Pages:
Author

Topic: Jak w Polsce spieniezyc wieksza ilosc BTC? - page 2. (Read 484 times)

legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Bardzo ciekawy wątek, wiele bardzo dobrych informacji.

Moze mozna go rozszerzyć o zagranicę?

To OPa decyzja, póki nie zedytował wątku to jest to wątek o Polsce. Myślę, że jak nie jesteś polskim rezydentem podatkowym to to co tutaj piszemy na niewiele Ci pomoże i lepsze odpowiedzi uzyskasz pytając w dziale Legal zaznaczając kraj, o który pytasz, albo zakładając odpowiedni wątek w dedykowanym dziale lokalnym.
hero member
Activity: 1848
Merit: 530
The OGz Club
Faktycznie "localbitcoins" zszedl na ostatnio zszedl na psy. Moj pomysl to sprzedac np po 1BTC na raz w kantorze np. "flyingatom" za gotowke i gotowka oplacac firme budowlana, czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce?


Większe kwoty przelewane na konto bankowe zawsze mogą wzbudzić zainteresowanie skarbówki. Jeśli masz zamiar i możliwość wykorzystać gotówkę ze sprzedaży btc to zdecydowanie polecam flyingatom. W bitomacie nie wypłacisz jednak więcej niż 60k jednorazowo, a nawet wypłacając mniejsze kwoty warto najpierw zerknąć na ich stronę, gdyż masz tam w miarę aktualne stany gotówki w bitomatach. Flyingatom ma też biura w większości dużych miast w Polsce, można umówić się na spotkanie i gotówkę odebrać osobiście. Ja preferuję tę opcję, sprawna i bezproblemowa obsługa. Zdarzało mi się też dogadać, aby transakcję dokonać w Dash, taniej i szybciej niż przesyłanie btc, jeśli np ma się środki na kilku giełdach.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Bardzo ciekawy wątek, wiele bardzo dobrych informacji.

Moze mozna go rozszerzyć o zagranicę?
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Faktycznie "localbitcoins" zszedl na ostatnio zszedl na psy. Moj pomysl to sprzedac np po 1BTC na raz w kantorze np. "flyingatom" za gotowke i gotowka oplacac firme budowlana, czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
W sumie mniej problematyczną weryfikację byś miał weryfikując się na Binance i wysyłając do siebie przelew SEPA (EUR). Do 50k EUR dziennie chyba jest.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Jeżeli będziesz chciał sprzedać na giełdzie to staraj się nie przelewać jednorazowo na giełdę całej kwoty, na bimbaju ostatnio ktoś miał kilka tygodni problemy z wypłatą 50k USDT, musiał wysyłać papiery na numer buta etc.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Localbitcoins już nie działa jak kiedyś, trzeba udowadniać pochodzenie środków nawet i nie ma już możliwości wystawiania ogłoszeń o transakcje F2F. Najprościej założyć konto na giełdzie (tam też pełne KYC już jest, ale przynajmniej najmniej stracisz przy sprzedaży), z takimi co mają polskie rachunki największa do Bitbay, przelew na konto w banku, a podatek 19%.

Jakbyś chciał na tym zaoszczędzić to najprościej bitomaty, w Polsce większość należy do flyingatom i shitcoins.club. Wejdź na coinatmradar.com i zobacz, które masz blisko. Warto porównywać obie strony, bo czasem jedni mają lepszy kurs, a czasem drudzy. Często zależy czy sprzedajesz czy kupujesz.

Może polecieć do Kraju gdzie są cryptomaty i biżuterie kupić ?

W Polsce póki co nie trzeba się ujawniać przy sprzedaży w bitomatach. Biżuteria to słaby pomysł, straciłby bardzo dużo przy sprzedaży.
member
Activity: 373
Merit: 37
Może polecieć do Kraju gdzie są cryptomaty i biżuterie kupić ?
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
Wydaje mi się, chociaż pewny nie jestem, że przelew powyżej 15K euro bank Ci zablokuje na jakiś czas i będzie rewidował czy tam czasami terroryzmu jakiegoś nie planujesz... Będziesz musiał pewnie podać źródło takiej forsy i oni już do skarbówki zgłoszą, że taka większa sprzedaż miała miejsce. Podatek to podajże 19% od przychodu, jeśli takowy jest. Stratę trzeba udowodnić a zysk jest z domniemania, więc pole manewru małe. Z localbitcoins nie mogę pomóc, ale na pewno ktoś się jeszcze odezwie, więc na spokojnie.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
No wlasnie, tez znalazlem ten "FLYINGATOM" kantor, ciekaw jestem opinii kogos kto juz sprzedawal tam BTC ?
Jak wyglada w Polsce sprawa z wplacaniem gotowki na konto w banku? np PKO ? Jest to z automatu gdzies zglaszane powyzej jakiejs sumy?
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
Joł, ode mnie są 4 opcje i wyglądają następująco: https://flyingatom.com/ - sieć kantorów stacjonarnych. Ta firma oferuje dojazd do klienta, tutaj ich oficjalny ANN. Kantorowo czyli anonimowo, co raczej jest nie bez znaczenia. If you know what I mean  Roll Eyes
Druga opcja też w trybie anon to https://shitcoins.club/ - na zimno czyli bezdotykowo, bez kontaktu z człowiekiem, ale jak to z terminatorami-robotami jest to wiadomo, nie mogę poręczyć, jeszcze ich nie używałem, choć zamierzam.
Trzeci motyw to https://swap.ly - dawniej inPay - kiedyś używałem do zakupów na aledrogo, było OK. Tu raczej tylko crypto->bank czyli już dane będą dane i przekazane i ozusowane  Undecided
Czwarty https://bitclude.com/ podobny do trzeciego, trochę świeższy produkt, raczej uczciwy, mają konto na wykopie i o żadnych aferach nie słyszałem.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Zaczynam myslec o powrocie do kraju na stale, i chcialbym sie pobudowac.
Mam odlozone pare BTC na ta okazje ale,  Undecided .
No wlasnie, nie wiem jak to w Polsce wyglada, tutaj sprzedawalem bitcoiny na "localbitcoins" ale nie wiem czy to dziala w kraju?
Chodzi mi o jakies ~3BTC (licze na ok. 600K pln'ow).
Dzieki za kazda porade co i jak, na co uwazac, sprawy z legalnoscia itp. itd.
Jeszcze raz dziekuje.
Pages:
Jump to: