Pages:
Author

Topic: Madencilerin Durması Bitcoinin Sonu Olabilir mi? - page 3. (Read 6186 times)

sr. member
Activity: 560
Merit: 251
bitcoin madencilerinin fee den kazanması büyük bir destek oluşturmuş oluyor bitcoine bunun dışında bitcoin in amacı dijital dünyada temel para birimi olmak eğer bunun korursa bu madencilik ve fee olayı 2.planda kalır bence

resmen post kasıyorsun ya bari yarım saate bir yapda göze batmasın hocam Smiley
full member
Activity: 336
Merit: 107
ETH: 0x1C829E7A1b5cA44cc381863e10448504e07f78e9
bitcoin madencilerinin fee den kazanması büyük bir destek oluşturmuş oluyor bitcoine bunun dışında bitcoin in amacı dijital dünyada temel para birimi olmak eğer bunun korursa bu madencilik ve fee olayı 2.planda kalır bence
member
Activity: 126
Merit: 12
Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi
Hayır tam aksine BTC fiyatını yükseltecek bir olay olur.
Ben mining firmalarının zorluk ne olursa olsun bırakmayacağını düşünüyorum yoksa ne yapacaklar o kadar ekran kartını?
Diyelim ki bıraktılar bu bizim işimize gelir arz artıp talep sabit kalacağından fiyatı arttıracak bir olay olur ki bigün bu olacak 21.000.000 bitcoin var sadece ve şuan 18.000.000 piyasada kalan kısım çok zor olacak fakat karşılığında fiyatı artacak ben maksimum 1 yıl içinde $10.000 göreceğimizi düşünüyorum.

Şu anda 18.000.000 bitcoin yok piyasada. Tam olarak 16,618,050 adet var.

Ne kadar olduğunu aşağıdaki linkten görebilirsiniz. Yanlış bilgi olmasın.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

İleride madenciler işlemleri onaylayıp fee kazanmak için madencilik yapmaya devam edecekler. Fee ler ileride çok ucuz olsa bile inanılmaz sayıda işlem olacağı için madenciler çok daha fazla işleme onay verip çok daha fazla para kazanacakları öngörülüyor.
full member
Activity: 182
Merit: 100
eHarvestHub
Arkadaşlar;

Eğer ki difficulty artar, miningden gelen gelir düşerse ve tx feeler de düşük kalır, bitcoin madencileri bu iş artık karlı değil derse ve miningi bırakırsa %51 saldırlarına maruz kalabilir ve tx ların durması noktasında sorun yaşamaz mıyız?

teşekkür ederim

Teknik olarak zorluğun çok yükselmesi bazı ufak çaplı mining yapanların sistemden ayrılmasına neden olur böyle bir durumda sistem zorluğu otomatik olarak düşürür ve mining'e devam eden servislerin işi kolaylaşır ve onlar da fee'den kazanmaya devam eder, eğer yine mining yapan artarsa zorluk yine artar ve bu şekilde zincir sonsuza dek kopmadan devam eder. Fee her zaman olacaktır hatta bitcoin bilinirliği arttıkça kullanan da artacağından fee miktarı düşük olsa da mining yapanlar yine kazanmaya devam edecektir. Bitcoin alt yapısı buna göre yapılandırılmıştır, her durum göz önünde bulundurulmuş.

Fee'den ve zorluktan daha önemli sorun blockchain veri boyutunun büyüklüğü, bu hızla giderse 5 yıl sonra blockchain boyutu bir ev kullanıcısının indiremeyeceği ve senkron olmayacağı kadar büyük bir boyuta ulaşması, bu durumda sadece belli şirketler bu işe devam edecektir kanımca.

Arkadaş çok güzel açıklamış burada. Mining işinde de her zaman olduğu gibi arz/talep dengesi önemlidir. Orada belli bir miktarda miner çıksa bile piyasa her zaman aç olacaktır. Bu yüzden bence sorun olmaz
newbie
Activity: 2
Merit: 0
Arkadaşlar;

Eğer ki difficulty artar, miningden gelen gelir düşerse ve tx feeler de düşük kalır, bitcoin madencileri bu iş artık karlı değil derse ve miningi bırakırsa %51 saldırlarına maruz kalabilir ve tx ların durması noktasında sorun yaşamaz mıyız?

teşekkür ederim

Çok güzel bir soru sormuşsun arkadaşım tebrik ederim.Ben görüşünün bir kısmına katılıyorum mining zorlaştıkça ufak çapta mining yapanlar kar elde edemediği için bırakacaklardır dolayısı ile üretilen btc de azalacak ve fiyatı da buna endeksli olarak yükselecektir.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Şimdiye kadar böyle bir şey olmadıysa bundan sonrada olmasının olasılığı çok düşük 10 sene oldu yani şimdiye kadar bu dediğin olmadı şimdiden sonra nasıl olsun bunu düşünmek gerekiyor. Ekosistem belli bir düzende güzelce işliyor korkacak bir durum yok ama daha başlı sorunlar var fork muhabbetleri son bulmuyor madenciler işi bırakmazlar ama gözleri gitgide açılıyor açgözlü olmaya başladılar iki üç yılsonra türlü şekilde oyunlar yapıp büyük bir vurgun vurmak isteyebilirler böyle bir durumda bitcoin için hiç hayra alamet olmaz.
member
Activity: 108
Merit: 10
am I back ?
Sanırım şuan ki madenciler bırakana kadar ben ancak madenci olurum o zaman tek ben kalırım madenci Bana Yarar Cheesy:D:D:D
full member
Activity: 476
konunun uzmanlarınında bildiği üzere satoshi sistemi mining üzerine kurmuşken madencilerin durması söz konusu olamaz diye düşünüyorum.
newbie
Activity: 77
Ben de madenciliğin bitebileceğine ihtimal vermiyorum ama oldu da bitti, mutlaka yerine farklı bir sistem geldiği için olacaktır. Yani bitse de yerine başka birşey geleceği için bitmiş olmayacak teknik olarak.
newbie
Activity: 42
Bence bitmesi mümkün değil artık. Değeri azalsa bile ileride artar diye kazilmaya devam edilir.
full member
Activity: 686
Merit: 104
benim öngörüme göre de bitcoinin sonunu getirecek iki şey var gibi, bunlarda önümüzdeki 5-10 yıl arasında zor görünüyor. ama sonrası için olmayacak demek çok zor.

1- blockchain dosyasının aşırı şişmesi işlemlerin hantallaşması. transfer sürelerinin işlevsellikten giderek uzaklaşması. ki şuan bile günümüzde çok da hızlı sayılmaz ilk üç onayı alma süresi.

2- daha da fena sıkıntı olacak şey bir 10-20 yıl içinde inanılmaz işlemci güçlerini sağlayabilecek müthiş teknolojiler. atıyorum quantum bilgisayarların hayata geçmesi gibi. bi anda tek bir ülkenin yaptığı işlem gücünün bir kaç kişinin yapmasının mümkünleşmesi. kontrolsüzce şeylere neden olabilir.

bunun dışındaki durumlar sanırım zaten öngörülüp hesaplanmış gibi. kolay kolay bir şey olmayacaktır.
newbie
Activity: 19
arkadaş bana düzgünce mi geldin ki normal cevap bekliyorsun?
kibrinle boğuluyorsun yine birisinin bir açığını yakaladığını sandın ama ofsayt oldun bence kapatalım konuyu
sadece minerlar mı saklıyor bitcoinleri? 500 tane wallet uygulaması ve exchange marketlerinde hesap açtığında oluşturulan walletlar var bu market sitelerinin bir çoğu cold drive şeklinde ne saklıyor senin askerlik fotoğraflarını mı? son çırpınışlarını yapıyorsun, araştırıp gelmişsin tam olmamış diyorsun birde 7 aydır bitcoin yatırımı yapıyorum; kendime, yatırımlarıma ve aynı zamanda sistem işleyişini bilmeme yetecek kadar bilgiye sahibim tut ki bilmediğim bir konu olursa  benimle insan gibi konuşarak bilgilendirmek yerine "işim gücüm yok bunlara cevap yazıyorum"  şeklinde konuşuyorsun, defol git yazma o zaman boş herif
ayrıca evet zeki arkadaşım aynen, bankalar oluşur.... ne kullanıyorsunuz abi kafayı bulmak için?
Bu sistemde banka görevini gören kuruluşlar var poloniex, bittrex veya bitfinex gibi ben bu komisyoncuların depolama ve transfer işlemine katkı sağlamasından bahsediyorum beyinsiz o yapılar banka olur diyor
full member
Activity: 125
Ben mining firmalarının zorluk ne olursa olsun bırakmayacağını düşünüyorum yoksa ne yapacaklar o kadar ekran kartını?
Diyelim ki bıraktılar bu bizim işimize gelir arz artıp talep sabit kalacağından fiyatı arttıracak bir olay olur ki bigün bu olacak 21.000.000 bitcoin var sadece ve şuan 18.000.000 piyasada kalan kısım çok zor olacak fakat karşılığında fiyatı artacak ben maksimum 1 yıl içinde $10.000 göreceğimizi düşünüyorum.

işim gücüm yok bu yazılara cevap veriyorum evet,

minerlar olmayınca sadece yeni bitcoin üretilmiyor diye düşünüyor bu arkadaş, çok yanlış yoldasın. Araştır biraz..

Siz bana CV ni gönderin ben iş konusunda yardımcı olayım.
Evet farkındayım minerların şuanda bitcoin transferi veya saklanması açısından önemini, ben işin makro ekonomisine göre yorumunu yapmışım bu tarz bel altı vurmaya gerek yoktu hiç. Mesela minerlar sıkıldı bu işten artık sizce $150,000,000,000 market hacmine sahip bu oluşumda crypto transferi ve veri saklama hizmeti verme  amacı taşıyan yeni yapılar oluşmaz mı? $150,000,000,000 diyorum
Birde böyle iki satırlık bilgiye sahip olup insanların bilmediğini yakalayıp araştır biraz diyen bilgi nazileri türedi, nesil herhalde bunlar

minerların bitcoin saklanması açısından da bir önemi yok,hatta bitcoinin saklanması diye bir şey de yok aslında, saklanan tek şey hesap defteri. araştırıp gelmişsin ama yine eksik , yeni yapılar oluşması demek bankalar oluşması demek bankalar zaten var, bitcoin , blockchain neyle yola çıktı bunları biraz düşünün bence:)

bizim millet işte böyle eleştirdin mi kaplan kesiliyor, daha bir tane evet doğru ben orda yanlış yorum yapmışım diyen olmamıştır.
member
Activity: 88
Bir madenci zorluk yüzünden madenciliği bırakırsa zorluk biraz daha alt seviyelere düşecektir ve yeni bir madenci kazanma olasılığı yükselecektir. Zannetmiyorum bitcoinin sonun geleceğini.
newbie

minerlar olmayınca sadece yeni bitcoin üretilmiyor diye düşünüyor bu arkadaş, çok yanlış yoldasın. Araştır biraz..

Siz bana CV ni gönderin ben iş konusunda yardımcı olayım.
Evet farkındayım minerların şuanda bitcoin transferi veya saklanması açısından önemini, ben işin makro ekonomisine göre yorumunu yapmışım bu tarz bel altı vurmaya gerek yoktu hiç. Mesela minerlar sıkıldı bu işten artık sizce $150,000,000,000 market hacmine sahip bu oluşumda crypto transferi ve veri saklama hizmeti verme  amacı taşıyan yeni yapılar oluşmaz mı? $150,000,000,000 diyorum
Birde böyle iki satırlık bilgiye sahip olup insanların bilmediğini yakalayıp araştır biraz diyen bilgi nazileri türedi, nesil herhalde bunlar
newbie
Activity: 43
Çok uzun zaman sonrası bir durumu tartışıyoruz. Çok gereksiz.

Eğer BTC o günleri sağ salim görürse (BTC üzerinde zibilyon tane oyun oynanıyor. Batı bankacılık sistemine güçlü bir alternatif olduğu için altına çıra koymak isteyen çok) değer çok artmış olacak. Bu kadar yüksek değerli bir paranın sonuçta transfer ücretleri de gayet karlı olacaktır. Muhtemelen sistemdeki bir çok madenci başka "kazılabilir" paralara yöneleceklerdir. Ancak transferleri işleyebilecek bir miktar madenci her zaman sistemde kalacaktır.

Yani derdiniz bu olmasın. Derdiniz BTC'nin o tarihe kadar yaşamını sürdürüp sürdürmeyeceği olsun. Tabi şuanda tam bir panik havası var (BTC:3850$)
full member
Activity: 125

newbie
newbie
Activity: 20
1- Öncelikle şu an dünya üzerinde kaç kişi (node) btc mining yapıyor biliniyor mu?
2- Madencilerin kısa bir süreliğine durduğunu varsayalım. Mesela 2 gün süreyle. Bu durumda blockchain üzerinde ne gibi değişiklikler yapılabilir. Geriye doğru tüm transferler değiştirilebilir mi?
3- Yakın gelecekte madenciliğin tek bir şirketin tekeline girdiğini varsayalım. Yani bitcoin, "merkezi olmayan" yapısını kaybetmiş oluyor. Bu şirket işlem ücretlerini kafasına göre belirleme hakkına sahip olabilir mi?
jr. member
Activity: 58
Herkes difficulty düşer tekrar devam eder demiş fakat büyük miktarda bir düşüşte mesela Çin hükümeti  çindeki bütün mining farmları ve asic miner üreticilerini kapatması gibi 2016 bloğa ulaşmak çok uzun süre alabilir hatta bir süre sonra transaction lar işlnemediğinden veya çok yavaş olduğunddan bitcoin fiyatı çakılabilir ve mining hiçbir şekilde karlı olmayacağından  hobi haricinde miner kalmaz ve bunlarda büyük ihtimalle difficulty change olana   kadar   çok uzun süre geçer.
Pages:
Jump to: