Pages:
Author

Topic: Kretanje cijene - page 15. (Read 42675 times)

legendary
Activity: 2674
Merit: 2965
Terminated.
November 04, 2015, 06:34:01 AM
#69
Halving 2020-te također trenutno podiže vrijednost Bitcoina.  Roll Eyes Svaki prosječan član ove zajednice misli da je 'trader' i da zna išta o ekonomiji. Ustvari je baš suprotno. Gubim vrijeme s ovakvim ljudima.

Nije da nema veze s efektom halvanja. Pa svi pričaju o tome, ne možeš reći da nije potpomoglo rastu cijene...
To je 'speculating', na čemu se cijena u početku i zasnivala. Do trenutka dok se ponuda ne smanji (odnosno u ovom slučaju, prepolovi), ona neme nikakve direktne veze s cijenom.
member
Activity: 133
Merit: 11
November 04, 2015, 06:29:23 AM
#68
Nema ovo apsolutno nikakve veze s halvingom. O čemu ti uopće pričaš i pratiš li vijesti? Ukratko ću ti sažeti uzroke i objasniti situaciju.  China, EU tax ruling, Bitcoin na naslovnici više poznatih časopisa npr. Economist, Bitcoin u vijestima npr. Bloomerang, CNBC; W3C prihvaća Bitcoin; WorldPay prihvaća Bitcoin; Kinezi napokon mogu direktno uplaćivati putem banke na exchange (nisu mogli dugo vremena). Ovo se sve dogodilo u kratkom periodu.
Ovako ti ide taj krug:"The more the price goes up, the more attention it gets: more attention -> more people -> higher price -> more attention.." i tako dalje.

Slažem se da je bio niz pozitivnih vijesti ali opravdanje za 100% rast cijene nema niti jedna od tih vijesti osim halvinga. To je jedino realno opravdanje.
Ako je ova cijena razlog ovih par pozitivnih vijesti onda će se balon ispuhati brže nego što se napuhao...

Hvala što si mi objasnio situaciju ali ja sam sa 30% izašao van u ovom trenutku. Dalje ćemo vidit.
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
November 04, 2015, 05:48:33 AM
#67
Nije da nema veze s efektom halvanja. Pa svi pričaju o tome, ne možeš reći da nije potpomoglo rastu cijene...
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
November 04, 2015, 05:05:41 AM
#66
Nema ovo apsolutno nikakve veze s halvingom. O čemu ti uopće pričaš i pratiš li vijesti? Ukratko ću ti sažeti uzroke i objasniti situaciju.  China, EU tax ruling, Bitcoin na naslovnici više poznatih časopisa npr. Economist, Bitcoin u vijestima npr. Bloomerang, CNBC; W3C prihvaća Bitcoin; WorldPay prihvaća Bitcoin; Kinezi napokon mogu direktno uplaćivati putem banke na exchange (nisu mogli dugo vremena). Ovo se sve dogodilo u kratkom periodu.
Ovako ti ide taj krug:"The more the price goes up, the more attention it gets: more attention -> more people -> higher price -> more attention.." i tako dalje.

E to se trazi.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
November 04, 2015, 05:04:41 AM
#65
Kad bi se gledala neka prosla dogadjanja i skokovi cijene, scenarij bi isao nekako ovako:
Do mjesec ili dva prije halfanja cijena ide sporo prema gore. Cca mjesec ili dva krece hype, cijena krece suludo prema gore i povecava se za neki veci mnozitelj (onako moj gut feeling bi bio 5x cijena prije hype-a). Nakon sto zamre hype, cijena pada ispod razine na kojoj je poceo hype, skace gore dole i nakon par mjeseci se ustabili na cca 2x scijene prije hype-a.

Zasto takvo suludo povecanje? Kinezi. Ne zato jer kinezi majnaju i neznam sta, vec zato jer se kinezi tako ponasaju na burzama.....krdo....horda....
I sad, jedino je pitanje prepoznati kad krece hype, i koji bi bio maksimum prije pada.

Ovo sto se sada desava podsjeca na 11. mjesec 2013, sto je meni osobno ipak malo prerano za efekt halfanja. I bas zato me zanima dali ima jos kavo dodatno objasnjenje cemu ovaj skok. Jer kad bi razlog bio pocetak hype-a, onda bi peek mogao biti stvano nenadjebivo visoko.
legendary
Activity: 2674
Merit: 2965
Terminated.
November 04, 2015, 04:47:40 AM
#64
Nema ovo apsolutno nikakve veze s halvingom. O čemu ti uopće pričaš i pratiš li vijesti? Ukratko ću ti sažeti uzroke i objasniti situaciju.  China, EU tax ruling, Bitcoin na naslovnici više poznatih časopisa npr. Economist, Bitcoin u vijestima npr. Bloomerang, CNBC; W3C prihvaća Bitcoin; WorldPay prihvaća Bitcoin; Kinezi napokon mogu direktno uplaćivati putem banke na exchange (nisu mogli dugo vremena). Ovo se sve dogodilo u kratkom periodu.
Ovako ti ide taj krug:"The more the price goes up, the more attention it gets: more attention -> more people -> higher price -> more attention.." i tako dalje.
member
Activity: 133
Merit: 11
November 04, 2015, 04:29:21 AM
#63
Ma ovo mora biti prerano za efekt halfanja...pa gdje bi sto kad bi ovako rasto do tog dana....

Mislim da je potpuno realno da se ovo događa, ne znači da će rasti stalno do halfanja, mislim da će stati uskoro i da će se cijena zadržati između 350-450 do daljnjeg.
Samo se situacija razvila koji mjesec ranije nego što se očekivalo.
To bi i bilo nekako logično, mineri će dobivati duplo manje BTC a cijena će biti duplo veća, i opet svi sretni i zadovoljni jer imaju isti prihod.
Sve preko te cifre mi se čini neodrživo za sada.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
November 03, 2015, 06:49:57 PM
#62
Ma ovo mora biti prerano za efekt halfanja...pa gdje bi sto kad bi ovako rasto do tog dana....
member
Activity: 133
Merit: 11
November 03, 2015, 03:21:38 PM
#61
I ekipa jel prodajete ili hodlate i dalje? Grin
legendary
Activity: 2086
Merit: 1058
November 03, 2015, 02:49:38 PM
#60
Trenutno na $416.
Mislim da prebrzo raste.

Prevelik je to skok BTC cijene u kratkom vremenu, najbolje je da polako stabilizirano raste, a ne ovako..Vidjet ćemo što će biti.
legendary
Activity: 1178
Merit: 1014
Hodling since 2011.®
November 03, 2015, 02:47:35 PM
#59
Trenutno na $416.
Mislim da prebrzo raste.
Da djeluje brzo... samo je pitanje di ide... ako je na 500 onda je brzo ako je 500000 onda bas i nije... ostavljam mašti na volju.
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
November 03, 2015, 02:21:40 PM
#58
Trenutno na $416.
Mislim da prebrzo raste.
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
November 03, 2015, 12:32:38 PM
#57
Lijepo je vidjeti da raste. Zanima me samo razlog. Znam da će zbog reward halfinga biti hype malo jaci, no nekako mi se cini jos prerano za to.

Prvo pravilo trejdanja: Nitko nezna zašto cijena raste Grin

Ekipa nizozemaca koji koriste BTC su već prije mjesec dana kupovali BTC da ih prodaju za vrijeme reward halvinga. Cijena raste no ne vjerujem da će se zadržati dugo.
na koliko misliš 3000-4000 € 1 btc

Neee, još uvijek nisam toliko optimističan.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
November 03, 2015, 12:29:31 PM
#56
Lijepo je vidjeti da raste. Zanima me samo razlog. Znam da će zbog reward halfinga biti hype malo jaci, no nekako mi se cini jos prerano za to.

Prvo pravilo trejdanja: Nitko nezna zašto cijena raste Grin

Ekipa nizozemaca koji koriste BTC su već prije mjesec dana kupovali BTC da ih prodaju za vrijeme reward halvinga. Cijena raste no ne vjerujem da će se zadržati dugo.
na koliko misliš 3000-4000 € 1 btc
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
November 03, 2015, 10:05:55 AM
#55
Lijepo je vidjeti da raste. Zanima me samo razlog. Znam da će zbog reward halfinga biti hype malo jaci, no nekako mi se cini jos prerano za to.

Prvo pravilo trejdanja: Nitko nezna zašto cijena raste Grin

Ekipa nizozemaca koji koriste BTC su već prije mjesec dana kupovali BTC da ih prodaju za vrijeme reward halvinga. Cijena raste no ne vjerujem da će se zadržati dugo.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
November 03, 2015, 10:02:26 AM
#54
Lijepo je vidjeti da raste. Zanima me samo razlog. Znam da će zbog reward halfinga biti hype malo jaci, no nekako mi se cini jos prerano za to.
hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
November 03, 2015, 08:18:56 AM
#53
Di smo sad? Kad sam pisao zadnji post, cijenu si maltene mogao odrediti prema naslovima u dnevnim novinama / portalima. Kome sada škripi? Nemoguce je da je efekt smanjenja bloka vec sada poceo djelovati (pretpostavio sam mjesec dva prije samog smanjenja).

Ne sviđa ti se cijena? Cheesy
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
November 03, 2015, 04:12:57 AM
#52
Di smo sad? Kad sam pisao zadnji post, cijenu si maltene mogao odrediti prema naslovima u dnevnim novinama / portalima. Kome sada škripi? Nemoguce je da je efekt smanjenja bloka vec sada poceo djelovati (pretpostavio sam mjesec dva prije samog smanjenja).
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
July 14, 2015, 03:31:44 AM
#51
Naravno da nas zanima.

Samo slabo citamo kristalne kugle vezane uz neka buduca kretanja a oni koji se smucaju po nekim forumima gdje se nesto pametno da i procitati, pametno sute (sto im ni ne zamjeram Cheesy)

Sto se sadasnjosti tice, tu nemas o cem pricati. Upalis portale i citas kakve su vijesti o Grckoj. Ako se ide ka Grexitu, BTC ide gore, ako se pak spominje jos kradje eura, BTC ide na prijasnje vrijednosti. Ovako sigurno kretanje BTC-a nisam vidio vec dugo vrijeme. Skoro pa sam pozalio sto nemam neku vecu kolicinu za igranje na exchange-ovima.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
July 13, 2015, 12:53:07 PM
#50
i niko na hrvatskom forum ne priča o cijeni bitkoina,zar vas stvarno ne zanima cijena btc
Pages:
Jump to: