Pages:
Author

Topic: Gelecek Nesillerimiz İçin Fidan Dikmek - page 2. (Read 158 times)

full member
Activity: 182
Merit: 140
September 04, 2021, 04:30:08 PM
Her sene fidan bağışı yaparım ancak fidan bağışındansa kendim diksem diye de hep söylemişimdir ama fırsatım olmuyor. Peygamber efendimiz kıyamet yaklaştığında elinizde bir dal parçası da olsa dikin demişti. Şu an kıyamet de yakın olduğuna göre (gelinine göz diken kayınpeder) fidan dikmenin veya bağışlamanın tam zamanları diye düşünüyorum
member
Activity: 125
Merit: 16
SEO, BLOG, DOMAIN, CONTENT
September 04, 2021, 02:29:36 PM
Bir dikili ağaçları bile yok söylemi işte bu nedenle var. Kesinlikle, her insanın bir dikili ağacı olmalı diye düşünüyorum. Sizinle aynı fikirdeyim. Hatta yediğimiz meyvelerin çekirdeklerini toprağa atsak bile olur. toprak onu büyütür.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
September 04, 2021, 02:27:11 PM
"Bir yıl sonrası için tohum, on yıl sonrası için ağaç dik ancak yüz yıl sonrasını düşünüyorsan halkı eğit" derler ya o hesap önce gelecek nesillerin yaşayabileceği bir dünya bırakabilmek için bolca fidan dikmeliyiz. Daha sonrasında güzel bir eğitim sisteminin fidanlarını dikmeliyiz. Bunlar bitişik yapışık ikiz gibi olmalı değilse bugün diktiğimiz 1000 ağaç 250 kg kağıt olur ( böyle bi kıstas vardı hatalıysam elleşmen Cheesy ).

Ha tek başıma ne olacak diyen çıkarsa ki sanmıyorum buradan öyle birisinin birşey diyeceğini google'a usulca "tek başına orman yetiştiren adam" yazmasını rica edeceğim Smiley

Bonus içerik: https://ajanimo.com/37-yil-boyunca-agac-diktigi-col-icinde-hayvanlarin-yasadigi-bir-ormana-donustu/
Bonus içerik2: https://gencdergisi.com/13223-bir-geri-donusum-hikayesi.html
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 04, 2021, 01:45:30 PM
Geçenler kuzenimin evin önündeki incir ağacında incirler olmuştu birer ikişer yiyorduk, rahmetli dikti zamanında bu ağacı şimdi bizde yiyoruz dedi. Aslında şuan bahçelerimizde yediğimiz meyveler babalarımızdan dedelerimizden atalarımızdan kalma düşündüm dedimki biz yarınlarımız için ne yapıyoruz bir dikili ağacımız var mı? Kendi adıma hatırladım 1-2 meyve fidanı dikişliyim var ama yeterli değil. Hem kendimiz hem de gelecek nesillerimiz için meyve fidanları dikmemiz gerekir diye düşünüyorum. Meyve fidanından kimseye zarar gelmez insanlar faydalanır hatta hayvanlar bile istifade eder.

Elimizden geldiğince fidan dikelim bu konuya biraz daha hassaslık gösterebiliriz. Kendimize bir amaç edinsek güzel olmaz mı? Mesela her yıl en az bir fidan dikmeyi amaçlasak 15-20 yılda neredeyse en az 20 fidan dikmiş oluruz ve her sene bu ağaçların büyüdüğünü gözlemlemiş oluruz.

En azından bu dünyaya 10-20 fidan armağan etmiş oluruz... @ekiller'inde bir projesi vardı o proje içinde bir kaç meyve fidanı düşünüyorum.

Her sene en az bir fidan dikmeyi amaç edinmeye ne dersiniz?
Pages:
Jump to: