Pages:
Author

Topic: Hollandalılar Kripto Para Varlıkları İçin Vergi Ödeyecek - page 4. (Read 530 times)

full member
Activity: 224
Merit: 100
Bence diğer ülkelere oranla baya insaflı davranmışlar ve vergiler adil tutulmuş. Azdan az çoktan çok vergi alınması güzel bir uygulama olmuş. Bu model diğer ülkeler tarafından da benimsenirse piyasa muhteşem bir hareketlilik kazanır.
member
Activity: 364
Merit: 20
%20 %33 gibi vergilerin yaninda %1 gercekten hic birsey hollandanin halkini desteklemesi harika bir olay. Diger ulkeler de ornek almali bence.
member
Activity: 308
Merit: 11
Ne guzel iste adamlar hem kabul edip resmi sekilde vergi getiriyor hemde destekler tarzda %1 vergi diyorlar helal olsun.
newbie
Activity: 238
Merit: 0
Cok cok iyi bir karar olmus bence. Vergi dedikleri gostermelik resmen doger ulkelere gore cok cok dusuk oranda. Bu da hollandanin yatirimciyi destekledigini gosteror.
member
Activity: 336
Merit: 10
Hollanda hükümeti gayet makul ve mantıklı bir vergi dilimi sistemi ortaya koymuş ,hollanda halkının bu vergi oranlarına itiraz edeceğini düşünmüyorum , böylelikle hollanda da kripto para paralar resmiyet kazanmış oldu.Darısı bizim güzel ülkemizin başına.
member
Activity: 322
Merit: 12
Buna vergi demeyin gozunuzu seveyim. % 1 diye vergi mi olur. Vergi dedigin%18den baslar uzaya kadar gider. Hollandayi bu karariyla tebrik ediyorum.
member
Bizim ulkemizde de bu kadar dusuk oranli vergi olsa eminim kimse vergiyi kafaya takmaz vergi kacirmaya calismaz ve mutlu bir sekilde yasanir. Hollanda gercekten harika bir oran tutmus. Kimseyi ortada birakmayacak.
sr. member
Activity: 484
Merit: 250
HubrisOne
Vergi mi? Nimet bu nimet.. şaka mısınız? en yüksek vergi oranı %1 civarlarında takılıyor aman allahım Türkiye'de böyle bir şey olsa yarın gülerek vergi ödemeye giderim.. en az %50 yav bizde, kaçarı yok, ben borsa kullanmıyorum bu yüzden satmam daha iyi.
sr. member
Activity: 746
Merit: 251
Bu vergi oranlarının Türkiye'de olduğunu düşünsenize? Bizim ülkeyi yönetenlerin başına saksı düşmesi gerekiyor yoksa hayatta olmaz böyle bir vergi oranı Grin
hele bi seçim dönemi geçsin geliyor %50 vergi
member
Merit: 11
Hollanda vatandaşı olmak için neler yapmamız lazım. İşi gücü bırakıp oraya gidilebilinir. Devletin halkına yaptığı en büyük kıyak derim ben buna. Bu sayede insanlar daha fazla yatırım yapacaktir. Çünkü korkutmamislar. Ucundan azıcık demis adamlar
sr. member
Activity: 617
Merit: 250
Hollanda halkına piyango vurmuş resmen. Bu vergi oranlarıyla hiçbir Hollandalı vergi kaçırmayacaktır, ve hatta kripto para yatırımlarını arttırabilirler çünkü Hollanda kripto paralar konusundaki belirsizlik ortamını bu hamlesiyle netleştirmiş oldu.
hero member
Activity: 896
Merit: 515
Kaç kişinin varlıklarını doğru birşekilde paylaşacağı şüpheli ve kolayca manipüle edilebilir ama hollandanın vatandaşlarına bu derece güvenmesi güzel bir duygu olsa gerek. Bana kalırsa vergilendirme açısından para girişi ve çıkışı olarak denetlenmesi hala en kolay seçenek gibi geliyor.
member
Activity: 294
Bir çok ülke yasaklarken Hollanda'nın vergi getirmesi ve de çok cüzi bir miktar ile bunu yapmasi artı yönde bir destek ve bunun daha fazla da artacağını düşünüyorum. Lakin sadece İskandinav ülkelerinden bunu bekliyorum
jr. member
Activity: 196
Merit: 1
Ciddi paraların döndüğü ve insanların paralarının devlet tarafından kabul görülmesi için cidden düşük bir vergilendirme. Keşke Türkiye'ye de gelse diyeceğim ama Türkiye'de en az %20ile başlar. Ki ben bunu en az olarak görüyorum
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
Hollanda halkı kripto paralara epey ilgi gösteren bir halk. Hollanda Vergi ve Gümrük İdaresi, dijital para birimlerini altın veya başka bir para birikimi gibi gördüklerini ve bu yüzden vergiye tabii tutulması gerektiğini belirterek kripto paraları vergilendirmeye tabi tutmuşlar ve vatandaşlarının beyanda bulunmasını isteyerek süre vermişler. Hollanda’nın kripto para yatırımcılarını cezalandırır gibi yüksek oran vergi uygulamamasının diğer ülkelere örnek olmasını umuyorum. Bir çok ülke vergi oranlarını abartarak kripto para yatırımcılarının piyasadan uzaklaşmasına sebep olduğunu düşünüyorum.
member
Activity: 238
böyle vergi gelecekse bize yarın sabah gelsin. hem de kafamız karışmasın vergi gelecek mi gelmeyecek mi diye.
full member
--
Kripto paralardan vergi alınması olayına karşı değilim. Sonuçta devlet de bu işten kazanmalı ki bu işin önünü açmalı. Yüksek vergilere karşıyım Hollanda gayet makul oranlarda vergi alıyor bence.
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
ya aslında bu çok gereksiz ve bunun yapılma sebebi kullanıcılarda ki bu güzel paradan kendilerine pay çıkarmaktan başka bir şey değil bence. Kripto sistemi bir para teknolojisi ve paradan vergi alınır mı ya saçmalık.
full member
Mart ayı itibariyle yeni piyasaya girmiş birinin vergi ödemesi pek mümkün değil zira piyasalar 6 aydır sürekli düşüyor.
newbie
Merit: 0
"75 bin Euro’ya kadar %0.86, 75.000 ila 975.000 Euro’ya kadar %1.38, 975.000’den yukarısı ise %1.61 oranlarından vergilendirilecek." çok makul rakamlar, böyle olacaksa kimse itiraz etmez diye düşünüyorum..
Pages:
Jump to: