Pages:
Author

Topic: La Liga 2022-2023 Sezonu - page 21. (Read 3859 times)

legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
August 12, 2022, 01:51:06 PM
La Liga bugün Osasuna - Sevilla maçıyla başlıyor. Bu sene S Sport üzerinden izleyebileceğiz. Bir Premier Lig kadar olmasa da yine La Liga güzeldir. 5-6 tane üst düzey takım var, orta sıra takımları da fena değil. Bu Cadiz, Elche, Espanyol, Osasuna gibi takımların kendi arasındaki maçları sarmaz ama diğer maçlar güzel olur.
Bugün açılış maçında Sevilla'nın kazanması lazım ama İddaa 2.14 oran vermiş bu bana biraz şüpheli geldi. 1.90 civarı olsa anlardım ama çok yüksek görünüyor oran. Benim risk anlayışıma göre ya bu bir fırsat oranı ya da büyük bir tuzak. Bakalım maç sonu görürüz hangisiymiş.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
August 11, 2022, 05:48:13 PM
Barcelona'nın yeni transferlerinden sonra kendilerinden beklenti bir hayli artmıştı. Ama sizin de belirttiğiniz gibi şu an La Liga finansal fair play kuralları ile ilgili problemler yaşıyorlar. Umarım bu problemi bir an önce çözebilirler ama lig de bir yandan başlamak üzere. Lewandowski, Raphinha ve Dembele'nin özellikle kaydedilmesini umuyorum. Bu üç oyuncu takımın başarılı olmasında büyük rol sahibi olma potansiyeline sahipler. Real Madrid ise hala bildiğimiz gibi ve bir hayli güçlü durumda. Süper Kupa maçındaki performansları çok iyiydi ve sezona hazır gözüküyorlar.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
August 11, 2022, 04:34:29 PM
Barcelona cephesinde işler çok karışık görünüyor. Birkaç futbolcunun La Liga’da oynaması için gereken lisanslarını çıkartamamışlar yine finansal fair play benzeri bir kurala uyulmadığı için. Christiensen ve Kessie için cumartesiye kadar lisans işlemleri tamamlanmazsa serbest kalacaklarına dair haberler de var. Bunca çalkantı içerisinde yine Real Madrid’in zirveyi göğüslemesi beklediğinden daha kolay gerçekleşebilir
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
August 11, 2022, 08:51:54 AM
Real Madrid Eintracht Frankfurt'u 2-0 yendi UEFA Süper Kupa maçı finalinde. Garanti maçtı. Ama İddaa oranı çok azdı Real Madrid galibiyetinin. Final maçına göre düşük oran vermişler. Eintracht Frankfurt 6 tane yemişti Bayern Münih'ten Bundesliga'nın ilk haftasında. Final maçına çıktıklarından Real Madrid'e karşı daha dirençli oynadılar. Ama kaybetmekten kurtulamadılar yine de. Real Madrid de kupaları süpürmeye devam etti. İspanya Liginde Barcelona geri dönemezse bu sene de şampiyon olurlar rahat bir biçimde.

Real Madrid bu seneye de bomba gibi girdi. Süper kupayı da kazandılar Frankfurt maçının galibi olacakları belliydi zaten. Frankfurt geçen seneye göre çok kötü oynuyor. Bayern maçının sonrasında Real Madrid’den de yenilgi aldılar artık daha çok toparlanmalılar. La Liga’ya da çok hazır giriyor Real Madrid. Barcelona’ya güzel bir göz dağı oldu bu şampiyonluk. Heyecanlı bir sezon bizi bekleyecek.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
August 11, 2022, 08:31:12 AM
Real Madrid Eintracht Frankfurt'u 2-0 yendi UEFA Süper Kupa maçı finalinde. Garanti maçtı. Ama İddaa oranı çok azdı Real Madrid galibiyetinin. Final maçına göre düşük oran vermişler. Eintracht Frankfurt 6 tane yemişti Bayern Münih'ten Bundesliga'nın ilk haftasında. Final maçına çıktıklarından Real Madrid'e karşı daha dirençli oynadılar. Ama kaybetmekten kurtulamadılar yine de. Real Madrid de kupaları süpürmeye devam etti. İspanya Liginde Barcelona geri dönemezse bu sene de şampiyon olurlar rahat bir biçimde.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
August 04, 2022, 05:01:28 AM
Atletico Madrid, bu sezon Real Madrid ile Barcelona'nın oldukça gerisinde kalacak gibi görünüyor. Çünkü doğru düzgün transferlerini göremedik. Ronaldo'yu getirecekleri de sadece söylentiden ibaret çıktı. Geçen sezon da zaten iyi bir sezon geçirdiklerini söyleyemeyiz. Simeone bir ara takımı bırakmayı da aklından geçirmişti. Bu sezon da eğer sağlam bir sezon geçiremezlerse bu sefer Simeone'nin takımdan ayrılışını görebiliriz bence. Atletico Madrid için bir şeyleri değiştirmenin zamanı geldi diye düşünüyorum.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
August 03, 2022, 07:25:50 PM
Yeni sezonun başlamasına bir haftanın çok az üzerinde bir zaman kaldı. Barcelona'nın ne yapacağı en büyük merak konusu belki de şu an. Çünkü Xavi ile şu ana kadar büyük gelişme kaydettiler ve bu transfer döneminde şu ana kadar çok güzel işler yaptılar. Lewandowski'nin gelişi taraftarlar açısından da büyük bir heyecan yarattı. Real Madrid ile bu sefer kıyasıya bir rekabet göreceğimizi düşünüyorum. Real Madrid onlara kıyasla transferler konusunda daha yavaş ilerliyor gibi görünse de zaten çok iyi durumdalar.

Oturmuş bir kadroya sahipseniz takviye edeceğiniz alanlar daha sınırlı oluyor. Stoper mevkisinde bir eksiklik vardı çok ciddi bir transferle o eksiği kapattılar diyebiliriz. Diğer oyuncular da mevkilerinde en iyilerinden oldukları için daha az transferle bu aşamayı atlatmaya çalışıyorlar. Barcelona ise daha fazla eksiğe sahip olduğu için sürekli transfer yapıyor.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
August 03, 2022, 05:21:32 AM
Yeni sezonun başlamasına bir haftanın çok az üzerinde bir zaman kaldı. Barcelona'nın ne yapacağı en büyük merak konusu belki de şu an. Çünkü Xavi ile şu ana kadar büyük gelişme kaydettiler ve bu transfer döneminde şu ana kadar çok güzel işler yaptılar. Lewandowski'nin gelişi taraftarlar açısından da büyük bir heyecan yarattı. Real Madrid ile bu sefer kıyasıya bir rekabet göreceğimizi düşünüyorum. Real Madrid onlara kıyasla transferler konusunda daha yavaş ilerliyor gibi görünse de zaten çok iyi durumdalar.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
August 02, 2022, 12:07:50 PM
Atletico Madrid'in Ronaldo'yu transfer etmesi artık söz konusu değil. Ronaldo çoktan bir antrenman fotoğrafı paylaşarak Manchester United'a bağlılığını devam ettirdiğini göstermiş oldu. Evet belki uzun bir süre boyunca buradan ayrılmak istedi ama talip çıkmayınca daha fazla zorlamamaya karar verdi. Atletico Madrid başkanı da ona imza attıracakları iddialarının yalan olduğunu öne sürmüştü. Bundan haberi bile olmadığını söylemişti. Ronaldo'nun daha fazla huzursuzluk çıkarmaması Manchester United'ın sezon başlangıcı için büyük önem taşıyor.

Şu transfer döneminde en istemediğim şey Ronaldo'nun o saçma takımda kalıyor olması. Umarım talip çıkar son dakika bir sürpriz yaşarız.
Aynı düşüncelere sahibiz, Ronaldo resmen harcanıyor o takımda sezon bittiği zaman ilk istediğim Ronaldonun farklı bir klübe gidiyor olması görmekti, herhangi bir başka kulüpte çok daha iyi performans gösterir. Son senelerinde hala potansiyeli varken adam resmen kullanamıyor takımdaki bir kaç yeteneksiz oyuncudan dolayı sırf. Bu zamana kadar bir transfer gerçekleşmedi artık olmaz gibi bu sene de kaldı Manchester United'da.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
August 02, 2022, 11:59:34 AM
Atletico Madrid'in Ronaldo'yu transfer etmesi artık söz konusu değil. Ronaldo çoktan bir antrenman fotoğrafı paylaşarak Manchester United'a bağlılığını devam ettirdiğini göstermiş oldu. Evet belki uzun bir süre boyunca buradan ayrılmak istedi ama talip çıkmayınca daha fazla zorlamamaya karar verdi. Atletico Madrid başkanı da ona imza attıracakları iddialarının yalan olduğunu öne sürmüştü. Bundan haberi bile olmadığını söylemişti. Ronaldo'nun daha fazla huzursuzluk çıkarmaması Manchester United'ın sezon başlangıcı için büyük önem taşıyor.

Şu transfer döneminde en istemediğim şey Ronaldo'nun o saçma takımda kalıyor olması. Umarım talip çıkar son dakika bir sürpriz yaşarız.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
August 02, 2022, 09:12:18 AM
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
August 02, 2022, 09:01:24 AM
Ligin başlamasına az kaldı. Barcelona transfer dönemine damga vurdu İspanya'da. Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona kadar ses getiremedi bu sene. Atletico Madrid'in Cristiano Ronaldo'yu transfer edebileceği konuşuluyordu. Atletico Madrid Cristiano Ronaldo'yu transfer ederse transfer yarışında Barcelona'nın düzeyine çıkar bu sene. Onun dışında şampiyonluk şansları zor. Real Madrid Benzema'ya ayarlı bir sezona girecek geçen seneki gibi. Benzema formunda oldukça Real Madrid formda olacak. Tek kişiye endeksli gibi takım. En güçlü şampiyonluk favorileri onlar. Ama Barcelona'nın kadro genişliği Real Madrid'i geçmeye başladı bu sene. Çok fazla dayanamazlar böyle giderse önümüzdeki senelerde.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
July 24, 2022, 03:27:12 PM
Sosyal medyada yorumlara bakınca kimse Lewandowski'nin Barcelona forması giymesine alışamamış redditte acayip yorumlar var. Birkaç maça çıktıktan sonra herkes alışır ama bu bir geçiş süreci diyebiliriz. İlk maçında güzel pozisyonlar yakaladı ama net bir gol pozisyonu yoktu. Sıradaki maçlarda gollerine başlayacaktır. Bu sezon Benzema kendini aşıp 30 golü geçmeli ki Lewandowski ile mücadele edebilsin. Zira Lewandowski bu ligde 30'un altına düşmez. Neyse ki yayın hakları S Sport'a geçti maçları rahat rahat takip edebilecez sezon boyunca.

S Sport'a geçmesiyle zaten 1-0 önde başladı lig resmen. Söylediklerinize katılıyorum Lewandoswski sıradan bir golcü değil yakar yıkar ortalığı diye düşünüyorum. Alışma süreci beklentiler falan derken az bi zaman geçsin olaya el atacaktır. Hazırlık maçında Real Madrid'i Raphinha'nın golüyle yenmeyi başardı. Ben Real'in yine lig kupasını alacağını düşünüyorum ama rekabet de istiyorum o yüzden Lewa'nın performansının üst düzey olmasını istiyorum. Bakalım neler göreceğiz.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
July 24, 2022, 02:25:16 PM
Sosyal medyada yorumlara bakınca kimse Lewandowski'nin Barcelona forması giymesine alışamamış redditte acayip yorumlar var. Birkaç maça çıktıktan sonra herkes alışır ama bu bir geçiş süreci diyebiliriz. İlk maçında güzel pozisyonlar yakaladı ama net bir gol pozisyonu yoktu. Sıradaki maçlarda gollerine başlayacaktır. Bu sezon Benzema kendini aşıp 30 golü geçmeli ki Lewandowski ile mücadele edebilsin. Zira Lewandowski bu ligde 30'un altına düşmez. Neyse ki yayın hakları S Sport'a geçti maçları rahat rahat takip edebilecez sezon boyunca.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
July 23, 2022, 05:37:39 PM
Barcelona'nın Lewandowski'yi transfer ihtimali bir ara düşük gözüküyordu aslında. Bayern Münih'in Lewandowski'yi satmaya hiç niyeti yoktu ve bir sene daha kontratı var diye takımda tutmayı kafaya koymuş gibiydi. Ama daha sonra anladık ki Lewandowski için belirledikleri bir fiyat varmış. Barcelona bu parayı gözü kapalı ödeyince de bir anda anlaşma sağlanmış oldu. Barcelona çok daha sağlam bir kadro ile yeni sezona geliyor. Real Madrid şimdiden hazır olsun.  Grin
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
July 23, 2022, 03:59:18 PM
Lewandowski ile Benzema arasında gol krallığı için sağlam bir çekişme görmeyi çok isterim. Benzema tabi önceki sezonda olduğu kadar sağlam bir performansı yine gösterebilir mi bilmiyorum. Ancak geçen sezonki oynayış tarzı hiç de performansı çabuk düşeceğe benzemiyordu. Lewandowski gelip bir de La Liga'da gol kralı olursa tadından yenmez.  Grin  Barcelona'nın şampiyonluk yolunda en büyük silahı olacak kesinlikle. Barcelona hala birtakım oyuncular peşinde ama nereye kadar para harcayabilecekler orası meçhul.

Barcelona’nın lewayı transfer etmesi bile başarı bence. premier ligden takımların lewayı istediğini okuyordum hep. la ligada oynaması barcelona kadar lig için de şans olacak. benzema ile mutlak bir gol krallığı yarışı olacak bunu herkes bekliyor. başa baş, kıyasıya bir gol yarışı olur tahminimce. sezonun en merak edilen istatistikleri goller olacak.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
July 22, 2022, 10:40:24 AM
Lewandowski ile Benzema arasında gol krallığı için sağlam bir çekişme görmeyi çok isterim. Benzema tabi önceki sezonda olduğu kadar sağlam bir performansı yine gösterebilir mi bilmiyorum. Ancak geçen sezonki oynayış tarzı hiç de performansı çabuk düşeceğe benzemiyordu. Lewandowski gelip bir de La Liga'da gol kralı olursa tadından yenmez.  Grin  Barcelona'nın şampiyonluk yolunda en büyük silahı olacak kesinlikle. Barcelona hala birtakım oyuncular peşinde ama nereye kadar para harcayabilecekler orası meçhul.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
July 22, 2022, 03:33:27 AM
Lewandowski’nin Barcelona’ya transferiyle La Liga daha heyecanlı bir hale bürünüyor. Real Madrid - Barcelona arasındaki çekişme bu sezon daha da üst düzey bir hal alacak. Taktiksel açıdan Xavi çok farklı bir deha. Barcelona’ya çok büyük artılar katan bir teknik direktör. Geçen sene geldikten sonra Barcelona kendini daha üst seviyede gösterdi.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
July 20, 2022, 03:56:08 PM
Önümüzdeki sezon şampiyonluğun en büyük adayları klasik olarak Real Madrid ve Barcelona olacak. Bu sefer net bir şekilde Real Madrid diyemiyorum çünkü Barcelona Xavi'nin yönetiminde çok büyük bir gelişme kaydetti. Gelecek sezon beklentiler çok büyük olacak. Özellikle Lewandowski transferi şampiyonluk için beklentileri yükseltecektir. Real Madrid'in de nasıl bir başlangıç yapacağı önem taşıyor. Geçen sezon kadar sağlam giderlerse Barcelona'nın yine bir adım önünde kalmayı başarabilirler. Benzema'nın performansını da merakla bekliyorum.

Realin Benzema’sı varsa bizim de Lewandowski’miz var diyecek galiba Barcelona taraftarları, ikisi de aslında yaşlı kurt sayılır, ilerlemiş yaşlarının dezavantajlarını hissetmiyorlar ve çok iyi bir şekilde oynamaya devam ediyorlar, bu sene Xavi ile birlikte Barcelona geçen sene geldiği gibi güzel bir çıkış yakalarsa şampiyonluk için büyük favori olan taraf olabilir,

Evet Lewandowski transferi adeta Benzema'ya karşı yapılmış bir transfer gibi bana göre de. Aubameyang'a ayıp etmek istemem tabi çünkü geçen sezon geldiğinden itibaren oynadığı maçlarda ciddi katkı yaptı. Artık Lewandowski'nin ilk 11'deki yerini alma zamanı geldi ama. Lewandowski'nin La Liga'ya adapte sorunu yaşayacağını da sanmıyorum. Kendi oyun tarzına gayet uyumlu olan bir lige geldi. Barcelona'nın sistemi de bir miktar farklılaşmış durumda artık ve onun seveceği türden bence.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
July 20, 2022, 02:13:11 PM
Barcelona Lewandowski'ye kavuştu sonunda. Barcelona çok ısrar etti. Lewandowski de Bayern Münih'ten ayrılmayı kafasına koymuştu. Birleştiler sonunda. Franck Kessié, Andreas Christensen transferlerinden sonra bir yıldız daha aldılar. Real Madrid'i rakipsiz görüyordum bu yıl ligde. Ama Barcelona iddialı bir takım kurmaya başladı. Her şey değişebilir. İspanya Ligi geçen seneye göre daha zevkli geçecek bu yıl. Atletico da Cristiano Ronaldo'yu alırsa beklentiler çok yüksek olur İspanya Liginden.

Raphinha transferini de es geçmemek lazım. Hücum hattını oldukça güçlendirdi Barcelona. Ekonomik fair play ile ilgili sıkıntıları var derken bu kadar transfer yapmaları beni çok şaşırttı. Ancelotti’nin Real Madrid’i de mutlaka kritik bölgelere yine takviyeler yapacaktır ve La Liga bu sezon geçtiğimiz yıldan daha rekabetçi geçecektir.
Pages:
Jump to: