Pages:
Author

Topic: [INFO]Καταστήματα που δέχονται Bitcoin στην Ελλάδα - page 7. (Read 79736 times)

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
πρόσθεσα και το ΕΛΤΑ πρακτορείο του παγκρατίου που δέχεται πληρωμές λογαριασμών με Bitcoin.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πρόσθεσα και την pointer εταιρεία hosting και domain names

https://www.pointer.gr/
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δεύτερη φορά σήμερα στο mini market στην Αγία παρασκευή και για άλλη μια φορά εξυπηρετικότατοι και οπαδοί του Bitcoin. Το μαγαζί είναι αυτό εδώ για όσους δεν το γνωρίζουν

http://www.bitcoin-gr.org/?p=4424

και νομίζω για όποιον θέλει να αγοράσει ανάλογα πράγματα με bitcoin καλό είναι να τους επισκεφτεί ώστε να στηρίζουμε και το Ελληνικό εμπόριο με bitcoin. Τα ψηφιακά νομίσματα δεν είναι μόνο για τζόγο αλλά και για την καθημερινότητα μας. Ποιο πολύ εμπιστοσύνη πρέπει να έχουμε σαν μέσο συναλλαγής στο Bitcoin παρά στα κομμάτια χαρτιού με κάτι καραγκιοζιλίκια τυπωμένα πάνω...
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Σήμερα πήγα και έκανα και την πρώτη μου αγορά σε super market εδώ στην Αθήνα με bitcoin που είναι και το μοναδικό που το δέχεται και από τι μου είπε και ο ιδιοκτήτης του δέχεται bitcoin για καιρό.
Το ποιo παράξενο όμως ήταν όταν τον ρώτησα αν είμαι ο μοναδικός πελάτης. Μου είπε όχι μόνο ότι δεν ήμουν ο μοναδικός του πελάτης αλλά έχει αρκετό κόσμο που πάει και ψωνίζει με bitcoin. Μέχρι και μια κυρία μεγάλη ηλικίας μου αφηγήθηκε ότι είχε πάει στο μαγαζί και έκανε μεγάλο λογαριασμό, πλήρωσε με bitcoin και δεν το πίστευε και ο ίδιος όταν πήγε στο ταμείο και του είπε ότι θα πληρώσει με Bitcoin Tongue
Πραγματικά απίστευτο. Εμείς που ασχολούμαστε τόσο ενεργά μερικε φορές ζούμε στο δικό μας bubble και δεν καταλαβαίνουμε ότι όλες αυτό τον όγκο συναλλαγών τον κάνουν καθημερινοί ανθρώποι και οι trader βέβαια αλλά έχει και μεγάλη καθημερινή χρήση το bitcoin κάτι που δεν έχει πετύχει κανένα άλλο ψηφιακό νόμισμα.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
πρόσθεσα και την CiaoPizzeriaTrattoria στην Λάρισα που δέχεται Bitcoin
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πρόσθεσα και τα δωμάτια απόδρασης στα Ιωάννινα Break Away. Είναι το πρώτο του είδους που δέχεται Bitcoin και το δεύτερο μετά το direct2shop στα Ιωάννινα.

http://www.breakaway.gr/
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πρόσθεσα και το πρώτο mini market που δέχεται Bitcoin στην Αττική και συγκεκριμένα το ok mini market στην Αγία Παρασκευή.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πρόσθεσα δύο ιατρία το ένα οδοντιατρίο στην Αθήνα Μιχαλακοπούλου και το άλλο στην Αγία Παρασκευή γναθοχειρούργος καθώς και apela και το all voip κατάστημα
newbie
Activity: 1
Merit: 0
Sintoma tha aniksh to http://bitcoinenabled.gr
Bitcoin Business Directory of Greece
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ανανέωσα και πρόσθεσα ακρετά καταστήματα στην λίστα τα περισσότερα δεν τα γνώριζα και τα βρήκα εδώ

https://weacceptbitcoin.gr/
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πρόσθεσα και το Απλώ εστιατόριο στα εξάρχεια που εκτός από Bitcoin ATM δέχεται και Bitcoin για τις πληρωμές.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
μπορει να μην κολλαει απολυτα εδω, αλλα και στο car.gr έχει επιλογη αν δεχεται o πωλητης bitcoin
*καντε scroll κατω
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
θα τα προσθέσω και αυτά asap.
legendary
Activity: 1124
Merit: 1000
13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X
το easy.gr / europlanet δηλαδή δέχεται επίσης bitcoin.

ας μην ξεχνάμε και την πολύ ωραία επιλογή στο car.gr που μπορείς να κανεις κλικ αν δέχεσαι bitcoin πουλώντας το αμάξι σου Smiley (ή οτιδήποτε άλλο βάζεις εκεί προς πώληση, εγώ έβαλα για πώληση 2 phantom quadcopters και το ανακάλυψα)

φανταστικό Smiley
 
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πρόσθεσα και το Extravagant coiffure το κομμωτήριο στην Νέα Ερυθραία στην λίστα. Πρόσθεσαν και το directshop στo coinmap που δεν υπήρχε πριν
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
πάντως στο papaki.gr που προσπάθησα να αγοράσω credits με bitcoin δεν υπάρχει καμία τέτοια επιλογή  Huh

Πρέπει να στείλεις mail στο support τους για να στο κάνουν manually (για αρχή)
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
πάντως στο papaki.gr που προσπάθησα να αγοράσω credits με bitcoin δεν υπάρχει καμία τέτοια επιλογή  Huh
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
έκανα και την πρώτη αγορά μου από το directshop με bitcoin  Grin Πήρα κάτι μνήμες που χρειαζόμουν. Απλά η Coinpayments χρειάζετε ένα confirmation για να ολοκληρώσει την διαδικασία. Πάντως η όλη διαδικασία είναι αρκετά απλή και εύκολη. πάνω κάτω ίδια με αυτή του bitpay απλά το bitpay δεν ζητάει καν κάποιο confirm και περνάει τις παραγγελίες με το που δει την πληρωμή στο δίκτυο του Bitcoin.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
την πρόσθεσα ήδη στον κατάλογο Smiley
member
Activity: 89
Merit: 10
To DirectShop στα Ιωάννινα δέχεται Bitcoin, Litecoin και Dash μέσω coinpayments.

www.directshop.gr

Ηλεκτρονικοί υπολογιστές και υποστήριξη επιχειρήσεων.
 
Pages:
Jump to: