Pages:
Author

Topic: Magyar (Hungarian) - page 97. (Read 1225531 times)

full member
Activity: 362
Merit: 101
July 10, 2011, 12:20:08 PM
#42
Értem, kár...  Sad
Mondjuk én szerencsére olyan helyzetben vagyok, hogy még nagyon sokáig meg fogja érni.  Smiley
newbie
Activity: 10
Merit: 0
July 09, 2011, 08:10:38 PM
#41
Igen, a magyar energiaárak nem kedveznek a hazai bányászoknak, versenyhátrányban vannak más régiók bányászaihoz képest. Persze azt, hogy megéri-e bányászni, csak akkor lehetne eldönteni, ha tudnánk előre az árfolyam alakulását. Napi 0.1 BTC-t is érdemes lehet kitermeltetni egy gépparkkal, ha egykoron majd 1000 USD-ért fogják váltani Smiley.

Biztosan ezzel kapcsolatban csak egy valamit állíthatunk: régen sokkal jobban megérte bányászni, és ez a romló tendencia valószínűleg meg is fog maradni. Áprilisig-májusig ment a nagy kasza, aztán berobbant a Bitcoin köztudatba, a kitermelés meg elszállt, az eredményét látjuk...
 
   
full member
Activity: 362
Merit: 101
July 09, 2011, 07:47:13 PM
#40
Értem, köszi a magyarázatot. Ezek szerint előbb lesz számunkra veszteséges a dolog a magyar energiaárak miatt ha jól értem, ez elég sajnálatos dolog. Próbálok mostanában sokat olvasgatni itt, hogy értsem is mit csinálok, és hogyan működik ez az egész. Nem egyszerű, az biztos...  Grin
newbie
Activity: 10
Merit: 0
July 09, 2011, 03:28:16 PM
#39
"tudtommal a bányászat alapeleme a bitcoin rendszer működésének. Nem csak az új bitcoinok kitermelése a lényeg, hanem gondoskodik a hálózat biztonságáról, és a tranzakciókat is verifikálja. Tehát gyakorlatilag a kettő nem választható szét, bányászat nélkül nem tud továbbélni a bitcoin, ha nem bányásznak, akkor bezár a bazár. És mivel a bányászatot senki sem csinálja ingyen, ezért valamilyen szinten jövedelmeznie kell, különben az egész rendszer megbukik."

Így ahogy írod: blokkgenerálás nincs bányászat nélkül, bitcoin meg nincs blokkgenerálás nélkül.

A jövedelmezőség egy elég bonyolult, sokváltozós függvénnyel írható csak le. Függ a nehézségtől (difficulty), az ideális görbétől való pillanatnyi eltéréstől (ha nagyon dinamikus a bányászat felfutása, akkor egyszerűen nem éri be a difficulty, az óránkénti hat blokk helyett jóval több keletkezik; ilyen helyzet volt pl. most júniusban), függ a "jutalomtól" (ez jelenleg 50 BTC/blokk, de idővel feleződni fog), függ a költségektől (az USA-ban pl. átlagosan 15 cent egy kWh energia, az ukránoknál még annyi sincs, nálunk jelenleg majdnem 30 cent), függ a GPU-k teljesítményétől, függ a bányászathoz használatos algoritmustól, függ a járulékos tranzakciós bevételtől (ami most még elhanyagolható, de majd egyszer a tervek szerint ez fogja adni a fő jövedelmezőséget), és legfőképp függ a BTC értékétől, azaz a BTC/USD, BTC/EUR stb. árfolyamtól.

A dolgok ideális menete az lenne, hogy a bányászat volumenének növekedését ellensúlyozná a difficulty növekedése, az egy bányász által naponta megtermelhető bitcoinmennyiség csökkenését az árfolyamnövekedés, a blokkokért kapott jutalom csökkenését meg a rendszer elterjedésével párhuzamosan egyre jelentősebb tranzakciós díjak, tehát párhuzamosan több tényező változása kompenzálná egymást. Ez persze az elmélet, ehhez képest most egy hónapig csak kapkodtuk a fejünket...

Lehet, hogy a rendszer kitalálója tényleg japán volt, mert nem nagyon számolt a genyasági faktorral: bizonyos csoportoknak az az érdekük, hogy ne működjön a rendszer, így állandóak a DDoS támadások, hackelési kísérletek és sikeres törések. Emellett kicsit idealista is a modell, meg túlontúl kedvez a kitalálóknak és az első bányászoknak, ami pl. megboríthatja a tőzsdéken már bevált, matematikai modelleken alapuló árfolyamváltozási jóslatokat (ezt kifejtettem részletesen itt: http://bitcoin.blog.hu/2011/06/21/hogyan_valtozik_a_btc_arfolyama).
full member
Activity: 362
Merit: 101
July 09, 2011, 01:17:00 PM
#38
Hacsak nem lódul meg hirtelen az árfolyam, a bányászatnak talán van még egy jó, meg néhány szűkös hónapja, aztán annyi, ergo távlatilag is elég necces a dolog.

Bocsi, lehet, hogy én értettem félre valamit, de tudtommal a bányászat alapeleme a bitcoin rendszer működésének. Nem csak az új bitcoinok kitermelése a lényeg, hanem gondoskodik a hálózat biztonságáról, és a tranzakciókat is verifikálja. Tehát gyakorlatilag a kettő nem választható szét, bányászat nélkül nem tud továbbélni a bitcoin, ha nem bányásznak, akkor bezár a bazár. És mivel a bányászatot senki sem csinálja ingyen, ezért valamilyen szinten jövedelmeznie kell, különben az egész rendszer megbukik.

Ha tévedek, kérlek írd le hol hibádzik az elméletem. És nem kötözködöm, félre ne érts, csak szeretném megérteni a dolgokat.  Smiley
Üdv,

telegdyd
newbie
Activity: 5
Merit: 0
June 30, 2011, 11:53:37 AM
#37
Céget alapítani, a bizalomra építve legálisan, jogszabályi környezetben működni, adót fizetni az egyik út.
Névtelenül, utolérhetetlenül, szinte lenyomozhatatlanul webes szolgáltatásokat működtetni a másik

Egyelőre nem nyújtunk olyan webes szolgáltatást az oldalunkon,
amelyhez Magyrországon bejegyzett cégre lenne szükség.
Amint ez szükségesé válik mi is egy Magyarországon bejegyzett céghez fogjuk kötni az adott szolgáltatást.

Üdvözlettel
 A bitcoin.hu csapat
newbie
Activity: 10
Merit: 0
June 30, 2011, 10:58:19 AM
#36
Céget alapítani, a bizalomra építve legálisan, jogszabályi környezetben működni, adót fizetni az egyik út.
Névtelenül, utolérhetetlenül, szinte lenyomozhatatlanul webes szolgáltatásokat működtetni a másik.
Mi az előbbit választottuk, ti az utóbbit. Nincs ezzel semmi gond, megférünk egymás mellett, elég nagy az internet.
Más lehetőségeket rejt és más felelősséggel is jár a kétféle gondolkodásmód.

A vita tárgyát képező fenti aláírás az oldalaitokon e kettő határait mosta volna össze, amit sehol a világon nem tolerálnak.
Eltávolítottátok, ezzel rendben is vagyunk, a blogunkról leszedtük a közleményt. További munkátokhoz mi is sok sikert kívánunk,

Bitcoins Hungary Kft. (http://bitcoins.hu)
newbie
Activity: 5
Merit: 0
June 30, 2011, 09:32:25 AM
#35
Annak, akit érdekel Bitcoin rendszer biztonsága ajánlom figyelmébe az oldalunkra most felkerült 2 részes írást a témával kapcsolatban:

http://bitcoin.hu/?p=104
newbie
Activity: 5
Merit: 0
June 30, 2011, 09:29:02 AM
#34
Ezúton figyelmeztetjük a hazai bitcoinozókat, hogy a bitcoin.hu


A KFT-tek bejegyezésének kelte: 2011/06/28, azaz 2 napja lett bejegyezve!!!
Illetve a domain neveteket: 2011 06. 08.-án regisztráltátok.
Mi a domain nevünket (bitcoin.hu) 2 hónappal korábban (2011 04. 05-én) regisztráltuk, mint Ti.  Grin Grin Grin
Pontosan az álatalatok folyatatott és hasonló zaklatások elkerülése végett van az oldalunk külföldi szerveren és másik cégen keresztül regisztrálva a domain.
Így valóban nem tehettek semmit, nem befolyásolhatjátok, hogy mit jelentetünk meg az oldalunkon.
De, hogy lássátok a jó szándékunkat mégis levettük a cégnevet (Huhh! ami 1 "s" betüvel különbözött a Tietektől! Komolytalanok vagytok!   Grin)
Amugy azért volt kirakva, mert a domain nevünk alapján szerettünk volna mi is Magyarországon egy céget bejegyeztetni....
Továbbiakban nem kívánunk a kicsinyeskedő, rosszindulatú, lejárató leveleitekre reagálni (Remélem nem is írtok több iylet!).
Sok sikert a cégetekhez és a Bitcoinnal kapcsolatos projktjeitekhez!

Üdvözlettel
A bitcoin.hu csapat
newbie
Activity: 10
Merit: 0
June 29, 2011, 08:56:49 PM
#33
Közlemény

Ezúton figyelmeztetjük a hazai bitcoinozókat, hogy a bitcoin.hu portál határozott kérésünk ellenére sem távolította el a "Powerd by Bitcoin Hungary KFT" aláírást az oldalairól, ami megtévesztő, mivel egy (a hivatalos cégjegyzékben nem szereplő) fantomnévről van szó, és csupán egyetlen betűben tér el a mi létező, székhellyel és adószámmal rendelkező cégünk nevétől.

Valódi vállalkozás nem áll mögöttük, publikus elérhetőségük nincs, a domainnevük anoním regisztrátornál lett bejegyezve és külföldi szerveren üzemelnek, így az ilyenkor szokásos jogi lépéseket sajnos nem áll módunkban megtenni ellenük (ahogy azok is tehetetlenek lesznek, akiknek esetleg egy problémás tranzakció után jogorvoslatra lenne szükségük...).

Kijelentjük, hogy a fenti weboldal tartalmával, szolgáltatásaival és az azt működtető személyekkel semmiféle kapcsolatunk nincs, tevékenységükért felelősséget nem vállalunk, módszereiket elítéljük és elhatárolódunk attól. 

Bitcoins Hungary Kft.

newbie
Activity: 5
Merit: 0
June 29, 2011, 07:21:12 AM
#32
Itt olvashattok egy hosszabb írást a Bitcoin hosszútávú kilátásairól:

http://bitcoin.hu/?p=74
newbie
Activity: 10
Merit: 0
June 28, 2011, 07:46:58 PM
#31
Szolg. közl. a bitcoin.hu csapatának:

Gratulálok a második magyar bitcoin portálhoz, értékelem a humorotokat is (BME? Kandó?), cc licencű oldalról ötleteket lenyúlni sem bűn, viszont a cégnevünket parafrazeálni és azzal poénkodni szerintem nem kéne ("Powerd by Bitcoin Hungary KFT"), mert arra elég kényes a főnököm.
Én szóltam...

(http://www.e-cegjegyzek.hu/ --> bitcoin)
newbie
Activity: 10
Merit: 0
June 28, 2011, 07:13:01 PM
#30
.
Ja, és elfogadóhely-logónk is van már: http://www.bitcoins.hu/pics/bitcoin_elfogadohely_L.png
newbie
Activity: 10
Merit: 0
June 28, 2011, 07:07:25 PM
#29
Várjuk magyar bitcoin elfogadóhelyek jelentkezését: http://www.bitcoins.hu/bitcoin_elfogadohelyek.htm

Az első fecske már megérkezett, szervermonitorozás, weboldal működőképességének ellenőrzése bitcoinokért: http://webdiag.hu/wdOrder_HU.asp
newbie
Activity: 5
Merit: 0
June 28, 2011, 01:31:57 PM
#28
Itt találtok egy jó bevezető cikket:

http://bitcoin.hu/?p=42
newbie
Activity: 10
Merit: 0
June 27, 2011, 09:53:09 PM
#27
"Gondolom ti valami profitorientálton gondolkoztok"

Őszintén szólva: ha profitorientált BTC-váltóban gondolkodna az ember, akkor az nem HUF-os és nem magyar nyelvű lenne, mert itthon nincs benne akkora piaci potenciál, hogy megérje foglalkozni vele (van egy olyan érzésem, hogy itt mindenki csak BTC-t eladni akarna, venni nem igazán, mert akik eddig bekapcsolódtak, azok főként bányászok (még akkor is, ha befektetni esetleg jobban megérné, bővebben lásd: http://bitcoin.blog.hu/2011/06/18/megeri_e_bitcoint_banyaszni ), és ha ez tényleg így van, az állandó likviditási problémákat okozna, havi többmilliós nagyságrendű BTC VÉTELEK (nemcsak eladások, hanem vételek is!) kellenének ahhoz, hogy üzleti alapon megérje csinálni). Ha viszont nem a magyar piacot célozza meg az ember, akkor nem érdemes magyar céggel elindítani egy ilyen bizniszt Magyarországon, mert a miénknél szinte bármerre kedvezőbb jogi környezeteket lehet találni. Ha még a szakmabeliekkel is nehéz megértetni, hogy pontosan miről is van szó, PSZÁF-NAV szinten milyen szép kihívás lenne ezt elmagyarázni Smiley.
Szóval komolyan csinálni itt nem nagyon lehet, komolytalanul meg nem a mi pályánk, azt meghagyjuk másnak Wink.

Hacsak nem lódul meg hirtelen az árfolyam, a bányászatnak talán van még egy jó, meg néhány szűkös hónapja, aztán annyi, ergo távlatilag is elég necces a dolog. Csak akkor lesz az egészből valami, ha tényleg elfogadott digitális fizetőeszközzé válik a bitcoin. Erre azért némi esély még mutatkozik (bővebben: http://bitcoin.blog.hu/2011/06/23/kicsit_korai_meg_temetni_a_bitcoint ), ezért raktuk le a táblára a játékosainkat mi is, ti is (nagyjából tele is lett a tábla Smiley), de egyelőre kivárás van.

Profitot azt eddig kellett volna csinálni, mostanában egy darabig nem erről fog szólni a történet.  
newbie
Activity: 6
Merit: 0
June 27, 2011, 09:00:37 PM
#26

"Mi értelme van a 8 tizedesjegyes pontosságnak, ha 0.01 a minimálisan utalható összeg?"

A rendszert 100+ évre tervezték, és a tervezők szerint eljön az az idő, amikor sokezer USD értékű lesz 1 BTC (ha nem, akkor nem sok motiváció lesz blokkokat termelni), akkor majd értelme lesz kisebb egységeket is használni. Most is utalhatsz 0.01 alatti összeget is, csak a tranzakciós díj 0.01 lesz. Azért büntetik a kis utalásokat, hogy ne terheljék túl a rendszert genya emberek.

"Milyen gyakran kell backupot csinálni a wallet-ről, hogy visszaállás után nehogy kevesebb pénze legyen az embernek? Minden tranzakció után? Ezt az infót nem találtam meg sehol."

Elvileg 100.

"És a legkomolyabb: kik azok, akik képesek mondjuk milliókat tárolni egy fájlban? Akik megbíznak ebben az egész rendszerben, plusz még nem félnek egy korrupt fájlrendszertől, vagy egy véletlen törléstől, vagy egy lopástól. Csak komoly technikai embereknek való ez az biztos, Mariska néne nem fogja encryptálni meg pendrive-ra menteni a wallet fájlját. Meg kinek van kedve ezt csinálni állandóan? Túl nagy a hibalehetőség."

Ez amolyan kísérleti rendszer, ha a geekeknek bejön, csinálnak majd hozzá egy normálisabb klienst. Én ennél nagyobb problémának tartom a tranzakciók számának (és a blokkméreteknek) a megfutását.

"Amúgy mér nincs beépítve az encryptálás alapból a bitcoin kliensbe?"

No ezt én sem értem. Mindent védenek, csak épp a wallet.dat-ot nem. Meg nem tudsz megjegyzést írni az utalásokhoz. Remek. Valószínűleg sokkal hülyébb embert írta a kliensszoftvert, mint aki kitalálta a rendszert Smiley.

Biztonsági tanácsok még itt: http://bitcoin.blog.hu/2011/06/25/legy_korultekinto_es_ovatos
newbie
Activity: 50
Merit: 0
June 27, 2011, 08:55:13 AM
#25
Ha jól értem, ahogy először elindítod a klienst egyből kapsz 100 bitcoin címet és privete-public kulcspárt.

Elvileg igen, gyakorlatilag pont nem rég volt itt a fórumon egy thread egy bugról, miszerint nem azonnal hozza létre a 100 kulcspárt, hanem talán csak 1-2 tranzakció után, vagy valami hasonló. Valakinek így sikerült elbuknia a bitcoinjait, hogy előre lementette a wallet.dat-ot, utána nem frissítette és utólag derült ki, hogy akkor még nem volt legenerálva a 100 kulcspár benne.

Egyébként egyetértek, amíg ennyire körülményes az egész rendszer, és az egyszeri ember számára átláthatatlan, addig nem fog elterjedni.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
June 27, 2011, 06:52:47 AM
#24
Köszi a válaszokat, ugye nem baj, ha itt válaszolok?

A backupos részt kifejthetnéd bővebben. Változik egyáltalán a wallet.dat a tranzakciók során? Pénzmennyiség van benne eltárolva?
Ha jól értem, ahogy először elindítod a klienst egyből kapsz 100 bitcoin címet és privete-public kulcspárt. Ezek mind benne a wallet.dat-ban az elején, ugye?
Tehát elég a legelején csinálni egy backupot a fájlról és kész?

Kivéve, ha létrehozol egy 101. címet és arra is raksz pénzt, mert ez a cím már nem lesz benne a backupolt wallet-ban és ha vissza kell rá állni, akkor a 101. címeden levő pénzt elveszted.
newbie
Activity: 39
Merit: 0
June 27, 2011, 06:00:28 AM
#23
Itt találsz válaszokat a kérdéseidre:
http://www.bitcoin.hu/forum/index.php?topic=18.0

Na, én is kipróbáltam ezt a bitcoint és van néhány kérdésem.

Pages:
Jump to: