Pages:
Author

Topic: malum yaz geldi ortam sıcaklığı ayarlamak için yardım lütfen - page 3. (Read 539 times)

sr. member
Activity: 434
Merit: 278
Son zamanlarda bu konuda benimde sıkıntım var klima işini denedim ama çözüm olmadı bunun yerine şimdi sanayi tipi fanlarla içerdeki sıcak havayı depo dısına tahliye edecek bir sistem üzerine çalışıyorum. Eğer randımanlı çalışırsa çözümü resimli anlatım olarak buradan paylaşırım.
hero member
Activity: 662
Merit: 501
Klima hiç bir şekilde mantıklı değil rig sayısı az ise zaten kurtarmaz yaktığı elektrik,rig sayısı fazla ise bu sefer soğutmaya yetmez..Ufo koyup çalıştırdığınız odaya klima takmakla eşdeğer rig leri klima ile soğutmak,sadece içerdeki havayı taze tutacak kadar hava sirkilasyonu sağlamalısınız..Sıcak havayı dışarı atacak şekilde fan ayarlayın,içeri hava basmayın sadece çekin..

Kullanacağınız fanın sayısı ve büyüklüğü için odanın M3 nün 50 katını alın çıkan sonuç kadar M3 hava sirkilasyonu yapacak sistem kurmalısınız..(EnxBoyxYükseklikx50)...

1 rig için hiç bişey yapmanıza gerek yok..kapı pencere vs varsa açık kalsın..Birazda core voltaj düşürün devam...
newbie
Activity: 143
Merit: 0
1 rig olduğu için klima çok mantıklı değil benim için.15 metrekare oda zaten
full member
Activity: 616
Merit: 118
klima ne kadar mantıklı ki klima yerine dışarıya sıvak havayı atacak daha ucuz bir yöntem yokmuydu sonuçta o ısıyı tekrar oluşturacak klima pek mantıklı değil
sr. member
Activity: 630
Merit: 251
🤖UBEX.COM 🤖
biz bugün 2 adet klima sipariş ettik bakalım kaç dereceye düşecek kartlar burdan tekrar geri dönüş yaparım.
newbie
Activity: 143
Merit: 0
arkadaşlar merhaba. 60 derece de çalışan kartlar artık 65 dereceleri rahat bulmaya başladı. ortam sıcaklığı 28 dereceleri buldu.
Tehlikeli aralık nedir mesela ortam sıcaklığı 45 dereceyi geçse sıkıntı olur mu ? Veya ortam 45 derece ama kartlar 70 75 derece bu sıkıntı olur mu ?
Yangın takıntım var odaya otomatik yangın söndürücü koydum ama yinede insan korkuyor Smiley
Pages:
Jump to: