Pages:
Author

Topic: Hellas Coin ΜΟΝΟ για ΛΙΓΟΥΣ...Απίστευτο και όμως ΕΛΛΗΝΙΚΟ... - page 3. (Read 9932 times)

full member
Activity: 196
Merit: 100
Για αυτό είπα να έχει buy orders

Δεν θα βγει καν σε exchange και εάν βγει πολύ απλά θα γίνει όπως λες το mega dump
newbie
Activity: 39
Merit: 0

Αυτοι που ειχαν βγαλει μεσω pool 404 μπλοκ ηταν ο δημιουργος του νομισματος και απλα τεσταρε το pool να δει αν ολα ειναι οκ.
Επισης το νομισματα αυτα που βγηκαν δεν θα τα κρατησουν οι ιδιοι. Αυτα θα μοιραστουν σε διαφορους που δεν εχουν τον εξοπλισμο/λεφτα ωστε να εξορυξουν. Ηδη εδωσε 74.000 απο τα 202.000 που εξορυξε μεσω pool (λινκ: http://grcoin.gr/forum/viewtopic.php?f=4&t=105)


Φυσικά όλοι ελπίζουμε στο όνειρο με όποιο όνομα και αν έχει hellas coin ,litecoin,dogecoin κτλ.
Το θέμα είναι ένα το μόνο και μοναδικό νόμισμα που πήγε καλά και θα συνεχίσει είναι το bitcoin. Από εκει και πέρα φίλε μου εσύ που λες οτι έδωσε 74.000 γνωρίζεις ποιός είναι ο χρήστης του pool unknown ;;;; Που έβγαλε νομίσματα την ίδια χρονική περίοδο με τον δημιουργό του νομίσματος τον ανώνυμο άνθρωπο sudo;
O συγκεκριμένος έβγαλε 72 block με σύνολο 36,000 την ώρα που δεν είχε ανοίξει κάν το pool.
Παρακαλώ ας ηρεμήσουμε και ας σκεφτούμε λογικά . Ποιος είναι ο sudo τι δουλειά κάνει; Πόσα λεφτά καθαρίζει τον μήνα .Μήπως τον ζούνε οι γονείς του; Μήπως πάει με το hellascoin να κάνει την αρπαχτή και να μείνουμε όλοι στην απέξω; Σκεφτείτε λογικά. Γνωρίζεις τον Νικόλαο Γκόνο με το παρατσούκλι stranger ,αυτόν που το προμοτάρει; Ξέρεις οτι έπαιρνε λεφτά απο τους αναγνώστες του στο site του τα κατοχικά για να αγοράσει χρυσό επειδή λέει είχε πληροφορίες οτι θα ανέβει ο χρυσός;;;Ξέρεις οτι οι πληροφορίες ήταν λανθασμένες και έπεσε ο χρυσός;
Γνωρίζεις οτι ο τύπος έστειλε email σε συγγενικό μου πρόσωπο το οποιο έψαχνε δουλειά και του είπε να μεταφράζει αγγλικα βίντεο και άρθρα άλλα για να πληρωθεί
πρέπει να βρεί άλλα 4-5 άτομα να μεταφράζουν και αυτοί;Δηλαδή να δημιουργήθει μια πυραμίδα ; Γνωρίζεις τον νόμο  2251/94 & 3582/2007 (όπως φάινεται και στην εφημερίδα της κυβερνήσεως-σελίδα 3237) όπου στο Άρθρο 9στ με τον τίτλο: Περιπτώσεις παραπλανητικών εμπορικών πρακτικών, παράγραφος κγ, αναφέρεται:Παράνομη η δημιουργία, λειτουργία ή προώθηση ενός πυραμιδωτού συστήματος πωλήσεων, όπου ο καταναλωτής θεωρεί ότι έχει την ευκαιρία για μεγαλύτερο όφελος με την εισαγωγή άλλων καταναλωτών στο σύστημα, παρά με την ίδια την πώληση ή την κατανάλωση των προϊόντων.

Τι να λέμε τώρα ΠΡΩΤΑ ΨΑΞΕ τι και πώς και μετά γίνε δικηγόρος του διαβόλου!

Το μόνο που έχεις δίκιο είναι οτι στο pool αυτή τη στιγμή βρίσκονται 60 άτομα οι οποίοι θα μαζέψουν τα νομίσματα που όπως δικαίως λέει και ο φίλος παραπάνω.

Μιλάτε για ένα νόμισμα που υπάρχει σε κάποιο exchange και υπάρχουν buy orders;

Γιατί διαφορετικά μιλάτε απλά για ένα άχρηστο πράγμα που δεν έχει νόημα να το κάνεις καν mine...


Και για να δείς πως λειτουργεί το σύστημα όταν λοιπόν βγει στα exchange site όλοι τους θα το πουλήσουν να πάρουν κανένα ψιλό και η τιμή που βγάλανε οι ίδιοι
δηλαδή τα 8,5 ευρώ θα πάει τα 0,00000008 του ευρώ και δεν θα ξανανέβει ΠΟΤΕ.

Αν πάλι πραγματικά μείνει η τιμή του εγώ ο ίδιος θα δώσω το 50% των νομισμάτων που έβγαλα σε 2ώρες που με άφησαν να κάνω mining σε όποιους έχουν πραγματικά ανάγκη.
full member
Activity: 196
Merit: 100
Μιλάτε για ένα νόμισμα που υπάρχει σε κάποιο exchange και υπάρχουν buy orders;

Γιατί διαφορετικά μιλάτε απλά για ένα άχρηστο πράγμα που δεν έχει νόημα να το κάνεις καν mine...
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
@Nominance, δεν έχεις άδικο. Αλλά δεν μπορείς να κάνεις ban κάποιον επειδή 'το παράκανε', από την στιγμή που μπορεί να κάνει solo mine. Και στην τελική να κρατήσει ο pool operator τα coins..
legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
Mono multi telika ...edo den exei kathierothei to LTC tha bgei hellas coin...
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Κλασικό scam νόμισμα που πλουτίζει μόνο αυτούς που το δημιουργούν. Η τακτική γνωστή. Βγάζουν και έχουν στην κατοχή τους τα περισσότερα νομίσματα αυτοί που το δημιουργούν, ανεβάζουν πρόσκαιρα την αξία του με διαφήμιση , πουλάνε αμέσως τα αποθέματα τους και οι υπόλοιποι μένουν με τα νομίσματα στο χέρι.. Tongue
newbie
Activity: 39
Merit: 0
Είχαν γράψει οτι είναι σε δύο αλγόρυθμους 100.000.000 θα δημιουργηθούν σε scrypt και 50.000.000 σε sha254.
Τώρα από εκεί και πέρα δεν έκανα solo αλλά έτσι όπως πάνε θα κάνω!
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Εξαρχής είχα καταλάβει ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτούς.. Αλλά όχι και έτσι!

Γιατί δεν κάνεις solo mining;; Grin Grin

PS: Τι algo είναι; Ποτέ δεν κατάλαβα..
newbie
Activity: 39
Merit: 0
Οι τύποι του Hellas Coin είναι απίστευτοι....
Θα σας διηγηθώ την ιστορία μου με το ελληνικό νόμισμα να γελάσετε . Ανοίξε χθές το πρώτο pool του Hellas Coin , ε μπαίνω και εγώ να δώ τι γίνεται και βλέπω,
6MH/s network Hashrate ,στο pool καμία 600Kh/s και η δυσκολία του block 0,8.
Στα blockfinders ομως ενας sudo3660 είχε δημιουργήσει ηδη 404 block και σύνολο 202,000 νομίσματα και ένας unknown 72 block με σύνολο 36,000 νομίσματα άλλα δεν υπάρχει  κανένας τους στους active miners. Λέω και εγώ δεν βάζω
100ΜΗ/S (scrypt) να δούμε τι γίνεται; Και ξεκινάω το mining με 16 φόρες περίπου πάνω του συνολικού hashrate του network...
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;
Μέσα σε 2 ώρες ανέβηκε η δυσκολία απο 0,8 σε 9,6 βρήκα γυρώ στα 90 Block και μου μπλοκαρανε τον λογαριασμό...χαχαχα
ΝΑΙ ΝΑΙ καλά ακούσατε...ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΡΑΝ...
Αρχίζω στέλνω mail , στέλνω μηνύματα στο facebook , στο φορούμ τίποτα ΚΑΝΕΙΣ δεν απαντάει.
Μέτα από 8 ώρες μου στείλανε email και μου λενέ μην κάνεις mining με τόσο μεγάλο μηχανημα είναι πρώτη μέρα ,πρέπει να ενθαρύνουμε τον κόσμο κτλ.
Ενώ κάποιοι κάνανε ΗΔΗ mining 404 block ο ένας και 72 block ο άλλος και εξαφανίστηκαν.
Τι να πώ ρε παιδιά πολύ ερασιτέχνες να το πώ ,παρτάκιδες να το πώ, θέλουν αυτοι που το βγάλανε να πλουτίσουν γρήγορα να το πώ και μόνο αυτοί!
Σαν να σου λένε δικό μας είναι το νόμισμα σε πετάμε έξω εσύ δεν θα κάνεις mining ...χαχαχα ... Μόνο λίγοι θα κάνουν mining εμείς που το βγάλαμε και καμια 10αριά ακόμα φίλοι!
Και το γελοίο είναι οτι έχουν ήδη κοστολογίσει μόνοι τους το νόμισμα στα 8,5ευρώ το ένα. Ποιο Bitcoin ρε; ,ποιό Litecoin; εδώ μιλάμε για βαρύ νόμισμα! χαχααχα  
ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!
Pages:
Jump to: