Pages:
Author

Topic: KRİPTO PARA BORSASININ MEZARINI BİNANCE KA-ZA-CAK! - page 2. (Read 538 times)

member
Activity: 365
Merit: 40
Binance kendine çok sağlam bir yer yaptı ve adamlar gün içinde milyon dolarlarla oynuyor resmen. Binancenin şuanki olayı kriptonun merkeziyetsizliğine tamamen karşı bir durum. Binanceye acil bir rakip lazım
jr. member
Activity: 532
Merit: 1
Şimdi meseleyi diger yandan düşünelim. Ya binance çökerse,? Resmen piyasa all one dump olur!
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Bu tip:  CAPS LOCK AÇIK ŞEKİLDE VE KALIN ŞEKİLDE YAZILARI OKURKEN GÖZÜM AĞRIYOR. HARBİDEN GÖZÜM AĞRIYOR, NEDİR BU CAPS LOCK SEVDASI.

yani bence konu çok güzel. güzel şekilde de ifade edilmiş ama bu şekilde capslock açık yazmak harbi baya baya sığırlık oluyor. lütfen ufak yazalım.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
iki yil önce millet poloniex ve bittrex'e ne sövüyordu beee.. ben bile poloniex supporta ne mailler gönderdim... sonra binance geldi bizi bu salaklarin elinden kurtardi. o zamandan bu zamana binance gibi bir babayigit cikamadi... adamlar akilli, cakal, safkan kapitalist: iyi kötü tartismiyorum, ben kapitalist degilim:)

kucoin var, hitbtc var, bir sürü borsa var... hangisi iki kurusa kiyip adam gibi marketing yapti? hitbtc para cekimlerinde hayvan gibi fee istiyor... kucoin yine insafli - ama nedense tutturamadi... ben kucoin'u seviyorum - binance'ten daha fazla... ama para kazanmak icin binance gerek. kazanmak var, kaybetmek var...

binance giderse, yerine baskasi gelir... sorun yok:)
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Bu piyasayı binance tekeline sokan aslında bizleriz, hacimi gören yüksekten satmak isteyen Binance hücum etti. Pek doğal sonuç olarak da, adam tekel olma yolunda hızla ilerliyor. Ancak geçmişi bilen arkadaşlar hatırlayacaktır; polo, bittrex bunlar da bir zamanların tekelleriydi, hepsi yok oldu gitti. Yani bu işte uzun soluklu devam etmek öyle çok kolay da değil.
member
Activity: 228
Merit: 10
Araştıran adam ilk kez bir konuda sana sonuna kadar hak veriyorum. Binance botları sayesinde istediği gibi at koşturuyor. Hadi btc yükseldiğinde altlar düşse anlam veririmde. BTC stabil iken altların hemen hemen hepsi nasıl olurda 1-2 saat içinde %10-%20 değer kaybedebilir aklım almıyor. Cidden binance den tiksinmeye başladım, umarım çok daha güzel ve hacimli bir borsa çıkar.
jr. member
Activity: 308
Merit: 2
Binance'nin her alanda tekelleşmeye çalışması tehlikeli.Kripto sektörüne zarar verecek boyuta ulaşmaya doğru gidiyor.İstediği coini delist ediyor istediği coini listeliyor istediği coine baskı uygulayıp fiyatını indiriyor.Bu gidiş pek iyi gidiş değil.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Uzun zamandır binance'ın tekelleşmesinden her yerde bahsediyoruz, ben de bu durumdan çok rahatsızım, adamların yapacağı saçma sapan bir hamle bütün piyasaları etkileyecek. Bir sürü kaliteli borsa var aslında biraz onlara yönelip binance'ın tekelini kırmak lazım.
full member
Activity: 1386
Merit: 116
Konuyu açan arkadaşla aynı fikirde olup bunları ben bir kaç postta daha yazmıştım. Binance yi göklere çıkartan yine bizleriz kendi topuğumuza sıkıyoruz bunları rakipsiz bırakarak.Şöyle düşünün bu binance arkasında bir devlet var ve o devlet dedi ki sen kripto paraları bitireceksin. Binance nasıl bitirebilir ? Şöyle bitirir der ki ben hacklendim kardeşim bütün paralarınız gitti. İnsanlarda ki güven kaybını düşünebiliyor musunuz ? Binance göklere çıkartmayın yapmayın arkadaşlar.
member
Activity: 322
Merit: 32
Binance aslında başarılı olmadı diğer borsaların başarısızlığı Binance borsasını başarılı yaptı. Büyüdükçe piyasa için riskte büyümüş oluyor. Sadece borsa olarak değil yaptığı hamleler ile ethereum, waves gibi platformları da tehdit ediyor. Tüm yumurtalar bir sepete dolduruluyor izlenimi veriyor bana malesef.
sr. member
Activity: 814
Merit: 258
Borsaların ömrü havaya atılan taş gibidir arkadaşlar yukselir yükselir bir süre sonra aşağı düşüp çakılmaya mahkûmdur. Bunun örneklerini poloneix bittrex mtgox zamanlarında görmüştük adamlar dunyayi satın alacak para çevirdiler tezgahta ama şimdi gidip baksak in cin top oynuyor.
member
Activity: 742
Merit: 19
Btc düşüyor dediler yine altcoinleri ezmeye başladılar.Binancenin botlarından kurtulabilen pump yapabiliyor yoksa devamlı şekilde botların baskısıyla aşağıya düşüyor fiyat.Gerçekten artık iyi düşünmek lazım altlarda bir haftada %30 zarar yazdı ve hala yazmaya devam ediiyor.Nasıl oynuyor piyasayla görüyorsunuz.
member
Activity: 532
Merit: 22
Maalesef bu konuda bizim yapabileceğimiz pek bir şey yok gibi. Elimizde 3 kuruş var onu alıp çekmek istesek sonra nerede saracağız. Diğer borsalar maalesef uyuyor. Catex bir çaba peşinde ama onda da volume yok.
full member
Activity: 322
Merit: 100
Ben biraz eski kafalıyım sanırım. Çıktığından beri Binance kullanmadım. Üye oldum, az miktar BTC ile bir iki işlem yaptım ama sevemedim arayüzünü, sıkıldım çıktım sonra.

Hala yıllar öncesinden kalma alışkanlıkla poloniex kullanıyorum. Orada olan volume az gibi görünse de benim için yeterli. Zaten elimdeki coinlerin yarısı kendi cüzdanımda hodl amaçlı duruyor, kalan yarısı da az miktar zaten poloda ara sıra ayda bir falan bazen bi al sat yapıp arttırma yoluna gidiyorum. Zaten elimdeki coinlerin %80'i dash, kalanı da miningden gelen az miktarda etc ve zec. öyle bir sürü coine dağılmadım.

Haa, ben piyasada zarar etmeyip karlı olanlardanım. Mesela şu mesajı da 2017 yazında coinlerden elde ettiğim karlarla aldığım laptoptan yazıyorum. Aslında daha çok karda olurdum da boşver dursun deyip 2017 aralıkta satmayanlardanım.

Binance'ın çıkması ico furyası ve bir sürü token ve yeni uyduruk coinin çıkması ile oldu. Sanırım bu piyasalara binance ile girenlerin çoğu yanlış zamanda girdikleri için zarardadır.

Tek bir borsada piyasanın büyük bir kısmının dönmesi iyi bir şey değil. ama yapılacak bir şey yok, insanlar hacim orada çok yüksek diye en yüksek hacimli borsaya yöneliyor, bu da hacmi yüksek borsanın daha da kalabalıklaşmasına neden oluyor. eğer başka borsalardaki hacim de sizin işlemleriniz için yeterliyse ille de en yüksek hacimlisinde olmaya gerek yok. Bu açıdan poloniex benim işimi görüyor.

Bittrex de fena değil, poloda olmayan ravencoin orada var diye girmiştim, ravenlerimi satıp dash'e çevirip poloya taşıdım geçenlerde. Oranın kullanımı da pek hoşuma gitmedi.

member
Activity: 350
Merit: 12
Binance'ın tekel olma yolunda hızla ilerlediğine katılıyorum. Ama bunda tarihin en ağır geçen ayı sezonunun da payı var. Tekrar boğa gelsin, o zaman sektöre yeni kapılar açılacaktır. Aynen geçen boğanın Binance'ı doğurması gibi.
jr. member
Activity: 195
Merit: 1
Asla tüm sermayenizi veya portföyünüzü tek bir borsada tutmayın. Tek bir borsa kullanmayın. Her zaman alternatifli olsun. Şahsen 4-5 borsa kullanıyorum.
member
Activity: 658
Merit: 42
Graphic Designer
Bir önceki boğanın sonu binance'ın yükseliş zamanına denk gelmişti, şu anda da binance botlarının boğaya engel odluğu söyleniyor ne kadar doğrudur tartışılır. Ama botların bu sektöre zarar verdiği çok açık.

Kesinlikle doğru. Bu binance denen meret her türlü coini ve crypto alemini baskılıyor. Bu çok can sıkıcı bir durum olmaya başladı ama karşılarına ciddi bir rakip çıkmadığı sürece bu böyle devam edecek.
member
Activity: 630
Merit: 37
forumda zaten bu tehlikenin bilincinde olmayan var mı ? bence yok binance tekelleşmeye başladı ve çok tehlikeli bir hal aldı bu durum kripto piyasası için en kısa zamanda alternatif bir rakip borsa gerekiyor yoksa ileride her şey daha zor ve tehlikeli olacak.
hero member
Activity: 938
Merit: 501
Maalesef haklısın, Binance gün geçtikçe piyasayı kendi tekeline aldı ve istediği yöne çekiyor resmen. Aslında beğeniyorum ve kullanıyorum, bir sorunum da yok ama en azından güçlü bir rakip daha gelse hepimiz rahat ederdik ve Binance bu kadar baskın olamayıp daha adil olmak zorunda kalabilirdi.
full member
Activity: 462
Merit: 107
Piyasanın tek elleşmesi elbette iyi değil ancak binance böyle hayallere kapılırsa bu piyasa onada dersini vermeyi bilir. Cmc deki borsaları incelediğimde binanceye yakın günlük hacime sahip borsalar var. Kafasına göre onu delist edip bunu alırsa binance kendisi kaybeder.
Pages:
Jump to: