Pages:
Author

Topic: LUNA, Terra, UST - page 3. (Read 477 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 13, 2022, 07:04:37 AM
#9
to sie juz nie dźwignie, to jest koniec Luny

 130B (tak na prawde to nie wiadomo ile) supply przy 12-130K kapitalizacji i wolumenach dziennych idących w miliardy - kocham krypto

Ale jak to się mieści przy tak małej kapitalizacji? Każdy token jaki istnieje zmienia właściciela średnio 1000 razy dziennie?

Spot trading LUNY i UST wstrzymany na binance. Sieć terra nie tymczasowo również nie dziala.

Swoją drogą gdzieś tam się kończy podaż ... przecież nie jest ona nieskończona. A wtedy krótkoterminowo i potencjał na 1000x jest. z 50k kapitalizacji do 50m kapitalizacji - i tak -99% w porównaniu do 28B gdzie byliśmy przed dumpem.
Trzeba pamiętać, że oni wciąż mają >1B w bitcoinie? Czy już wysypali się z tego?

Jest mirror protocol, można tam kupić akcje w blockchainie takie jak sp 500 nasdaq, złoto itd, tylko że sec już się wziął. No i jest jeszcze anchor protocl.

Już binance probował udostępnić inwestycje tradycyjne w połączeniu z krypto. Pancerne miejsce nie do wbicia się chyba. I nie wiem jak niby to miałoby być zrobione w zdecentralizowany sposób.


@malevolent może wytniesz całą dyskuję o lunie do osobnego wątka. Cały ten LUNA event zdecydowanie zasługuje na osobne miejsce.
member
Activity: 97
Merit: 29
May 13, 2022, 06:08:38 AM
#8
...każdy kto ładuje teraz torbę będzie na 90% stracie.

dzieki Tytanowy, na reszcie szybkie i proste wyjasnienie tego co się stało

oczywiście wiele osób twierdzi, ze to był atak dla tego UST straciło peg, cena Luny spadła tak mocno i jest problem

A co to za use case ma Luna, jakie produkty, jeżeli ktoś wie?

jestem ciekaw, bo pewnie jak nic nie słyszałem to nic specjalnego tam nie ma?
Jest mirror protocol, można tam kupić akcje w blockchainie takie jak sp 500 nasdaq, złoto itd, tylko że sec już się wziął. No i jest jeszcze anchor protocl.
member
Activity: 373
Merit: 37
May 13, 2022, 04:04:15 AM
#7
Czyli scam od pierwszego dnia https://twitter.com/cyounessi1/status/1524910207838699520/photo/1

Cena spada - coraz więcej tokena jest drukowane żeby odpowiedzdieć na żądanie wymiany sparowanego tokena ... Spirala Śmierci , To wszystko mogłoby działać CHYBA ? przy wprowadzeniu zabezpieczenia w USDT /Złocie ... Luna = Cryptomines


Tylko jak oni to odkręcą ... Słabo te moje 1000 luna widze , jak tyle zostało wydrukowanych i giełdy zalane tym "pyłem"



https://cryptopotato.com/swiss-asset-manager-gam-and-terra-negotiate-a-3-billion-bailout/
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 13, 2022, 03:55:57 AM
#6
Edit: Supply na coinmarketcap zablokowało się na 6B. Na coingeko na 11B a prawdziwe podobno już jest na 130B i rośnie 50x dziennie. Moje wyliczenia powyżej niewiele się mają do rzeczywistości a na dnie nie było 12k$ tylko 130k$

to sie juz nie dźwignie, to jest koniec Luny

 130B (tak na prawde to nie wiadomo ile) supply przy 12-130K kapitalizacji i wolumenach dziennych idących w miliardy - kocham krypto
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 13, 2022, 01:51:38 AM
#5
dzieki Tytanowy, na reszcie szybkie i proste wyjasnienie tego co się stało

oczywiście wiele osób twierdzi, ze to był atak dla tego UST straciło peg, cena Luny spadła tak mocno i jest problem

Nie ma znaczenia czy atak czy nie. Jeżeli nawet atak, to obnażył słabość takiego rozwiązania. Jeśli widzisz domek z kart który urósł do wielkości pałacu kultury będąc dalej konstrukcją z kart do grania to nie ma znaczenia czy zawaliło sie od podmuchu wiatru, czy ataku poprzez wyjęcie 1 dolnej karty. Comparic podejrzewa atak w postacie sprzedaży 1 mld$ w UST. To chyba winny jednak jest protokół, że implodował od tego a nie sama czynność. Poza tym bardziej prawdopodobne moim zdaniem jest to, że LUNA była oczkiem w głowie wszystkich spekulantów szukających tak zwanego "big short" tej bańki. I jak zobaczyli, że jest ku temu okazja to rzucili się jak hieny na padlinę. Nawet wspominany ostatnio na forum Zaorski położył kilka baniek na short w tym okresie.

A co to za use case ma Luna, jakie produkty, jeżeli ktoś wie?

jestem ciekaw, bo pewnie jak nic nie słyszałem to nic specjalnego tam nie ma?

Bridge, staking, lending, defi, smart kontrakty, stable coiny, podobno bardzo szybki i tani chain.

Kupiłem 1000 za około 10 usd xD

Noc zaowocowała ostatecznym pęknięciem.  O 4 w nocy za 1000 tokenów wystarczyło zapłacić 0.001 $ a kapitalizacja całego projektu spadła do 12k $ !! 12k$ kapitalizacji przy dziennym wolumenie kilku miliardów dolarów! Jak to się tam mieści? Obecnie po pompie 60x od dna mamy kapitalizację ok 700k (liczby na oko, ciężko to liczyć bo bardzo dynamicznie zmienia się supply)

Edit: Supply na coinmarketcap zablokowało się na 6B. Na coingeko na 11B a prawdziwe podobno już jest na 130B i rośnie 50x dziennie. Moje wyliczenia powyżej niewiele się mają do rzeczywistości a na dnie nie było 12k$ tylko 130k$
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
May 12, 2022, 03:42:51 PM
#4
...każdy kto ładuje teraz torbę będzie na 90% stracie.

dzieki Tytanowy, na reszcie szybkie i proste wyjasnienie tego co się stało

oczywiście wiele osób twierdzi, ze to był atak dla tego UST straciło peg, cena Luny spadła tak mocno i jest problem

A co to za use case ma Luna, jakie produkty, jeżeli ktoś wie?

jestem ciekaw, bo pewnie jak nic nie słyszałem to nic specjalnego tam nie ma?
member
Activity: 373
Merit: 37
May 12, 2022, 03:29:55 PM
#3
Kupiłem 1000 za około 10 usd xD

Trochę pośledziłem wątek i niewątpliwie afera godna Crypto włączając samobójstwa (https://twitter.com/stablekwon/status/1506494471873081352?lang=en)

i jak teoretyzować to zgłaszam teorie że zrobił mega dumpa i załadował torby BTC jak już wszyscy nie "Lunatycy" jak na szanujących "inwestorów" przystało zestoplosowali sukcesywnie w długo terminowym scenariuszu odbuduje wartość Luny a UST dostanie dodatkowe zabezpieczenie np w postaci pega z ustd każdy UST jest poświadczany przez 0.95 USTD (w razie draki) tak żeby cały mechanizm UST+ Luna był atrakcyjny dla inwestorów

ps.

Podzielcie się swoimi uwagami https://agora.terra.money/t/restoring-trust-in-to-ust-peg/7284
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
May 12, 2022, 01:38:47 PM
#2
Ja się na tym wszystkim nie znam, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć z grubsza co się stało z LUNA? Wszystko wyparowało?
Token/altcoin czy co to tam jest przyjął swoją rzeczywistą wartość czyli 0?  Cool

Wielki skrót: Otuż LUNA i UST były połączone. Można było palic jedno drukując drugie i odwrotnie. Mechanizm ten zachęcał do arbitrażu który to trzymał kurs UST w ryzach:

"If 1 UST is trading at .99 USD, users can buy 1 UST for .99 USD. Users then utilize Terra Station’s market swap function to trade 1 UST for 1 USD of Luna. The swap burns 1 UST and mints 1 USD of Luna. Users profit .01 UST from the swap. This arbitrage continues, and UST is burned to mint Luna until the price of UST rises back to 1 USD."
https://docs.terra.money/docs/learn/protocol.html

I w zasadzie tylko to zabezpieczało UST przed spadkiem do 0. Arbitraż do innego coina (luny), którego wartość oparta jest na "budowanych użytecznościach i świetlanej przyszłości". Czy użyteczności jakie miala luna i jej świetlana przyszłość była warta na tyle by zabezpieczyć stable coin o wartości 17 mld $? (przenieść zmienność z UST na LUNĘ. Trochę jak pies (UST) który stoi w miejscu a ogon merda (LUNA)) Rynek zweryfikował. FUD spowodował wysyp UST. Kurs spadł poniżej 1$ i arbitrażyści zaczęli kupować 1UST po 60 centow, wymieniać na LUNĘ o wartości 1$ i sprzedawać na giełdzie. Kółko za kólkiem aż cena spadła z 80$ do 0.003354$ a supply wywaliło w kosmos z 340mln do 3.5 mld bo nowe luny są generowane tak długo jak długo UST < 1$ (obecnie 33 centy). Jak to się skończy? Nie wiem. W końcu LUNA to nie tylko UST. Gdzies to się może odbije, ale od jakich poziomów trudno powiedzieć. Obecnie wygląda na to, że luna ma wartość ujemną (kapitalizacja - zobowiązania) więc albo umorzą UST albo będą próbowali z tą torbą dalej "budować użyteczności i świetlaną przyszłość" Obecnie $50 mln kapitalizacji LUNY (i świetlana przyszłość) zabezpiecza 11.7 mld UST

50 mln kapitalizacji to znowu super tanio. Na pewno w porównaniu do 28 mld pare dni temu w porównaniu z wolumenem 7 mld$ i pewnie z 30mld $ na kontraktach i z hypem i popularnością jaki projekt ma. Na pewno znajdzie się masę osób łapiących dno a pomieścić ich w 50 mln kapitalizacji raczej sie nie uda To samo z przelewarowanymi shortami. Z drugiej strony coin o kapitalizacji 50 mln $ wciąż ma 11 mld podaży nad głową. Niesamowicie ciekawa sytułacja.

Z drugiej strony marketcap może urosnąć i 10x ale jak supply urośnie o 100x to dalej każdy kto ładuje teraz torbę będzie na 90% stracie.
legendary
Activity: 952
Merit: 1367
May 12, 2022, 11:58:24 AM
#1
Ja się na tym wszystkim nie znam, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć z grubsza co się stało z LUNA? Wszystko wyparowało?
Token/altcoin czy co to tam jest przyjął swoją rzeczywistą wartość czyli 0?  Cool
Pages:
Jump to: