Pages:
Author

Topic: jak zbudować początkowy kapitał bez KYC? - page 2. (Read 204 times)

newbie
Activity: 17
Merit: 13
Dzień dobry, kolejne pytanie.

Analizując aktualny stan rynku crypto, dochodzę do wniosku, że najszybszym sposobem na budowanie kapitału jest... uczestnictwo w KYC. Np. te główne giełdy dają atrakcyjne signup bonusy za samo założenie konta i przejscie przez KYC.

Sprawa jest skomplikowana. Samo "KYC" jest jakby zaprzeczeniem źródeł tego czym było crypto - anonimowej waluty, niezależnej od rządów i banków. Więc rygorystyczne KYC niszczą jakby anonimowość crypto. Z drugiej strony - KYC powodują, że rynek staje się trochę mniej dzikim Zachodem, zaczyna być opodatkowany, jakoś lepiej uregulowany.


Mimo wszystko uważam, że jest to dla nas niekorzystne. Głównie mi chodzi o sytuację w której przestępcy przejmują nasze dane (np. przez wyciek lub jakiś błąd pracownika) a później robią nam kuku na wiele różnych sposobów.

Moje pytanie więc do was, jako doświadczonych użytkowników. Macie wiele lat obserwacji i doświadczenia za sobą. Jak zbudować początkowy kapitał bez uczestnictwa w KYC? Nie chcę wysyłać skanów swoich dokumentów do tych głównych giełd, a równocześnie chcę mieć w miarę aktrakcyjne warunki handlu i wymiany.

W "co iść" a czego unikać? Jak ten kapitał skumulować?
Pages:
Jump to: