Pages:
Author

Topic: Kripto Para Piyasaları Neden Düşüyor? - page 7. (Read 2474 times)

member
Activity: 322
Merit: 11
Kaç aydır piyasada bir yükselme göremedim abi. Hadi tam çıkıyor diyorum yeniden düşüş gerçekleşiyor. 2 ileri 1 geri. Mehter takımı gibi oldu. Bu halde bile gidiyor derken 3 geri gidiyor bı anda.
member
Activity: 308
Merit: 11
Crypto market uygulamasına girmeye korkuyorum artık. Ne zaman girsem kıpkırmızı oluyor. Yükselme hiçbirinde yok. Bu durum nereye kadar devam eder bilinmez ama daha fazla devam ederse daha kötü sonuçlar doğuracaktır.
jr. member
Activity: 434
Merit: 1
Sanki piyasada ölü toprağı var, yaprak kımıldamıyor. Hemen hemen hepimizi bir karamsarlık sarmış durumda acaba ne zaman düzelecek diye bekliyoruz ama o düzelme bir türlü gelmediği gibi bir çok kişiyi de piyasadan siliyor. bu gibi durumlar da en iyi mevcudu korumak.
member
Activity: 490
Merit: 10
SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY
Maalesef hiç bir piyasa artık sadece bir ya da iki konu ile yön değiştirmiyor. Elinde çok fazla Bitcoin bulunduranların piyasa ile oynama şansı çok yüksek maalesef. Alım satım emirleri girildiği anda bile direk fiyat hareketi görüyoruz.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280

Kripto para piyasalarında hacim son 3 gündür düşüyor, önemli miktarda para kripto piyasasından çekildi. Mayıs ayına 428 milyar dolarla giren market hacmi bugün 346 milyar dolar seviyelerinde.

Son günlerdeki negatif haberler piyasadan önemli miktarda paranın çıkmasına neden oldu. Haberler genel olarak Bitcoin 0’lanacak mı? yönündeydi, yatırımcılar tedirgin oldu. Güney Kore borsalarını çevreleyen kötü haberler piyasayı negatif etkilemeye devam ediyor. Sektörün önemli bir ayağı olan ICO‘lar hakkında çok daha kapsamlı dolandırıcılıkraporlarının yayınlanması haberleri  üst üste gelince piyasa doğal olarak momentum kaybediyor. Tabi böyle dönemlere sosyal medyanın negatif goygoycularıda çalışmaya başlıyor. Negatif haberler bir kaç gün içinde yerini iyi haberlere bırakacaktır. Muhtemelen birileri için piyasa pozisyonu açılıyor.

Sıkılan çıkıyor. Market döngüsü yavaş yavaş tamamlanması için ilgi azaltılıyor. Herkes cüzdanlarını doldurunca ilgi arttırılıp yeni yatırımcı çekilecek. Bu bahsettiğim uzun vade tabi. Ama döngü her zaman aynı. Haberlerin etkisi var ama döngüyle beraber. Mesela Bitcoin yükselirken Çin yasaklama haberleri geldikçe daha da yükseldi. Şuan iyi haber gelse de yükselmez gibi.
newbie
Activity: 28
Merit: 0
Tam olarak düşmesinin sebebi bence piyasadaki belirsizlik ve güvensizlik ortamıdır.
jr. member
Activity: 239
Hareketler çok ciddi miktarklarda olailiyor kısa süre içerisinde 70-80 milyar $ gibi paralar piyasadan ya tamamen çekiliyor yada fiat paralara dönüşüp fırsat kollanılıyor bunu bilmek zor ama her marketcap düştüğünde para çekiliyor gibi bakmak doğru değil , bu ay da bitsin bakalım neler olacak daha 2018 e girdi gireli bu ay olacak diyoruz pek de bişey olmuyor aslında btc için , altlar için sürekli fırsat ortamı oluşuyor diye düşünüyorum.
jr. member
Activity: 168

Kripto para piyasalarında hacim son 3 gündür düşüyor, önemli miktarda para kripto piyasasından çekildi. Mayıs ayına 428 milyar dolarla giren market hacmi bugün 346 milyar dolar seviyelerinde.

Son günlerdeki negatif haberler piyasadan önemli miktarda paranın çıkmasına neden oldu. Haberler genel olarak Bitcoin 0’lanacak mı? yönündeydi, yatırımcılar tedirgin oldu. Güney Kore borsalarını çevreleyen kötü haberler piyasayı negatif etkilemeye devam ediyor. Sektörün önemli bir ayağı olan ICO‘lar hakkında çok daha kapsamlı dolandırıcılıkraporlarının yayınlanması haberleri  üst üste gelince piyasa doğal olarak momentum kaybediyor. Tabi böyle dönemlere sosyal medyanın negatif goygoycularıda çalışmaya başlıyor. Negatif haberler bir kaç gün içinde yerini iyi haberlere bırakacaktır. Muhtemelen birileri için piyasa pozisyonu açılıyor.

hacim daralıyorsa para çekiliyor anlamında değildir. Para çekilmesi için çok ciddi bir hacim olmalı, USDT hareketleri olmalı

Yukarıda gördüğün rakamlar herhalde sana ciddi olarak görünmedi, 80 milyar dolarlık hacimden bahsediyoruz bilmiyorum farkindamisiniz
full member
Activity: 571
Merit: 113
Mgox diye bi borsa elindeki bitcoinleri sattığı için yükseldiği anda ve altcoinlerde bitcoinin kuyruğu olduğu için sürekli düşüyor ve avcumuzu yalıyoruz.
member
Activity: 574
Merit: 13
Bu tarz piyasalarda düşen her şey yükselmek için düşüyordur. Bu gözle bakarsanız geleceğe daha olumlu bakarsınız. Birileri ufak oyunlarla kar marjını arttırıyor. Yakında bunları yine konuşacağız ama o zaman Bitcoin'in fiyat seviyesi çok daha yukarıda olacaktır.
jr. member
Activity: 103
Her işte olduğu gibi bu iştede piyasayı kontrol edenler var.

Aslında değer daha da fazla kazanırdı fakat  tüm dünyadaki gerginlikler birçok şeyi etkiliyor. Türkiyenin konumu dahi bunda etkili.

Ortalık az sakinleşirse doğru yatırımlarla güzel paralar kazandırabileceğin düşünüyorum.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Bir hocamız borsa işlemlerini anlatırken bir soru üzerine cevap vermişti. Büyük para sahipleri, en çok kağıt düşerken para kazanırlar. Çünkü onlar zaten aldıklarından fazla paraya büyük karlarla satmıştırlar ve düştüğünde tekrar alabilmek için bekliyorlar, demişti. Bu 8-10K arası dalgalanmalarda aklıma hep o geliyor.
sr. member
Activity: 1134
Merit: 342
Çok bariz değil mi? Bu şekilde bir aşağı bir yukarı çok güzel para kazanıyorlar. Biz kaçırırız ya da zarar edemeyiz diye satarken adamlar 7K'dan alan 9K'ya kadar çıkınca satıyor kazandığı 1 Bitcoin için 2K ama aldığı 100-1000BTC olan birisi için bunların katsayıları ciddi rakamlar oluyordur.
jr. member
Activity: 124
Merit: 2
Evet düşün su an. hacimde düşük oldukca. yılsonuna doğru yükselir bu açılan yorumu kimse hatırlmaz unutur valla
jr. member
Activity: 146
tamamen merkezi olmamasının en büğyük sorunudur bu coine erken giren kişiler istedikleri gibi manüpüle ettiler  ve hala da devam ediyorlar bu bu şekilde birkaç yıl bu şekilde geçecektir diye düşünüyorum
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Mayıs aylarında genelde tüm finans sektörlerinde düşüşler yaşanır. Kripto paralara özel bir durum değil bu. Arama motorunda "Sell in May Go away" diye aratırsanız görürsünüz. Kripto para sektöründe henüz ayı piyasasından kurtulmadığımız için düşüşler normal bir hareket olarak gerçekleşiyor.
jr. member
Activity: 182
Bitcoin bir anda 20.000$ seviyelerini gördüğündeki kısa dönemde kimse neden yükseldiğini sorgulamıyordu. Ama düşüşlerde çok sorguluyoruz. Bitcoinin bu şekilde hızlı yükselişinin sebebi ne ise düşüşünün de sebebi birbirine yakın şeyler.
jr. member
Activity: 182
Kripto paralara güven azalıyor . Son günlerde çıkan negatif olumsuz haberlerin etkisinin de olduğunu düşünüyorum.
jr. member
Activity: 126
Merit: 5

hacim daralıyorsa para çekiliyor anlamında değildir. Para çekilmesi için çok ciddi bir hacim olmalı, USDT hareketleri olmalı
jr. member
Activity: 196
Şimdilik yapabileceğimiz tek şey balinaların yönlerini iyi tahmin edip ayı yönde hareketler yapmak. Bunu yapabilmek de çok zor, çok fazla tecrübe gerektiriyor.
Pages:
Jump to: