Pages:
Author

Topic: Gelin Bitcoinin geleceğini tartışalım . - page 4. (Read 17782 times)

member
Activity: 280
Merit: 10
kaçarı yok o 500k'lar elbet buraya gelecek.. acelemiz yok bekliyoruz..
full member
Activity: 364
Merit: 100
bitcoin nerelere gelir bilemeyiz. kestirmek zor. ama bu piyasa her zaman varolacaktır. btc artık altın gibi bir hal aldı. zamanla değeri artacaktır tabiki ama öyle ani patlamalar yaşatmaz artık. sonuçta neredeyese herkes biliyor artık btc yi
full member
Activity: 448
Merit: 124
Teknoloji olarka yapacağı atılımlarla çok iyi yerlere gelebieceğini düşünüyorum. Umarım bu fiyat dalgalanmaları gelecek olan bu teknolojiler ile daha çok güven kazanıp çok daha fazla ele dağılıp azalacaktır.
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
Evet değerli olmasının sebebini talep görmesi olarak açıklıyoruz ama talep görmesinin gerçek sebebi de bana göre potansiyel fiyatıdır
member
Activity: 336
Merit: 12
Fiyat konusunda her şey olabilir ama bitcoin her zaman değerlidir, düşün mesela bitfinex bitcoin'den bağımsız veya herhangi bir ülke bundan bağımsız ama fiyatı etkileyebiliyor ama bitcoin'i değiştiremiyor.

Değerli olmasının üzerinde yatan sebep talep olması, ayrıca borsaya atmak için bitcoin çekiyoruz. Ya da bir altcoin satarken bitcoin3 dönüştürüyoruz. Bu ve benzeri olaylar farklı yolla olursa kanımca bu kadar değerli kalmayacaktır.
member
Bitcoin ile ilgili en büyük sorunları ele almak lazım bence öncelikle. Bunlardan benim aklıma gelenlerin başında devlet düzenlemeleri geliyor. Devletler artık bir düzenleme yapsalar geleceğine nasıl yön vereceğini anlarız. Aslında bahsedeceğim ikinci sebep de birinciye yakın. Devletlerin en büyük çekincesi kripto paraların yasa dışı işlemlerin finansmanı. Kripto para transferlerinde izleme sıkıntısı olmasa da takibini bir noktadan sonra yapmak imkansız hale gelebilir. Ve para transferinin neye dayandığını bilmek imkansız. Aynı şekilde yasa dışı olmasa da vergi konusunda sıkıntı yaşatacaktır. Örneğin ev kirasının BTC ile ödendiğini düşünsenize, kira üzerinden verdiğiniz vergi kaçak olmuş olacak. Ya da kripto para ile yapılan tüm ödemelerde düşünülebilir. Bir restoran kripto ile ödeme alsa takibini kimse yapamayacağı için vergi konusu oluşmayacaktır. Ve ilk aşamada aklıma gelen son şey ise transfer hızı. Mevcut transfer hızı ile temel işlevi olan ödeme aracı olması mümkün değil. Bu sorunlara çözüm gelirse her anlamda değerlenmesi iş bile değil.

Vergi usulüyle ayakta kalan bir ülke olarak mutlaka karsi çıkacaklardır . Kripto paraların takibi hangi sekild3 mümkün olur? Düşüyorum amaç zaten gizliliği takibi kontrolü çok zor .
sr. member
Activity: 658
Merit: 255
Fiyat konusunda her şey olabilir ama bitcoin her zaman değerlidir, düşün mesela bitfinex bitcoin'den bağımsız veya herhangi bir ülke bundan bağımsız ama fiyatı etkileyebiliyor ama bitcoin'i değiştiremiyor.
member
Activity: 392
Bakalım ne yorumlar çıkacak takipçi olmaya çalışacağım bu konuyu lakin son zamanlarda yorumlara pek güvenmiyorum Smiley
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
Bitcoin'in varoluş amacını ilk duyduğumda beni gerçekten etkilemişti ama üzerine düşmemiştim.
Yaklaşık bir yıldır gerçekten bu işin içerisine girmeye başladım ve hayatımın en verimli dönemlerini yaşıyorum.
Benim Bitcoin'e olan güvenim her zaman sürecek.
member
Activity: 490
SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY
Bitcoin ile ilgili en büyük sorunları ele almak lazım bence öncelikle. Bunlardan benim aklıma gelenlerin başında devlet düzenlemeleri geliyor. Devletler artık bir düzenleme yapsalar geleceğine nasıl yön vereceğini anlarız. Aslında bahsedeceğim ikinci sebep de birinciye yakın. Devletlerin en büyük çekincesi kripto paraların yasa dışı işlemlerin finansmanı. Kripto para transferlerinde izleme sıkıntısı olmasa da takibini bir noktadan sonra yapmak imkansız hale gelebilir. Ve para transferinin neye dayandığını bilmek imkansız. Aynı şekilde yasa dışı olmasa da vergi konusunda sıkıntı yaşatacaktır. Örneğin ev kirasının BTC ile ödendiğini düşünsenize, kira üzerinden verdiğiniz vergi kaçak olmuş olacak. Ya da kripto para ile yapılan tüm ödemelerde düşünülebilir. Bir restoran kripto ile ödeme alsa takibini kimse yapamayacağı için vergi konusu oluşmayacaktır. Ve ilk aşamada aklıma gelen son şey ise transfer hızı. Mevcut transfer hızı ile temel işlevi olan ödeme aracı olması mümkün değil. Bu sorunlara çözüm gelirse her anlamda değerlenmesi iş bile değil.
member
Activity: 602
Hocam yanlış anlama ama daha sanki günümüzdeki bitcoini tarstisamiyoruz Smiley  yarını nasıl tartışacağız. Biri geliyor pump yapıyor biri geliyor dump yapıyor. Ne kadar tartissak boş
newbie
Activity: 98
Merit: 0
bir çok şeyin değişime açık olduğu bir devirdeyiz, buna para birimleri, yatırımlar vs. bu konuları konuştuğum arkadaşlarımda aynı fikirdeler elden çıkarmaya niyetliler yalnız bazı haber ve videolarda izleyip okuduguma göre sabırlı olunmalı kısaca bu düşüşün bir yükselişi olacak diyorlar, benimde aklım karışık..
member
Activity: 630
Merit: 37
Merhabalar

Biz millet olarak bu kripto dünyasına bitcoin ile tanışmış bireyleriz. Ben kendi fikirlerimi söylemek istiyorum bitcoin hakkında;

Piyasaya girdikten sonra o kadar çok kurcayip bakınca çoğu yeni projenin bitkinden daha hızlı, daha kullanabilir ve gönderim olarak daha az maliyetli olduğunu ve geleceğinin olduğunu gördüm. Benim kanaatimce çoğumuz yüksekten bitcoin aldık ve bekliyoruz. Açıkçası ben aldığım fiyatı görünce elimden çıkaracağım çünkü öyle çok yüksekleri göreceğime inanmıyorum. Zararınızı çıkarırsanız elinizden çıkarın. Daha tecrübeli arkadaşlar da fikrini yazarsa aydınlanırız. Teşekkür ederim şimdiden.

bitcoini dijital altın olarak düşün artık insanlar borsalarda bitcoini işlevi için değil psikolojik olarak değerli gördükleri için alıyorlar
member
Merhabalar

Biz millet olarak bu kripto dünyasına bitcoin ile tanışmış bireyleriz. Ben kendi fikirlerimi söylemek istiyorum bitcoin hakkında;

Piyasaya girdikten sonra o kadar çok kurcayip bakınca çoğu yeni projenin bitkinden daha hızlı, daha kullanabilir ve gönderim olarak daha az maliyetli olduğunu ve geleceğinin olduğunu gördüm. Benim kanaatimce çoğumuz yüksekten bitcoin aldık ve bekliyoruz. Açıkçası ben aldığım fiyatı görünce elimden çıkaracağım çünkü öyle çok yüksekleri göreceğime inanmıyorum. Zararınızı çıkarırsanız elinizden çıkarın. Daha tecrübeli arkadaşlar da fikrini yazarsa aydınlanırız. Teşekkür ederim şimdiden.
Pages:
Jump to: