Pages:
Author

Topic: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία - page 21. (Read 11166 times)

newbie
Activity: 68
Merit: 0
και όμως αυτό το καιρό κάτω από 5000€ δεν πέφτει

έχει πέσει μετά τον Ιανουάριο σε κάποια στιγμή, αλλά τώρα που μιλάμε δεν πέφτει με τίποτα!

....το 4800~4900 θα το πιασει ΣΙΓΟΥΡΑ μεσα στο Σεπτεμβριο....απλα ...εκτίμηση μου...
..ισως και λιγο αργοτερα....αναλογα ποσο οι φαλαινες διαθετουν ρευστο για παιχνιδια...

Εγώ λέω να πάμε για κυνήγι φαλαινών! Δεν πρέπει να έχουν μείνει και πολλές με αυτή τη πτώση!
https://i.kym-cdn.com/photos/images/original/000/010/665/O4TZ7LLTZPGMAZICBIEN4KRAFBE3CV7E.jpeg

ΥΓ: Αν και ίσως αυτή η πτώση να έχει δημιουργήσει περισσότερες φάλαινες που παίρνουν όσα οι άλλοι πουλάνε φτηνά; Huh
+1
full member
Activity: 728
Merit: 169
What doesn't kill you, makes you stronger
και όμως αυτό το καιρό κάτω από 5000€ δεν πέφτει

έχει πέσει μετά τον Ιανουάριο σε κάποια στιγμή, αλλά τώρα που μιλάμε δεν πέφτει με τίποτα!

....το 4800~4900 θα το πιασει ΣΙΓΟΥΡΑ μεσα στο Σεπτεμβριο....απλα ...εκτίμηση μου...
..ισως και λιγο αργοτερα....αναλογα ποσο οι φαλαινες διαθετουν ρευστο για παιχνιδια...

Εγώ λέω να πάμε για κυνήγι φαλαινών! Δεν πρέπει να έχουν μείνει και πολλές με αυτή τη πτώση!


ΥΓ: Αν και ίσως αυτή η πτώση να έχει δημιουργήσει περισσότερες φάλαινες που παίρνουν όσα οι άλλοι πουλάνε φτηνά; Huh
newbie
Activity: 68
Merit: 0
και όμως αυτό το καιρό κάτω από 5000€ δεν πέφτει

έχει πέσει μετά τον Ιανουάριο σε κάποια στιγμή, αλλά τώρα που μιλάμε δεν πέφτει με τίποτα!
]

....το 4800~4900 θα το πιασει ΣΙΓΟΥΡΑ μεσα στο Σεπτεμβριο....απλα ...εκτίμηση μου...
..ισως και λιγο αργοτερα....αναλογα ποσο οι φαλαινες διαθετουν ρευστο για παιχνιδια...
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
και όμως αυτό το καιρό κάτω από 5000€ δεν πέφτει

έχει πέσει μετά τον Ιανουάριο σε κάποια στιγμή, αλλά τώρα που μιλάμε δεν πέφτει με τίποτα!
]
newbie
Activity: 68
Merit: 0
1 λεπτό αφότου έπεσε το bitmex για συντήρηση έγινε αυτό εδώ

https://pbs.twimg.com/media/DlKmSzPXgAExIga.jpg

..ότι τέχνασμα και να κάνουν...η πορεία είναι πτωτική...απλά ξοδεύονται..και μέχρι πόσο αντέχουν να ''παίζουν''??
..εκτίμησή μου...
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
1 λεπτό αφότου έπεσε το bitmex για συντήρηση έγινε αυτό εδώ

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
52 Week Performance

$BTC +60%
$BCH -20%
$ETH -14%
$LTC +18%
$ETC -12%

https://twitter.com/Emmonspired/status/1031947050659835904
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Γιατί όλοι θεωρούν ότι δεν μπορεί να πέσει παρακάτω; Τι σημασία έχει το κόστος του ρεύματος;

Αν φύγουν πολλοί miners και μείνουν λίγοι, το σύστημα θα αυτορυθμιστεί μόνο του σε 2 εβδομάδες με αντίστοιχη πτώση της δυσκολίας στο hashing.
newbie
Activity: 68
Merit: 0
 Grin$5800 σημείο στήριξης... Huh
newbie
Activity: 127
Merit: 0
De nomizo pos mporei na ginei auto...poly apla giati den tous endiaferei...s auto to eidos trading paizeis me tous allous users kai oxi me to "sustima" ara se pithani ptosi eikoniki pou aneferes...esy xaneis men alla kapoios allos apenanti kerdizei...nomizo kapos etsi leitourgei...parola auta ontos to 100x einai polu epikindyno...
full member
Activity: 728
Merit: 169
What doesn't kill you, makes you stronger
Μόχλευση σε κρυπτονόμισμα δεν καταλαβαίνω γιατί να κάνει κάποιος πάνω από 2x με 3x όταν η πτώση από all-time-high είναι πολύ συχνά 70%-90% (δεν αναφέρομαι μόνο στο BTC αλλά και σε altcoins). Πρέπει να είσαι πολύ άπληστος για να πας 100x.

Για παράδειγμα δηλαδή αγοράζεις στα 6.000€ με κεφάλαιο 1.000€. Έχεις αγοράσει εικονικά BTC αξίας 100.000€ αντί για πραγματικά-εικονικά (lol) BTC αξίας 1.000€ που θα αγοράζεις σε ανταλλακτήριο. Αν η αξία της αγοράς σου πέσει από 100.000€ σε 99.000€ έχεις χάσει το κεφάλαιό σου που ήταν 1.000€ και η θέση σου στην αγορά κλείνει. Η πτώση αυτή ισοδυναμεί με μόνο 1%, δηλαδή από 6.000€/BTC να πάει 5.940€ και έχασες 1.000€, ΤΟ ΔΙΑΝΟΕΙΣΤΕ;
Σίγουρα μπορεί να γίνει και το αντίθετο, αλλά ένα τέτοιο σύστημα είναι σίγουρα centralised. Αυτό σημαίνει αυτόματος πως θα μπορούσαν να κάνουν μια στιγμιαία εικονική πτώση 1% στο σύστημά τους, να σου πάρουν τα λεφτά, και να σου πουν πως φταίει το liquidity και πως ήταν ευθύνη σου να έχεις αρκετά χρήματα στον λογαριασμό σου.

Αυτό το σύστημα λειτουργεί μόνο στο χρηματιστήριο όπου υπάρχει μια σχετική σταθερότητα... πχ εγώ με 3000€ λογαριασμό έχω μετοχές της Google και της Nvidia που θα άξιζαν κανονικά πάνω από 20.000€ και οι πτώσεις που κάνουν κατά καιρούς είναι 5%-15%, αλλά ακόμα και εκεί η μέγιστη μόχλευση ΗΤΑΝ κάπου στο 20x, τώρα το μείωσε η ελεγκτική αρχή της Κύπρου στο 5x αν θυμάμαι καλά.
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
πχ να εξαφανιστούν...
newbie
Activity: 127
Merit: 0
στραβή λέγοντας?
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
AAAAA kai to kalutero....ola anonima...mono bitcoin xoris id ktl...bitcoin kaneis depost bitcoin trabas...den uparxei kan alli epilogi...

δηλαδή αν γίνει κάποια στραβή δε σε ξέρει κανένας και πάνε τα νομισματάκια σου...
newbie
Activity: 127
Merit: 0
AAAAA kai to kalutero....ola anonima...mono bitcoin xoris id ktl...bitcoin kaneis depost bitcoin trabas...den uparxei kan alli epilogi...
newbie
Activity: 127
Merit: 0
Leitourgei akrivos opos to xrimatistirio... stin ousia pontareis an tha anebei i tha pesei i timi... o pollaplasiastis stin ousia sou dinei to pronomio na baleis lefta pou den exeis auksanontas to risko bebaia...an i timi paei antitheta me to pontarisma sou yparxei ena orio pou an to kseperasei xaneis olo to poso pou ebales...auto to orio mikrainei oso megalonei o pollaplasiastis...ara opos katalabaineis to perithorio lathous einai elaxisto sto 100x... parola auta kai to kerdos einai terastio giati px an exeis balei 100 dollaria me pollaplasiasti 100 pairneis analoga lefta gia 10000  Grin
Ego pantos imoun asxetos apo trading meletisa ligo youtube pos douleuei diabazo nea kai paizo mia xara...
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Για όσους δεν έχουν μελετήσει ακόμα ρίξτε μια ματιά στο BITMEX... κάνεις trading bitcoin με μοχλεύσεις μέχρι 100 φορές τα λεφτά σου...ειδικά τώρα νομίζω είναι η κατάλληλη στιγμή ν ασχοληθεί κάποιος...

υπάρχει χαμηλό όριο του ποσού που μπορείς να κάνεις μόχλευση η δεν υπάρχει καν όριο? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το bitmex

δεν έχει καθόλου όρια και γι αυτόν ακριβώς το λόγο θέλει προσοχή... εγώ πάντως είδα youtube videakia που εξηγούν πως δουλεύει και ξεκίνησα...

ποιο είναι το ποσοστό κέρδους αν ας πούμε παίξεις x100 ένα ποσό? Το σίγουρο είναι το ποσοστό απώλειας να είναι να χάσεις όλα τα χρήματα σου Tongue
newbie
Activity: 127
Merit: 0
Για όσους δεν έχουν μελετήσει ακόμα ρίξτε μια ματιά στο BITMEX... κάνεις trading bitcoin με μοχλεύσεις μέχρι 100 φορές τα λεφτά σου...ειδικά τώρα νομίζω είναι η κατάλληλη στιγμή ν ασχοληθεί κάποιος...

υπάρχει χαμηλό όριο του ποσού που μπορείς να κάνεις μόχλευση η δεν υπάρχει καν όριο? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το bitmex

δεν έχει καθόλου όρια και γι αυτόν ακριβώς το λόγο θέλει προσοχή... εγώ πάντως είδα youtube videakia που εξηγούν πως δουλεύει και ξεκίνησα...
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Για όσους δεν έχουν μελετήσει ακόμα ρίξτε μια ματιά στο BITMEX... κάνεις trading bitcoin με μοχλεύσεις μέχρι 100 φορές τα λεφτά σου...ειδικά τώρα νομίζω είναι η κατάλληλη στιγμή ν ασχοληθεί κάποιος...

υπάρχει χαμηλό όριο του ποσού που μπορείς να κάνεις μόχλευση η δεν υπάρχει καν όριο? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το bitmex
newbie
Activity: 127
Merit: 0
Για όσους δεν έχουν μελετήσει ακόμα ρίξτε μια ματιά στο BITMEX... κάνεις trading bitcoin με μοχλεύσεις μέχρι 100 φορές τα λεφτά σου...ειδικά τώρα νομίζω είναι η κατάλληλη στιγμή ν ασχοληθεί κάποιος...
Pages:
Jump to: