Pages:
Author

Topic: Kanal İstanbul - page 2. (Read 243 times)

newbie
Activity: 168
Merit: 0
July 19, 2018, 08:03:14 AM
Öyle demeyin hem kanal istanbul hem de 3. havaalanı projeleri ile avrupalıların götü 3 buçuk atmaya başladı. Ondandır bu ekonomik savaşlar. Bu iki proje ile dünyaya hükmedeceğimizi biliyorlar. Grin
newbie
Activity: 32
July 19, 2018, 07:00:38 AM
3. havaalanı projesi de bu proje de tamamen çöp gerçekten. Boşuna masraf. Yeni havaalanının zemini zaten rezalet ileride sıkıntılar çıkacaktır. Kanal İstanbul da konuyu açan arkadaşın dediği gibi ortada yani.
newbie
Activity: 66
July 19, 2018, 05:30:01 AM
Kanal istanbul dediğin gibi deprem vs gibi durumları tetiklerken doğal yaşamı da tehdit edecek. Denizlerimizde yaşayan yüzlerce balığın neslinin bile tükenmesine sebep olabilir. Ayrıca yeni rant noktaları oluşturacak. Hala merak içindeyim ne amaçla ve nasıl yapacaklar.
newbie
Activity: 135
July 18, 2018, 07:26:37 AM
Bir adam da çıksın kanal istanbul projesini anlatsın. Desin ki bize bu kadar gemi geçiyordu bu gemiler bu sayıya çıkacak bu kadar kar elde edeceğiz. Ulan ticaretin doğasında vardır bu. Bu kadar para koyup bu kadar para kazanacağım diye hesaplarsın ve işe girersin.
Peki ya kanal istanbul bize nasıl bir fayda sağlayacak?
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
July 18, 2018, 07:14:14 AM
Ohhh ne güzel bir kanalımız oluyor şükür ki ne şükür padişahımıza. Şaka bir yana ama dünyanın gelmiş geçmiş en berbat projesi olabilir. Ayrıca, ülkeye yarardan çok zarar getireceğine inanıyorum. İstanbul biter bu proje ile.
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
July 18, 2018, 07:05:09 AM
Torba yasadaki madddeleri inceledim de birbirinden güzel maddeler var içinde. İçine bunu eklemezlerse şaşırırdım zaten. 1 maddeyi de kendileri için ayırmışlar.
newbie
Activity: 20
July 18, 2018, 06:21:04 AM
Gerçekten çok yazık. Rant uğruna halkın parasını hiçe sayıyorlar. Adamlar güzel şeyler yapıyorlar evet ama aynı zamanda bunun acısı bizden daha kötü çıkıyor.
jr. member
Activity: 252
Merit: 2
July 18, 2018, 05:16:58 AM
Fabrika yapalım,üretim yapalım, ekmek verelim, iş verelim insanımıza refah getirelim. En büyük projelerin bunlar olduğunu ne zaman anlayacağız. ahh ah
jr. member
Activity: 62
Merit: 5
July 18, 2018, 03:48:28 AM
Köprüleri, hava alanını, yolları yandaşlara verdiler ama ben bu kanal istanbul projesine yandaşların bile gireceğini zannetmiyorum.

Çünkü kara delik gibi bir proje, yandaşlar bu işe girerse şu ana kadar kazandıklarını bile kaybedebilirler.
newbie
Activity: 57
July 17, 2018, 10:24:17 PM
Maşallah güzel çalışıyorsun.
full member
Activity: 672
Merit: 110
July 17, 2018, 08:02:47 PM
Kanal İstanbul’un yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkmasının önünü açan madde, bedelli askerliğin de yer aldığı torba yasaya iliştirilmiş. Yani uyanıklar sizin yapmadığınız askerliği para karşılığı yapmış sayarken, geçmeyen geminin parasını da bütün millete iteliyorlar.cok akıllılar mk.
ayrıca bu proje ıstanbula cok buyuk zarar verecek - olası marmar adepremı beklenırken ıstanbulu ortadan ıkıye bolmek cogu kısıye gore depremı tetıklıycek.marmara bolgesını bu proje ıle cok buyuk tehlıke beklıyor olacak.herkes kendıne  mustakıl ev baksın sonumuz ıyı degıl bu cevrede yasayanlar olarak..
https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/uzmanlardan-kanal-istanbul-ve-marmara-denizi-icin-kritik-uyari-2177233/
Ederinin en az 10 katına Yap, sonra yıllarca işlet ve birde üstüne üstlük inanılmaz teminatlar verip hazineyi mahvet. Harika proje durmak yok. Bu yanlış atılımlarla Halen bu ülkenin ekonomisinin düzeleceğine inanlar var. Yazık.
Pages:
Jump to: