Pages:
Author

Topic: Hellenic Coin (HNC) - page 7. (Read 50121 times)

member
Activity: 96
Merit: 10
August 24, 2015, 07:28:23 AM
#41
Σε αυτο εχεις Δικιο οντως Οι Ελληνες Ειναι Πολυ Πισω Σε αυτα δυστιχως αλλα υπαρχει και η ξενη αγορα των ψηφιακων νομισματων ομως πιστευω αξιζει η προσπαθεια να παει καλα ενα ελληνικο ψηφιακο νομισμα  το μελον θα δειξει κοντα ειναι ολα

Επειδή απ' ότι κατάλαβα ανήκεις στην ομάδα του HellenicCoin θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για τις επόμενες κινήσεις σας?Υπάρχει κάποιο roadmap?Τί να περιμένουμε και πότε?

Εγω απλος υποστιρηκτης της ολης ιδεας ειμαι και πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη και προτοποριακη κινηση

Λάθος μου τότε.Απλά νόμιζα πως ήσουν στην ομάδα του HellenicCoin γιατί τέτοιο μίσος και κακία για το HellasCoin μόνο κάποιος από το "αντίπαλο" στρατόπεδο θα μπορούσε να βγάλει.


Μου αρεσει αυτος ο διαλογος κανενα μισος η κακια δεν υπαρχει να εισαι σιγουρα απλα ξερεις τι γινετε ειναι η απογοητευση του να υποστηριζεις με χαρα ολο αυτο το προτζεκτ που το εκαναν και αυτο Ελληνες Ετσι??  και μετα να σου λεει ακυρο για χι ψι λογους που δεν με ενδιαφερουν αλλα με απογοητευουν ομως και οπως βλεπεις συνεχιζω να υποστηριζω παλι αλλη μια πρωτοβουλια σε ελληνικο ψηφιακο νομισμα γιατι ασχολουμε 4 χρονια με τα ψηφιακα και απο οτι καταλαβαινω εχουν δυνατο μελον τα ψηφιακα  απογοητευση λοιπον και οχι κακια
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 24, 2015, 07:09:02 AM
#40
Βλέπουμε ότι συνεχίζουν οι επιθετικές πωλήσεις στο c-cex. Κάποιοι προσπαθούν με νύχια και με δόντια να υποτιμήσουν το νόμισμα ξεπουλώντας το για ένα κομμάτι ψωμί. Φυσικά αυτό είναι εις βάρος τους καθώς σε λίγες εβδομάδες θα χτυπάνε το κεφαλί τους.
Η συμβουλή μας σε όσουν θέλουν να πετύχει το hellenic coin είναι να το διακρατήσουν για έξι μήνες.
Η τιμή στόχος μας είναι πολύ πιο υψηλή.

Τέλος να υπενθυμίσω ότι τα μέλη του νομίσματος που είναι ταμειακως ενημερωμένα, δεν πρέπει να ανησυχούν με την τεχνιτή πτώση στο c-cex, καθώς μπορούν να ανταλλάσουν το νόμισμα στο ιδιωτικό ανταλλακτήριο στην τιμή που γνωρίζουν.


Να σ' ενημερώσω πως αυτή τη "ζημιά" στο νόμισμα την κάνουν οι Κύπριοι (λόγω και τις συνεργασίας σας με το CyprusCoin).Σήμερα μίλησε ένας φίλος μου με κάποιον γνωστό του από Κύπρο και του είπε πως ασχολούνται αρκετοί Κύπριοι με το HelleniCoin trading κι επειδή δεν ξέρουν τι να κάνουν πουλάνε όλο και φθηνότερα.Γενικά αν θες τη γνώμη μου κι επειδή γνωρίζω κάποια πράγματα,αυτό γίνεται από άγνοια και όχι γιατί θέλουν να βλάψουν το νόμισμα.Πίστεψε με πως αν κάποιος ήθελε να βλάψει το νόμισμα,σίγουρα θα προτιμούσε να το εκμεταλλευτεί υπέρ του και να πουλήσει πιο ακριβά ειδικά σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς που διανύουμε,παρά να τα πουλάει όσο όσο.Θα μπορούσες να πας πεις τα επόμενα σχέδιά σας και πότε περίπου να τα περιμένουμε?

Τέλος πάντων δεν έχει σημασία ποιος και γιατι κανει τη ζημιά. Ετσι κιαλλιώς το νόμισμα θα μαζευτεί καποια στιγμή. Το όλο σχέδιο της αναπτυξης του νομίσματος έχει ορίζοντα 3ετίας. Προχωράμε αργά με σταθερά βήματα. Αυτή την περίοδο το βάρος έχει πέσει στην ανάπτυξη των POS έτσι ώστε να εκδοθουν πορτοφόλια σε μορφή πιστωτικών καρτών. Tα μηχανήματα αυτά θα διανεμηθούν σε περρίπου 2500 καταστήματα και επιχειρήσεις που θα δέχονται το νόμισμα σε συγκεκριμένη ισοτιμία.  Λογικά αυτό το στάδιο θα είναι έτοιμο προς το τέλος του 2015 έτσι ώστε το πρώτο τρίμηνο του 2016 να ανακοινωθεί και η δημιουργία τραπεζικού ιδρύματος (φυσικά όχι στην Ελλάδα και αυτό για ευνόητους λόγους), με σκοπό την πλήρη υποστήριξη και αναγνώριση του νομίσματος. Αμέσως μετά το Ηellenic Coin θα μπεί για διαπραγμάτευση στις πλατφόρμες FOREX και θα βγεί από όλα τα ανtaλακτήρια τύπου c-cex στα οποία ο καθένας μπορεί να παίξει με την τιμή. Αν με ρωτήσεις για ποιο λογό το έχουμε στο c-cex.... θα σου απαντήσω ευθέως "για να το μαζέψουμε από τους άσχετους"
Ο τελικός στόχος είναι μέχρι το τέλος του 2018 το νόμισμα να έχει ισοτιμία 2-3 δολλάρια και να είναι ένα έγκυρο μέσο συναλλαγής.
Καταλαβαίνω ότι όλα τα παραπάνω ακουγονται επιστημονική φαντασία αλλά πιστεψέ με πίσω από τις γραμμές γίνεται πολύ σκληρη δουλειά και έχουν πέσει πολλά φράγκα.
Δεν ξέρω αν η προσπάθεια μας θα πετύχει, αυτό που ξέρω έιναι ότι κάνουμε ότι καλυτερο μπορούμε. Από εκεί και πέρα, υπομονή. Τα καλύτερα έρχονται για όλους μας.

Τα παραπάνω δεν είναι ή επισημή θέση της ΝEVIABROTHERS S.A. ειναι αποκλειστικά και μόνο δικές μου πληροφορίες. Οι επισημες ανακοινώσεις γίνονται μόνο κατόπιν απόφασης σε συνελευση του διοικητικου συμβουλίου της εταιρείας.



Ωραία ακούγονται όλα αυτά και μακάρι να μπορούν να πραγματοποιηθούν.Όσο για τη δημιουργία τραπεζικού ιδρύματος έχω τις ενστάσεις μου διότι για να γίνει κάτι τέτοιο απαιτείται μετοχικό κεφάλαιο 4 δισεκατομμυρια ευρώ που θεωρώ αδύνατο να έχετε πρόσβαση σε τόσο μεγάλο ποσό.Με λίγα λόγια τώρα η ομάδα του HellenicCoin αγοράζει τα νομίσματα αυτών που τα πουλάνε φθηνά?Μετά τα ξαναβγάζετε εσείς προς πώληση σε υψηλότερη τιμή ή τα κρατάτε?Μας συμβουλεύεις δηλαδή να κρατήσουμε τα νομίσματα?
legendary
Activity: 1459
Merit: 1025
i love Emerald (EMD)
August 24, 2015, 06:01:11 AM
#39
to hellascoin den xreiazetai antipalo stratopedo... ta katafernei poly kala kai mono tou
 Grin
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 24, 2015, 05:54:18 AM
#38
Σε αυτο εχεις Δικιο οντως Οι Ελληνες Ειναι Πολυ Πισω Σε αυτα δυστιχως αλλα υπαρχει και η ξενη αγορα των ψηφιακων νομισματων ομως πιστευω αξιζει η προσπαθεια να παει καλα ενα ελληνικο ψηφιακο νομισμα  το μελον θα δειξει κοντα ειναι ολα

Επειδή απ' ότι κατάλαβα ανήκεις στην ομάδα του HellenicCoin θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για τις επόμενες κινήσεις σας?Υπάρχει κάποιο roadmap?Τί να περιμένουμε και πότε?

Εγω απλος υποστιρηκτης της ολης ιδεας ειμαι και πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη και προτοποριακη κινηση

Λάθος μου τότε.Απλά νόμιζα πως ήσουν στην ομάδα του HellenicCoin γιατί τέτοιο μίσος και κακία για το HellasCoin μόνο κάποιος από το "αντίπαλο" στρατόπεδο θα μπορούσε να βγάλει.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 24, 2015, 05:51:05 AM
#37
Βλέπουμε ότι συνεχίζουν οι επιθετικές πωλήσεις στο c-cex. Κάποιοι προσπαθούν με νύχια και με δόντια να υποτιμήσουν το νόμισμα ξεπουλώντας το για ένα κομμάτι ψωμί. Φυσικά αυτό είναι εις βάρος τους καθώς σε λίγες εβδομάδες θα χτυπάνε το κεφαλί τους.
Η συμβουλή μας σε όσουν θέλουν να πετύχει το hellenic coin είναι να το διακρατήσουν για έξι μήνες.
Η τιμή στόχος μας είναι πολύ πιο υψηλή.

Τέλος να υπενθυμίσω ότι τα μέλη του νομίσματος που είναι ταμειακως ενημερωμένα, δεν πρέπει να ανησυχούν με την τεχνιτή πτώση στο c-cex, καθώς μπορούν να ανταλλάσουν το νόμισμα στο ιδιωτικό ανταλλακτήριο στην τιμή που γνωρίζουν.


Να σ' ενημερώσω πως αυτή τη "ζημιά" στο νόμισμα την κάνουν οι Κύπριοι (λόγω και τις συνεργασίας σας με το CyprusCoin).Σήμερα μίλησε ένας φίλος μου με κάποιον γνωστό του από Κύπρο και του είπε πως ασχολούνται αρκετοί Κύπριοι με το HelleniCoin trading κι επειδή δεν ξέρουν τι να κάνουν πουλάνε όλο και φθηνότερα.Γενικά αν θες τη γνώμη μου κι επειδή γνωρίζω κάποια πράγματα,αυτό γίνεται από άγνοια και όχι γιατί θέλουν να βλάψουν το νόμισμα.Πίστεψε με πως αν κάποιος ήθελε να βλάψει το νόμισμα,σίγουρα θα προτιμούσε να το εκμεταλλευτεί υπέρ του και να πουλήσει πιο ακριβά ειδικά σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς που διανύουμε,παρά να τα πουλάει όσο όσο.Θα μπορούσες να πας πεις τα επόμενα σχέδιά σας και πότε περίπου να τα περιμένουμε?
legendary
Activity: 1459
Merit: 1025
i love Emerald (EMD)
August 24, 2015, 04:03:35 AM
#36
o kwdikas tou hellenicCoin einai opensource ?
an nai, pou mporw na ton katebasw ?

an oxi, uparxei sxedio na dhmosieu8ei ?
member
Activity: 96
Merit: 10
August 24, 2015, 01:30:36 AM
#35
Σε αυτο εχεις Δικιο οντως Οι Ελληνες Ειναι Πολυ Πισω Σε αυτα δυστιχως αλλα υπαρχει και η ξενη αγορα των ψηφιακων νομισματων ομως πιστευω αξιζει η προσπαθεια να παει καλα ενα ελληνικο ψηφιακο νομισμα  το μελον θα δειξει κοντα ειναι ολα

Επειδή απ' ότι κατάλαβα ανήκεις στην ομάδα του HellenicCoin θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για τις επόμενες κινήσεις σας?Υπάρχει κάποιο roadmap?Τί να περιμένουμε και πότε?

Εγω απλος υποστιρηκτης της ολης ιδεας ειμαι και πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη και προτοποριακη κινηση
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 23, 2015, 06:37:07 PM
#34
Μετά από απόφαση του διοικητικού συμβουλίου, το pool του νομίσματος είναι πλέον ελεύθερο για όλους.

pool.helleniccoin.gr

Hellenic Coin Team (HNC)

Καλή και σωστή κίνηση αυτή.Μπράβο.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 23, 2015, 03:28:17 PM
#33
Σε αυτο εχεις Δικιο οντως Οι Ελληνες Ειναι Πολυ Πισω Σε αυτα δυστιχως αλλα υπαρχει και η ξενη αγορα των ψηφιακων νομισματων ομως πιστευω αξιζει η προσπαθεια να παει καλα ενα ελληνικο ψηφιακο νομισμα  το μελον θα δειξει κοντα ειναι ολα

Επειδή απ' ότι κατάλαβα ανήκεις στην ομάδα του HellenicCoin θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για τις επόμενες κινήσεις σας?Υπάρχει κάποιο roadmap?Τί να περιμένουμε και πότε?
member
Activity: 96
Merit: 10
August 23, 2015, 03:24:41 PM
#32
Σε αυτο εχεις Δικιο οντως Οι Ελληνες Ειναι Πολυ Πισω Σε αυτα δυστιχως αλλα υπαρχει και η ξενη αγορα των ψηφιακων νομισματων ομως πιστευω αξιζει η προσπαθεια να παει καλα ενα ελληνικο ψηφιακο νομισμα  το μελον θα δειξει κοντα ειναι ολα
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 23, 2015, 03:19:16 PM
#31
Αυτο ευχομαστε ολοι γιατι αν παρουμε απο το Hellascoin ΜΕΓΑΛΗ μουφα εφαγαν τα λεφτα  του κοσμακη και την κοπανησαν το κατηργησαν απο οτι διαβαζω η το αλλαζουν κατι τετοιο αυτο κιαν ειναι απατη ουτε εταιρεια απο πισω ουτε τιποτα ολα στον βροντο

Από την έρευνα που έκανα και για το HellasCoin βρήκα ότι όντως υπάρχει εταιρία από πίσω και λέγεται Velvet Studio.Τώρα αν κάποιος θεωρεί πως τον εξαπάτησαν είναι ελεύθερος να κινηθεί νομικά.Επειδή όπως είπες κι εσύ απέτυχε το HellasCoin και θα συμφωνήσω μαζί σου,για το λόγο αυτό πιστεύω πως θα αποτύχει και το HellenicCoin.Επειδή είναι 100% ίδιο σε όλα.Συν του ότι δυστυχώς ο Ελληνικός λαός δεν είναι ακόμα έτοιμος για αυτή την τεχνολογία.
member
Activity: 96
Merit: 10
August 23, 2015, 03:13:39 PM
#30
Αυτο ευχομαστε ολοι γιατι αν παρουμε απο το Hellascoin ΜΕΓΑΛΗ μουφα εφαγαν τα λεφτα  του κοσμακη και την κοπανησαν το κατηργησαν απο οτι διαβαζω η το αλλαζουν κατι τετοιο αυτο κιαν ειναι απατη ουτε εταιρεια απο πισω ουτε τιποτα ολα στον βροντο
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 23, 2015, 03:08:07 PM
#29
Αυτη την καραμελα με την αποτυχια την ακουμε τουλαχιστον 4 χρονια τωρα που ασχολουμε με το μπιτκοην αλλα δεν εχω δει καμια καταδικη ουτε του μπιτ ουτε του λαητκοην ισα ισα που εχουν ραγδαια αναπτυξη τωρα αν αποτυχουν σε 20-30 χρονια οκ εδω εχει αποτυχει το ευρω σε αυτο κολαμεHuh?  τωρα τι κανουμε ειναι το θεμα και οι αξιες ειναι μεγαλες τωρα

Δεν μίλησα για αποτυχία του Bitcoin και του Litecoin.Τέλος πάντων.Εδώ είμαστε και θα δούμε τι θα γίνει του χρόνου τέτοιο καιρό.Καλή επιτυχία σας εύχομαι αν και με τις ευχές δε σώζεται η κατάσταση.
member
Activity: 96
Merit: 10
August 23, 2015, 03:04:08 PM
#28
Αυτη την καραμελα με την αποτυχια την ακουμε τουλαχιστον 4 χρονια τωρα που ασχολουμε με το μπιτκοην αλλα δεν εχω δει καμια καταδικη ουτε του μπιτ ουτε του λαητκοην ισα ισα που εχουν ραγδαια αναπτυξη τωρα αν αποτυχουν σε 20-30 χρονια οκ εδω εχει αποτυχει το ευρω σε αυτο κολαμεHuh?  τωρα τι κανουμε ειναι το θεμα και οι αξιες ειναι μεγαλες τωρα
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
August 23, 2015, 02:56:01 PM
#27
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Θα το δοκιμάσω. Θα παρακολουθήσω λίγο και τις ισοτιμίες.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 23, 2015, 02:52:59 PM
#26
παιδιά τι γίνεται με δαύτο μπορεί κανείς να εξηγήσει;
Τι σημαίνουν όλα αυτά που γράφονται στον ισότοπο; Γιατί να πρέπει να πληρώσω 500 ευρώ για να minάρω;

Και μόνο που ζητάνε 500 ευρώ για να minareis το νόμισμα τους, καταλαβαίνεις τι παίζει από πίσω.Εγώ λυπάμαι τα θύματα που θα πληρώσουν το ποσό και θα προσπαθήσουν να κάνουν mining με cpu και gpu.Ούτε σε 100 χρόνια δεν πρόκειται να κάνουν απόσβεση με τη δυσκολία που έχει το νόμισμα.
To οτί ζητάμε 500 ευρώ και σαν αντάλαγμα δίνουμε νομίσματα  και άλλα πολλά προνόμια που έχουν τα μέλη του νομίσματος, είναι για να αποφύγουμε κάτι κακομοίριδες σαν και σένα που σκοπό έχουν να κόβουν το νόμισμα και να κάνουν ζημιά στην τιμή του στα ανταλακτήρια πουλώντας κοψοχρονιάς το νόμισμα για να πάρουν ένα πακέτο τσιγάρα και να πιουνε καφέ. Δεν θέλουμε τέτοια άτομα στο νόμισμα. Θέλουμε ανθρώπους που θα το στηρίξουν θα το διακρατήσουν θα πιστέψουν και θα κερδίσουν επείδη ακολουθούν το πλάνος μας. Οι τυχάρπαστοι μπορούν να ασχολήθουν με άλλα νομίσματα. Το δικό μας είναι για λίγους και καλούς.

Έχεις πολύ πλάκα τελικά.Μάθε πρώτα περί trading και μετά μίλα.Δεν είμαι εγώ αυτός που πουλάω φθηνά.Αντί να ενημερώσεις τον κόσμο και να του εξηγήσεις γιατί δεν πρέπει να πουλάει φθηνά κάθεσαι και κατηγορείς εμένα ότι πουλάω φθηνά χωρίς αποδείξεις.Μιλάμε είσαι κι ο πρώτος.Σε πληροφορώ πως έχω ανοιχτή εντολή πώλησης στα 0.001 btc/hnc.Κοίτα πως θα εκπαιδεύσεις τον κόσμο και τους καινούριους στον χώρο των ψηφιακών νομισμάτων και άσε τους πιο έμπειρους να κάνουν τη δουλειά τους.Δεν είμαι εγώ που έχω ανάγκη τα 5 ευρώ για να πιω έναν καφέ.Γιατί δεν υπάρχουν πουθενά τα στοιχεία σας?Ποιοι είναι δηλαδή πίσω από το νόμισμα.Αν θέλετε ο κόσμος να σας εμπιστευθεί κάντε κάτι γι αυτό.

Λυπαμαι αγαπητέ μου, αλλα ο τρόπος που επιτίθεσαι αυτό δείχνει. Τελος πάντων η φιλοσοφία μας είναι διαφορετική οπότε προφανώς δεν υπαρχει περίπτωση να συνεννοηθουμε.
Όσον αφορα την εταιρεία, είναι στα χέρια Ελλήνων σε ποσοστό 100%, και δεν βρίσκω το λόγο να αποκαλύψω δημόσια τα ονόματα τους.
Τα μέλη του νομίσματός μας γνωρίζουν. Ο κόσμος θα ενημερώθει και να είσαι σίγουρος ότι κάνουμε ότι μπορούμε για αυτό. Από εκεί και πέρα όμως δεν έχουμε την πολυτέλια να ασχολούμαστε με σχόλια του τύπου "είστε απατεώνες" κ.λ.π.
Αν νόμίζεις ότι είσαι ικάνος να βοηθήσεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος ή αν θέλεις να μάθεις λεπτομέριες εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος, μπορείς να στείλεις mail στο [email protected] και να σου λυθούν οι απορίες. Ομώς ο τρόπος που το ζητάς και που σχολιάζεις εδω μέσα δειχνει ανθρωπο που μόνο ζημιά θελει να κάνει σε μια Ελληνική προσπάθεια.

Hellenic Coin Team (HNC) NEVIABROTHERS S.A.

Φίλε μου θα μου επιτρέψεις λόγω της μεγάλης μου εμπειρίας στα ψηφιακά νομίσματα,στο εισόδημα από το Ίντερνετ και γενικά στο μάρκετινγκ να σου πω πως όταν μια εταιρία δεν αποκαλύπτει τα στοιχεία της και τους ιδιοκτήτες είναι κατά 100% απάτη.Δεν μπορείς να ζητάς από τον κόσμο να στηρίξει το νόμισμα σου χωρίς να τους αποκαλύπτεις ποιος είναι ο δημιουργός και ποιοι είναι οι ιδιοκτήτες αυτής της περιβόητης εταιρίας που δεν υπάρχει πουθενά στον Ίντερνετ.Αυτή τη στιγμή δεν σου κάνω επίθεση.Σου λέω τα πράγματα όπως έχουν.Αν δεν θες ν' ακούσεις είναι δικαίωμα σου και η αποτυχία είναι σίγουρη.
Δεν πειράζει ρε Θωδωρή, ας αποτύχουμε.... ευτύχως που είχαμε και έσενα και μας "βοηθούσες" με τις επίθέσεις σου......αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι γιατί τέτοια κακία.....έμεις σεβόμαστε την προσπάθεια σας έσεις γιατι πολεμάτε τη δίκη μας και μάλιστα με τέτοια λύσσαHuh Η εταιρεία μας, όπως αναφέρεται και στο φτωχό μας web site, είναι  μια διεθνής επιχείρηση,
International Business Company (IBC) με αριθμό μητρώου 169957 και είναι καλυμένη από τον κώδικα διεθνών επιχειρήσεων
(The International Business Companies ACT 1994).
H NEVIABROTHERS S.A. είναι νομικό πρόσωπο διεθνούς δικαίου με έδρα τις Σευχέλλες, την Ελλάδα και την Κύπρο.
Το μετοχικό κεφάλαιο της εταιρείας είναι 300,000 δολλάρια Αμερικής και είναι διαιρεμένο σε,
15,000, μετοχές ονομαστικής αξίας 20 δολλαρίων Αμερικής για κάθε μετοχή.
Το ότι δηλώνουμε τον αριθμό μιας διεθνούς επιχείρησης και δίνουμε τη δυνατότητα σε κάποιον να το ψάξει αυτό σου λέει κάτι? Δεν έχω το δικαίωμα να ανακοινώσω τα ονόματα των μετόχων γιατι είναι παραβίαση προσωπικών δεδομένων, δεν μπορω λοιπόν να καταλάβω πως αυτός είναι και ο λόγος που είμαστε απατεώνες...

Καταρχήν δε με λένε Θοδωρή και ούτε ξέρω σε ποιον και σε τι αναφέρεσαι.Όσο για τα στοιχεία σ' ευχαριστώ πολύ θα τα ψάξω και ελπίζω όντως να είναι έτσι όπως ισχυρίζεστε.Επίσης ο λόγος που θα αποτύχει όλη αυτή η πρόσπαθεια δεν είναι άλλος από τον ίδιο τον κώδικα του νομίσματος.Καινούρια νομίσματα που βασίζονται σε srypt και sha256 είναι καταδικασμένα να αποτύχουν και να είναι η τιμή τους πάντα χαμηλή λόγω των ASIC miners που υπάρχουν γι' αυτούς τους δύο αλγόριθμους.Αυτή τη στιγμή μπορούν να μπουν μεγάλες εταιρίες από το εξωτερικό και να minaroun το νόμισμα σου με αποτέλεσμα το μεγαλύτερο μέρος των νομισμάτων να βρίσκεται στα χέρια ξένων και να μπορούν να το κάνουν ό,τι θέλουν.Και φυσικά παύει να είναι "Ελληνικό".Συγνώμη που θα το πω αλλά δεν γνωρίζετε βασικά πράγματα γύρω από τα ψηφιακά νομίσματα.Παρόλα αυτά εμένα με συμφέρει να πάει καλά το νόμισμα και να βγάλω μερικά btc από το πουθενά.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 23, 2015, 02:31:18 PM
#25
Ωραία, εγώ μπορώ να ρωτήσω κάτι πιο απλό?

ΠΟΥ μπορώ να πουλήσω κάποια HNC που έχω και να τα μετατρέψω σε BTC?

Μπορείτε να μου απαντήσετε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

https://c-cex.com/?p=hnc-btc
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
August 23, 2015, 02:29:53 PM
#24
Ωραία, εγώ μπορώ να ρωτήσω κάτι πιο απλό?

ΠΟΥ μπορώ να πουλήσω κάποια HNC που έχω και να τα μετατρέψω σε BTC?

Μπορείτε να μου απαντήσετε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 23, 2015, 02:24:32 PM
#23
παιδιά τι γίνεται με δαύτο μπορεί κανείς να εξηγήσει;
Τι σημαίνουν όλα αυτά που γράφονται στον ισότοπο; Γιατί να πρέπει να πληρώσω 500 ευρώ για να minάρω;

Και μόνο που ζητάνε 500 ευρώ για να minareis το νόμισμα τους, καταλαβαίνεις τι παίζει από πίσω.Εγώ λυπάμαι τα θύματα που θα πληρώσουν το ποσό και θα προσπαθήσουν να κάνουν mining με cpu και gpu.Ούτε σε 100 χρόνια δεν πρόκειται να κάνουν απόσβεση με τη δυσκολία που έχει το νόμισμα.
To οτί ζητάμε 500 ευρώ και σαν αντάλαγμα δίνουμε νομίσματα  και άλλα πολλά προνόμια που έχουν τα μέλη του νομίσματος, είναι για να αποφύγουμε κάτι κακομοίριδες σαν και σένα που σκοπό έχουν να κόβουν το νόμισμα και να κάνουν ζημιά στην τιμή του στα ανταλακτήρια πουλώντας κοψοχρονιάς το νόμισμα για να πάρουν ένα πακέτο τσιγάρα και να πιουνε καφέ. Δεν θέλουμε τέτοια άτομα στο νόμισμα. Θέλουμε ανθρώπους που θα το στηρίξουν θα το διακρατήσουν θα πιστέψουν και θα κερδίσουν επείδη ακολουθούν το πλάνος μας. Οι τυχάρπαστοι μπορούν να ασχολήθουν με άλλα νομίσματα. Το δικό μας είναι για λίγους και καλούς.

Έχεις πολύ πλάκα τελικά.Μάθε πρώτα περί trading και μετά μίλα.Δεν είμαι εγώ αυτός που πουλάω φθηνά.Αντί να ενημερώσεις τον κόσμο και να του εξηγήσεις γιατί δεν πρέπει να πουλάει φθηνά κάθεσαι και κατηγορείς εμένα ότι πουλάω φθηνά χωρίς αποδείξεις.Μιλάμε είσαι κι ο πρώτος.Σε πληροφορώ πως έχω ανοιχτή εντολή πώλησης στα 0.001 btc/hnc.Κοίτα πως θα εκπαιδεύσεις τον κόσμο και τους καινούριους στον χώρο των ψηφιακών νομισμάτων και άσε τους πιο έμπειρους να κάνουν τη δουλειά τους.Δεν είμαι εγώ που έχω ανάγκη τα 5 ευρώ για να πιω έναν καφέ.Γιατί δεν υπάρχουν πουθενά τα στοιχεία σας?Ποιοι είναι δηλαδή πίσω από το νόμισμα.Αν θέλετε ο κόσμος να σας εμπιστευθεί κάντε κάτι γι αυτό.

Λυπαμαι αγαπητέ μου, αλλα ο τρόπος που επιτίθεσαι αυτό δείχνει. Τελος πάντων η φιλοσοφία μας είναι διαφορετική οπότε προφανώς δεν υπαρχει περίπτωση να συνεννοηθουμε.
Όσον αφορα την εταιρεία, είναι στα χέρια Ελλήνων σε ποσοστό 100%, και δεν βρίσκω το λόγο να αποκαλύψω δημόσια τα ονόματα τους.
Τα μέλη του νομίσματός μας γνωρίζουν. Ο κόσμος θα ενημερώθει και να είσαι σίγουρος ότι κάνουμε ότι μπορούμε για αυτό. Από εκεί και πέρα όμως δεν έχουμε την πολυτέλια να ασχολούμαστε με σχόλια του τύπου "είστε απατεώνες" κ.λ.π.
Αν νόμίζεις ότι είσαι ικάνος να βοηθήσεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος ή αν θέλεις να μάθεις λεπτομέριες εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος, μπορείς να στείλεις mail στο [email protected] και να σου λυθούν οι απορίες. Ομώς ο τρόπος που το ζητάς και που σχολιάζεις εδω μέσα δειχνει ανθρωπο που μόνο ζημιά θελει να κάνει σε μια Ελληνική προσπάθεια.

Hellenic Coin Team (HNC) NEVIABROTHERS S.A.

Φίλε μου θα μου επιτρέψεις λόγω της μεγάλης μου εμπειρίας στα ψηφιακά νομίσματα,στο εισόδημα από το Ίντερνετ και γενικά στο μάρκετινγκ να σου πω πως όταν μια εταιρία δεν αποκαλύπτει τα στοιχεία της και τους ιδιοκτήτες είναι κατά 100% απάτη.Δεν μπορείς να ζητάς από τον κόσμο να στηρίξει το νόμισμα σου χωρίς να τους αποκαλύπτεις ποιος είναι ο δημιουργός και ποιοι είναι οι ιδιοκτήτες αυτής της περιβόητης εταιρίας που δεν υπάρχει πουθενά στον Ίντερνετ.Αυτή τη στιγμή δεν σου κάνω επίθεση.Σου λέω τα πράγματα όπως έχουν.Αν δεν θες ν' ακούσεις είναι δικαίωμα σου και η αποτυχία είναι σίγουρη.
hero member
Activity: 546
Merit: 500
August 23, 2015, 01:33:32 PM
#22
παιδιά τι γίνεται με δαύτο μπορεί κανείς να εξηγήσει;
Τι σημαίνουν όλα αυτά που γράφονται στον ισότοπο; Γιατί να πρέπει να πληρώσω 500 ευρώ για να minάρω;

Και μόνο που ζητάνε 500 ευρώ για να minareis το νόμισμα τους, καταλαβαίνεις τι παίζει από πίσω.Εγώ λυπάμαι τα θύματα που θα πληρώσουν το ποσό και θα προσπαθήσουν να κάνουν mining με cpu και gpu.Ούτε σε 100 χρόνια δεν πρόκειται να κάνουν απόσβεση με τη δυσκολία που έχει το νόμισμα.
To οτί ζητάμε 500 ευρώ και σαν αντάλαγμα δίνουμε νομίσματα  και άλλα πολλά προνόμια που έχουν τα μέλη του νομίσματος, είναι για να αποφύγουμε κάτι κακομοίριδες σαν και σένα που σκοπό έχουν να κόβουν το νόμισμα και να κάνουν ζημιά στην τιμή του στα ανταλακτήρια πουλώντας κοψοχρονιάς το νόμισμα για να πάρουν ένα πακέτο τσιγάρα και να πιουνε καφέ. Δεν θέλουμε τέτοια άτομα στο νόμισμα. Θέλουμε ανθρώπους που θα το στηρίξουν θα το διακρατήσουν θα πιστέψουν και θα κερδίσουν επείδη ακολουθούν το πλάνος μας. Οι τυχάρπαστοι μπορούν να ασχολήθουν με άλλα νομίσματα. Το δικό μας είναι για λίγους και καλούς.

Έχεις πολύ πλάκα τελικά.Μάθε πρώτα περί trading και μετά μίλα.Δεν είμαι εγώ αυτός που πουλάω φθηνά.Αντί να ενημερώσεις τον κόσμο και να του εξηγήσεις γιατί δεν πρέπει να πουλάει φθηνά κάθεσαι και κατηγορείς εμένα ότι πουλάω φθηνά χωρίς αποδείξεις.Μιλάμε είσαι κι ο πρώτος.Σε πληροφορώ πως έχω ανοιχτή εντολή πώλησης στα 0.001 btc/hnc.Κοίτα πως θα εκπαιδεύσεις τον κόσμο και τους καινούριους στον χώρο των ψηφιακών νομισμάτων και άσε τους πιο έμπειρους να κάνουν τη δουλειά τους.Δεν είμαι εγώ που έχω ανάγκη τα 5 ευρώ για να πιω έναν καφέ.Γιατί δεν υπάρχουν πουθενά τα στοιχεία σας?Ποιοι είναι δηλαδή πίσω από το νόμισμα.Αν θέλετε ο κόσμος να σας εμπιστευθεί κάντε κάτι γι αυτό.Θέλεις να ακούσεις κάποιες συμβουλές από κάποιον πιο έμπειρο?Γιατί του χρόνουν τέτοιο καιρό με το business plan που ακολουθείτε το νόμισμα θα είναι νεκρό.
Pages:
Jump to: