Pages:
Author

Topic: Hollandalılar Kripto Para Varlıkları İçin Vergi Ödeyecek - page 5. (Read 530 times)

full member
Activity: 742
Merit: 140
Türkiyede de vergilendirilse de kurtulsak diyorum sonra ülkemizde ki vergi oranları aklıma geliyor.

Bir arabada %130 vergi olabilir mi ?

Verginin vergisi alınır mı ?

Türkiyede yaşıyorsak evet.

%5 e kadar vergilendirmeye kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum ama malesef en az %15 ile kapıyı aralayacaklardır.
sr. member
Activity: 628
Merit: 251
Eğer bizim ülkemizde de Hollanda'da olduğu miktarda vergi ödenseydi yarın koşarak vergi beyanı vermeye giderdim ama ne yazıkki bizim gibi orta gelirli ve genel olarak parayı sevenlerin yönettiği ülkelerde siyasetçiler onuncu uçağını alacak diye bizler astronomik koşullarda vergi ödemeye devam ederiz. Bana bu dünya pek adil gelmiyor, Hollanda'yı vatandaşını mağdur etmediğinden dolayı tebrik ediyorum. Bana göre gerçek milliyetçilik halkını insani koşullarda yaşatmaktan geçiyor.
hero member
Activity: 894
Merit: 501
Hollanda'nın belirlediği vergi oranlarına göre bitcoin'i emtia yerine döviz gibi değerlendirdiklerini anlayabiliyoruz bence de bitcoin bir para birimidir aynı zamanda merkez bankasına bağlı olması gerekmez, merkez bankasına bağlı olmak zorunda da değildir.
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
hollandada zaten geçmişte doğalgaz bulunmasıyla alakalı ekomide sorun yaşamış bir ülke şimdiden önlem almalarını normal karşılamak lazım
member
Activity: 322
Merit: 11
En büyük oran %1.61 adamlar bu işi yapın diye bildiğin yardımcı olmuş. Ben hala Yusuf Yusuf'um Türkiye de vergi gelecek paramin 5 te 1 ine el koyacaklar diye. Hala birşeyler aramaya çalışıyorum. Eğer ki olursa ne yaparım diye
full member
Activity: 980
Merit: 207
Bu hollandalılara da yazık, adamların çekmediği çile kalmadı. az buz da vergi değil, bunlara şimdi bir vergi keseler bitmez onun çilesi.
member
Activity: 322
Merit: 16
Adamlar o kadar güzel yapmış ki. Hem vergilendirme getirtmiş hemde çok küçük bir rakam uygulamış. Düşün sene %1 ne demek abi. Biz ekmeğe %1 vergi veriyoruz ki o vile zorunlu ihtiyaç olduğu halde o kadar
newbie
Activity: 280
Merit: 0
  Birçok ülkenin yaptığı gibi vergilendirmeye gidilmesi bir yandan iyi bir yandan kötü görülebilir iyi yani kripto paraları tanımış olacakları ve ileri de para birimi olarak tanınacağını gösteren bir hareket devletler tarafından kötü yanı ise harcama yapar iken veyahut para birimine çevirir iken zarar olarak görülebilir
member
Activity: 266
Merit: 10
Ticarette nasıl kazandığın paranın vergisini ödüyorsan kripto paradan da kazandığının vergisini ödemen gayet normal bence. Hollanda hükumeti gayet güzel bir uygulama yapmış.
newbie
Activity: 154
tamam da bunun vergilendirilmesi nasıl olacak adam aldı 1 dolar sonra oldu 10.000 dolar, ne ödeyecek adam?
full member
Activity: 168
Merit: 100
eğer bize de gelecek olan vergi bu seviyeler de gelecekse buyursun gelsin  hiç olmazsa kimsenin aklında soru işareti kalmaz vergisini vermenin rahatlığıyla işini görür diye düşünüyorum
newbie
Activity: 140
Bence çok doğru bir karar. Kripto paraların yasaklanmasından sa vergi getirilerek piyasanın önü açılmış olur. İnsanlar da gönül rahatlığıyla yatırımını yapar ve para kazanırsa vergisini de öder.
sr. member
Activity: 303
Merit: 250
Bence çok makul oranlar. 75.000 euroluk kripto para serveti olan adam yaklaşık 700 euroluk bir vergi ödeyeceklerki bence harika. Hem yaptıkları iş böylelikle yasal olacak.
Umarım bizimkiler abartmaz çünkü bizimkiler zenginden az fakirden çok vergi alıyor bu da beni korkutuyor.
legendary
Activity: 1264
Merit: 1008
Eğer tüm ülkeler bitcoin'i bu şekilde vergilendirseydi emin olun bugün 100 bin dolardan değil, 1 bitcoin'in 1 milyon dolar olabileceğinden bahsediyor olurduk.. Ben bu verginin uzun süre bu seviyede kalacağını düşünmüyorum, bir para birimi gibi vergilendirilmiş, aslında olması gereken bu ama böyle olması çok zor.
hero member
Activity: 784
Merit: 500
Bana göre de vergi %1 falan olmalı, Hindistan'da %35, Belçika'da falanda %33 vergi isteniyor diye biliyorum eğer bu ülkelerdeki vergi %33-35 civarında seyrediyorsa ülkemizde %50 gibi bir vergi oranıyla karşılaşabiliriz, ben bozdurmam ya da yurt dışına transfer olurum daha iyi. burada fakir yaşamaktansa yurt dışında bok temizlerim, inanın daha onurluca, makarna yiyip çocuklarımı aptallaştırmaktan iyidir.
member
Activity: 279
oranlar süper hiç abartıya kaçmamışlar insan gibi oran koymuşlar eğer bizde de olacaksa bu şekilde olmasını tercih ederim fakat açgözlülük diz boyu böyle oranlar olur mu orası çok merak konusu
member
Activity: 350

bu çok düşük vergi oranları ile Hollanda vatandaşları severek vergilerini yatıracaklardır. Ayrıca vatandaşına da güveniyor ve beyana dayalı olduğunu söylüyor. Bu aslında kripto paralara açık destek. Keşke her ülkede böyle olsa..
member
Activity: 560
Merit: 11
vergi oranlarına bakın şaka gibi %0.86, %1.38, %1.61. Hindistan %20'nin üzerindeydi diye hatırlıyorum. Kore keza aynı mantıkla hareket ediyor. Hollandanın bu düşük vergi politikası yüksek vergi ödemeyip zaten zengin olan kesimi Hollanda vatandaşlığına bile çekebilir. Ama zaten küçücük ülke orada pek yaşanacak gibi değil.
sr. member
Activity: 532
Merit: 250
Hollanda Vergi Gümrük İdaresi'nin  dijital para birimlerini tıpkı altın veya başka bir para birimindeki para birikimi gibi görmeleri ve buradan kazanılanları  vergiye tabii tutmaları, mal beyanına dayalı olarak vergi ödemesi uygulanması güzel, vergi oranları da gayet normal geldi bana. Hollandalılar kazandıkları üzerinden vergi ödeyecekler, muaf tutulan oranlar da oldukça yüksek.
full member
Activity: 1358
Merit: 193
aslen cüzzi oranlar. ama beyan üzerine ancak alınabileceği için denetlemesi baya zor. sanırım denetleme zor , millet gönlüyle versin diye oranlar cüzzi tutulmuş.
oran düşüklüğünün nedeni banece bu.
Pages:
Jump to: