Pages:
Author

Topic: [Konkurs] Wytypuj cenę BTC na koniec III kwartału 2019 - page 2. (Read 859 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Pamiętajcie jeszcze nasz konkurs? Adam zniknął więc odtworzyłem jego excela i tak to wygląda na 10 dni przed końcem:



Czołówka bardzo wyrównana. Gratuluję Poptok1 ale miej się na baczności. 52$ w dół i przejmuję prowadzenie. Przetasowania mogą być jednak jeszcze ogromne, bo powątpiewam, czy bitcoin wytrzyma w obecnej konsolidacji kolejne 10+ dni a wybicie może być silne. Oczywiście trzymam kciuki za cygana Smiley
copper member
Activity: 756
Merit: 51
Tak jak napisałeś cryptovigi, konkurs szczególnie fajny, że będę się najbardziej cieszył, jeśli grubo przegram - oczywiście w wyniku tego, że kurs poszybuje daleko daleko w górę  Grin
hero member
Activity: 714
Merit: 611

Kurczę - właśnie zauważyłem, że zapomniałem wziąć udziału w tym konkursie. Jak już wielokrotnie pisałem nie jestem dobry w wykresach trójkątach podwójnych odwróconych głowach z ramionami więc odpuszę górnolotne objaśnienia mojej predykcji. Powiem tak wartość 6.500 USD już raz przyniosła mi szczęście poza tym biorąc pod uwagę aktualne nastroje na szeroko rozumianych rynkach finansowych - ucieczka inwestorów w bezpieczne aktywa (złoto, frank etc) może przynieść spadek na rynku krypto. Oczywiście mam nadzieję że totalnie nie mam racji a aktualny kurs to tylko chwilowy przystanek w ataku btc na poziom 500.000 usd o którym nie raz już czytałem ;-)

Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom sercem pozostając z @cygan 'em!

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
12534$
Dodane! Mamy już 12 uczestników!
Ach jak żałuję, że nie mogę póki co zwiększyć puli nagród Sad

Przy okazji aktualizacja klasyfikacji:


Dzięki za to podsumowanie. Widzę, że cały czas trzymam się w środku stawki. Jestem ciekaw kto wygra?

Bardzo ciężko przewidzieć cenę na tak chwiejnym rynku. Widać po ostatnich predykcjach, że są o wiele bardziej umiarkowane.
copper member
Activity: 128
Merit: 0
13,000.10 usd
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Super podsumowanie @Tytanowy Janusz  - pomyśleć, że tylko dwie osoby typują aktualnie cenę niższą niż najwyższa z poprzedniego typowania :-)
Oby było tak jak mówisz, bo ja bardzo nie chciałbym być w czołówce z moim typem Tongue
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622


cryptovigi - 6500$
wwzsocki -  6000$
Obecna cena - 5509$
trademaniac - 5440$
malevolent - 4800$
Airbuxf - 4679$
kimikimiksz - 3820$
Flangler - 3356$
adamvp - 2137$

Niesamowite jak zmieniły się predykcje w zaledwie 4 miesiące Smiley Z średniej na poziomie 5000$ do średniej na poziomie 14000$. Pragnę tylko przypomnieć, że cena bitcoina była o 70% wyższa niż średnia predykcji w poprzednim konkursie Smiley Jeśli się to powtórzy, to pod koniec września zobaczymy 23 800$
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
12534$
Dodane! Mamy już 12 uczestników!
Ach jak żałuję, że nie mogę póki co zwiększyć puli nagród Sad

Przy okazji aktualizacja klasyfikacji:
member
Activity: 257
Merit: 32
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
myślę, że wtedy moglibyście ją uczciwie i sprawiedliwie podzielić między siebie - z chęcią w tym bym dopomógł podwyższając pulę, ale niestety po raz kolejny włąśnie przegrywam z rynkiem.. BTW czy ktoś byłby tutaj chętny udzielić pomocy jako escrow?

No i przy okazji podaje swój typ US$4444 - tak poza klasyfikacją nagrodową Wink
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
Bo kto wtedy zasłużyłby na nagrodę? Pracownik, który obsługuje linkkoinową kryształową kulę, czy sama firma  Huh
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Ale dlaczego nagrody Was nie dotyczą @Linkkoin? ;-)
Dodałem Wasz typ i przy okazji zaktualizowana "sytuacja w peletonie" na 39kilometrze:


Póki co na prowadzeni "samotny uciekinier" poptok1; za nim z pościgiem Mr_LajT następnie  kilku zawodników w peletonie, od którego póki co odstaje dwójka maruderów - czy zdołają doszlusować do peletonu? To dopiero początek wyścigiu - przed nami jeszcze wiele wzniesień i zjazdów, które moga odwrócić klasyfikacje tego naszego Tour de Bitcoin do góry nogami!
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
Chociaż nagrody nas nie dotyczą, to nasza magiczna kula obstawia ~17800 USD. Natomiast w październiku powinna się szykować konsolidacja. O ile będzie to do 20.12 dobijemy do ok ~25000 USD, a następnie korekta gdzieś do początku lutego i czekamy na magiczne 50000 USD z okazji halvingu  Grin
copper member
Activity: 756
Merit: 51
Ja bym BTC widział w granicach 14500$. Chociaż nie obrażę się, jak będzie więcej Tongue Ludzie wrócą po wakacjach i pozostałe zapasy gotówki wrzucą w krypto - bo w co innego?  Grin
hero member
Activity: 1638
Merit: 756
Bobby Fischer was right
Fajny konkurs, wielki plus za inicjatywę!
Jeśli można to wchodzę z typem 11,986.52$.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Witam
Moja cena to 1740$

No to chłopie poleciałeś Wink Ale jeżeli masz rację to kumuluję całą gotówkę na wrzesień i idę na zakupy!!!

...
Trochę się bawiłem tym wzorem i coś mi się wydaje, że to nie będzie miarodajne i może być tak jak pisałem, że nawet jak wytypujesz cenę dość wcześnie i dobrąi to tak przegrasz.
Ale oczywiście równie dobrze mogę się mylić.

Mnie się wydaje, że algorytm Adama jest ok - po pierwsze uwzględnia dokładność prognozy - im bliżej faktycznej ceny tym więcej punktów i dodatkowo czas - czyli im wcześniej ją wytypujesz tym więcej punktów bonusowych czyli jeżeli ktoś wytypuje cenę np. miesiąc wcześniej wtedy zgarnie więcej punktów niż ktoś kto zapostuje tą samą cenę tydzień czy miesiąc później.



Co do tego nie jestem całkiem pewien - szczególnie tego czy wybrałem odpowiednią wysokośc przelicznika - ale to zobaczymy dopiero po zakończeniu konkursu - w tej chwili wydaje mi się, że 30pkt to za mało...


Tymczasem mamy ciekawe przetasowanie - na czoło wysunęła się osoba, która typuje cenę wyższą niż aktualna:


legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Mnie się wydaje, że algorytm Adama jest ok - po pierwsze uwzględnia dokładność prognozy - im bliżej faktycznej ceny tym więcej punktów i dodatkowo czas - czyli im wcześniej ją wytypujesz tym więcej punktów bonusowych czyli jeżeli ktoś wytypuje cenę np. miesiąc wcześniej wtedy zgarnie więcej punktów niż ktoś kto zapostuje tą samą cenę tydzień czy miesiąc później.

Bardzo możliwe, że ten wzór jest dobry. Tak jak pisałem nie jestem najlepszy z obliczania zwoeów a tego po prostu nie rozumiem. @Adamvp starał się mi to wytłumaczyć najlepiejjak umiał ale efekt jest taki,że teraz to już wogóle nic kumam  Cheesy.

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
Witam
Moja cena to 1740$

mozliwe ze zapomniales 1/2 z przodu lub 0 z tylu?  Grin Cheesy
hero member
Activity: 714
Merit: 611
Witam
Moja cena to 1740$

No to chłopie poleciałeś Wink Ale jeżeli masz rację to kumuluję całą gotówkę na wrzesień i idę na zakupy!!!

...
Trochę się bawiłem tym wzorem i coś mi się wydaje, że to nie będzie miarodajne i może być tak jak pisałem, że nawet jak wytypujesz cenę dość wcześnie i dobrąi to tak przegrasz.
Ale oczywiście równie dobrze mogę się mylić.

Mnie się wydaje, że algorytm Adama jest ok - po pierwsze uwzględnia dokładność prognozy - im bliżej faktycznej ceny tym więcej punktów i dodatkowo czas - czyli im wcześniej ją wytypujesz tym więcej punktów bonusowych czyli jeżeli ktoś wytypuje cenę np. miesiąc wcześniej wtedy zgarnie więcej punktów niż ktoś kto zapostuje tą samą cenę tydzień czy miesiąc później.

newbie
Activity: 1
Merit: 0
Witam
Moja cena to 1740$
Pages:
Jump to: