Pages:
Author

Topic: Hayırlı Ramazanlar - page 3. (Read 449 times)

hero member
Activity: 1316
Merit: 623
March 12, 2024, 02:12:13 AM
Hayatımızın her alanında barışın, sevginin ve anlayışın hakim olduğu bir Ramazan ayı geçirmeyi temenni ediyorum. Bu kutsal ayın tüm maneviyatını kalben yaşayalım. Ramazan ayının sizlere ve sevdiklerinize, huzurlu ve mutlu günler getirmesini temenni ederim. Sabrın getirdiği güzellikleri bir kez daha yaşadığımız bir ay olur inşallah. Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
March 11, 2024, 04:44:23 PM
Herkese hayırlı ramazanlar. Bu mübarek ayda tuttuğumuz oruçlarımızın, ettiğimiz dualarımızın kabul olmasını ve ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulmasını, güzel günlere ulaşmasını dilerim. Ramazan geldiğinde insanların sokakta olmasını, yürüyüş yapmasını ve iftar programlarında birlikte olmasını seviyorum.

Ramazan ayında oruç tutmanın sadece aç kalmak olmadığını ve nefsimizi de terbiye ettiğimiz bir ay olduğunu biliyor ve uyguluyoruz. Umarım bu ayı ve ömrümüzü güzel geçiririz. Tekrardan hayırlı ramazanlar.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 11, 2024, 02:38:29 PM
Eski Ramazanların tadı olmasada ramazan ayı bir başka güzel oluyor beraber iftarlar sahurlar birlik beraberlik oluyor bereket oluyor bence. Umarım birlik beraberliğin olduğu nice Ramazanlara ulaşırız. Güzellikler paylaştıkça çoğalır Ramazan vesilesi ile iyilikleri güzellikleri yardımlaşmayı arttıralım. Hayırlı mutlu Ramazanlar hepinize.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
March 11, 2024, 01:44:24 PM
Cümleten herkese hayırlı ramazanlar geceleri sahurları evde birlikte yaptığınız insanları kaybetmeyin onlar sizin geleceğiniz bunu söyleyeyim ayrıca beraber sahur yapmak bile büyük nimet bazen yeri geliyor sahuru işte yapmak zorunda kalıyoruz o zaman da işte insanın içi buruk oluyor o eski ramazanlar kalmasa da yine de kızıma o ramazanları anlatmak için sabırsızlanıyorum keşke bir an önce büyüse
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
March 11, 2024, 12:36:13 PM
Hattab'ın oglu Ömer nasıl Hz Ömer oldu
https://youtu.be/qWoji_y5nEQ?si=TNAu5p-wmXiavjVv
Harika bir Türk filmidir
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
March 11, 2024, 05:06:58 AM
İbadet olarak orucun ruha ve bedene bildiğim kadarıyla büyük faydaları var @mandown hocam, tabi bunlar sıradan müslümanlar için, listenin üst sırasındaki tv hocalarına gelirsek onlar için ayrıca cebe de büyük faydaları var yıllardır. Hem de ne sayesinde, kitlenin cehaleti sayesinde. Sakız ciğnersem oruç bozulur mu, lan hakkında ayet mi var ramazanda çiğneme bir ay sen de rahatla biz de .
90 lardan itibaren hatırlarım tüm ramazanları hemen hemen, anneler herkesten önce kalkar hazırlığı yapar sonra ev halkını kaldırırdı, ben de çocuktum ama biraderlerin yüzde 80 uyur vaziyette oruç tutmak için olmasa da o anı yaşamak için kalkıp yanımda olduğu günler hala aklımda, Allah sağ salim ibadetlerimizi yapıp bayrama erişebilmeyi nasip etsin cümlemize.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 11, 2024, 04:32:29 AM
Allah tekrarını görmeyi nasip etsin kurban bayramı ve ramazan benim en zevk aldığım aylardır her ikisi nedense benim için çok özeldir. @totti67 Yıllardır dinini ööğrenemeyen kesim sayesinde daha niceleri zengin olur birşey olmaz hala gelen soruları duyunca cahillikte nirvanaya ulaştığımızı düşünüyorum Cheesy
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
March 11, 2024, 04:29:37 AM
Bu mübarek ay geldiğinde Nihat Hatipoğlulları ve benzeri hocalar herkesten daha mutlu oluyorlar sanırım, mis gibi sistem, gece ayrı bir hüzün anlat, iftarda ayrı bir hüzün. 1500 yıldır aynı olan bir ayı evirip çevirip şu orucu bozar, bu bozmaz ile şenlendirecekler kısacası.

TV hocalarını bir kenara bırakırsak, gerçekten faziletine inanarak sahura kalkıp iftara kadar hem bedenini hem ruhunu terbiye edebilenlerin Allah niyetlerini kabul eylesin.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
March 10, 2024, 06:47:06 PM
Sağlıklı mutlu huzurlu bir Ramazan dilerim, hayırlara vesile olmasını temenni ederim  Kiss
Pages:
Jump to: