Pages:
Author

Topic: malum yaz geldi ortam sıcaklığı ayarlamak için yardım lütfen - page 2. (Read 539 times)

full member
Activity: 616
Merit: 101
Ben ayrı bir oda ayırdım riglere penceresini açık bırakıyorum odanın ve vantilatörü çalıştırıyorum pencerenin önüne koydum direk soğuk havayı riglere üflüyor umarım bu yaz kartların başına bişey gelmez 6x 1070 Smiley
full member
Activity: 405
Merit: 104
Hocam aslında elimde 1 tane 12 000 BTU klima var 4 tane rigim var suan kararsızım fanmı kullansam yoksa klima mı kullansam diye.

Her ne kadar bazı arkadaşlar klimaya karşı olsa da, 4 rig için bence klima daha efektif olacaktır. Önemli olan sıcaklığı çok düşük tutmamak. Eğer klimayı çok soğuk çalıştırırsanız kartlara gelen soğuk hava fiziksel hasara yol açabilir.
member
Activity: 98
Merit: 12
Ben cama sanayi tipi çift yönlü fan taktım. Şimdilik hava serin olduğu için gelen taze havayı rige vuruyorum. Havalar ısınınca ters yöne çalıştırabilirim.

Kullandıgınız fanların resimlerini paylaşabilirmisiniz benimde havalandırma işini halletmem lazım ama nasıl ne tip fanlar kullansam daha iyi sonuç alabilirim hic bir bilgim yok.

Hocam benim kullandığım fan biraz pahalıymış, bu fiyatlara almaya değmez. Ben şirkette atıl duran fan olduğu için bedavaya mal ettim.

https://urun.n11.com/aspirator/vortice-vario-30012-1650-m3h-cift-yonlu-klepeli-fan-P200675492

Bu fiyata klima alınır Smiley

Hocam aslında elimde 1 tane 12 000 BTU klima var 4 tane rigim var suan kararsızım fanmı kullansam yoksa klima mı kullansam diye.
full member
Ben cama sanayi tipi çift yönlü fan taktım. Şimdilik hava serin olduğu için gelen taze havayı rige vuruyorum. Havalar ısınınca ters yöne çalıştırabilirim.

Kullandıgınız fanların resimlerini paylaşabilirmisiniz benimde havalandırma işini halletmem lazım ama nasıl ne tip fanlar kullansam daha iyi sonuç alabilirim hic bir bilgim yok.

Hocam benim kullandığım fan biraz pahalıymış, bu fiyatlara almaya değmez. Ben şirkette atıl duran fan olduğu için bedavaya mal ettim.

https://urun.n11.com/aspirator/vortice-vario-30012-1650-m3h-cift-yonlu-klepeli-fan-P200675492

Bu fiyata klima alınır Smiley
member
Hocam saolun benim elektrikçide bu tip fanlardan vardı bugun gibip bir bakayım
jr. member
Merit: 1
WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM
Güçtay'ın 35'lik tek yönlü fanını taktım şimdi. Daha önce iki tane küçük fan ile idare ediyordum. Bu son aldığım daha büyük. Yeriniz ve rig sayınıza bağlı olarak çok rahat içerideki sıcak havayı dışarıya atar.

Benzer iki tane modeli var biri 50 diğeri 35. 50 olan 190 Watt 35 olan da 110 Watt civarında Elektrik yakıyor. Yazın da iş görür gibi duruyor. Aşırı bir ses çıkarmıyor. Ancak yine de apartmanlar da kullanmak rahatsızlık verebilir.

https://i.hizliresim.com/Lb92B0.jpg

https://i.hizliresim.com/rOPjAa.jpg
member

full member
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
Kartları %100 fan değerine getirip eğer 6lı rig kullanıyorsanız aralarındaki mesafeleri açık ekstra fanlarla desteklemelisiniz. 75 + sıcaklıklarda ben sistem kaparım. 3 kuruş kazanacağım diye 30 kuruşluk malıma zarar getirtmem. Ege bölgesindeyseniz hele 80 derecelerden düşmeyen sisteminiz varsa kapayın gitsin veya satın kurtulun.. Tabi rx serisi az elektrik tüketimiyle 70 75 çok geçmiyor genelde..
member
Activity: 429
Merit: 11
Bende de 1 rig var bende sıcaklık için pervaneyi tercih ediyorum. Cereyan noktası ve açık pencere ile işimi çözüyorum. Klima ne kadar mantıklı derseniz maliyet açısından bana çok mantıklı gelmedi.
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
Evin bir odasın da 6 RIG çalıştırıyorum. 2 pencere var, birinden pervane ile içeri serin hava verdiriyorum. Diğeri ile içerdeki sıcak havayı dışarı gönderiyorum. Oda gayet serin. Herhangi bir sorun olmadı şimdiye kadar.

En mantıklı yöntem bu sanırım. Çok sıcak iklim koşulları yoksa bu şekilde hava sirkülasyonunun yeterli olması lazım.
sr. member
Activity: 616
Merit: 281
Evin bir odasın da 6 RIG çalıştırıyorum. 2 pencere var, birinden pervane ile içeri serin hava verdiriyorum. Diğeri ile içerdeki sıcak havayı dışarı gönderiyorum. Oda gayet serin. Herhangi bir sorun olmadı şimdiye kadar.
member
Activity: 210
Merit: 10
Yaz gelmeden bu isi halletmek gerekiyor. Cihazlarin mekan icindeki konumuna ve havanin ic ortamdaki akis yonune dikkat etmek lazim.
sr. member
Activity: 742
Merit: 260
ortam sıcaklığı 45 dereceyi geçerse kartlar daha fazla ısınır hocam ona bir çözüm bulmanız gerekiyor kartlarınızın sağlıklı çalışması için havalandırma önemli eğer klima almak istmeiyorsanız
member
Activity: 264
Rigleri kapalı bir kutu haline getirip bir taraftan hava üfletip diğer taraftan havayı emerek dışarıya borular ile  tahliye ederek soğutabilirsin ama hava sirkülasyonunu iyi yapman lazım yoksa kapalı ortamda daha çabuk ısınırlar.
Klima takıp soğutma işi bana çok masraflı geliyor o yüzden ben bu yöntemi kullanıyorum.

6'lı rx 580'ler için yaptım 12cm'lik yüksek devirli 10 fan önden ve alttan  üflüyor yukarıya baca şeklinde bir çıkış yaptım ona fan koymadım ama  şu an için soğutmasından memnunum en azından odayı ateş gibi edip diğer riglerin ısınmasına yol açmıyorlar. 1 tane rx 580'li rig 1200w civarı enerji yiyor ve acayip ısı çıkarıyor.
Tahta, sunta, kontpilak, mdf kullanmanı önermiyorum yangın riski taşıyorlar.
Ben metal sac kullandım trapez vidalar ile sabitledim. fan deliklerini ise tornada yaptırdım. Metaldeki boşluklardan hava kaçmaması için de sprey yalıtım köpüğü sıktım

Şık güzel bir görüntüsü yok kabul ediyorum ama işimi görüyor Grin

Havalar çok aşırı ısınırsa -tt 70 yapıyorum 70 dereceye geçince güç kısıyorlar veya msi after  burnerdan güç kısabilirsiniz çok sıcak havalarda veya monero gibi coinler kazabilirsin onlar az ısı üretiyor.

senin yöntem güzel daha önce denedim tabut gibi oldugundan gözüme hoş görünmedi bir süre sonra dağıttım onu pişmanım tekrar yapmayada gözüm kesmiyor

kartlar ne oluyor lan orda demeye kalmadan tabut içinde fırtına kopuyor bişey  anlamıyorlar yani ATmorfini gibi
full member
Activity: 840
Merit: 111
Rigleri kapalı bir kutu haline getirip bir taraftan hava üfletip diğer taraftan havayı emerek dışarıya borular ile  tahliye ederek soğutabilirsin ama hava sirkülasyonunu iyi yapman lazım yoksa kapalı ortamda daha çabuk ısınırlar.
Klima takıp soğutma işi bana çok masraflı geliyor o yüzden ben bu yöntemi kullanıyorum.

6'lı rx 580'ler için yaptım 12cm'lik yüksek devirli 10 fan önden ve alttan  üflüyor yukarıya baca şeklinde bir çıkış yaptım ona fan koymadım ama  şu an için soğutmasından memnunum en azından odayı ateş gibi edip diğer riglerin ısınmasına yol açmıyorlar. 1 tane rx 580'li rig 1200w civarı enerji yiyor ve acayip ısı çıkarıyor.
Tahta, sunta, kontpilak, mdf kullanmanı önermiyorum yangın riski taşıyorlar.
Ben metal sac kullandım trapez vidalar ile sabitledim. fan deliklerini ise tornada yaptırdım. Metaldeki boşluklardan hava kaçmaması için de sprey yalıtım köpüğü sıktım

Şık güzel bir görüntüsü yok kabul ediyorum ama işimi görüyor Grin

Havalar çok aşırı ısınırsa -tt 70 yapıyorum 70 dereceye geçince güç kısıyorlar veya msi after  burnerdan güç kısabilirsiniz çok sıcak havalarda veya monero gibi coinler kazabilirsin onlar az ısı üretiyor.

full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
Ben 2 rig için sadece vantilatör kullanıyorum. Karta göre sıcaklıklar değişiyor. Geçen yaz 50 - 65 arasında değişiyor kart sıcaklıkları. Bir tane 470 im var o 70in altına düşmüyor.
member
Activity: 322
Merit: 15
https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8
10 rig için 2 adet portatif klima(12k btu) kullanıyorum ortam sıcaklıgı 25-26 derece

klimaları portatif kullanma sebebim farklı konumlarda çalışıyor olmaları

1 kanal tipi fan ile klima egzozlarındaki sıcaklıgı dışarı atıyorum

1 kanal tipi fan ile ortam sıcaklıgını dışarı atıyorum

1 300 w sanayi tipi fan ile saat başı 5 dakika içeri hava veriyorum otomatik. temiz ortam güzel oluyor

Kullandığınız marka nedir. Sıcaklık en büyük sorunlardan bir tanesi. Eğer zahmet olmaz ise fotoğraf paylaşma imkanınız var mı.? Bir de hangi şehirde yaşıyorsunuz. Bende de yavaş yavaş sıcaklar başladı. Akşamları henüz sorun değil ancak, yakın da o da sorun olacaktır. Mayıs ortasına kadar çözüm bulmak şart.
member
Activity: 602
Merit: 32
Temel mantık sıcak havayı atmak. Ortamınız müsaitse a101 tarzı yerlerden 100₺lik falan elektrik süpürgelerinden alın, uç kısmına huni şeklinde bir şey takın alüminyum folyoylada bu şekli yapabilirsiniz. Daha sonra motorun diğer ucuna daha boru bağlayıp sıcak havayı buradan dışarı tahliye edin. En basit çözüm. Yahut güçlü fanlardan alıp aynı düzeneği yapın. Yahut bir asic alıp aynı düzeneği ona kurun sadece asici soğutun havayıda onunla tahliye edin. Yöntemler bunlar Smiley
member
Activity: 264
10 rig için 2 adet portatif klima(12k btu) kullanıyorum ortam sıcaklıgı 25-26 derece

klimaları portatif kullanma sebebim farklı konumlarda çalışıyor olmaları

1 kanal tipi fan ile klima egzozlarındaki sıcaklıgı dışarı atıyorum

1 kanal tipi fan ile ortam sıcaklıgını dışarı atıyorum

1 300 w sanayi tipi fan ile saat başı 5 dakika içeri hava veriyorum otomatik. temiz ortam güzel oluyor
Pages:
Jump to: