali imaš puno potencijalnih valuta koje će u budućnosti možda doći u top 10, koje se svakako isplati pratiti i skupljati sad dok im je vrijednost niska, vrijeme prolazi tehnologija je sve naprednija, čak i bitcoin nije tehnološki toliko jak koliko su neke nove valute, ali ima tu jednu prednost što je prvi i vjerojatno će to tako ostati još neko vrijeme, ali ne vjerujem da će za 20ak godina bitcoin biti u uporabi ko danas, lako moguće da će biti valuta koja će imati ogromnu vrijednost ali samo za čuvanje te vrijednosti neće bit praktičan za svakodnevno korištenje, dok nove valute imaju priliku se tek pokazati

Slazem se da su ostali zanimljivi za kupovinu i cuvanje, ali mene trenutno zanima trgovina na kratko a ti nemaju gotovo nikakav dnevni promet pa i kad skoci za 100% nitko ga nece htjeti kupiti (znaci da ga necu moci prodati)

member
Activity: 164
Merit: 13
December 05, 2017, 10:36:24 AM
#49
Kako se ne bi isplatilo zamarati s ostalim coinima, još ako imaš sreće pa ubodeš neki pump and dump scam coin možeš preko noći udeseterostručiti svoj ulog, al to je kocka isto tako možeš i izgubiti, ja se ne petljam s time, ali imaš puno potencijalnih valuta koje će u budućnosti možda doći u top 10, koje se svakako isplati pratiti i skupljati sad dok im je vrijednost niska, vrijeme prolazi tehnologija je sve naprednija, čak i bitcoin nije tehnološki toliko jak koliko su neke nove valute, ali ima tu jednu prednost što je prvi i vjerojatno će to tako ostati još neko vrijeme, ali ne vjerujem da će za 20ak godina bitcoin biti u uporabi ko danas, lako moguće da će biti valuta koja će imati ogromnu vrijednost ali samo za čuvanje te vrijednosti neće bit praktičan za svakodnevno korištenje, dok nove valute imaju priliku se tek pokazati
newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 04, 2017, 02:12:39 PM
#48
Malo se igram u Excelu sa API podacima sa Bittrexa (samo BTC parovi) i ako uzmemo samo coinove kojima je BaseVolume vise od 1000 (BTC jer gledamo samo BTC parove) onda ih ostane samo 23

S obzirom da je Volume izrazen u valuti (nekih coinova moze biti 1000 na trzistu a nekih milijardu) onda je tesko uzimati u obzir Volume podatak. Trebali bi ga usporedjivati sa necim da vidimo koji postotak se vrti na trzistu a ne koliko jedinica.

Pitanje je, da li se isplati zamarati ostalim coinovima (za Day Trading) ili pratiti samo ovih 23?
Mozda druge ni ne treba trpati u bazu i komplicirati si zivot s njima?

Sto mislite?
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
December 04, 2017, 03:50:08 AM
#47
Kad se već pita... Kako sudjelovati u nekom airdropu?

Vrlo lako. Pratiš forum ili neki od Twitter računa koji najavljuje nove airdropove i prijavljuješ se. Neki traže određeni rang na ovom forumu, retweetanje statusa i slično, a neki (rijetki) ne traže ništa. Recimo, ja pratim ovaj Twitter account: https://twitter.com/gwensarah1
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
December 03, 2017, 03:55:06 AM
#46
UF UF! Pogledajte ovo!
https://bitcointalksearch.org/topic/bittrex-ignores-thousands-of-clients-2465829

Ako imate neke novce na Bittrexu - izvadite i bjezite na neku pouzdaniju burzu!
Koju predlazete?

Ja se jos nisam ni registrirao tamo. Izgleda da ni necu :-)


Ja sam vrlo malo koristio Bitstamp i prilično sam zadovoljan. Kad sam povlačio fiat, prebacili su mi ih na račun u roku 2 dana (dan nakon što sam dobio potvrdu transfera u mailu novac je bio u banci).
newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 02, 2017, 07:06:57 PM
#45
UF UF! Pogledajte ovo!
https://bitcointalksearch.org/topic/bittrex-ignores-thousands-of-clients-2465829

Ako imate neke novce na Bittrexu - izvadite i bjezite na neku pouzdaniju burzu!
Koju predlazete?

Ja se jos nisam ni registrirao tamo. Izgleda da ni necu :-)
newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 02, 2017, 04:57:30 PM
#44
Gledam https://www.gdax.com/trade/BTC-USD (GDAX ima lijepi prikaz order booka) i kada se stavi interval na 1 min i gleda Order book na maximalnom zoomu - moze se predvidjeti kuda ce cijena ici u sljedecoj minuti.
Medjutim, "zeleno brdo" se svako malo totalno promijeni, ili naraste u planinu ili se pretvori skoro u ravnicu.
Crveno se ne mijenja tako drasticno ali isto ima velike oscilacije.
Od kuda tolike promjene? Od botova koji postavljaju i otkazuju ogromne kolicine narudjbi?
Ili je to normalno zbog ogromne kolicine prometa?

Takodjer, kad gledam npr https://www.gdax.com/trade/ETH-USD koji u ovom trenutku ima cijenu $460 vidim da u order booku ima jako puno narudjbi na $120 i $780?
Tko si ti ljudi? Ekstremni pesimisti i optimisti?

Uglavnom, koliko je pracenje order booka pouzdano za predvidjanje cijene u buducnosti i o koliko dalekoj buducnosti se radi? Samo par minuta?

newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 01, 2017, 02:06:46 PM
#43
Da bi mi podatak Volume bio od neke koristi (buduci da je u svojoj valuti) trebao bi ga usporediti s necim. Npr sa ukupnim brojem tih coinova, a taj se broj ne moze dobiti iz Bittrex APIa.
Da li ima neka druga logika da se iz Bittrex API podataka izvuku coinovi koji su vrlo aktivni u sve tri BaseCurrency?

Ako ne - onda mi ostaje da podatak o ukupnom broju coinova izvucem od npr coinmarketcap-a pa onda izracunam koji postotak coina se vrti u 24 sata?


member
Activity: 95
Merit: 11
December 01, 2017, 01:28:52 PM
#42
gotovo uvijek u valuti ali neke firme traze postotak % transakcije
newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 01, 2017, 08:13:32 AM
#40
Jos 3 nepoznanice  (preko APIa):

MinTradeSize je u kojoj valuti?
Što ti misliš?

Evo mali hint:
Code:
			"MarketCurrency" : "DOGE",
"BaseCurrency" : "BTC",
"MarketCurrencyLong" : "Dogecoin",
"BaseCurrencyLong" : "Bitcoin",
"MinTradeSize" : 100.00000000,
"MarketName" : "BTC-DOGE",
"IsActive" : true,
"Created" : "2014-02-13T00:00:00"

HA HA! OK, iz ovog primjera je jasno. Ja sam gledao neke i svi su bili 0.000nesto


Znaci da svaki coin ima drugaciju naknadu? Ja sam mislio da je to na nivou burze...

BaseAddress? Nemaju svi ali dosta ih ima.

Glavna adresa Bittrex novčanika (Hot Wallet) za pojedinu valutu


OK, pretpostavljam da mi to nije vazno ako necu trgovati iz svoje aplikacije...
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
December 01, 2017, 08:06:25 AM
#39
Jos 3 nepoznanice  (preko APIa):

MinTradeSize je u kojoj valuti?
Što ti misliš?

Evo mali hint:
Code:
			"MarketCurrency" : "DOGE",
"BaseCurrency" : "BTC",
"MarketCurrencyLong" : "Dogecoin",
"BaseCurrencyLong" : "Bitcoin",
"MinTradeSize" : 100.00000000,
"MarketName" : "BTC-DOGE",
"IsActive" : true,
"Created" : "2014-02-13T00:00:00"

TxFee?

Nakanda za transakciju
https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_fees

BaseAddress? Nemaju svi ali dosta ih ima.

Glavna adresa Bittrex novčanika (Hot Wallet) za pojedinu valutu
newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 01, 2017, 07:28:30 AM
#38
Jos 3 nepoznanice  (preko APIa):

MinTradeSize je u kojoj valuti?

TxFee?

BaseAddress? Nemaju svi ali dosta ih ima.
newbie
Activity: 34
Merit: 0
December 01, 2017, 07:19:01 AM
#37
Prije si rekao
Ako gledaš parove u odnosu na BTC onda je volume izražen u BTC-u
a sad je ipak u valuti (u ovom slucaju ADX)?

Prije nisam znao da pitaš za API podatke. Na frontend sučelju se uvijek pod 'Volume' prikazuje 'BaseVolume' podatak (dakle u 'osnovnoj' valuti)
Uf, zato mi se to nikako nije slagalo...


A PrevDay je sto? Jucerasnji prosjek? Ili cijena jucer u ponoc?

Cijena u BTC-u (u ovom slučaju) prethodnog dana (mislim da je ovo potrebno za izračun promjene u % za zadanja 24 sata)
Koja cijena? Prosjecna? Cijena u ponoc?

Ako provjeriš konkretne podatke koje ti daje API poziv vidjet ćeš da se 'PrevDay' podatak konstantno mijenja pa je lako zaključiti da je to cijena od prije točno 24 sata (odnosno prije 86400 sekundi, da budem precizniji...). 
Da, imas pravo!

Zar nisu mogli sve staviti u kune pa da bude jasno a ne ovako nas zbunjivati sa tim raznim valutama...  Huh

Šališ se, zar ne?
Malo...  Wink
Pages:
Jump to: