Pages:
Author

Topic: iota’dan uzak durun uyarısı - page 4. (Read 573 times)

jr. member
Activity: 98
Merit: 1
WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM
February 27, 2018, 05:23:36 PM
iota bir ara inanılmaz derece pump yedi. Yada ben öyle düşünüyorum. O zaman girenler, daha doğrusu pump öncesi girenleri iyi kar ettiler. Böyle haberlerin yapılmasının sebebi düşüşü hızlandırma, yani dump. Ve sonrasında ise evet biz hal ettik deyip Pump yaptırmak olabilir. Genel böyle yollara başvuranlar olabiliyor. Ben hep uzak durdum. Bu saatten sonra da ne yaparım emin değilim. Ama kısa vadeli düşüncelerim de henüz yok.
member
Activity: 448
Merit: 17
February 27, 2018, 04:59:14 PM
İOTA sıkıntılı bir coin ama neden buna büyük şirketler yatırım yapıyolar peki hiç araştırma yapmadan bu coine giriceklerini hiç düşünmüyorum
hero member
Activity: 896
Merit: 515
February 27, 2018, 04:56:08 PM
IOATA nın güvenlik açıkları olduğunu söylemiştim hem burda hemde twitterda paylaşmıştım. Sonuçlarının ne olacağını bilmeden insanlar IOATA çıkınca bitcoine ihtiyaç falan kalmayacak dediler. Aynı şeyi yine Lightning Network içinde söylüyorum, hiçbirşey spekülasyona konu olduğu gibi değil. İyi araştırın son ürünü görmeden denemeden hayal kurmayın.  Wink
member
Activity: 322
Merit: 23
February 27, 2018, 04:16:56 PM
Bilerek yapılan bu tür spekülasyonlar genelde ani düşüşlere, yatırımcıyı ürkütmeye peşisıra PUMPA neden olur.
Bakalım görücez.
member
Activity: 132
Merit: 10
"One Token to Move Anything Anywhere"
February 27, 2018, 04:15:36 PM
insanları yükselmeden uzak tutmaya yönelik bir hareket olduğunu düşünüyorum çünkü iota bariz kar getirecek bir coin benim gözümde ki bunun sinyallerinide verdi önceki artışlarıyla ama tabi genede bu yazdıkalrım yatırım tavsiyesi değildir kendi analizlerinizle yatırım yapın
newbie
Activity: 31
Merit: 0
February 27, 2018, 03:59:42 PM
Bu tarz haber/spekülasyonlar ardından ciddi yükselişler geleceğini düşünmekteyim.
member
Activity: 560
Merit: 12
February 27, 2018, 03:58:26 PM
Bana göre iota istediği çıkışı yaptı. Artık bundan sonra öyle aşırı bir yükseliş yapacağını sanmıyorum.
member
Activity: 557
Merit: 24
@coindunyasii
February 27, 2018, 03:12:35 PM

Geçtiğimiz günlerde internet’e sızdırılan bazı özel e-postalar yüzünden, IOTA‘nın geliştiricileri ile projeye dışarıdan destek veren güvenlik araştırmacıları ve akademisyenler birbirlerine düştüler.

Bu geçtiğimiz hafta sonu, kripto dünyasında önde gelen azımsanamayacak sayıda güvenlik araştırmacısı ve Kriptocu Akademisyen Twitter’da IOTA projesini kötülemeye başladılar. Atılan tweetlerde, özetle, yatırımcıların IOTA para birimini tutmamaları ve projeye dışarıdan güvenlik desteği veren araştırmacılar ve akademisyenlerin sistemin güvenliğini artırmaya yönelik işbirliğini kesmeleri istendi.

IOTA geliştirici ekibi ve bazı bağımsız kripto güvenlik araştırmacıları arasında gidip gelen bir dizi özel e-postanın sızmasından kısa bir süre sonra başlayan bu karalama kampanyası, geliştiricilerin kriptografik yapı taşlarından birinde bulunan kritik bir kusurun ifşa edilmesine olan örtbas amaçlı cevabının ortaya çıkmasıyla alevlendi. IOTA kurucusu Sergey Ivancheglo’nun güvenlik açığı konusunda uyarıda bulunan Boston Üniversitesi güvenlik grubu üyesi akademisyen Matthew Green’e (Zcash’in yaratıcılarından) karşı yaptığı ne idüğü belirsiz yasal işlem tehditleriyle sonuçlanan yazışmalar, birçok akademik araştırmacının tüm projeye verdikleri desteği keseceklerini duyurmasına yol açtı.

E-postaların yayınlanmasından sonra, hangi tarafın daha haksız olduğu konusunda sosyal medyada bir tartışma yaşandı. IOTA’nın savunmasına koşan pek çok yorumcu yatırımcısı olduklarını kabul ediyor, IOTA ekibini eleştirenler de az değil.

Kamuoyunda hangi taraf kazanırsa kazansın, IOTA ekibinin sorumluluk içerisinde gerçekleştirilen güvenlik açığı ifşa sürecine karşı olumsuz ve hırçın bir tavır sergileyerek profesyonel kriptografçılar ve güvenlik analistlerinin desteğini kaybettiği açıkça görülüyor. Bunun ne gibi sonuçları olacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Ulusal ve global kripto haberleri için sayfama beklerim dostlar
https://www.facebook.com/coindunyasii
Pages:
Jump to: