Pages:
Author

Topic: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία - page 11. (Read 11170 times)

member
Activity: 204
Merit: 10
Ν26 Ambassador - Contact for free promo codes
"νουμπάς", "καραγκιόζης", "Ιεχωβάδες", "γαμημένη η ανθρώπινη φύση"....Μήπως έχεις αρχίσει και ξεφεύγεις λίγο κύριε cryptosize? Πλησιάζουν και γιορτές ρε παιδιά, ηρεμήστε λίγο. Γιατί πρέπει να τσακωνόμαστε συνέχεια μεταξύ μας σε αυτή τη χώρα?
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294


Πολύ ενδιαφέρων thread. Όποιος έχει χρόνο συνιστώ να το διαβάσει.

Ωραίοι οι Jason και ο dwsteharh.

Προτιμώ το παρόν thread  Grin
Θες κι άλλο popcorn εσύ; Δεν χόρτασες;

Άντε, για να μην σε αφήσω παραπονεμένο, ας δούμε άλλη μια καραμπινάτη αντίφαση του φίλτατου Hellas Fos (σαν θρησκευτική σέχτα μου ακούγεται αυτό, anyway):

Εδώ εμμέσως πλην σαφώς παραδέχεται ότι είναι χαροκαμένος επενδυτής εν έτει 2018... και ποιός δεν είναι δηλαδή, όλοι έχουν χασούρες στο portfolio, απλά δεν κλαίγονται όλοι. Για κάποιους είναι ευκαιρία η κρίση για να αυξήσουν τις θέσεις τους.

Δεν το εχω καταλαβει το στυλακι τελευταια,
που οταν το Bitcoin πεφτει,
κανουμε πλακιτσα και γουσταρουμε.

Εδω μεσα υπαρχει κοσμος, που εχει αγορασει πριν πολλα χρονια ή προσφατα (δεν εχει σημασια),
που ανυσηχει σε καθημερινο επιπεδο,
που στηριζει το Bitcoin σε καθημερινο επιπεδο,
και δεν το κανει για την "κονομα"

Και παρακάτω όπως θα δείτε δήθεν ισχυρίζεται ότι έχει «βαριά» τσάντα, ενώ ήδη έχουμε διόρθωση άνω του 80%!

Την τσαντουλα μου cryptosize,
δεν θα την αγορασεις γιατι θα σου πεσει λιγο βαρια στο κουβαλημα.

Επισης δεν προκειται να παει ποτε στο χιλιαρικο το Bitcoin,
και αν ειχες την παραμικρη σχεση με το market , αυτο θα το γνωριζες.

Ειμαστε ηδη στο 85% απο το ATH, και στα $3000 θα ειμαστε στο 90% και εκει ειναι το τελος.

Τελικά τι από τα 2 ισχύει; Huh It does not compute!

Να σας πω εγώ τι ισχύει: στα πλαίσια της ανθρώπινης ψυχολογίας είναι απολύτως λογικές οι αντιφάσεις σε κατάσταση πανικού & εκνευρισμού. Cool

Δεν θα το παραδεχτεί φυσικά, αλλά αυτή είναι η αλήθεια...
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Σχετικά με την ισοτιμία και τις ευκαιρίες αγοράς, ας θυμηθούμε μια πολύ σοφή ρήση:

https://twitter.com/Aztek_btc/status/1071096733571080193

Δεν είναι όλα για όλους, αλλιώς όλοι θα πλούτιζαν... σε κάθε κύκλο ανόδου-καθόδου η αγορά «σκουπίζει» τα weak hands (και κανένας δεν θα λυπηθεί για αυτούς).
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Πάντως ρε κερατάδες θέλω το 2030 κάποιος να μνημονεύει τα posts μας του 2018 και να δείχνει ποιός έπεσε μέσα στις προφητείες του... Grin

Το troll δεν είναι βρισιά όπως νομίζετε, είναι badge of honor για κάποιους (όπως ο jason του AWMN για την προφητεία του 2003).

Οι κλειστόμυαλοι κοροϊδεύουν διαχρονικά... δικιά τους η χασούρα όμως!

Άλλη μια πηγή για κομπλεξικούς/biased:

https://medium.com/coinmonks/hyperbitcoinization-winner-takes-all-69ab59f9695f

το bitcoin.com είναι ότι ποιο άκυρο και μη bitcoin υπάρχει στον χώρο. Δλδ το site είναι καθαρά για altcoin και έχει και τζόγο μέσα.

Αυτό ξανα πές το! Όταν τις προάλλες έφτιαξα το νήμα σχετικά με ενημερωτικά sites ξένου κυρίως περιεχομένου το bitcoin.com ήταν 1ο στη black list μου. Το κακό είναι ότι έχει ο απατεώνας ένα τόσο δυνατό domain και σπέρνει προπαγάνδα καθημερινά.

πάντως η προπαγάνδα του έχει μηδενικό αποτέλεσμα καθώς το shitcoin του βυθίζεται στην ανυποληψία. Το κακό είναι οι νέοι στο χώρο που τους πουλάει αυτό το site το συγκεκριμένο shitcoin ως Bitcoin και μένουν με κάτι που δεν έχει καν την ρευστότητα να το μεταπωλήσουν στην αγορά. Δδλ αν δεν λέγετε αυτό scam πως το ονομάζουμε? Για να ξέρω και εγώ....
Ρε αγόρι μου γλυκό έχεις φάει σκάλωμα με τον Roger... ποιός προώθησε το BCH εδώ μέσα; Ξεκόλλα πια και κοίτα την ουσία! Σαν ΚΚΕδες/Ιεχωβάδες κάνετε που σας θίξανε το tribe (ούτε καν όμως!).
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294


Πολύ ενδιαφέρων thread. Όποιος έχει χρόνο συνιστώ να το διαβάσει.

Ωραίοι οι Jason και ο dwsteharh.
Trolls τους ανεβάζανε, trolls τους κατεβάζανε!

Για να παραφράσω μια παροιμία, από μικρό και από τρολό μαθαίνεις την αλήθεια... Wink

Χαίρομαι που σου άρεσε φίλε μου και κυρίως μου αρέσει που τα γραπτά μένουν στο web και όλοι κρινόμαστε από αυτά (σε βάθος χρόνου πάντα!). Smiley
hero member
Activity: 815
Merit: 500


Πολύ ενδιαφέρων thread. Όποιος έχει χρόνο συνιστώ να το διαβάσει.

Ωραίοι οι Jason και ο dwsteharh.

Προτιμώ το παρόν thread  Grin
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
sr. member
Activity: 577
Merit: 314


Πολύ ενδιαφέρων thread. Όποιος έχει χρόνο συνιστώ να το διαβάσει.

Ωραίοι οι Jason και ο dwsteharh.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Αγαπητα crypto..trolakia
Εαν με το να βριζετε με χυδαιο τροπο,
σας πληρωνουν περισσοτερο,
τοτε να ποσταρω συχνοτερα,
μηπως και βγαλετε κανενα φραγκακι.

Την τσαντουλα μου cryptosize,
δεν θα την αγορασεις γιατι θα σου πεσει λιγο βαρια στο κουβαλημα.

Επισης δεν προκειται να παει ποτε στο χιλιαρικο το Bitcoin,
και αν ειχες την παραμικρη σχεση με το market , αυτο θα το γνωριζες.

Ειμαστε ηδη στο 85% απο το ATH, και στα $3000 θα ειμαστε στο 90% και εκει ειναι το τελος.
Αγαπητέ από την αρχή σε έκοψα ότι έβαλες όλες τις οικονομίες ζωής σε crypto και τώρα σε πονάει το bear market.

Τι έχουμε πει εδώ μέσα; Ότι δεν επενδύουμε περισσότερα από όσα αντέχουμε να χάσουμε. Εσύ παραβίασες αυτό τον κανόνα. Ποιός φταίει; Εγώ;

Το post σου έχει γίνει screenshot/bookmark και θα φροντίσω να στο υπενθυμίσω όταν θα έχει ολοκληρωθεί η διόρθωση (κάποια στιγμή μέσα στο 2019, ακόμα είναι νωρίς).
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
member
Activity: 74
Merit: 38
Αγαπητα crypto..trolakia
Εαν με το να βριζετε με χυδαιο τροπο,
σας πληρωνουν περισσοτερο,
τοτε να ποσταρω συχνοτερα,
μηπως και βγαλετε κανενα φραγκακι.

Την τσαντουλα μου cryptosize,
δεν θα την αγορασεις γιατι θα σου πεσει λιγο βαρια στο κουβαλημα.

Επισης δεν προκειται να παει ποτε στο χιλιαρικο το Bitcoin,
και αν ειχες την παραμικρη σχεση με το market , αυτο θα το γνωριζες.

Ειμαστε ηδη στο 85% απο το ATH, και στα $3000 θα ειμαστε στο 90% και εκει ειναι το τελος.

sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Είμαι σίγουρος ότι θα κάνετε γαργάρα και το παρακάτω video:

https://www.youtube.com/watch?v=AB5MU5fXKfo

Άτιμη ανθρώπινη ψυχολογία... ευτυχώς την έχω μελετήσει καλά και δεν με εκπλήσσει τίποτα πλέον! Cool

ΞΥΔΑΚΙ στους χαροκαμένους του 2018-2019 που δεν θυμούνται τι συνέβαινε το 2014-2015... μόνοι σας προδίδεστε ότι είστε νουμπάδες στον χώρο.

Ο άλλος γράφτηκε μετά από μένα στο forum (06-03-2018) και το παίζει και πάλιουρας. Που όταν εγώ διάβαζα για ένα πρώιμο cryptocurrency concept το 2003, κάποιοι ήταν αγέννητοι εδώ μέσα...

λες ανακρίβειες. Με βάση τα ιστορικά patterns τα 3k είναι το όριο της διόρθωσης μπορεί και λίγο παρακάτω.  To έχω γράψει αρκετές φορές και σε αυτό το νήμα και σε εποχές που ήταν και πάνω από τα 10k το Bitcoin.
To να μην έχεις καταλάβει το πόσο σπάνιο είναι το Bitcoin και ότι ακόμα βρισκόμαστε σε εποχή heavy mining είναι δικό σου πρόβλημα. Εγώ πάντως συνεχίζω να στοιχηματίζω στο Bitcoin και προσπαθώ να αυξήσω τα αποθεματικά μου.
Εγώ λέω ανακρίβειες ή εσύ που πριν μερικούς μήνες έλεγες ότι δεν θα πέσει κάτω από 6K γιατί τόσο είναι το κόστος του mining, ξεχνώντας τι έγραφε το whitepaper του Satoshi; Δεν σας τα έλεγα τι θα γίνει με το hashing difficulty και διαφωνούσατε όλοι;

Για τα περί σπανιότητας βάζεις λόγια στο στόμα μου και δεν σε τιμά αυτό αγαπητέ...

Εδώ θα είμαστε και θα δούμε που θα πιάσει πάτο για αγορά. Φρόντισε να το παραδεχτείς όταν έρθει η ώρα και να μην πάθεις «αμνησία».

Με -95% διόρθωση θα πέσει κοντά στα 1000 από περίπου 20000 τα Χριστούγεννα του 2017. Απλά μαθηματικά είναι.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Εντωμεταξύ μιας και λέμε για τζόγο, για δείτε και αυτό:



Το AdBlock δεν τα πιάνει αυτά; Να θεωρήσω μη-σοβαρό το παρόν site με τέτοιες διαφημίσεις;
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Άλλη μια πηγή για κομπλεξικούς/biased:

https://medium.com/coinmonks/hyperbitcoinization-winner-takes-all-69ab59f9695f

το bitcoin.com είναι ότι ποιο άκυρο και μη bitcoin υπάρχει στον χώρο. Δλδ το site είναι καθαρά για altcoin και έχει και τζόγο μέσα.

Αυτό ξανα πές το! Όταν τις προάλλες έφτιαξα το νήμα σχετικά με ενημερωτικά sites ξένου κυρίως περιεχομένου το bitcoin.com ήταν 1ο στη black list μου. Το κακό είναι ότι έχει ο απατεώνας ένα τόσο δυνατό domain και σπέρνει προπαγάνδα καθημερινά.

πάντως η προπαγάνδα του έχει μηδενικό αποτέλεσμα καθώς το shitcoin του βυθίζεται στην ανυποληψία. Το κακό είναι οι νέοι στο χώρο που τους πουλάει αυτό το site το συγκεκριμένο shitcoin ως Bitcoin και μένουν με κάτι που δεν έχει καν την ρευστότητα να το μεταπωλήσουν στην αγορά. Δδλ αν δεν λέγετε αυτό scam πως το ονομάζουμε? Για να ξέρω και εγώ....
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
member
Activity: 204
Merit: 10
Ν26 Ambassador - Contact for free promo codes
Άλλη μια πηγή για κομπλεξικούς/biased:

https://medium.com/coinmonks/hyperbitcoinization-winner-takes-all-69ab59f9695f

το bitcoin.com είναι ότι ποιο άκυρο και μη bitcoin υπάρχει στον χώρο. Δλδ το site είναι καθαρά για altcoin και έχει και τζόγο μέσα.

Αυτό ξανα πές το! Όταν τις προάλλες έφτιαξα το νήμα σχετικά με ενημερωτικά sites ξένου κυρίως περιεχομένου το bitcoin.com ήταν 1ο στη black list μου. Το κακό είναι ότι έχει ο απατεώνας ένα τόσο δυνατό domain και σπέρνει προπαγάνδα καθημερινά.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator

Τα διαβασα τα λινκ που εδωσες, εσυ μαλλον δεν τα διαβασες προσεκτικα.
Σου λεω για δευτερη φορα οτι 100 mil/BTC ισοδυναμει με 25 φορες το world GDP.
Αν καταλαβαινεις και μπορεις να κανεις απλες αριθμητικες πραξεις, ειναι εξωπραγματικο απολυτως.
Τα altcoin δεν με ενδιαφερουν, εδω συζηταμε για Bitcoin.

Πουλας εξυπναδα με προκλητικο τροπο χωρις να γνωριζεις.
Σου λεω οτι αυτη την στιγμη υπαρχει κοσμος που ειναι καμενος.
Οσοι μπηκανε το 2018 στο crypto ειναι κατεστραμενοι.
Κοιτα να εισαι λιγο πιο προσεκτικος.
Είσαι σε θέση να γνωρίζεις που θα είναι το world GDP το 2030; Οι κεντρικές τράπεζες τυπώνουν συνεχώς fiat...

Γνωρίζεις την έννοια της φούσκας και σε τι μέγεθος κυμαίνονται τα παράγωγα;

Μορφώσου πρώτα και μετά έλα εδώ να μας κάνεις μάθημα.

Είσαι κορόιδο μεγάλο αν αγόρασες στο ATH του 2017, αλλά τι να σου κάνω... ας πρόσεχες! Κάποιοι πλούτισαν πάντως.

Εδώ τα λέει όλα αναλυτικά: https://medium.com/coinmonks/hyperbitcoinization-winner-takes-all-69ab59f9695f


Προφανως ουτε εσυ Cryptotourist ,
ουτε ο αλλος (Cryptosize) εχετε καμια σχεση με το Bitcoin,
ουτε εχετε καμια προθεση να μαθετε τιποτα.

Ειναι ξεκαθαρος ο ρολος σας εδω μεσα.
Εισαστε τρολακια και τα δυο
και μαλιστα αποτυχημενα
διοτι δεν πειθετε κανενα.

Σε αυτο το forum δεν θα βγαλετε χαρτζιλικακι ευκολα,
πηγαινετε αλλου.
Τράβα στον διάολο αποτυχημένε «επενδυτή».

ΠΡΩΤΟΣ ξεκίνησες να μου επιτίθεσαι με μελομακάρονα και πίπες εδώ μέσα και τώρα ζητάς και τα ρέστα; Πόσο θράσος πια αντί να ζητήσεις συγνώμη; Angry Ντροπή σου αχρείε!

Αποφασισε. Εχει μεγαλη σημασια.
Τι να αποφασίσει ρε συ ο καραγκιόζης, που πήγε και μου αγόρασε BTC στα 20 χιλιάρικα και τώρα κλαίγεται με το bear market... γεμάτο αντιφάσεις είναι το post του!

Νουμπάς είναι, δεν τον βλέπεις; Τον τσούζει και τον πονάει που εμείς θα αγοράσουμε την τσαντούλα του στο χιλιάρικο (κάπου εκεί θα φτάσει το ναδίρ με βάση τα ιστορικά patterns)... Grin

Είπαμε, το crypto <-> fiat trading είναι zero-sum game! Οι «ιδεολόγοι» (της φούτσας) ας μείνουν μακριά από αυτό και ας μην μας ζαλίζουν τα @@. Οι υπόλοιποι είμαστε ειλικρινείς και δεν αντιφάσκουμε.

λες ανακρίβειες. Με βάση τα ιστορικά patterns τα 3k είναι το όριο της διόρθωσης μπορεί και λίγο παρακάτω.  To έχω γράψει αρκετές φορές και σε αυτό το νήμα και σε εποχές που ήταν και πάνω από τα 10k το Bitcoin.
To να μην έχεις καταλάβει το πόσο σπάνιο είναι το Bitcoin και ότι ακόμα βρισκόμαστε σε εποχή heavy mining είναι δικό σου πρόβλημα. Εγώ πάντως συνεχίζω να στοιχηματίζω στο Bitcoin και προσπαθώ να αυξήσω τα αποθεματικά μου.
member
Activity: 74
Merit: 38

Προφανως ουτε εσυ Cryptotourist ,
ουτε ο αλλος (Cryptosize) εχετε καμια σχεση με το Bitcoin,
ουτε εχετε καμια προθεση να μαθετε τιποτα.

Ειναι ξεκαθαρος ο ρολος σας εδω μεσα.
Εισαστε τρολακια και τα δυο
και μαλιστα αποτυχημενα
διοτι δεν πειθετε κανενα.

Σε αυτο το forum δεν θα βγαλετε χαρτζιλικακι ευκολα,
πηγαινετε αλλου.

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Καλά ηρεμήστε ρε σεις ούτε troll είναι ούτε κανείς θέλει να βγάλει χαρτζιλίκι. Απλά λέμε το πραφανές ότι το bitcoin.com πλέον λειτουργεί σαν χώρος προπαγάνδας κατά του Bitcoin και σαν χώρος προώθησης του προσωπικού fork του Roger Ver του betrash με γελοία επιχειρήματα που δεν έχουν καμία τεχνολογική βάση όπως τα "υπαρχουν πολλά Bitcoin" "bitcoin core" lol Tongue
Αλλά ο καιρός είναι ο μόνος σύμμαχος στην ανοησία. Δλδ είδατε τι έπαθαν με τα shitcoin τους και ανάθεμα αν καταλάβουν ποτέ και στην ζωή τους το τι είναι το Bitcoin.
To να είσαι early adopter δεν σημαίνει ότι είσαι και έξυπνος απλά έτυχε και τύποι σαν τον Roger Ver ασχολήθηκαν με τα ψηφιακά νομίσματα.
hero member
Activity: 1190
Merit: 755
Homo Sapiens Bitcoinerthalensis
Δεν το εχω καταλαβει το στυλακι τελευταια,
που οταν το Bitcoin πεφτει,
κανουμε πλακιτσα και γουσταρουμε.

Εννοειται οτι γουσταρουμε, αφου δεν εχουμε BTC, να μην αγορασουμε λιγο?  Grin

Εδω μεσα υπαρχει κοσμος, που εχει αγορασει πριν πολλα χρονια ή προσφατα (δεν εχει σημασια),
που ανυσηχει σε καθημερινο επιπεδο,
που στηριζει το Bitcoin σε καθημερινο επιπεδο,
και δεν το κανει για την "κονομα" αλλα γιατι το βλεπει σαν τεχνολογια, σαν ιδεολογια, σαν ελευθερια και πολλα πραγματα ακομα.

Αποφασισε. Εχει μεγαλη σημασια.
Αν αγορασαν πριν απο "πολλα χρονια" τοτε ειναι ακομα σε φουλ κερδος. Καλα θα κανουν να πουλησουν αν δεν το εχουν κανει ηδη.
Αν παλι οχι - κ αγορασαν προσφατα δλδ - ε ας προσεχαν οχι που, αλλα την χρονικη στιγμη που εβαλαν τα λεφτα τους.
Εννοειται οτι ολοι για την κονομα ειμαστε εδω κ μην ακουω μπουρδες ιδεολογικου χαρακτηρα.
(Πιστευω 101% στην τεχνολογια, αλλα αν δεν ειχε κερδος δεν θα πιστευα.)

Bag Holders στο Bitcoin δεν υπαρχουν, εκτος αν εισαι τρολ ή εντελως ασχετος.

Μια χαρα υπαρχουν, απλα καλο θα ηταν οχι σε αυτην την περιοδο.

Σου λεω οτι αυτη την στιγμη υπαρχει κοσμος που ειναι καμενος.
Οσοι μπηκανε το 2018 στο crypto ειναι κατεστραμενοι.
Κοιτα να εισαι λιγο πιο προσεκτικος.

Γιατι ρε φιλε? Οι περισσοτεροι απο αυτους που αναφερεις δεν ξερουν που παν τα δυο. Το BTC τους φταει δλδ? Να τους χαϊδευψουμε τα αυτακια θελεις?
Οχι. Μπινελικια κ ξερη αληθεια, μπας κ την γλυτωσουν την επομενη φορα.
Pages:
Jump to: