Pages:
Author

Topic: Kopanie - page 6. (Read 4704 times)

newbie
Activity: 12
Merit: 0
November 09, 2017, 04:05:13 AM
#33
ok jakies propozycje shitcoin'ów i jaki soft postawic ?
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
November 09, 2017, 03:37:17 AM
#32
No to lecisz, zarobek mały, parę groszy wpada w miesiącu Smiley
member
Activity: 76
Merit: 10
November 08, 2017, 06:06:43 PM
#31
Drodzy Forumowicze pozwolę sobie zadać może dość infantylne pytanie, z góry dziękuje za odpowiedzi.
posiadam kilkanaście komputerów klasy słabej ( dual core, czasem nawet quad, 2-4gb ram i działająca grafika, win 7), chciałbym za ich pomocą zacząć kopać. Wiem opłacalność żadna, już się naczytałem że koszty duże a zysk mały, ale chciałbym komputery w sposób konstruktywny wykorzystać. Kosztu prądu nie liczę (ryczałt), sprzęt też już mam co za tym idzie kosztów nie ponoszę.
Moje zasadnicze pytanie jest takie, co kopać i jak kopać ? dodam że szukam jakiego prostego rozwiązania wymagającego najlepiej szybkiej instalki oprogramowania na komputerach i niewielkiej konfiguracji.


Pozostaje ci kopanie XMR (monero) ale bardzo mały zysk. Ja bym zrobił inaczej na twoim miejscu. Do tych komputerów dokupił GPU i kopał na tym. Bazę już masz, wystarczy dołożyć karty graficzne i jechać. Zacznij od 1-2 GPU (lub więcej) w zależności od finansów. Zobaczysz, że zaraz będziesz chciał mieć ich więcej jak przyjdą zyski Smiley

Masz racje że będzie to najbardziej efektywne rozwiązanie, ale niechciałbym ponosić żadnych dodatkowych kosztów, więc dla dalszych rozważań musimy przyjąć założenie że działam na tym co jest.

Możesz spróbować inną opcje. Zacznij kopać jakieś nowe alty, które dopiero co weszły. Coś z niską trudnością kopania, co niewiele osób kopie. Takie kopanie z nadzieją że za kilka miesięcy dany alt nabierze wartości i przyniesie jakiś sensowny zysk. Oczywiście jest ryzyko że w tak zwanym międzyczasie dany coin przestanie istnieć i zostaniesz z niczym. Ale jeśli nie płacisz za prąd to niewiele stracisz.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
November 08, 2017, 05:17:07 AM
#30
Drodzy Forumowicze pozwolę sobie zadać może dość infantylne pytanie, z góry dziękuje za odpowiedzi.
posiadam kilkanaście komputerów klasy słabej ( dual core, czasem nawet quad, 2-4gb ram i działająca grafika, win 7), chciałbym za ich pomocą zacząć kopać. Wiem opłacalność żadna, już się naczytałem że koszty duże a zysk mały, ale chciałbym komputery w sposób konstruktywny wykorzystać. Kosztu prądu nie liczę (ryczałt), sprzęt też już mam co za tym idzie kosztów nie ponoszę.
Moje zasadnicze pytanie jest takie, co kopać i jak kopać ? dodam że szukam jakiego prostego rozwiązania wymagającego najlepiej szybkiej instalki oprogramowania na komputerach i niewielkiej konfiguracji.


Pozostaje ci kopanie XMR (monero) ale bardzo mały zysk. Ja bym zrobił inaczej na twoim miejscu. Do tych komputerów dokupił GPU i kopał na tym. Bazę już masz, wystarczy dołożyć karty graficzne i jechać. Zacznij od 1-2 GPU (lub więcej) w zależności od finansów. Zobaczysz, że zaraz będziesz chciał mieć ich więcej jak przyjdą zyski Smiley

Masz racje że będzie to najbardziej efektywne rozwiązanie, ale niechciałbym ponosić żadnych dodatkowych kosztów, więc dla dalszych rozważań musimy przyjąć założenie że działam na tym co jest.
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
November 08, 2017, 04:49:19 AM
#29
Drodzy Forumowicze pozwolę sobie zadać może dość infantylne pytanie, z góry dziękuje za odpowiedzi.
posiadam kilkanaście komputerów klasy słabej ( dual core, czasem nawet quad, 2-4gb ram i działająca grafika, win 7), chciałbym za ich pomocą zacząć kopać. Wiem opłacalność żadna, już się naczytałem że koszty duże a zysk mały, ale chciałbym komputery w sposób konstruktywny wykorzystać. Kosztu prądu nie liczę (ryczałt), sprzęt też już mam co za tym idzie kosztów nie ponoszę.
Moje zasadnicze pytanie jest takie, co kopać i jak kopać ? dodam że szukam jakiego prostego rozwiązania wymagającego najlepiej szybkiej instalki oprogramowania na komputerach i niewielkiej konfiguracji.


Pozostaje ci kopanie XMR (monero) ale bardzo mały zysk. Ja bym zrobił inaczej na twoim miejscu. Do tych komputerów dokupił GPU i kopał na tym. Bazę już masz, wystarczy dołożyć karty graficzne i jechać. Zacznij od 1-2 GPU (lub więcej) w zależności od finansów. Zobaczysz, że zaraz będziesz chciał mieć ich więcej jak przyjdą zyski Smiley
newbie
Activity: 12
Merit: 0
November 08, 2017, 04:23:17 AM
#28
Drodzy Forumowicze pozwolę sobie zadać może dość infantylne pytanie, z góry dziękuje za odpowiedzi.
posiadam kilkanaście komputerów klasy słabej ( dual core, czasem nawet quad, 2-4gb ram i działająca grafika, win 7), chciałbym za ich pomocą zacząć kopać. Wiem opłacalność żadna, już się naczytałem że koszty duże a zysk mały, ale chciałbym komputery w sposób konstruktywny wykorzystać. Kosztu prądu nie liczę (ryczałt), sprzęt też już mam co za tym idzie kosztów nie ponoszę.
Moje zasadnicze pytanie jest takie, co kopać i jak kopać ? dodam że szukam jakiego prostego rozwiązania wymagającego najlepiej szybkiej instalki oprogramowania na komputerach i niewielkiej konfiguracji.
hero member
Activity: 824
Merit: 512
November 03, 2017, 07:17:43 AM
#27
member
Activity: 76
Merit: 10
November 03, 2017, 06:33:57 AM
#26
Teraz wszyscy czekają na BTC Gold, będzie kopanko Smiley Kto wie, może z czasem zastąpi ETH gdy przejdzie z POW na POS Smiley Pożyjemy zobaczymy. Kopać trzeba Wink

Właśnie zastanawiam sie nad przelaczeniem koparki na golda.
Tak z ciekawości spytam, jest gdzieś kalkulator do obliczeń opłacalności kopania tego całego Bitcoin Golda?
Trudno żeby był jak na dzień dzisiejszy jeszcze nie ruszyło kopanie. Na razie testują sieć. Zdaje się że nie ma jeszcze żadnego sensownego portfela.
sr. member
Activity: 616
Merit: 251
November 01, 2017, 08:07:01 AM
#25
Teraz wszyscy czekają na BTC Gold, będzie kopanko Smiley Kto wie, może z czasem zastąpi ETH gdy przejdzie z POW na POS Smiley Pożyjemy zobaczymy. Kopać trzeba Wink

Właśnie zastanawiam sie nad przelaczeniem koparki na golda.
Tak z ciekawości spytam, jest gdzieś kalkulator do obliczeń opłacalności kopania tego całego Bitcoin Golda?
jr. member
Activity: 55
Merit: 1
November 01, 2017, 06:42:05 AM
#24
Teraz wszyscy czekają na BTC Gold, będzie kopanko Smiley Kto wie, może z czasem zastąpi ETH gdy przejdzie z POW na POS Smiley Pożyjemy zobaczymy. Kopać trzeba Wink

Właśnie zastanawiam sie nad przelaczeniem koparki na golda.
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
October 30, 2017, 04:20:59 AM
#23
Teraz wszyscy czekają na BTC Gold, będzie kopanko Smiley Kto wie, może z czasem zastąpi ETH gdy przejdzie z POW na POS Smiley Pożyjemy zobaczymy. Kopać trzeba Wink
member
Activity: 76
Merit: 10
October 28, 2017, 05:08:38 PM
#22
Wszystko zależy jak patrzysz na kwestie kopania. jeżeli masz zamiar trzymać kasę w banku na 1% zysku rocznego to i tak bardziej oplaca sie kupic koparke do altów( kilka % miesiecznego zwrotu jest) i może nie są to kokosy, ale masz pewne i swoje;)

Też tak myślę. Zależy jaki zarobek nas satysfakcjonuje i jak bardzo nie boimy się ryzykować.  Fajnie mieć choćby i stałe dodatkowe "500+" , które dostajesz bez wysiłku. Jeden będzie zadowolony, drugi powie, że takie "grosze" nie są warte zachodu.
Tak całkowicie bez wysiłku to się chyba nie da.
newbie
Activity: 11
Merit: 0
October 28, 2017, 04:13:56 PM
#21
Wszystko zależy jak patrzysz na kwestie kopania. jeżeli masz zamiar trzymać kasę w banku na 1% zysku rocznego to i tak bardziej oplaca sie kupic koparke do altów( kilka % miesiecznego zwrotu jest) i może nie są to kokosy, ale masz pewne i swoje;)

Też tak myślę. Zależy jaki zarobek nas satysfakcjonuje i jak bardzo nie boimy się ryzykować.  Fajnie mieć choćby i stałe dodatkowe "500+" , które dostajesz bez wysiłku. Jeden będzie zadowolony, drugi powie, że takie "grosze" nie są warte zachodu.
full member
Activity: 158
Merit: 100
October 25, 2017, 04:22:28 AM
#20
Jest tu jakiś spec od kart graficznych? Ciekawi mnie czy produkty z etykietą "mining" faktycznie się do tego nadają czy to tylko celowa gra producentów na wyobraźnie.
W sklepie "Morele" w ofercie mają np. kartę taką jak "Asus Radeon RX 470 Mining 4GB GDDR5"

Hej, nie jestem specem ale używam Radeony RX 470 mining edition, i to zarówno Asus jak i Sapphire. Są to po prostu okrojone (tańsze) wersje normalnych kart graficznych. Praktycznie ta sama wydajność, niższa cena zakupu.

Dobrze, że dali wyjście wideo i po zjeździe na ETH karta nie będzie bezużyteczna Cheesy
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
October 25, 2017, 04:13:45 AM
#19
Jest tu jakiś spec od kart graficznych? Ciekawi mnie czy produkty z etykietą "mining" faktycznie się do tego nadają czy to tylko celowa gra producentów na wyobraźnie.
W sklepie "Morele" w ofercie mają np. kartę taką jak "Asus Radeon RX 470 Mining 4GB GDDR5"

Hej, nie jestem specem ale używam Radeony RX 470 mining edition, i to zarówno Asus jak i Sapphire. Są to po prostu okrojone (tańsze) wersje normalnych kart graficznych. Praktycznie ta sama wydajność, niższa cena zakupu.
sr. member
Activity: 616
Merit: 251
October 24, 2017, 05:17:09 PM
#18
Jest tu jakiś spec od kart graficznych? Ciekawi mnie czy produkty z etykietą "mining" faktycznie się do tego nadają czy to tylko celowa gra producentów na wyobraźnie.
W sklepie "Morele" w ofercie mają np. kartę taką jak "Asus Radeon RX 470 Mining 4GB GDDR5"
Z takimi pytaniami to warto pójść na jakiegoś reddit'a związanego z miningiem albo posprawdzać czy ktoś już wprowadził hashrate takiej karty wyszukując to na googlach.
full member
Activity: 158
Merit: 100
October 24, 2017, 02:31:33 PM
#17
Jest tu jakiś spec od kart graficznych? Ciekawi mnie czy produkty z etykietą "mining" faktycznie się do tego nadają czy to tylko celowa gra producentów na wyobraźnie.
W sklepie "Morele" w ofercie mają np. kartę taką jak "Asus Radeon RX 470 Mining 4GB GDDR5"
full member
Activity: 182
Merit: 100
October 24, 2017, 10:46:36 AM
#16

Trochę z innej beczki.
Powiedzcie mi, na jakich kartach waszym zdaniem najlepiej składać w tej chwili koparkę do kopania alt coinów?
Chodzi mi ten temat po głowie ostatnio. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
1080ti - XMR/ZEC/każdy inny alt (ETH trochę słabo nawet z dual)
Czekać na 1070ti.
Lub brac 1070 teraz - ETH+ dual mining (duża trudność - dość niskie profity, ale mogę się mylić, nie kopię ETH) Smiley
Jeśli o AMD chodzi to na ETH niewątpliwie 570/580.
Monero - Vega.
newbie
Activity: 3
Merit: 0
October 24, 2017, 09:59:31 AM
#15

Trochę z innej beczki.
Powiedzcie mi, na jakich kartach waszym zdaniem najlepiej składać w tej chwili koparkę do kopania alt coinów?
Chodzi mi ten temat po głowie ostatnio. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
October 24, 2017, 03:42:20 AM
#14
Opłacalność jest cały czas i to całkiem dobra Smiley Przy normalnym cenniku prądu czyli 60 gr za KW. Połowa urobku do kieszeni, połowa na prąd.
Pages:
Jump to: