Pages:
Author

Topic: Hat-San Gemi İnşaat Halka Arz (HATSN) - page 3. (Read 396 times)

legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 11, 2023, 05:39:31 AM
Katılıma göre düşecek lot sayıları aşağıdaki şekilde, tahminen buradan ne kadarlık katılım sağlayacağınızı çıkarabilirsiniz.

Ben 19 Lot için şansımı deneyeceğim, gelmez şuan ki katılım sayıları ile ama denemekte fayda var.

2.600.000 Katılıma 12 Lot (271 TL)
3.000.000 Katılıma 11 Lot (249 TL)
3.400.000 Katılıma 10 Lot (226 TL)
3.800.000 Katılıma 9 Lot (203 TL)

Halka arz 14-15 Eylül'de başlıyor.
legendary
September 08, 2023, 03:43:32 AM
Güncelleniyor  Wink
Bu şekilde başlıkları yazarak altınada güncelleniyor ibaresi koyarak başkalarının bu ve benzeri konu açmasını engellemiş oluyorsunuz bir nevi tekelinize almış oluyorsunuz. Bu yaptığınız duruma bir kaç kez şahit oldum açıkçası bu durumu hiç etik bulmadığımı belirtmek istiyorum.

Açmaya niyetlisiniz herhalde hocam Smiley

Bence her halka arzı tek tek böyle paylaşmak yerine “Halka Arz Ana Konu” tarzı bir tek başlıkla orada her halka arzı böyle paylaşabilirsiniz.Böylece en azından Ekonomi bölümünde bazı diğer konular arka sayfaya düşmeyecek.Ayrıca hala halka arzı bekleyen 40’dan fazla firma olduğunu düşünürsek hepsine tek tek konu açmak forumun kirlenmesine de sebep olabilir.Benim ki sadece bir öneri.

Bunu ilk başlıkları açmaya başladığımda düşünmüştüm ama eksileri daha çok olacağı için yapmadım.
Konular tek konu başlığı altında çok karışabilir, her halka arz için sohbetler çok farklı oluyor E-Bebek buna örnek.
Birde böyle daha iyi oluyor çünkü insanların daha fazla dikkatini çektiğini düşünüyorum çünkü tek başlık olsa adamın kesinlikle o başlığa giripte sayfaları gezmesi gerekiyor bu hafta ne varmış diye ama ayrı başlık açıldığında ekonomi bölümüne giren direk olarak görebiliyor.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 08, 2023, 01:55:35 AM
Güncelleniyor  Wink
Bu şekilde başlıkları yazarak altınada güncelleniyor ibaresi koyarak başkalarının bu ve benzeri konu açmasını engellemiş oluyorsunuz bir nevi tekelinize almış oluyorsunuz. Bu yaptığınız duruma bir kaç kez şahit oldum açıkçası bu durumu hiç etik bulmadığımı belirtmek istiyorum.

Açmaya niyetlisiniz herhalde hocam Smiley

Bence her halka arzı tek tek böyle paylaşmak yerine “Halka Arz Ana Konu” tarzı bir tek başlıkla orada her halka arzı böyle paylaşabilirsiniz.Böylece en azından Ekonomi bölümünde bazı diğer konular arka sayfaya düşmeyecek.Ayrıca hala halka arzı bekleyen 40’dan fazla firma olduğunu düşünürsek hepsine tek tek konu açmak forumun kirlenmesine de sebep olabilir.Benim ki sadece bir öneri.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 07, 2023, 06:18:22 PM
Borsa istanbul’da bu ve bunun gibi hisse senedi olacak proje az. Bu halka arz tutacaktır diye düşünüyorum. Bunun gibi hisse senedi borsada az olunca yüklenmesi yani fiyatın sürekli tavan gitmesini bekleyebiliriz. Ne kadarlık lot düşer bilmiyorum ama ne kadar fazla kalırsa ilerisi için iyi olacaktır. Örneğin bir 500 TL’lik lot düşse hiç fena olmaz.
legendary
September 07, 2023, 05:31:58 PM
Güncelleniyor  Wink

Başlıkları açıp içine bir iki kelam da yazabilirdim yalandan bilgi olsun diye o zaman böyle demezdiniz.
Başlıkları açıyorum çünkü milletin hızlıca bilgisi olsun, çoğu halka arz siteleri de aynı bu şekilde yapıyor maksat ön bilgi vermek olsun diye ondan sonra daha detaylı bilgileri ekliyorlar.
Her neyse bir daha daha dikkatli olurum tekelime bağlamam, sizlerde açarsınız başlıkları, ayrıca herkesin bilgisi olsun genelde Perşembe günleri yeni halka arzlar duyuruluyor SPK tarafından, halka arzları gördüğünüzde de burada başlık açarak bize bilgi verebilirsiniz.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 07, 2023, 04:33:56 PM
Güncelleniyor  Wink
legendary
September 07, 2023, 04:26:58 PM
Merhabalar,

Hat-San Gemi İnşaat 14-15 Eylül 2023 tarihlerinde halka arz olacak, talep toplama 2 gün sürecek.

Hat-San hisse fiyatı olarak 22,60 TL'den halka arz olacak.

Halka arz büyüklüğü 1 Milyar TL, şirketin %20'si halka satışa sunuluyor ve 44,3 Milyon adet hisse satılacak.

Yıllık Gelirler;

2022 Hasılat: 1,1 Milyar TL
2022 Brüt Kâr: 534,3 Milyon TL

2021 Hasılat: 458 Milyon TL
2021 Brüt Kâr: 79,9 Milyon TL

2020 Hasılat: 384,1 Milyon TL
2020 Brüt Kâr: 47,1 Milyon TL

Halka Arzdan gelecek paranın kullanılacağı yer;

%75-85 Yüzer havuz inşası yada satın alınması,
%15-25 Elektrik üretim santrali kurulumu, mevcut tesislerin iyileştirilmesi ¥ilenmesi.

Katılmak isteyenler daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirler.
https://www.getmidas.com/midasin-kulaklari/hat-san-gemi-halka-arzi-hakkinda-bilmen-gereken-her-sey-2023-p-26791

Bol kazançlar.

Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Pages:
Jump to: