Pages:
Author

Topic: Kada ste se počeli zanimati i baviti Bitcoinom? - page 4. (Read 7753 times)

full member
Activity: 239
Merit: 107
Za bitcoin sam čuo prvi puta prije par godina, no to mi je samo prošlo kroz glavu. Krajem prošle godine smo par mojih kolega i ja nakon nekog vremena praćenja tih valuta odlučili uplatiti prve novce na coinbase. Većinu nas ovdje samo zanima dodatna zarada, što je i očekivano, ali svakako nove članove treba treba uputiti što gdje i kako, da izbjegnu početničke greške, koje sam ja osobno, a vjerojatno i drugi učinili.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
Bok svima ja sma novi na forumu kao što se i može vidjeti po mom statusu u članstvu. Smiley

Dakle vidjevši ovu temu odlučio sam potražiti datum kad sam čuo za kripto valute, bilo je to travanj 2014 u časopisu Bug je bila tema o rudarenju kriptovaluta. Bilo mi je odmah zanimljivo ali spletom okolnosti nisam imao tada vremena se više tome posvetiti i tako je sve palo u zaborav do ove godine. Ponekad bih se sjetio tog članka kad bi bila neka vijest u medijima o Bitcoinu ali nikad nisam uzeo vremena da dublje uđem u materiju.
Ove godine se poklopilo da mi je stigao rujanski Bug dok sam još bio na godišnjem pa sam se imao vremena za napraviti prve korake, otvaranje walleta, konfiguriranje računala (proći prve porođajne muke, natjerati moju MSI GTX970 Gaming 4GB da rudari ETH brže od 2 MH/s) i napraviti inicijalne procjene isplativosti prvenstveno rudarenja i načina kako pretvoriti zarađeno nazad u kune.
Za sad se držim rudarenja, trenutno s jednom GTX970 i dvije GTX1070. Plan je postupno povećati broj kartica na 6 ako će sve ići kako sam zamislio. Nisam odmah uložio sve što planiram uložiti u hardver jer čekam da splasne euforija koja me trenutno drži oko rudarenja, da u zanosu ne napravim neku skupu grešku a i da vidim kako će proći frka u Kini oko zatvaranja jedne od burza jer koliko sam uspio poloviti trenutni pad cijene kriptovaluta povezan je s tom viješću.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
Wow svaka cast vama koji ste prepoznali potencijal pred par godina. Iako sam cula za to, nisam se time zamarala, niti sam mislila da ce poprimiti ovakve razmjere.
Tek sam krenula u svijet kriptovaluta i prilicno sam pogubljena za sad, ali ne dam se.
Nadam se da nije kasno za mene  Undecided u nadi je spas Grin
full member
Activity: 294
Merit: 101
Deal Coin - P2P Lending Eco-system
Nazalost tek prije neki dan,nakon godina slusanja o tome ,I povremenog pracenja..

Al ko sto kazu, "better late than never".
member
Activity: 87
Merit: 10
ja sam za bitcoin cula prije par godina. i evo pocela sam se zanimat jako za njih nedavno i citajuci sve ovo sluti mi na moje odustajanje :/
kupi odmah sad i uzivaj Wink Odlicno vrijeme za uci
newbie
Activity: 5
Merit: 0
ja sam za bitcoin cula prije par godina. i evo pocela sam se zanimat jako za njih nedavno i citajuci sve ovo sluti mi na moje odustajanje :/
full member
Activity: 235
Merit: 102
otpilike pre godinu dana.
member
Activity: 87
Merit: 10
Da li je moguce da ce Kina zabraniti koine? Pretpostavljam da nije bas normalan nagli pad vrednosti koina.
u svijetu kriptovaluta...normalan

Pa prije mjesec i pol je dosao do 3000 dolara pa pao na 1800.

U vezi te kine, treba biti oprezan, ima svakakvih vijesti. Najbolje kupovati jeftino i čekati. Ne valja skakati na svaku vijest (većina ih je lažna).
newbie
Activity: 59
Merit: 0
Pozdrav svima, za bitcoine sam čula negdje 2013, pa razmišljala 2016 kako krenuti sa time i na kraju tek nedavno krenula u ovu avanturu.
Sve to skupa zahtjeva puno čitanja, analiziranja, promišljanja i veselim se svemu tome.
U ovome leži ogroman potencijal. Sretno nam svima  Smiley

E pa i trebaće nam puno sreće jer baš sad nešto zabranjuju coine, a gledam i slušam o bitkoinu bar 3 godine...

Da li je moguce da ce Kina zabraniti koine? Pretpostavljam da nije bas normalan nagli pad vrednosti koina.
sr. member
Activity: 714
Merit: 257
Pozdrav svima, za bitcoine sam čula negdje 2013, pa razmišljala 2016 kako krenuti sa time i na kraju tek nedavno krenula u ovu avanturu.
Sve to skupa zahtjeva puno čitanja, analiziranja, promišljanja i veselim se svemu tome.
U ovome leži ogroman potencijal. Sretno nam svima  Smiley

E pa i trebaće nam puno sreće jer baš sad nešto zabranjuju coine, a gledam i slušam o bitkoinu bar 3 godine...

Kina samo želi svoj dio kolača, tj ne zele neregulirane trgovine. Svijet je velik i profitirati ce one zemlje koje stvore povoljnu atmosferu za kriptovalute. Te zemlje ce ekonomski napredovati. Ostale koje sad igraju igrice s baniranjem burzi i valuta ce se opametiti kasnije.
full member
Activity: 126
Merit: 100
Pozdrav svima, za bitcoine sam čula negdje 2013, pa razmišljala 2016 kako krenuti sa time i na kraju tek nedavno krenula u ovu avanturu.
Sve to skupa zahtjeva puno čitanja, analiziranja, promišljanja i veselim se svemu tome.
U ovome leži ogroman potencijal. Sretno nam svima  Smiley

E pa i trebaće nam puno sreće jer baš sad nešto zabranjuju coine, a gledam i slušam o bitkoinu bar 3 godine...
newbie
Activity: 2
Merit: 0
 Da li mi je bolje da kupim masinu ili da kupujem bitcoinove preko automata (jer u novom sadu postoji) ? mozda se cak i nisam najbolje izrazila
member
Activity: 112
Merit: 10
Pozdrav svima, za bitcoine sam čula negdje 2013, pa razmišljala 2016 kako krenuti sa time i na kraju tek nedavno krenula u ovu avanturu.
Sve to skupa zahtjeva puno čitanja, analiziranja, promišljanja i veselim se svemu tome.
U ovome leži ogroman potencijal. Sretno nam svima  Smiley
full member
Activity: 266
Merit: 109
Ultra Mega Giga Super Cool Flying Oposum!
Pozdrav ljudi! Evo dolazim iz srpskog podforuma! Cheesy

Ovde izgleda da je mnogo veca akcija i mnogo vise ljudi nego tamo kod nas.

Prvi put sam cuo 2011, imao sam jako slab kompjuter tada, i krenuo da se bavim sa rudarenje, i nazalost posle 2 dana sam prestao jer sam skapirao da je to pretesko gradivo za mene, ne znam koliko sam izrudario sve sam obrisao, bacio hard, taj kompjuter vise ne postoji  Shocked Shocked Shocked Shocked ...

Sada kada se setim toga dodje mi da se upucam... I par godina kasnije, tj do pre 3 nedelje kada sam se vratio sa letovanja upustio sam se mnogo dublje u eto, evo vec 3 nedelje aktivno rudarim, citam, ucim, trazim na forumima svakave moguce informacije, taktike i svega ostalog sto ide uz to.

Sretno rudarenje i puno novcanici!
newbie
Activity: 2
Merit: 0
upravo sam se registrovala
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
Ako bih imala orijentacionalno stotinjak evra na berzi, u koji koin bi bilo najsigurnije da ulozim i koji bi mi doneo najveci dobitak?
Po mom mišljenju najbolje 30% BTC 30% ETH i 40% u razne altcoine  Wink

Slažem se. U mojem slučaju je približno 50%-30%-20%.
Ponekad malo više u neki alt ili ico ali ne na duži period...
full member
Activity: 168
Merit: 101
Pa izgleda sto se kopanja tice nikad nije kasno, bar do sada je tako bilo Smiley
full member
Activity: 392
Merit: 107
Počeo se baviti nekad  2012-2013 , nažalost prekinuo pa se evo opet pokušavam ubaciti u priču.
full member
Activity: 588
Merit: 104
Ako bih imala orijentacionalno stotinjak evra na berzi, u koji koin bi bilo najsigurnije da ulozim i koji bi mi doneo najveci dobitak?
Po mom mišljenju najbolje 30% BTC 30% ETH i 40% u razne altcoine  Wink
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
Ako bih imala orijentacionalno stotinjak evra na berzi, u koji koin bi bilo najsigurnije da ulozim i koji bi mi doneo najveci dobitak?

BTC
Pages:
Jump to: