Pages:
Author

Topic: Kendi Cafemizde Kripto Paralar ile nasıl ödeme alabiliriz ? - page 3. (Read 468 times)

full member
Activity: 350
Merit: 105
Evet arkadaşın fikri güzel ama ben 4 para brimini kullanıcam o yüzden cüzdanları bir camın üzerine sticker şeklinde yapıştırıp masaya sabitlicem lakin hepsini aynı yere sabitleyemem çünkü yanlış cüzdanları okursa sıkıntı çıkabilir bakalım en iyi şekilde nasıl yapabiliriz biraz daha üzerinde düşünmek lazım. Fikirleriniz için teşekkür ediyorum.
member
Activity: 574
Merit: 14
bunların hepsi teoride güzel fikirler. pratikte uygulanmasının nasıl olacağını merak ediyorum. umarım işe yarar. insanlar için en önemli tarafı hız ve transferde çok düşük ücretleridir. pek beklemeyi sevmeyen nesiliz.  Shocked
full member
masalara qr kodlu cüzdan adresini etiketle hesap istediklerinde ne kadar ettiğini örendikleri zaman burdaki qr kodlu cüzdandan ödeme göndeririler
hatta her masanın aq kodunu ayrı yap cüzdanları isimlendir masa1  masa2  hangi masadan ödeme geldiğini daha kolay anlarrsın.

Güzel fikir mantıklı teşekkür ediyorum.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
masalara qr kodlu cüzdan adresini etiketle hesap istediklerinde ne kadar ettiğini örendikleri zaman burdaki qr kodlu cüzdandan ödeme göndeririler
hatta her masanın aq kodunu ayrı yap cüzdanları isimlendir masa1  masa2  hangi masadan ödeme geldiğini daha kolay anlarrsın.
full member
Cafe müşterilerinin genelde genç nesilden olduğunu varsayıyorum. Kripto paraları duymayan kaldıysa -ki pek sanmıyorum- sayende duymuş olur. Genelde tüm işletmelerin bu tarz yaklaşımlar göstermesi gerekir. Twich, Starbucks örneklerinin devamı gelsin.

Dediğiniz gibi genelde genç. İşte arada bir bizim gibi 34 35likler geliyor Smiley Bu gün gidip ayarlıcam olayı artık bir nargile kahve içmeye gelirsiniz Smiley
full member
Activity: 276
Merit: 100
Cafe müşterilerinin genelde genç nesilden olduğunu varsayıyorum. Kripto paraları duymayan kaldıysa -ki pek sanmıyorum- sayende duymuş olur. Genelde tüm işletmelerin bu tarz yaklaşımlar göstermesi gerekir. Twich, Starbucks örneklerinin devamı gelsin.
full member
Önerileriniz için teşekkür ederim. Ödeme almaktan ziyade zaten şu an ki şartlarda olucak gibi değil. Ama işin diğer boyutuna gelirsek güzel reklam oluyor ben yine de gerçekten ödeme yapmak isterse bir müşteri dumur olmayayım  diye soruyorum Smiley Litecoin olabilir dediğiniz gibi yada diğer para birimleri de.  Türk borsalarından işlem yapıcak olursak koineksden bir hesap açıp  bitcoin litecoin doge ether dash ile ödeme alabilirim. Gelişmeleri buraya yazıcam ilginiz için çok teşekkürler.
full member
Activity: 413
BTC ile ödeme almak kafe, restaurant gibi işletmelerde şu an için çokta uygun görünmüyor. Yüksek komisyon ücretleri ve hız nedeniyle müşterilerde Bitcoinle ödeme yapmayı tercih etmeyecektir. Daha hızlı ve düşük komisyonlo bir kriptoparayı tercih etmeniz işinizi kolaylaştırabilir.
full member
Activity: 201
Bitcoin ile kendi cafende ödeme almak için acele etme, transfer süresi ve fee ücreti müşterilerini caydırır. Ancak yenilikçi ve farklı bir imajda çizmiş olursun. Litecoin ile ödeme almaya hemen başlayabilirsin. Az evvel yazdığım sorunlar olmaz. Gelişmeleri buraya yaz gelip kahve içeyim.
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
cok zor bir süreç atıyorum 100 tl lik bir hesap geldi o anki btcturk kurundan tahsil ediceksiniz 0,002800 btc diyelim buna en az 7/15$ fee alırki 1 2 saat takılsa müşteriyi nasıl bekleticeksin tx onaylanmadı diye başka bir çözüm bulman gerekli benim açımdan btc ödeme su an olmaz !

eth waves neo gibi alternatif ödeme sistemlerine yönelmen
full member
Activity: 742
Merit: 112
bitcoin ile ödeme alınmasını önermem zaten sorunları biliyorsunuz. en azından şimdilik. ethereum belki litecoin gibi kriptolardan ödeme alabilirsiniz. deposit adresinizin QR kodunu ödeme yapmak isteyen müşteri cep telefonundan okutur ve transferi yapar. ethereum fee ücretlerini bilmiyorum ama gayet hızlı.

benim önerim 0.10 ether gönderdi diyelim fakat o kadarlık yemedi içmedi. geriye kalan tutarı ona kredi olarak sağlayın. nasıl yaparsınız bilmem. yada fee ücretleri konusunda kampanya düzenleyin. o size kalmış artık.
full member
Arkadaşlar merhaba Beylikdüzü Beykentte bulunan lüks bir cafemiz var. Daha önce kasap dönerin yaptığı gibi kripto paralar ile ödeme almak istiyoruz ama şu anki sistemde gerek transfer süreleri fee ücretleri withdraw sorunları varken bunu nasıl yapabiliriz fikri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Hayrlı kazançlar.
Pages:
Jump to: