Pages:
Author

Topic: Ligue 1 2021/22 Sezonu - page 4. (Read 1048 times)

sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
February 01, 2022, 03:08:20 AM
Paris bu sene büyük bir aksilik olmaz ise şampiyon gibi.
En yakın takipçisi nice ile arasında 11 puanlık bir fark var. Bu fark tabiki kapanmayacak bir fark değil fakat paris bu kadar öndeyken bu kadar iyi futbolculara sahipken şampiyonluğu kolay kolay ikram etmez. Bir sonraki hafta lille deplasmanına gidiyor. Burdan alınacak olası bir 3 puan rakiplerin morallerini iyice bozacaktır.

Psg geçen sene şampıyonluğu Lille'e kaptırınca bu yıl işi sıkı tutup ligde erkenden 2. sıra ile arasına ciddi bir puan farkı koyarak kendini garantiye aldı.Lyon-Marsilya maçında ben beraberlik bekliyorum.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
January 31, 2022, 05:08:55 PM
Yarın gece ligde oldukça sağlam bir maç izleyebiliriz. Lyon evinde Marsilya'yı ağırlayacak. Lyon ligde 6 maçtır kaybetmiyor ancak 4 beraberlik alması pek de iyiye işaret değil tabi. Marsilya da aynı şekilde 5 maçtır yenilmiyor. Lyon geçen seneden çok daha uzak bir profile sahip şu an ve 11. sırada yer alıyor. Marsilya ise özellikle Nice ile 2.lik savaşı vermeye devam ediyor. Zaten 1. olan PSG'yi yakalaması mantıksal açıdan imkansız ama ligi 2. bitirmek hayati önem taşıyor. Çünkü 2. olan direkt olarak Şampiyonlar Ligi'ne giderken 3. sıradaki takım eleme oynamak zorunda. Bu maçta oranlar birbirine çok yakın olsa da ben Marsilya'nın bir ihtimal tek farkla kazanabileceğini düşünüyorum.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
January 31, 2022, 06:58:20 AM
Paris bu sene büyük bir aksilik olmaz ise şampiyon gibi.
En yakın takipçisi nice ile arasında 11 puanlık bir fark var. Bu fark tabiki kapanmayacak bir fark değil fakat paris bu kadar öndeyken bu kadar iyi futbolculara sahipken şampiyonluğu kolay kolay ikram etmez. Bir sonraki hafta lille deplasmanına gidiyor. Burdan alınacak olası bir 3 puan rakiplerin morallerini iyice bozacaktır.
sr. member
January 30, 2022, 03:08:58 PM
PSG çok rahat bir şekilde liderliğini sürdürüyor. Şu an en yakın takipçileri olan Nice'in 11 puan önünde liderliklerinin keyfini çıkarıyorlar. Ligde şu an tek bir takım bile PSG ile yarışacak seviyede değil. Kadro kalitesi kıyasında bir uçurum var ortada ve PSG iyi bir yönetim sayesinde de aradaki farktan çok iyi bir şekilde faydalanıyor. Önümüzdeki hafta bir Lille - PSG maçı var ligde. Bu maçta favorim yine PSG olacak. Lille son şampiyon belki ama bu sene o performansın çok çok altında kalıyorlar. PSG basit hatalar yapmazsa rahat bir galibiyet alır.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
January 02, 2022, 02:12:52 PM
Paris Saint-Germain'de Messi dahil dört oyuncunun covid testi pozitif çıkmış. Kulüpten yapılan açıklamaya göre Lionel Messi, Juan Bernat, Sergio Rico ve Nathan Bitumazala covid 19 testleri pozitif olduğu için karantinadaymış. Ayrıca sakat olan ve ülkesi Brezilya'da tedavi gören Neymar en az üç hafta daha sahalardan uzak kalacakmış.
Bu oyuncular yarın oynanacak Fransa Kupası son 32 tur maçını kaçıracaklar. Lig ise gelecek hafta başlayacak, muhtemelen Lyon ile oynanacak o maçta da olamayacaklar.
member
Activity: 980
Merit: 12
December 06, 2021, 08:18:11 PM
Lens - PSG maçı oldukça ilginç geçti. Ligue 1'i bu sezon şu ana kadar yakından takip etmiş olanlar iyi bilir ki, Lens de sezona oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Bir ara 2. sıraya kadar yükseldi hatta fakat birkaç maçlık kötü bir seri sonrası bir miktar geriledi. Ama hala oyunlarını beğeniyorum. PSG'ye karşı da şaşırtıcı derecede iyi bir performans gösterdiler. Kendilerinden birkaç gömlek üst bir takıma karşı böyle bir performans gösterip neredeyse kazanıyor olmak büyük başarı. PSG, 90+1'de gelen Wijnaldum'un golüyle anca 1-1'i kurtardı.
legendary
December 06, 2021, 09:14:36 AM
Paris Saint-Germain bu hafta Lens karşısında bir puanı son dakikada Wijnaldum'un attığı golle kurtardı. Puan farkını iyice açmışlardı, bu puan kaybı hissedilmedi bile. En yakın rakip Rennes 11 puan geriden takip ediyor. Bu sezon Lille, Lyon, Bordeaux gibi takımlar çok kötü gittiği için ligin hiç tadı kalmadı. Marsilya biraz zorlayıp ikinciliği alır, onun dışında takip etmeye değer bir kalite yok. Hollanda, Portekiz ligleri daha keyifli.
legendary
November 29, 2021, 05:00:05 PM
GOAT Messi bu seneki Ballon d'or ödülünü aldı. Paris'te tartışılan isim olmuştu ama artık performansını artırarak sürdüreceğini düşünüyorum. Fransa ligi şampiyonluğunun yanına bir de Şampiyonlar Ligi ekleyebilir. Zaten Fransa'da tarihin en erken şampiyonluklarından birine doğru gidiyorlar, tamamen Şampiyonlar Ligi'ne odaklanabilirler.
legendary
November 21, 2021, 05:52:06 PM
Bu hafta Paris Saint-Germain Nantes'ı yenerken Messi sonunda golünü attı. Büyük bir rahatlama yaşamıştır bu golden sonra. Grin Şampiyonlar Ligi'nde üç golü vardı ama ligde altıncı maçta ilk golü oldu.
Paris Saint-Germain maçı baştan sona üstün götürdü, Navas kırmızı kartla oyun dışında kalmasına rağmen Nantes'a fırsat vermediler. Maç berabere olunca bile PSG'nin alacağı belliydi. Puan farkını artırmaya başladılar, bu gidişle çok erken bir şampiyonluk daha yaşayacaklar. Geçen senenin acısını çıkarıyor gibiler.
sr. member
November 02, 2021, 04:03:23 PM
PSG bu sene artık deli gibi hırs yaptığı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaşmaya çalışacak, Messi daha bence maç ayırt ediyor olabilir bu sene onları sadece Marsilya'nın o da çok düşük ihtimalle zorlayabileceğini düşünüyorum Ligue 1'den PSG'yi çıkartırsak diğerlerinin kendi arasındaki rekabetleri iyi aslında Lyon, Monaco, Marsilya, Nice, Lille vs..

Evet belki Marsilya biraz yaklaşır bence de ama PSG görünüşe göre ligi domine ederek açık ara farkla şampiyon olmayı başaracak. Şu anki ana odakları kesinlikle Şampiyonlar Ligi. Mbappe - Neymar - Messi üçlüsünün birarada bulunduğu böyle bir fırsatı çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Çünkü sezon sonunda Mbappe yüksek ihtimalle takımdan ayrılacak. Bu halleriyle şampiyonluğu alabilmeleri lazım ama çok dişli rakipleri var tabi ki bu yolda. Bakalım amaçlarına ulaşabilecekler mi yoksa hüsran mı olacak onlar için bu sezon.
member
Activity: 602
Merit: 12
elysian.finance
November 02, 2021, 02:15:51 PM
PSG bu sene artık deli gibi hırs yaptığı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaşmaya çalışacak, Messi daha bence maç ayırt ediyor olabilir bu sene onları sadece Marsilya'nın o da çok düşük ihtimalle zorlayabileceğini düşünüyorum Ligue 1'den PSG'yi çıkartırsak diğerlerinin kendi arasındaki rekabetleri iyi aslında Lyon, Monaco, Marsilya, Nice, Lille vs..
sr. member
October 30, 2021, 03:17:23 PM
PSG dün gece gerçekten zor bir maç oynadı. Aslında maç öncesinde ligdeki durumlara baktığınız zaman rahatça görebiliyorsunuz ki, Lille gerçekten kötü bir sezon geçiriyor. Son şampiyon olmalarına rağmen hemen sonraki sezonda bu kadar aldırış etmemeleri üzücü. Her ne kadar Lille bu stattaki son karşılaşmalarında 1-0 kazanmış olsa da PSG'nin bu maçı almasını bekledim. Lille öne geçip ilk yarıyı böyle kapayınca beni şaşırtmadı değil. Ama PSG her şeye rağmen maçı çevirip 2-1 kazanmayı başardı. Bu arada Lille'in attığı golün asisti Burak Yılmaz'dan geldi.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
October 30, 2021, 04:55:29 AM
PSG - Lille maçının ilk yarısı Lille'in 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. Mbappe bu maçta yok bu arada. İkinci yarı biraz önce başladı ve ikinci yarının başında ilginç bir değişiklik hamlesi geldi PSG'den. Teknik direktör Pochettino, Messi'yi oyundan alıp Icardi'yi oyuna sürdü. Messi belki de bu maçın kaderini değiştirebilme olasılığı en yüksek oyuncu olabilir. Dolayısıyla böyle bir hamle bana ilginç geldi. Bakalım bu hamle kalan dakikalarda meyvesini verecek mi.
Maçın son dakikalarında Paris SG, iki gol birden buldu.Lille beraberliği yakalayamadı ve sahadan yenik ayrıldı.Eğer Lille bu maçı alsaydı umutlanırdı ancak Paris SG bu galibiyetle yoluna tam gaz devam ediyor.Fransa liginde devam edilecek maçlarda Paris SG’nin tökezleyeceğini zannetmiyorum.
member
Activity: 406
Merit: 47
October 29, 2021, 04:08:48 PM
PSG - Lille maçının ilk yarısı Lille'in 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. Mbappe bu maçta yok bu arada. İkinci yarı biraz önce başladı ve ikinci yarının başında ilginç bir değişiklik hamlesi geldi PSG'den. Teknik direktör Pochettino, Messi'yi oyundan alıp Icardi'yi oyuna sürdü. Messi belki de bu maçın kaderini değiştirebilme olasılığı en yüksek oyuncu olabilir. Dolayısıyla böyle bir hamle bana ilginç geldi. Bakalım bu hamle kalan dakikalarda meyvesini verecek mi.
legendary
October 29, 2021, 02:17:20 PM
Bugün lider Paris Saint-Germain ile son şampiyon Lille oynayacak. Temsilcilerimizden Burak Yılmaz ve Zeki Çelik ilk 11'de başlıyor, Yusuf Yazıcı ise yedekte bekliyor. Paris Saint-Germain Messi, Neymar, Di Maria ileri üçlüsü ve Wijnaldum, Pereira, Gueye orta sahasıyla oynayacak. Herrera ve Icardi ise bu maçta yedeğe çekilmiş. Paris Saint-Germain bu maçı kazanıp şampiyonlukta tek favori olduğunu gösterir, RB Leipzig maçı öncesi moral depolar. Messi bugün gol atar.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
October 07, 2021, 02:31:55 PM
Bu sezonun en dikkat çeken takımı şu ana kadar bence Lens. PSG'ye kafa tutmaları zaten kolay değil ama diğer takımlara taş çıkartmaya devam ediyorlar. Şu an ligde 2. sırada yer alıyorlar ve 9 maçta sadece 1 kez kaybettiler. Bu kadar güçlü bir şekilde ilerlerlerken diğer takımların işi onlara karşı zor gibi duruyor. Aynı şekilde Nice de önceki sezona göre çok daha iyi gidiyor. Geçen sezon ligi 9. sırada bitirmişlerdi. Şu an Lens'in hemen ardından 3. sırada bulunuyorlar. Geçen sezona göre çok daha farklı bir sıralama görüyoruz ama tabi daha sezonun başındayız. Lille ve Monaco son zamanlarda toparlanmaya başladı ve ikisi de 3 maçlık seriye sahip. Bakalım yeniden üst sıraları ele geçirebilecekler mi.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
October 05, 2021, 02:51:58 AM
Lille Marsilya’yı 2-0 yenmiş, milli oyuncumuz Cengiz 77 dakikada kırmızı kart gördü, ben Marsilya ile Lille berabere kalır diyordum ama Lille çok büyük bir avantaj elde ederek 3 puanı hanesine yazdırdı, ligde 8. Sıraya yükseldi, ancak unutmamak lazım 8. İle 3. Arasında 2 puan fark var,
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
October 03, 2021, 08:41:48 AM
Rennes yabana atılmaması gereken bir takım olduğunu yeniden gösterdi. Paris Saint-Germain karşısında Laborde ve Tait'in golleriyle 2-0 öne geçtiler ve Paris Saint-Germain'in maçı çevirme ihtimali yok gibi. Sekiz maçlık galibiyet serisinden sonra ligdeki ilk yenilgisini almaya çok yakın PSG. Rennes iyi savunma yapıyor ve zaman daralıyor. PSG'nin bir noktada takılacağı belliydi.
Akşam da güzel maçlar var, özellikle Lille ile Marsilya'nın oynayacağı maçta oranlar Lille'i önde gösteriyor ama ben Marsilya'nın zirve yarışından uzaklaşmamak için kazanmaya çalışacağını düşünüyorum. Marsilya üç maçtır kazanamıyor, bu kötü seriyi bozmak isteyeceklerdir.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
October 03, 2021, 08:35:26 AM
Dünya yıldızları da olsa takım değilsen bir işe yaramıyor demek ki. PSG, Rennes deplasmanında dk 77 ve 2-0 mağlup durumda.. çevirebilir mi maçı bilmiyorum. İlk yarı 1-0 bitti ikinci yarının başında 2-0 oldu ve hala 2-0 dk oldu 80.
Bu saatten sonra zor görünüyor.
sr. member
October 02, 2021, 06:24:18 AM
Rennes - PSG haftanın çekişmeli maçlarından birisi olabilir. PSG şu ana kadarki en iyi sonuçları alan takım. Ligde 8'de 8 galibiyet ile gidiyorlar. Rennes ise iyi bir başlangıç yapamadı ve 8 maçta sadece 2 kere kazandı. PSG harika formunu Manchester City'e karşı da sürdürdü ve 2-0 kazandı. Hatta nihayet Messi gol bile attı ki tam alışık olduğumuz tarzda gollerinden birisiydi. Ancak PSG son haftalarda ligde kazandığı maçları çok rahat kazanamıyordu. Son dakika golleriyle kazandıkları maçlar oldu. Bu maçta da belki benzer bir sonuç görürüz ve 1 farkla rakibini yener.
Pages:
Jump to: