Pages:
Author

Topic: Ελλάς (Greece) - page 4. (Read 38037 times)

newbie
Activity: 18
Merit: 0
May 16, 2013, 06:14:03 AM
diafono katheta Tongue
se opla ke narkotika to btc exi poli kala pososta Smiley
legendary
Activity: 1124
Merit: 1000
13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X
May 16, 2013, 05:48:52 AM
Για αρχή νομίζω πολύ καλά για τα Ελληνικά δεδομένα Smiley Smiley Smiley

Μιλάω για την Ενότητα -Αγγελίες BTC

http://bitcoinvest.eu/index.php/forum/aggelies-ellada

Και φυσικά να πω και πάλι πως είναι ΔΩΡΕΑΝ οι αγγελίες...
Περιμένουμε και την δική σας συμμετοχή
full member
Activity: 229
Merit: 100
May 16, 2013, 04:53:06 AM
legendary
Activity: 1484
Merit: 1002
Strange, yet attractive.
May 16, 2013, 04:49:11 AM
Νομίζω πως το πρόβλημα του BTC δεν είναι λειτουργικό ούτε βασίζεται σε πόσους miners κάνουν mining. Το βασικό πρόβλημα της ισοτιμίας οποιουδήποτε νομίσματος είναι το Circulation (κυκλοφορία). Αυτό εν μέρει έχει να κάνει στην περίπτωσή μας με το πόσος κόσμος χρησιμοποιεί το BΤC για συναλλαγές αλλά και πόσα exchanges υπάρχουν ανά τον κόσμο. Αν το circulation δεν είναι αυτόνομο (δηλαδή κάποιοι να αγοράζουν/πουλάνε πράγματα με BTC) και βασίζεται κατά 80% σε ΕΝΑ exchange, η τιμή θα είναι ελεγχόμενη από αυτό το exchange.

Απλή λογική... Wink
newbie
Activity: 18
Merit: 0
May 16, 2013, 02:33:07 AM
Kalimera stin parea.

Ego pisteuo oso iparxun kales idisis tha anevenei, epidi tha to matheni kai alos kosmos, opos stin arxi pu to gnorizan mono oi "Geeks" ke prin ena 6mino+ vgike se merika kanalia, diafimistike/akustike kai etsi ke o "aplos" kosmos to emathe ke tinaktike i timi tou eno itan stathero sta 20-30$. Kai to anapodo, me kakes idises, me ddos attacks oste na elenksun tin ikonomia i na agorasun ftina gia na pulisun meta.
Iparxi mia theoria..pu se ligo kero to mining tha ne asimforo, dld tha paragis elaxista se sxesi me to reuma pou katanalonis eos tpt..eki tha ektinakti i timi tu 500+ .. de ksero ala den mu akugete paralogo.
Auto einai to kako me to bitcoin, gia auto to girisa 90% sto ripple, einai autonomi platforma kai de se epireazun ta exchanges, kai den exis fisika kai to anxos na hackeutis. Eixa agorasei 30k ripples me 0.002 to ena, se ena mina pige 0.015.
Exei perisotera potentials gia mena apo to bitcoin.

ps. simfono me merika pu pe o filos prin, exume xasi to nohma ligo stin fasi, (De vgazo ton eauto mu ekso,ke ego lefta thelo na vgalo) ala me ta crypto prospathume oloi na ginume plusioi eno einai mia tromeri dimiourgia pu epitelus gamas(de zitao signomi:P einai oti xirotero iparxei Smiley) tis trapezes.
legendary
Activity: 1124
Merit: 1000
13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X
May 16, 2013, 02:18:03 AM
Καλημέρα στην παρέα,

Την έδωσες την απάντηση μόνος σου!!!
member
Activity: 119
Merit: 112
_copy_improve_
May 16, 2013, 12:02:49 AM
Μάλιστα.... πολύ ωραίες οι απόψεις σας και όλες δεκτές.!
...
Λυσε μου μια απορια σε παρακαλω bitcoinvest.
Αφου ασχολησε τοσο καιρο απο τους πρωτους οπως λες με το bitcoin γιατι εισαι μελος εδω απο τον Απριλιο?
Μου φαινετε και εσυ σαν και εμας αργησες λιγο να το ανακαλυψεις

Υπαρχει και το BitcoinX.gr γνωριζει κανεις περισσοτερα...
legendary
Activity: 1124
Merit: 1000
13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X
May 15, 2013, 06:20:18 PM
Μάλιστα.... πολύ ωραίες οι απόψεις σας και όλες δεκτές.!

Άλλωστε κουβέντα κάνουμε και το θέμα ειναι να βλέπουμε την τάση και που πάμε.

Η δική μου άποψη σε αυτό ειναι πως σκόπιμα το κρατούν χαμηλά και σημαντικο, σταθερά, δεν είπε κανένας για το συνέδριο που θα γίνει εντός του μήνα που πιστεύω είναι το μεγάλο κλειδί για το επόμενο άλμα κατα την άποψή μου.
Σκέψου να είχες εσύ για παράδειγμα μερικές χιλιάδες ευρώ να ήθελες να αγοράσεις αλλά την μία μέρα να ήταν 50$ και την άλλη 20$.... δεν υπήρχε καμία περίπτωση να το κάνεις εκτός και αν είχες μεσα στα υπόλοιπα χαρτιά και ένα i5 Smiley το λιγότερο Smiley

Άρα? τι πρέπει να γίνει να μπεί ο κόσμος; να αποκτήσει μια σταθερότητα.. η καλύτερα όπως το βλέπω εγώ, μια σταθερή ανοδική πορεία ( δεν λέω μεγάλη...απλά λέω ανοδική ) Τι πρέπει να γίνει για να το δέχονται όλο και πιο πολλοί σαν τρόπο πληρωμής? σταθερότητα η απάντηση...
 Με αυτό τον τρόπο ( δηλαδη το να υπάρχει μια σταθερότητα στην τιμή, κάτι που γίνετε ήδη αν το έχετε παρατηρήσει ) τα κεφάλαια που θα πέσουν θα είναι πιο πολλά απο όσα έχουμε δει...
Η εμπιστοσύνη στον τραπεζικό τομέα δεν έχει χαθεί μόνο στην Κύπρο μην το ξεχνάμε αυτο...

Βέβαια το μέλλον δεν ξέρω να το διαβάζω, πέρα απο τα σημάδια ( μερικά όχι όλα ) που ήδη βλέπω και γιαυτό έχω σχηματίσει αυτή την άποψη.. Τώρα τα σημάδια μπορεί να λένε και "καντίνα" ή να μην διαβάσεις καλά και να καταλάβεις "κάντινα" όπως έλεγε και το ανέκδοτο Smiley

newbie
Activity: 25
Merit: 0
May 15, 2013, 04:03:08 PM
full member
Activity: 229
Merit: 100
May 15, 2013, 03:46:50 PM
Σιγουρα πολλοί θα πουλησουν και θα πέσει για την ώρα , αλλά με κάθε σκόπελο που ξεπερνά επανέρχεται δριμίτερο.
gmg
member
Activity: 108
Merit: 10
May 15, 2013, 03:13:32 PM

Ελπίζω να διαψευστώ, αλλά κάτι μου λέει πως αύριο το πρωί που θα ξυπνήσουμε, το BTC θα έχει πολύ διαφορετική τιμή από την τωρινή.

Καλό βράδυ σε όλους!  Grin
full member
Activity: 130
Merit: 100
May 15, 2013, 01:19:03 PM
Καλησπέρα στην Ελληνική γωνιά!
Η άποψη μου στο θέμα που συζητάτε είναι ότι το bitcoin θα κάτσει στα 100 ευρώ και το litecoin στα 25. Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα δεχθεί μεγάλο πόλεμο αλλά στο τέλος θα παγιώσει τη θέση του.
member
Activity: 119
Merit: 112
_copy_improve_
May 15, 2013, 01:14:42 PM

Pizza for bitcoins?
https://bitcointalksearch.org/topic/m.1141

Σε συνεχεια των παραπανω και επειδη μου αρεσουν οι συνειρμοι...
και το "Paypal μοιραζει πιτσες..."
https://www.paypalobjects.com/webstatic/mktg/consumer/pages/home/atm/payback.jpg

member
Activity: 119
Merit: 112
_copy_improve_
May 15, 2013, 12:04:57 PM

Η αποψη μου ειναι οτι οπως συνηθως συμβαινει ειδανε πολλοι οτι υπαρχει ψωμι
στο Bitcoin και ολοι θελουν να βγαλουν και κατι.
Το καλυτερο θα ηταν να πεσει η τιμη του και αλλο γιατι απο την "κερδοσκοπια των τραπεζιτων"
πεσαμε στην "απληστια των μεσαζοντων και της αριστοκρατιας" του bitcoin.
Ισως πρεπει να παρουν το μαθημα καποιοι οτι με τετειες αλαζονικες συμπεριφορες δεν θελει και πολυ να τους
φτυσει ο κοσμος και να γινουν "σκονη" τα bitcoins τους
Η αναγκη για πολλα, μικρα, και αξιοπιστα ανταλλακτηρια είναι πλεον επιτακτικη και η υποκρισια των κρατικων αρχων δεδομενη
full member
Activity: 140
Merit: 100
May 15, 2013, 10:59:12 AM
Πριν λίγο καιρό μου φαινόταν λογική η άποψη όσων λέγαν ότι θα πέσει μέχρι 40-50$ πριν ξανανέβει.

Δεν έχει επιβεβαιωθεί.

Ισως για κάποιο καιρό η πτωτική τάση αντισταθμιζόταν από το νέο χρήμα που έμπαινε.

Τώρα δεν μπαίνει πολύ νέο χρήμα, άρα δεν περιμένω τρελές μεταβολές προς το παρόν, ίσως κάτσουμε μήνες γύρω από τα 110-120 $



Πολύ θα ήθελα να μάθω πως βλέπετε και εσείς την κατάσταση....
legendary
Activity: 1124
Merit: 1000
13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X
May 15, 2013, 10:02:41 AM
Σε καταλαβαίνω απόλυτα το είχα και εγώ έτσι για πολυ καιρό μεχρι που είπα φτάνει...
τα μικρά πράγματα κάνουν την διαφορά.
Και επειδή όπου και να κοιτάξεις σβήνουν την γλώσσα μας, και ειναι δεδομένο αυτό, προτίμησα να γράφω μόνο Ελληνικά.

Άντε το φορουμ περιμένει και εσένα tabon !! Smiley Smiley Smiley

Αστειεύομαι έτσι ... αλλα να μου δώσει χαρά αν σε δώ με Ελληνικά Smiley

Τι λέτε για την τιμή πριν λίγο διάστημα συζητούσαμε δεν θυμάμαι με ποιον και λέγαμε για την τιμή εκείνος έλεγε για 15 ευρω τελος του χρόνου εγώ πως θα παει πάνω και δεδομένης της κατάστασης ειμαι πολύ ικανοποιημένος για την τρέχουσα τιμη....

Η άποψή μου στο θέμα της τιμής ειναι πως όταν κάτι το πιέζεις προς τα κάτω θα έρθει η ώρα που θα αναίβει χωρίς να μπορείς να το σταματήσεις.... Και αυτή την ώρα τα δεδομένα μου δείχνουν ( προσωπική άποψη ) πως η τιμή είναι ίσως τολμώ να πω τεχνιτά σταθερή αλλά και μειωμένη σε σχέση με την τάση της αγοράς... και είμαστε και εν αναμονή της απάντησης του MtGox απο την καταγγελία )

Αυτό είναι το πρώτο: https://mtgox.com/pdf/20130503_coinlab_lawsuit.pdf

Και δείτε και το δέυτερο νέο που έσκασε σήμερα  εδώ: https://mtgox.com/press_release_20130515.html

Πολύ θα ήθελα να μάθω πως βλέπετε και εσείς την κατάσταση....
newbie
Activity: 18
Merit: 0
May 15, 2013, 09:48:46 AM
kathara thema sinithias, kai epidi den exo vali sto linux mou elinika (logo varemaras).
legendary
Activity: 1124
Merit: 1000
13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X
May 15, 2013, 08:46:12 AM
Κοίταξε θα πω κατι που λένε στο χωριό μου, πως μόνο η φασολάδα πειράζει αλλα γιατι να μην γράφουμε Ελληνικά?

Πολύ πιο όμορφα και δεν σου βγαίνουν και τα μάτια μετα λατινικά.....

Άποψή μου.... Smiley

Την Καλησπέρα μου !!!
newbie
Activity: 18
Merit: 0
May 15, 2013, 03:34:27 AM
Kalimera ! (elpizo na min pirazun ta greeklish)
full member
Activity: 130
Merit: 100
May 15, 2013, 02:26:08 AM
Καλημέρα στην Ελληνική γωνιά του Bitcointalk  Smiley
Pages:
Jump to: