Pages:
Author

Topic: Hat-San Gemi İnşaat Halka Arz (HATSN) - page 2. (Read 396 times)

hero member
Activity: 1036
Merit: 619
September 14, 2023, 09:46:06 PM
Son dönemlerde yapılan tüm halka arzlara katıldım. 3 yada 10 gün sürekli yüksekten kapatıp bir çorba parası bırakıyor. Bu şirketlerin içinden portföye dahil edilip tutulması gereken güzel şirketler var.  Bu şirkette onlardan biri. Mali durumlarını düzeltmek için pek çok şirket kendisini halka açıyor. Durum bu kadar sıkışık olmasa şirketler neden bu yola başvursunlar. Diger halka arz şirketlerini portföye dahil ederken dikkatli olmada fayda var.

Sanırım borsada buna benzer bir şirket yokmuş diye okudum. Eğer doğruysa bu şirket için bir fırsat olabilir. Sektöründe öncü firmalar borsada çabuk değerlemelere ulaşabiliyorlar. Hat-San için de bu geçerli olabilir. Eğer beklenti yoksa satmayıp, bir kaç tabandan sonra cüzi bir miktarda ekleme yapılabilir. Yatırım tavsiyesi değil sadece mantıken düşünüyorum.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 14, 2023, 04:40:45 PM
Bugün katılım sağlayamadım bu Hat-San'a çünkü Garantinin halka arz sekmesi çöktü, bi ara gelir gibi oldu ama talep gönderdiğinizde hata vermeye başladı bu sefer, allahtan yarın da talep gönderebiliyoruz, en kötü  başka banka ile girerim düzelmezse.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
September 14, 2023, 02:37:19 AM
Son dönemlerde yapılan tüm halka arzlara katıldım. 3 yada 10 gün sürekli yüksekten kapatıp bir çorba parası bırakıyor. Bu şirketlerin içinden portföye dahil edilip tutulması gereken güzel şirketler var.  Bu şirkette onlardan biri. Mali durumlarını düzeltmek için pek çok şirket kendisini halka açıyor. Durum bu kadar sıkışık olmasa şirketler neden bu yola başvursunlar. Diger halka arz şirketlerini portföye dahil ederken dikkatli olmada fayda var.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 13, 2023, 05:41:16 PM
Bu haftaki halka arzlardan en çok talep görenin bu şirket olacağını herkes düşünüyordur benim gibi.
Diğerleri gibi boş şirket değil benim için, gerçekten para kazandıran ve kazandıracak bir şirket olacağını düşünüyorum.
İleriye dönük portföyüne ekleyen çok olacaktır düzeltme yaptıktan sonra.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
September 13, 2023, 07:16:54 AM
Halka arzında Caiz hisse olarak geçtiği için katılımın yüksek olmasını bekliyorum

caiz denildiyse halka arza katılım bu sefer 4 milyon kişiye yaklaşabilir. e-bebek'in de katılımcı sayısının artmasında en önemli nedenlerden birisi buydu. tabii ki en önemlisi artık herkesin birden fazla hesapla katılmış olması.

Hat-San Gemi, Fiyat İstikrarı ve Hedefleri

1 yıl boyunca ihraççı pay satışı yapılmayacak.
    6 ay boyunca ortaklar tarafından pay satışı yapılmayacak.
    5 gün boyunca 2,16 milyon adet günlük alım emri verilecek. (Pekar Grup İnşaat)
    Fiyat istikrarı planlanmamaktadır.

ben en fazla 10 adet lot verileceğini düşünüyorum. satış için benim kıstasım: %100'ü geçtiği an satış/alım arasındaki dengeye bakıp vurup döner almak. ötesi kendi açımdan gereksiz.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 13, 2023, 05:49:44 AM
Halka arzında Caiz hisse olarak geçtiği için katılımın yüksek olmasını bekliyorum.22.60 TL halka arz fiyatıyla yarın talep toplama başlayacak.Aşağı yukarı 10 ila 15 lot arası bir pay düşecektir diye düşünüyorum ama ben fazla bir alım gireceğim riske atmamak için ne olur ne olmaz diye.20 lot alımdan aşağıya girmeyi düşünmüyorum.
Bu hissenin nedense yürüyeceğini düşünüyorum uzun bir süre.Ne olursa olsun diğer hisselerin halka arzlarına katıldığım gibi bunu da uzun bir süre satmamayı düşünüyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
September 12, 2023, 02:35:00 PM
Konuyu baltalamak gibi olacak ama sei'deki olayın airdrop ile ilgisi malesef yok. Tamamen farklı bir cüzdan yapısı olmasından ve aç gözlü olmalarından kaynaklı yoksa işin başında airdrop atmayacağız deseler sonuç yine aynı olacaktı. Evm desteği en büyük değerlerden biri. Bak bugün startknet metamask desteği getirdi bir şekilde metamask konuya dahil olmalı alışkanlıklar vs.

Airdrop yapmasının gerekçeleri

Airdrop öncesi airdrop ayağına içeriye para sokmak öncelikleri sanırım yanlışım yoksa zksync köprüsünün günlük geliri 20 bin dolarda fazla.  tx başı 15 cent civarında kar alıyorlarmış. EEE airdrop vs sözleri ve görselleri ile o paralar o tarafa akacakki bunlarda kazansın

1. hukuki yaptırımlardan kaçmak.
2. ürünü manüpüle edebilecek şekilde toplayabileceklerden kaçırmak. Şöyle düşün geçtiğimiz 6 ay içinde toplanan 1 cüzdanın içerisinden sadece 10.000 btc hareket etsin bu bile piyasada kötü yönlü bir hareket getirecektir. Elemanın birde bunu yapmadan önce short açtığını düşün. bildiğin sadece transferlerle bedava para.
3. ilk airdrop döneminde dolaşımdaki ürün genelde likidite ve airdroptur buda düşük mcap'a sebep olur ürünün fiyatının artmasını sağlar.
4. ürünün dağıtımını adil yapabilmek topluluğun eline ürünü dağıtabilmek birkaç kişi ile manipüle edilen projeler oldu. Eleman projede ciddi bir miktarı ucuzdan toplayıp üründe söz sahibi oluyor.

Neyse diyecek birşey yok yatırımcısına bol kazançlar çıktıktan 10 günsonra elden çıkartacağım ürünlerden biri ben tl ile her ne şekilde olursa olsun yatırımı doğru bulmuyorum. gerekte yok tl bu gelecek yıl 40 lira biçilmişş dolara yani şuanki fiyattan bile 2x yapmadıkça zararda olacak her tl hisse.
legendary
September 12, 2023, 12:30:27 PM
Şahsen az kişiye satılan projelere güvenim olmaz. Az kişinin elindeki malı çocuk oyuncağı yapabilirler kriptoda airdrop yapılmasının en büyük amaçlarından biride budur ne kadar çok kişiye ürün dağıtılır o kadar ürünün üzerine baskı kurabilecek hareketler yapılmazı zorlaşır. Yoksa adamın derdi senin cebine para sokmak değil.
Az kişi de olsa çok kişi de olsa çocuk oyuncağı her türlü olacaktır.Kurumsalların aldığı bir mal her türlü çocuk oyuncağı olacaktır.
Ayrıca Kriptoda airdrop yapılmasının en büyük amacı bu değildir.Bu projenin amacının,ileride neyi hedeflediğinin,satış fiyatının ve neye göre airdrop attığının da önemi vardır.İster 10K kişiye atsın ister 100K. Bunu örnek olarak çok yakın zamanda sei üzerinde gördük.Doğru yönetilmeyen airdrop süreci her türlü fiyatı baskılar.Projelerin derdi aslında para dağıtmak bu arada.Siz projeyi kullanırken belirli bir para harcıyorsunuz bunun karşılığında ödül alıyorsunuz. Örneğin 100 dolar harcadığınızda size yine örnek olarak 500 dolar ödül veriliyor.Projenin derdi para sokmak olmasa böyle bir ödüllendirme sistemi olmazdı.

4 milyon kişinin 2si gerçekten tekilmidir bilmem ama bildiğim tek şey üniversiteye yeni giren çocukların bile halka arzlara katıldığı. Çevremde 18 yaşına basıp katılan gençler var. 200 tl dediğin sonuçta 4 paket sigara parası.

Büyük ihtimalle yarı yarıya düşecektir.Çevredeki herkes halka arza katılmayı öğrendi ve çevresine öğretti.Bu sayede bir ailede herkes hesap üzerinden katılım sağlıyor.18 yaşına basıp katılan gençlerin ailesinin üzerinden de katıldığını rahatlıkla söyleyebileceğimizi düşünüyorum.

Fazla katılım korku getirmez.
Bu arada nerede fazlalık orada uğursuzluk.Fazlalık genelde korku yaratır,İstisnalar olabilir Smiley
legendary
September 12, 2023, 12:16:34 PM
Hisseler sadece ky'ye satılmıyor satılsa sorun değil ama kurumsallarda satın alıyor.

Tavan üstüne tavan yapan şirketler zaten değerini kaç kat arttırmış oluyor ve ky satmadığı taktirde açıkcası bu anlamsız fiyatlamalarında zarar eden yine bizim halkımız olur. Kurumsallar hissenin değerini şirkete yaklaştırana kadar satabilir sonuçta genelde malın çoğu onların elind.e Düşmesi kadar normal birşey görmüyorum.

Şahsen az kişiye satılan projelere güvenim olmaz. Az kişinin elindeki malı çocuk oyuncağı yapabilirler kriptoda airdrop yapılmasının en büyük amaçlarından biride budur ne kadar çok kişiye ürün dağıtılır o kadar ürünün üzerine baskı kurabilecek hareketler yapılmazı zorlaşır. Yoksa adamın derdi senin cebine para sokmak değil.

4 milyon kişinin 2si gerçekten tekilmidir bilmem ama bildiğim tek şey üniversiteye yeni giren çocukların bile halka arzlara katıldığı. Çevremde 18 yaşına basıp katılan gençler var. 200 tl dediğin sonuçta 4 paket sigara parası.

Fazla katılım korku getirmez. Umarım halka arzlara daha fazla katılımcı girer ve hisseler daha güzel dağıtılır tabi aynı düşüncem kurumsal alıcılar için geçerli.

Günlerce halka arzda paralar kitli kalıyor tamde iktidarın istediği olay oluyor ne dövize gidiyor ne kriptoya böyle bir platformda düzenlemeler yapmak yeni gelecek yatırımcılarıda korkutabilir.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
September 12, 2023, 12:10:09 PM
İşin kötü tarafı da bu.
Ailede birisi bununla ilgili yeterli bilgiye sahipse ailesinden her birine bir yatırım hesabı açarak kolay bir şekilde katılabiliyor.Böylelikle en az 6-7 hesapla katılmış ve lotları ön satış fiyatından almış olabiliyor.Bu hisseden örnek verecek olursak 7 hesaptan katılacağını varsayalım.200 TL'den toplamda 1400 TL'lik lot sahibi olacaktır.Yaklaşık 10 gün tavan gitse zaten en az yaklaşık 3'e katlamış oluyor parasını.Ya SPK'nın buna bir dur deyip el atması gerekir ya da sınır koyulması gerekir bu tarz halka arzlara.Sınırdan kastım şöyle maksimum ilk 2 milyon kişi gibi.
Spk sınır koymaz neden sınır koysun ki zaten amaç daha fazla küçük yatırımcının sisteme girmesinin sağlanması hem böylelikle borsaya ilgi artıyor hemde küçük yatırımcının döviz vs ürünler alması engellenmiş oluyor. Halka arzlar uzun süre tavan gittiği için talep artıyor eğer 1-2 gün tavan gitmiş olsa sayı 3/1 e düşer.

Ben de spk’nın sınır koymayacağını düşünüyorum böyle bir durum Türkiye ekonomisinin işine yarar, asla başka bir şekilde bu kadar insanı borsaya koyamazdınız, şimdi herkes anasına babasına yatırım hesabı açmaya başladı ve halka arz kovalıyorlar, sadece geçen hafta 900 bin yeni üye borsaya katılmış, bu muazzam bir rakam, Z kuşağı borsa ile tanışıyor, çok dikkatli olmalılar,
legendary
September 12, 2023, 11:59:27 AM
Burası malesef kripto değil içerideki paralar tl bazlı cidden büyük paralar. Hisseleri yürütmek için birkaç bin tl yetmiyor. 2023 haricinde hisselere giren kişi sayısı 1 milyonu bile görmüyordu o hisseler yürümedi hemde hiçbir şekilde yürümedi. 180bin kişinin girdiği arzlar oldu. Bu şirketlerin çoğu hala mevcut değerini koruyor.
Burasının kripto olmadığını bende biliyorum Cheesy
İçerideki paralar tl olarak büyük paralar olsa da siz de diğer başlıklarda belirttiğiniz gibi TL olarak yatırım yapmanın pek bir anlamı yok ve içerideki para TL olarak ne kadar büyük olursa olsun bir anlamı yok.Çünkü TL gün geçtikçe değer kaybediyor.

Söylediğiniz yöntemi hiçkimse yapmaz fcfs neden yapsınlar?  Halka arz edilen şirketin derdi nakite dönebilmek yok 1 milyon kişiye pay gitmiş işter 10 milyon ne farkeder? Şirketin amacı sana 10x yaptırmak değil buradaki olay şirketin kazancına ortak olabilmek. Burası kurtlar sofrası değilki belli kuralları var o kuralların dışına. zaten çıkamıyorsunuz.

Neden yapsınlara gelecek olursak insanlar ve halka arz olan şirketler bilinçli yatırımcı olmak ister.Siz ister misiniz ilk tabandan sonra her gün taban olarak hisselerinin satılmasını?
Borsaya çoğu giren kişi 7 veya 8'in tavandan sonra satmaya başlayıp insanları paniğe sürükletip taban üstüne taban yaptırıyorlar.Herhalde bir şirket hissesinin değersizleşmesini istemez halka arz olduktan sonra diye düşünüyorum.Şimdi siz bu işte FCFS yaparsanız bilinçli yatırımcı önceden yerini alacak ve 7-8 hesapla katılan kişiler bunu belki de değerlendiremeyecektir.Ben bana 10x yaptırmasını beklemiyorum burada aslında şirketin ön satışına katılıyoruz.Şirket bizim paralarımızla kendine yatırım yapacak ve kendi hissesinin yükselmesi için elinden geleni yapmaya çalışacaktır.

ek olarak hisse ne kadar çok kişiye dağılırsa o kadar iyi olur. Sonuçta hissenin fiyatı ile oynayabilecek birileri olmaz olması için malı toplaması gerekir herkez satmayacağı için malın fiyatı yukarı çıkar yani eleman spaküle etmek için bile millete kazandırmak zorunda kalır. 200 tl ve altı hisseleri satmayı düşünmüorum garip fiyatlanmalar görebiliriz.
Buna da katılmıyorum.Bu olaya yine kripto üzerinden örnek vereceğim.Supply'si az olan bir coine mi önem verirsiniz ya da supply'si fazla olan mı? Ya da diğer bir bakışla ön satışta az kişiye satılan bir kripto parayı mı tercih edersiniz yoksa çok kişiye satılanı mı?
Bu soruyu bana göre cevaplarsam eğer projeye güveniyorsam az kişiye satılanı tercih ederim.Borsadaki halka arzla aynı mantık bir bakıma.Üstelik zaten şuanda katılım 4 milyona yakın olarak gözükse de tüzel olarak böyle bir rakam olduğunu zannetmiyorum.Herkes akrabasına,ailesindeki kişilere hesap açarken bir aile en az 4-5 kişi olarak katılıyor.Yani aslında yine baktığımızda 2 milyonu geçmeyecek bir tüzel kişilikle karşı karşıyayız.Bilinçli yatırımcı halka arzdan aldığı hisseyi satmaz çünkü büyük ihtimalle bundan ucuza daha alamayacaktır.

Yakında 10 gün bile tavan yapmamaya başlar bu hisseler sonuçta günlerce taban gidiyor bunu düşünerek çoğunluk erkenden malı elden çıkartacaktır.
İşte tam olarak bundan bahsediyorum.Fazla katılım korku getirir.Siz bir ortama girdiğinizde fazla kişi görürseniz eğer burada ne oluyor diye sorgularsınız.Ama az kişi bulunan bir ortamda bu kadar sorgulama yapıp panikle bir şey yapacağınızı zannetmiyorum.Bu yüzden çoğu kişiye satılan mal sıkıntı çıkartır.Halka arzda sınır getirilmesini bu yüzden istiyorum.Bu düşünce içerisinde olmanızın tek sebebi de budur.
legendary
September 12, 2023, 11:16:04 AM
Burası malesef kripto değil içerideki paralar tl bazlı cidden büyük paralar. Hisseleri yürütmek için birkaç bin tl yetmiyor. 2023 haricinde hisselere giren kişi sayısı 1 milyonu bile görmüyordu o hisseler yürümedi hemde hiçbir şekilde yürümedi. 180bin kişinin girdiği arzlar oldu. Bu şirketlerin çoğu hala mevcut değerini koruyor.

Şuan ortada bir hype var yakında içeri giren yatırımcı sayısı 4 milyonu aşar ozamanda 200-300 tl gibi bir alım hakkı tanırlar ve bu. olayın tadı tamamen kaçmış olur. 2023 başından bu yana birçok hisse 1000 tl üstü pay veriyordu son 2 aydır 200tlleri görüyoruz.

Söylediğiniz yöntemi hiçkimse yapmaz fcfs neden yapsınlar?  Halka arz edilen şirketin derdi nakite dönebilmek yok 1 milyon kişiye pay gitmiş işter 10 milyon ne farkeder? Şirketin amacı sana 10x yaptırmak değil buradaki olay şirketin kazancına ortak olabilmek. Burası kurtlar sofrası değilki belli kuralları var o kuralların dışına. zaten çıkamıyorsunuz.

ek olarak hisse ne kadar çok kişiye dağılırsa o kadar iyi olur. Sonuçta hissenin fiyatı ile oynayabilecek birileri olmaz olması için malı toplaması gerekir herkez satmayacağı için malın fiyatı yukarı çıkar yani eleman spaküle etmek için bile millete kazandırmak zorunda kalır. 200 tl ve altı hisseleri satmayı düşünmüorum garip fiyatlanmalar görebiliriz.

Yakında 10 gün bile tavan yapmamaya başlar bu hisseler sonuçta günlerce taban gidiyor bunu düşünerek çoğunluk erkenden malı elden çıkartacaktır.
legendary
September 12, 2023, 09:00:06 AM
Spk ona sınır koyamaz sonuçta hepsi gerçekte farklı bireyler. İnan aldığım hisseleri satmak istemiyorum ama 2 yıla dolar 40 lira diyorlar yani eldeki mal 2x yapmadıkça zarar etmiş olursunuz. Malda kalmak pek akıl karı iş değil.

Şuan en azından spk malları kendi hesaplarında tutmasına sebep olacak bir düzenleme getirdi geçtiğimiz dönemde adam 10 hesapla giriyor hepsini tek hesapta topluyordu.  SPK halka arzları zaten paranın borsaya girmesi için bu denli getiriyor yoksa birçoğu shit ürün

Spk sınır koymaz neden sınır koysun ki zaten amaç daha fazla küçük yatırımcının sisteme girmesinin sağlanması hem böylelikle borsaya ilgi artıyor hemde küçük yatırımcının döviz vs ürünler alması engellenmiş oluyor. Halka arzlar uzun süre tavan gittiği için talep artıyor eğer 1-2 gün tavan gitmiş olsa sayı 3/1 e düşer.

SPK'nın sınır koymasından bahsetmiyorum.SPK buna el atmalı demiştim.
Halka arz olan şirket kendisi için sınır koyabilir madem öyle.FCFS usulü olacak ve maksimum 2 milyon kişi hisselerimizden alabilecek tarzda gibi bir sınır koyarsa ozaman bakın görün bu hisseler nasıl yürüyor. Ha SPK koymuş Ha Halka arz olan şirket koymuş bu sınırı farketmez yeter ki böyle bir sınır olsun.Yoksa her bilgisiz insan direk böylesine bir yatırım yapar ya da halka arza katılırsa işin ucunda sosyal medyada e-bebek gibi denetlenmeye gidilecek bir çok mekan görürüz Cheesy
full member
Activity: 406
Merit: 188
September 12, 2023, 08:17:31 AM
İşin kötü tarafı da bu.
Ailede birisi bununla ilgili yeterli bilgiye sahipse ailesinden her birine bir yatırım hesabı açarak kolay bir şekilde katılabiliyor.Böylelikle en az 6-7 hesapla katılmış ve lotları ön satış fiyatından almış olabiliyor.Bu hisseden örnek verecek olursak 7 hesaptan katılacağını varsayalım.200 TL'den toplamda 1400 TL'lik lot sahibi olacaktır.Yaklaşık 10 gün tavan gitse zaten en az yaklaşık 3'e katlamış oluyor parasını.Ya SPK'nın buna bir dur deyip el atması gerekir ya da sınır koyulması gerekir bu tarz halka arzlara.Sınırdan kastım şöyle maksimum ilk 2 milyon kişi gibi.

İstedikleri şey paramız ile döviz almamamız olduğu için ve halka arzlarla da buna engel olmayı başardıkları için bu şekilde devam eder. SPK yakın zamanda bir sınır koyacağını sanmıyorum. Benim anlamadığım piyasanın bu gazıyla varını yoğunu borsaya basanlar. Az bir kar alın bir süre daha böyle gider tamam da her şeyiyle girip de riskin boyutunu artırmaya başladılar. Yeter ki bir şey görmeyiversinler hemen sonuna kadar riski alacaklar.

Riskin varlığını her zaman düşünerek hareket edilmeli. Yoksa sonucu yatırımcı için iyi olmaz.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 12, 2023, 01:58:13 AM
İşin kötü tarafı da bu.
legendary
September 11, 2023, 04:31:58 PM
İşin kötü tarafı da bu.
Spk ona sınır koyamaz sonuçta hepsi gerçekte farklı bireyler. İnan aldığım hisseleri satmak istemiyorum ama 2 yıla dolar 40 lira diyorlar yani eldeki mal 2x yapmadıkça zarar etmiş olursunuz. Malda kalmak pek akıl karı iş değil.

Şuan en azından spk malları kendi hesaplarında tutmasına sebep olacak bir düzenleme getirdi geçtiğimiz dönemde adam 10 hesapla giriyor hepsini tek hesapta topluyordu.  SPK halka arzları zaten paranın borsaya girmesi için bu denli getiriyor yoksa birçoğu shit ürün
legendary
September 11, 2023, 04:22:58 PM
İşin kötü tarafı da bu.
legendary
September 11, 2023, 01:47:35 PM
Hat san benim bildiğim tüfek üretiyordu sanırım bu firma ile diğer firma farklı ve sadece isim benzerliği var av aşkı olanlar bu markayı bir şekilde duymuş olmalı. Elde tutulabilir hisselerden olur mu? zaman gösterir 200 liralk pay bile düşeceğini sanmıyorum neredeyse herkes çevresinde en az 3- 4 kişi ile katılıyor.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 11, 2023, 10:59:39 AM
Katılıma göre düşecek lot sayıları aşağıdaki şekilde, tahminen buradan ne kadarlık katılım sağlayacağınızı çıkarabilirsiniz.

Ben 19 Lot için şansımı deneyeceğim, gelmez şuan ki katılım sayıları ile ama denemekte fayda var.

2.600.000 Katılıma 12 Lot (271 TL)
3.000.000 Katılıma 11 Lot (249 TL)
3.400.000 Katılıma 10 Lot (226 TL)
3.800.000 Katılıma 9 Lot (203 TL)

Halka arz 14-15 Eylül'de başlıyor.
Halka arza olan ilgi yüksek olduğu için tahmini 9-10 hisse ancak düşecektir diye düşünüyorum unutmadan ilk gün erkenden halka arza talep yollamak gerek bazen bir hissede olsa erken talep yollayanlara fazladan gönderebiliyorlar. Sektör olarak farklı bir sektör bakalım yatırımcıların tepkisi bu şirket için nasıl olacak merak ediyorum.
legendary
September 11, 2023, 07:17:19 AM
Bu firmanın hisse senedi daha önce de belirttiğim gibi borsa istanbulda bu tarz bulunan hisse sayısının az olmasından dolayı büyük hype yapacağını hala düşünüyorum.Hem lot sayısının azlığı hem de katılımın fazla olması kimsenin satmak istememesine teşvik etmesiyle tavan gidecektir 10-15 gün. Ben bu hisseye 15 lotluk alım gireceğim açıkcası ve daha fazlasının gelmesini beklemiyorum.Keşke 30-40 Lot alma şansına sahip olsak da güzel kar bırakırdı.340-350 TL'lik alım girerim yaklaşık kişi başı 13 ila 15 lot arası düşmesini bekliyorum.
Pages:
Jump to: